صفحه 61 از 269 نخستنخست ... 11515253545556575859606162636465666768697071111161 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 601 تا 610 , از مجموع 2688

موضوع: ویزای بلند مدت (همراه، پیوست به خانواده یا همسر، ازدواج)

Member keinman آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Management

پیش فرض پاسخ : همه سوالات درباره ویزای همراه (همسر و ...)

دوستان، لطفاً تجربیاتتون رو در خصوص ویزای پیوست به خانواده بگذارید...
    من برای مستر پذیرش دارم و قرار شد برای محکم کاری، اول من برم و اونجا خونه اجاره کنم و خانمم بعداً به من ملحق بشه. روز مصاحبه هم آفیسر ازم پرسید خانومت نمیاد باهات؟ منم گفتم نه، می مونه.
    حالا به نظر شما:
    1- اگه ویزای من بیاد و من برم، بعد از چند وقت خانومم اقدام کنه بهتره؟ مثلاً دو سه ماه؟ میخوام جوری نباشه که شک کنن بهمون چون من بهشون گفتم که خانومم نمیاد.
    2- کلاً چقدر شانس داره که بهش ویزا بدن؟ ظاهراً در مورد دانشجوهای دکتری خیلی راحت ویزای پیوست رو میدن و اکثر دوستانی که اینجا هستند هم دکتری هستند. ولی در مورد دانشجوهای مستر چیز زیادی پیدا نکردم. اگه من خونه اجاره کنم و 8 هزار یورو هم براش بگذارم ممکنه بازم ایرادی بگیرن و ویزا ندن؟
    3- لازمه که خانومم تمام مدارک تحصیلیش رو ترجمه و تأیید سفارت کنه؟ (خانومم فوق لیسانس و یه رزومه خیلی کامل داره) اگه مدارک و رزومه کاری و اینها رو بده، یه وقت گیر بهش ندن و بگن شما با این رزومه لابد قصد موندن دارین و اون وقت ریجکتش کنن؟
    ممنون میشم اگر کمک کنید.

Junior Member

سلام
    در مدارک ویزای همسر (سایت سفارت) پر کردن فرم امنیتی هم مطرح شده.
    آیا این فرم همان فرمی ست که دانشجوها هم پر می کنند؟ آیا بقیه دوستان هم این فرم رو برای ویزای همسر پر کردید؟

اول اینکه هیچ کس یادش نمیمونه که شما موقع مصاحبه چه چیزی گفتین و اصلا افیسر مصاحبه کننده با دانشجوها با اونهایی که الحاق به خانواده هستند متفاوتن. مگر این که ثبت کنن تو پروندتون.
    دوم این که اگر با هم اقدام می کردید راخت تر بود الان شما باید برین اونجا و خونه مناسب برای دو نفر بگیرید و بعد مدارکش رو بفرستید همراه با مدارک دیگه خانمتون ارائه کنند.
    بعد این که اگر مدارکش کامل باشه و همه چیز را ارائه کنید شانسش زیاده(( چرا ندن؟؟))
    از همسرتون اصلا رزومه نمیخوان مدارک تحصیلی وغیره روهم اصلا نمیگیرن فقط سند ازدواج ترجمه و تایید شده، شناسنامه هر دوتون، کپی پاسپورت شما، واصل پاسپورت خودشون و کپیش رو میگیرن
    ( از ما که این ها رو گرفتن) همسر من همه چیز با خودش آورده بود اما اصلا ازش نگرفت.

نقل قول نوشته اصلی توسط keinman نمایش پست ها
    دوستان، لطفاً تجربیاتتون رو در خصوص ویزای پیوست به خانواده بگذارید...
    من برای مستر پذیرش دارم و قرار شد برای محکم کاری، اول من برم و اونجا خونه اجاره کنم و خانمم بعداً به من ملحق بشه. روز مصاحبه هم آفیسر ازم پرسید خانومت نمیاد باهات؟ منم گفتم نه، می مونه.
    حالا به نظر شما:
    1- اگه ویزای من بیاد و من برم، بعد از چند وقت خانومم اقدام کنه بهتره؟ مثلاً دو سه ماه؟ میخوام جوری نباشه که شک کنن بهمون چون من بهشون گفتم که خانومم نمیاد.
    2- کلاً چقدر شانس داره که بهش ویزا بدن؟ ظاهراً در مورد دانشجوهای دکتری خیلی راحت ویزای پیوست رو میدن و اکثر دوستانی که اینجا هستند هم دکتری هستند. ولی در مورد دانشجوهای مستر چیز زیادی پیدا نکردم. اگه من خونه اجاره کنم و 8 هزار یورو هم براش بگذارم ممکنه بازم ایرادی بگیرن و ویزا ندن؟
    3- لازمه که خانومم تمام مدارک تحصیلیش رو ترجمه و تأیید سفارت کنه؟ (خانومم فوق لیسانس و یه رزومه خیلی کامل داره) اگه مدارک و رزومه کاری و اینها رو بده، یه وقت گیر بهش ندن و بگن شما با این رزومه لابد قصد موندن دارین و اون وقت ریجکتش کنن؟
    ممنون میشم اگر کمک کنید.

