صفحه 8 از 269 نخستنخست 12345678910111213141516171858108 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 71 تا 80 , از مجموع 2688

موضوع: ویزای بلند مدت (همراه، پیوست به خانواده یا همسر، ازدواج)

Member mmostajab آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Master of Informatics, TUM

پیش فرض پاسخ : ویزای همراه (همسر و ...)

نقل قول نوشته اصلی توسط rojfateh نمایش پست ها
    "mmostajab" عزیز عالی! دستت درد نکنه که تجربه خودت رو نوشتی.
    من هم برای 18 جولای وفت از سفارت دارم. متاهل هستم. به نظر شما روز مصاحبه خانمم رو با خودم ببرم؟ یا باید حتمن دو تا وقت مصاحابه رزرو میکردم؟ مدارک عقدنامه رو ترجمه کردم. رسید بانکی هم واسه دو نفرمون میتونم بگیرم.
    خواهش میکنم. قابلی نداره!
    تا اونجا که من میدونم، باید واسه همسرتون هم وقت جداگانه میگرفتید! (تو سایت سفارت نوشته:
    برای هر متقاضی باید وقت جداگانه تعیین گردد
    استثناء :‌ کودکان زیر ۱۶ سال که به همراه والدین سفر می کنند احتیاج به تعیین وقت ندارند، اما توجه داشته باشید که حضور آنها در روز مصاحبه الزامی می باشد. (همسران و فرزندان خردسال اتباع آلمانی وشهروندان اتحادیه اروپا که در ایران زندگی می کنند برای درخواست ویزای شنگن نیاز به تعیین وقت ندارند. آنها با نشان دادن گذرنامه خود و مدارک لازم اجازه ورود می یابند))
    برای من دوبار رفتم سفارت و هر دوبار هم دم در و هم تو باجه چک لیست شماره پاسپورت خانومم رو هم چک کردند. یه ایمیل به سفارت بزنید و بهشون بگید که واسه خانومتون وقت نگرفته اید و تازه فهمیدید که باید برای اون هم وقت بگیرید. یا اینکه زنگ بزنید. اگر هم نتیجه نداد دفعه بعدی که وقت آزاد کردن سریع واسشون وقت بگیرید. عقدنامه رو هم باید علاوه بر ترجمه رسمی، به تایید سفارت برسونید(مثل مدارک تحصیلیتون). رسید بانکی رو هم اگر فاند ندارید باید واسه هر دوتون بگیرید. من نفری 30 میلیون گذاشتم تو حسابمون. فکر میکنم بی تاثیر نباشه. بچه ها که میگن بی تاثیره!

نقل قول نوشته اصلی توسط mmostajab نمایش پست ها
    اینها رو مینویسم تا اگر کسی مثل من خواست همسرش رو به عنوان همراه با خودش ببره وقتی این تاپیک رو خوند افسردگی نگیره!!

