صفحه 6 از 269 نخستنخست 1234567891011121314151656106 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 51 تا 60 , از مجموع 2688

موضوع: ویزای بلند مدت (همراه، پیوست به خانواده یا همسر، ازدواج)

ApplyAbroad Superstar

پیش فرض پاسخ : ویزای همراه (همسر و ...)

نقل قول نوشته اصلی توسط parsab نمایش پست ها
    چند نکته:
    همسر دانشجو برای همراهی همسرش در آلمان "باید" مدرک زبان آلمانی A1 رو داشته باشه حتا اگه نخواد کار کنه یا درس بخونه. ضمنا باید مبلغی رو هم تو حسابش برای تمدید ویزاش در ابتدای هر سال داشته باشه (فکر کنم دوازده هزار یورو در سال که برای دانشجوها 8040 یوروه). فلسفه این دو قانون اینه که ممکنه دو نفر بعد از ورود به آلمان از هم جدا بشن (امر شنیع طلاق!) پس همسر دانشجو هم باید زبان المانی بلد باشه و هم باید تو حسابش پول داشته باشه تا یک وقت رو دست جمهوری فدرال آلمان نمونه!!.

همسر دانشجو اگه بخواد بعد از ورود به آلمان تو دانشگاه تحصیل کنه باید برگرده ایران و از ایران درخواست ویزای دانشجویی بکنه (البته شنیدم میتونه تو ایران به یکی وکالت بده و بدون بازگشت به ایران تقاضای ویزای دانشجویی بکنه از سفارت المان در تهران). ویزا گرفتن همسر دانشجوی با پذیرش فوق لیسانس خیلی سخته (نمیخوام نومیدتون کنم ولی مواظب باشید!)ولی گرفتن ویزا برای همسر دانشجوی دکترا نسبتا آسونتره مخصوصا اگه فاند هم داشته باشه. کلا "به نظر می رسه" اگه دانشجو اول بره و بعد برای همسرش درخواست ویزا بکنه راحتتر از حالتی هست که هر دو با هم درخواست ویزا کنن (چون شک می کنن که میخوان بمونن و برنگردن، حالا بیا ثابت کن!). البته تو حالت اول هم ممکنه ویزای الحاق به همسر دانشجو تا چندین ماه طول بکشه (حتی تا یه سال!).

ضمنن فقط دانشجوی دکترا می تونه برای اقوام درجه یکش تقاضای ویزای شینگن بکنه نه مقطع دیگه ای. کلا دانشجوهای دکترای فاند دار خیلی تو این زمینه ها دستشون بازتره. حالا باز بگید خرخونی بده!!

در مورد کار کردن همسر دانشجو هم تا اونجایی که می دونم اجازه کار کردن داره. بیشتر این اطلاعاتو از آفیسر سفارت گرفتم.
    تا جایی که من اطلاع داشتم همه اش درست بود، به جز جمله ی آخر!
    همسر دانشجو با ویزای پیوست به همسر نه حق کار کردن داره، نه حق درس خوندن، در صورتی که بخواد هر کدوم از اینا رو انجام بده باید ویزاش رو عوض کنه، یعنی اول مثلا میره مصاحبه ی کارشو میده، اونا میگن ما تو رو میخوایم، بعد باید بره ویزاشو تبدیل به ویزای کار کنه تا بتونه کار کنه، وگرنه غیرقانونیه، برای دانشجویی هم همین طور، میتونه برای پذیرش گرفتن اقدام کنه، بعد تقاضای ویزای دانشجویی بده
    از من بپرسید . من از اینکه بتونم به کسی کمک کنم خیلی خوشحال میشم .