فرم امنیتی رو همون جا تو سفارت میدهند که پر کنید، من به علت این که رشته ام مواد بود افیسر ازم خواست پر کنم اما از همسرم نخواست ( با این که رشته اش مواد بود) . در هر صورت اگر لازم باشه پر کنید همون جا تو سفارت بهتون میدهند.

نقل قول نوشته اصلی توسط endeavour1 نمایش پست ها
    سلام
    در مدارک ویزای همسر (سایت سفارت) پر کردن فرم امنیتی هم مطرح شده.
    آیا این فرم همان فرمی ست که دانشجوها هم پر می کنند؟ آیا بقیه دوستان هم این فرم رو برای ویزای همسر پر کردید؟

Junior Member

پیش فرض پاسخ : ویزای همراه (همسر و ...)

نقل قول نوشته اصلی توسط mahyr نمایش پست ها
    سفارت با ازدواجهایی که صوری و فقط برای گرفتن ویزا باشه مشکل داره. هر چی قدمت ازدواجتون بیشتر باشه بیشتر به سفارت ثابت میشه که ازدواجتون صوری نبوده. ولی این موضوع شامل یه هفته اینورتر اونرتر نمیشه. برای ویزای توریستی باید شما ویزا بگیرین، برین آلمان، جاگیر بشین... بعدش میتونین برای همسرتون دعوتنامه برای ویزای توریستی بفرستین.

البته بعضیها هم این روش رو پیشنهاد میدن که همسرتون به جای درخواست ویزای توریستی، درخواست ویزای پیوستن به همسر بده، حتی وقتی رسید آلمان رجیستر شهری کنه ولی اونجا نمونه و برگرده. در این صورت برای دفه های بعد که میخواد بیاد دیگه دردسر درخواست ویزای توریستی نداره. البته من نمیدونم این روش دوم چقدر عملی هست!
    قدمت ازدواج من طولانیه و ویزای توریستی ندادند.اصلا به همسر فرد ویزای توریستی نمیده سفارت من هم سند ملکی بردام هم 8000یورو پرینت مالی.ولی ویزای توریستی ندادند.جالا هر کسی دوست داره کار اشتباه رو 2 بار تکرار کنه اقدام کنه.اگر هم همسر فردی هم که المانه ویزای توریستی گرفته بگه بدونیم چه شرایطی داشته.

Junior Member

الحاق به همسر

از همسر من ٢ روز بعد از اينكه مصاحبه كرده بود زنگ زدن و مدرك تحصيلي و سي وي!!! خواستن
    اصلا به نظر من كاملا سليقه اي رفتار ميشه و پترن خاصي نداره. بسته به حالشه. به نظر من بهتر كسي كه ميره خودش بگه مثلا فلان مدركم دارم بدم يا نه.
    فكر كن همسر من از شهرستان.

Member keinman آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Management

نقل قول نوشته اصلی توسط moonlight19 نمایش پست ها
    اول اینکه هیچ کس یادش نمیمونه که شما موقع مصاحبه چه چیزی گفتین و اصلا افیسر مصاحبه کننده با دانشجوها با اونهایی که الحاق به خانواده هستند متفاوتن. مگر این که ثبت کنن تو پروندتون.
    دوم این که اگر با هم اقدام می کردید راخت تر بود الان شما باید برین اونجا و خونه مناسب برای دو نفر بگیرید و بعد مدارکش رو بفرستید همراه با مدارک دیگه خانمتون ارائه کنند.
    بعد این که اگر مدارکش کامل باشه و همه چیز را ارائه کنید شانسش زیاده(( چرا ندن؟؟))
    از همسرتون اصلا رزومه نمیخوان مدارک تحصیلی وغیره روهم اصلا نمیگیرن فقط سند ازدواج ترجمه و تایید شده، شناسنامه هر دوتون، کپی پاسپورت شما، واصل پاسپورت خودشون و کپیش رو میگیرن
    ( از ما که این ها رو گرفتن) همسر من همه چیز با خودش آورده بود اما اصلا ازش نگرفت.
    ممنون از جوابتون. شما همزمان اقدام کردید یا اول شما رفتین و بعد همسرتون بهتون ملحق شدن؟
    راستش همه به ما گفتن اگه همزمان اقدام کنین چون مستر هستین خیلی ریسکش بالاست و ممکنه اصلاً بهتون ویزا ندن و بهتره اول یکی بره و بعد نفر دوم بهش ملحق بشه. برای همین هم ما تصمیم گرفتیم ریسک نکنیم.
    در مورد خونه مشکلی نیست من میتونم وقتی رفتم یه خونه مناسب با شرایط اونها اجاره کنم. فقط نمیدونم آیا توی پرونده من چنین چیزی رو ثبت کردن که من گفتم خانومم نمیاد یا خیر. و اینکه اگه خانومم بخواد اقدام کنه بهتره بعد از چند ماه اقدام کنه که بتونه راحتتر ویزا بگیره.
    مسئله دیگه این که خانوم من فوق لیسانس زبان انگلیسی داره ولی اصلاً آلمانی بلد نیست و خود این پروسه که بیاد کلاس بره و امتحان بده و اینها خودش زمان بره. از خانوم شما مدرک زبان آلمانی خواستن؟ حرفهایی که بچه ها توی فروم زدن خیلی ضد و نقیضه از یک سری ها مدرک آلمانی خواستن و از یه سریها که گفتن تازه کلاس ثبت نام کردن چیزی نخواستن...

Member keinman آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Management

نقل قول نوشته اصلی توسط vand نمایش پست ها
    الحاق به همسر

از همسر من ٢ روز بعد از اينكه مصاحبه كرده بود زنگ زدن و مدرك تحصيلي و سي وي!!! خواستن
    اصلا به نظر من كاملا سليقه اي رفتار ميشه و پترن خاصي نداره. بسته به حالشه. به نظر من بهتر كسي كه ميره خودش بگه مثلا فلان مدركم دارم بدم يا نه.
    فكر كن همسر من از شهرستان.
    خانوم شما ویزا گرفت؟ شما هم مستر بودین؟ آخه همه میگن به همسر دانشجوی مستر خیلی سخت ویزا میدن و ویزای الحاق رو انگار فقط به همسر دانشجوی دکترا میدن...

مابا هم اقدام کردیم و منتظر جواب هستیم
    درمورد ریسکش و این که آیا تو پروندتون چیزی نوشتن یا نه من اصلا نمی تونم نظری بدم در هر صورت شما و همسرتون باید برای ویزا اقدام کنید راه دیگه ای نیست، پس به این چیزها فکر نکنید، امیدورام که به هر دوتاتون بدهند.
    از همسر بنده مدرکA1 آلمان خواست و ایشون داشت و بهش داد ، کلا آفیسر این حق رو داره که بخواد اما من دیدم از بعضی ها نخواسته. براشون مهم نیست که چقدر انگلیسیتون خوبه اونها میکن شما دو سه سال میخوای اونجا زندگی کنی پس باید در حد ابتدایی آلمانی بلد باشه وواقعا هم حق دارن به نظر من
    A1 گرفتنش خیلی سخت نیست و خیلی به درد همسرتون هم میخوره اونجا ، این چندماهی که فاصله میفته بین رفتن شما و ایشون ، میتونن به راحتی این مدرک رو بگیرن. با مطالعه دو سه ماهه میشه این مدرک رو گرفت.

ممنون از جوابتون. شما همزمان اقدام کردید یا اول شما رفتین و بعد همسرتون بهتون ملحق شدن؟
    راستش همه به ما گفتن اگه همزمان اقدام کنین چون مستر هستین خیلی ریسکش بالاست و ممکنه اصلاً بهتون ویزا ندن و بهتره اول یکی بره و بعد نفر دوم بهش ملحق بشه. برای همین هم ما تصمیم گرفتیم ریسک نکنیم.
    در مورد خونه مشکلی نیست من میتونم وقتی رفتم یه خونه مناسب با شرایط اونها اجاره کنم. فقط نمیدونم آیا توی پرونده من چنین چیزی رو ثبت کردن که من گفتم خانومم نمیاد یا خیر. و اینکه اگه خانومم بخواد اقدام کنه بهتره بعد از چند ماه اقدام کنه که بتونه راحتتر ویزا بگیره.
    مسئله دیگه این که خانوم من فوق لیسانس زبان انگلیسی داره ولی اصلاً آلمانی بلد نیست و خود این پروسه که بیاد کلاس بره و امتحان بده و اینها خودش زمان بره. از خانوم شما مدرک زبان آلمانی خواستن؟ حرفهایی که بچه ها توی فروم زدن خیلی ضد و نقیضه از یک سری ها مدرک آلمانی خواستن و از یه سریها که گفتن تازه کلاس ثبت نام کردن چیزی نخواستن...

Junior Member

خانوم شما ویزا گرفت؟ شما هم مستر بودین؟ آخه همه میگن به همسر دانشجوی مستر خیلی سخت ویزا میدن و ویزای الحاق رو انگار فقط به همسر دانشجوی دکترا میدن...
    سلام نه من کاری اومدم. هنوز جواب برای همسرم نیومده فکر کنم 8 روزه تازه درخواست داده که 3 روز پیش ناقصی پرونده تازه رفع شده. حداقل 1 ماه تو بهترین حالت طول می کشه...

من یه چیزی که تو این مدت اینجا دستگیرم شد اینه که کاملا همه چیز ایالت به ایالت فرق داره و یکمی هم سلیقه ای و مودی تر از آن چیزی هست که من در مورد آلمان شنیده بودم. به نظر من باید پیگیر شد تا زمانی که واقعا جوابی بدن به کیس مورد نظر و بعد مطمئن شد.

موفق باشید

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)