بعد از خوندن پستهای مربوط به این قسمت، گیج شدم و اخرش متوجه نشدم که جریان ویزای همسر چه جوریه؟
    منظورم اینه که اگه من بخوام ویزا بگیرم و بخوام همسرم هم با من بیاد همون اول باید بگم؟ در اینصورت ویزا میدن یا فکر میکنن که برنمیگردیم و ویزا نمیدن؟
    یا اینکه من باید برم و بعدا واسه ی همسرم اقدام کنم؟ در اینصورت باید حتمن مدرک زبان داشته باشد؟
    آیا مدرک زبان آلمانی برای همسر در هر صورت اجباریه یا در شرایط خاصی باید این مدرک رو باید داشته باشه؟

ممنون

ApplyAbroad Superstar

نقل قول نوشته اصلی توسط alex_kh58 نمایش پست ها
    بعد از خوندن پستهای مربوط به این قسمت، گیج شدم و اخرش متوجه نشدم که جریان ویزای همسر چه جوریه؟
    منظورم اینه که اگه من بخوام ویزا بگیرم و بخوام همسرم هم با من بیاد همون اول باید بگم؟ در اینصورت ویزا میدن یا فکر میکنن که برنمیگردیم و ویزا نمیدن؟
    یا اینکه من باید برم و بعدا واسه ی همسرم اقدام کنم؟ در اینصورت باید حتمن مدرک زبان داشته باشد؟
    آیا مدرک زبان آلمانی برای همسر در هر صورت اجباریه یا در شرایط خاصی باید این مدرک رو باید داشته باشه؟

ممنون
    ازتون اگه پرسیدن راستش رو بگین و بگین که بعدا برای پیوست به همسر اقدام میکنه.
    نمی دونم میشه همزمان درخواست داد یا نه، ولی معمولا اول طرف خودش میره بعد همسرش پیوست به همسر درخواست میده (بنده شخصا فکر میکنم ویزای پیوست به همسر برای همسری که هنوز از ایران نرفته اصلا معنی نداره که بخوان قبول کنن همچین درخواستی رو!!)
    همسر شما حتما باید مدرک زبان آلمانی رو داشته باشه ( A1 کافیه).
    در مورد اینکه فکر میکنن میخواین برگردین یا نه، من که هرچی آدم متاهل دیدم اومدن، همسرشون هم اومده، همشون هم ویزا گرفتن، تعدادشون هم کم نیست.

ممنون
    نقل قول نوشته اصلی توسط especial نمایش پست ها
    ازتون اگه پرسیدن راستش رو بگین و بگین که بعدا برای پیوست به همسر اقدام میکنه.
    نمی دونم میشه همزمان درخواست داد یا نه، ولی معمولا اول طرف خودش میره بعد همسرش پیوست به همسر درخواست میده (بنده شخصا فکر میکنم ویزای پیوست به همسر برای همسری که هنوز از ایران نرفته اصلا معنی نداره که بخوان قبول کنن همچین درخواستی رو!!)
    همسر شما حتما باید مدرک زبان آلمانی رو داشته باشه ( A1 کافیه).
    در مورد اینکه فکر میکنن میخواین برگردین یا نه، من که هرچی آدم متاهل دیدم اومدن، همسرشون هم اومده، همشون هم ویزا گرفتن، تعدادشون هم کم نیست.
    مطالبی که ایشون گفتند درسته به جز جمله‌ی دوم. فکر می کنم ایشون اشتباه می کنند. درخواست الحاق به همسر به معنی نیست که اول شما باید برید و بعد همسرتون بیاد. من دوستم برای ویزا درخواست داده بود و هنوز ایران بود. یعنی ویزاش نیومده بود. توی همون مدت مدارک خانمش هم آماده شد و درخواست ویزای الحاق داد. بعد ویزای دوستم اومد و ایشون رفت. یک ماه بعد ویزای خانمش هم اومد.
    شما همزمان هم میتونید درخواست ویزا بدید. مشکل دوست من این بود که مدرک زبان خانمش آماده نبود.
    مدرک زبان آلمانی اجباریه.
    کوچ تا چند؟ مگر می شود از خویش گریخت؟
    بال، تنها غم غربت به پرستوها داد.

دوستان،
    من در صفحات اول خوندم که کسانی نوشتن 12000 یورو برای زوجی که میخوان از طریق ویزای همسر بگیرن نیاز هست، این درسته؟ یا همون 16000 تا میشه.
    برای این تیپ ویزا ایا همسر باید حتما حتما A1 داشته باشه، یا بهتره مدرک A1 داشته باشه؟

خیلی ممنون از همه که بهم کمک میکنند.

نقل قول نوشته اصلی توسط asyouwish نمایش پست ها
    دوستان،
    من در صفحات اول خوندم که کسانی نوشتن 12000 یورو برای زوجی که میخوان از طریق ویزای همسر بگیرن نیاز هست، این درسته؟ یا همون 16000 تا میشه.
    برای این تیپ ویزا ایا همسر باید حتما حتما A1 داشته باشه، یا بهتره مدرک A1 داشته باشه؟

خیلی ممنون از همه که بهم کمک میکنند.
    16000 تا لازمه مگر اینکه شما فاند داشته باشین و اونوقت فقط برای همسرتون 8000 تا لازمه. باید A1 داشته باشند.

اگر فاند نباشه، پس باید 16000 یورو بلاک کرد؟
    یکی از دوستان من از مونیخ برای دکتری پذیرش بدون فاند(برای پاییز) ، این در حالیکه متاهل هست. هزینه ی 16000 نداره. بهترین کاری که میتونه انجام بده چیه؟
    genius عزیز جمله شما برای من واضح نبود در مورد مقدار پول و شرط فاند داشتن.
    از طرفی خود ایشان از مالکی شنیدن که گفتن A1 داشته باشه بهتره. مالکی اشتباه کرده؟

باز هم ممنون از genius و بقیه دوستان.

نقل قول نوشته اصلی توسط genius نمایش پست ها
    16000 تا لازمه مگر اینکه شما فاند داشته باشین و اونوقت فقط برای همسرتون 8000 تا لازمه. باید A1 داشته باشند.

نقل قول نوشته اصلی توسط asyouwish نمایش پست ها
    اگر فاند نباشه، پس باید 16000 یورو بلاک کرد؟
    یکی از دوستان من از مونیخ برای دکتری پذیرش بدون فاند(برای پاییز) ، این در حالیکه متاهل هست. هزینه ی 16000 نداره. بهترین کاری که میتونه انجام بده چیه؟
    genius عزیز جمله شما برای من واضح نبود در مورد مقدار پول و شرط فاند داشتن.
    از طرفی خود ایشان از مالکی شنیدن که گفتن A1 داشته باشه بهتره. مالکی اشتباه کرده؟

باز هم ممنون از genius و بقیه دوستان.
    ببینید شما وقتی میری مصاحبه ازتون می پرسه که مخارجتو از کجا میاری؟ یا باید گواهی بورسیه داشته باشی یا حساب بانکی معادل 8000 یورو. حالا این دوست شما اگه یک نفره باید 8000 تا داشته باشه اما اگه همزمان خانومش هم بخواد ببره باید 8000 تا دیگه هم داشته باشند برای ایشون. اون 12000 تا که شما می گین تا جایی که من می دونم سفارت کانادا اینجوریه . حالا یه کاری که ممکنه بشه کرد (بستگی به ایالتیداره که می رن) اینه که اگه دوستتون 8000 تا بیشتر ندارن، اول خودش بره المان با 8000 تا اونجا حساب باز کنه و ویزاشو تمدید کنه برا یک سال. حالا اگه شانس بیاره و اون پول بلاک نشه (تو بعضی ایالت ها اینجوریه، باواریارو نمی دونم) میشه یه دعوت نامه رسمی برای همسرش بفرسته و اون 8000 تا رو هم ضمیمه کنه .
    در مورد زبان هم قبلا که مدرک می خواست حتما، اما بعضی اوقات بستگی به آفیسر داره. این چیزیه که تو سایت سفارت نوشته:
    مدرک پایه زبان آلمانی، صادره از موسسه زبان سفارت آلمان در تهران و یا مرکز فرهنگی اتریش در تهران. (این مدرک را می توان در طی مدت بررسی پرونده ارائه داد)

نقل قول نوشته اصلی توسط genius نمایش پست ها
    ببینید شما وقتی میری مصاحبه ازتون می پرسه که مخارجتو از کجا میاری؟ یا باید گواهی بورسیه داشته باشی یا حساب بانکی معادل 8000 یورو.
    یه سوال که ممکنه تکرای باشه معذرت!
    این مبلغ که بعنوان ضمانت می باشد توی یه حسابی توی ایران (معادل ریالیش )باید بلاک شده باشه؟

ApplyAbroad Superstar

یه سوال که ممکنه تکرای باشه معذرت!
    این مبلغ که بعنوان ضمانت می باشد توی یه حسابی توی ایران (معادل ریالیش )باید بلاک شده باشه؟
    بله .

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)