من به سفیر ایمیل زدم و بهش گفتم برای مستر پذیرش دارم و میخوام با همسرم برم آلمان، آیا همسرم باید مدرک A1 آلمانی داشته باشه؟ جواب داده که اگر بخوای بیش از 3 سال آلمان باشید ممکنه مدرک A1 از خانمتون بخوان. 8 جولای هم وقت سفارت دارم. حتما خبر میدم که این مدرک رو از خانومم خواستند یا نه. قبلا هم با بخش ویزا تماس گرفتم و پرسیدم: من که مستر قبول شدم میتونم برای همسرم تقاضای ویزا بدم؟ پرسید: مدت مسترت چقدره؟ گفتم: 2ساله. گفت: بله میتونی.
    پارسال هم برای ویزای اینترشیپ 6 ماهه با خانومم رفته بودیم سفارت، ولی چون عقدنامه رو ترجمه و تایید نکرده بودیم اون خانوم عصبانیه تو چک لیست گفت: نمیتونی خانومت رو واسه مصاحبه ببری، بگو بشینه تو حیاط. ولی وقتی رفتم واسه مصاحبه، کنسول تا مدارکم رو دید پرسید: متاهلی؟ گفتم بله. با تعجب پرسید: چرا نمیخوای خانومت رو ببری؟ منم توضیح دادم که به خاطر عقدنامه نذاشتن بیاد تو. گفت: نه! برو بگو بیاد، عقدنامه رو بعدا بیار.
    یکی از دوستان تو فروم میگفت اگر زوج از عهده تامین مخارج برمیان دولت آلمان نمیتونه زن و شوهر رو از هم جدا کنه.
    ممنون از شما که این پست رو نوشتین چون این سوال رو خیلی وقت بود که داشتم اما جواب مشخصی نگرفته بودم و هر کسی ممکنه بر اساس اطلاعات و بعضی ها هم بر اساس فرضیات جواب بدن که آدم نمی تونه بر اساس اونها تصمیم گیری بکنه. چون میگفتن که کسی که پذیرش گرفته باید بره بعدن باید واسه همراه اقدام کنه و همزمان نمیشه. اما با توجه به پست شما مشخصه که میشه. مخصوص مدرک زبان که مهمه و ممنون اگر نتیجه رو هم بنویسید. به امید موفقیتتون.
    ساعتها را بگذارید بخوابند ، بیهوده زیستن را نیازی به شمردن نیست...

من مصاحبه سفارت دادم اون موقع هنوز همه نتایج پذیرش های همسرم نیامده بود به همین خاطر قسمت همراه را تکمیل نکردم الان که پذیرشش اومده دانشگاه هامون دو ساعت فاصله دارند مردد موندیم که هردو مشغول به تحصیل بشیم و یک شهر بین دو تا دانشگاه ساکن بشیم یا اینکه هر دو با هم باشیم و سال بعد تو همون شهر یک پذیرش تهیه کنیم
    با این تفاسیر راهی برای تغییر درخواست ویزای من وجود داره که الان بگم همراه میخواهم داشته باشم

نقل قول نوشته اصلی توسط admiralofeden نمایش پست ها
    من مصاحبه سفارت دادم اون موقع هنوز همه نتایج پذیرش های همسرم نیامده بود به همین خاطر قسمت همراه را تکمیل نکردم الان که پذیرشش اومده دانشگاه هامون دو ساعت فاصله دارند مردد موندیم که هردو مشغول به تحصیل بشیم و یک شهر بین دو تا دانشگاه ساکن بشیم یا اینکه هر دو با هم باشیم و سال بعد تو همون شهر یک پذیرش تهیه کنیم
    با این تفاسیر راهی برای تغییر درخواست ویزای من وجود داره که الان بگم همراه میخواهم داشته باشم
    مورد شما دقیقا مثل منه. منم موقع مصاحبه خانومم پذیرش نداشت. من مصاحبه که دادم بعدش پذیرش اون اومد (البته شهرش 6 ساعت با من فرق داشت). دقیقا روزی که اون مصاحبه سفارت داشت من ویزامو گرفتم. یه ماه بعد هم اون ویزاشو گرفت. بعد با هم اومدیم آلمان. و خوشبختانه برا ترم بعد از دانشگاه من پذیرش گرفت و قراره از ماه دیگه به من ملحق بشه.
    به نظر من اگه اون هم در خواست ویزای دانشجویی بده شانسش بیشتره برا ویزا. بعد که رفتین آلمان اگه شد پذیرش بگیره خانوومتون که عالیه اما ممکنه هم نشه و همین پذیرششو هم از دست بده. ضمن اینکه بعدا میشه با دانشگاه صحبت کرد و واحد های پاس شده ایشون هم تطبیق بخوره که اگه اومدن پیش شما اون ترمایی که دانشگاه دیگه بودن هدر نره

Junior Member

همسر من ليسانسه هست و ديپلم آرايشگري هم دارد ميخواستم ببينم كه اين دو مدرك كمكي ميكنه كه به ايشون راحت تر ويزا بدن يا نه ؟

ApplyAbroad Superstar

نقل قول نوشته اصلی توسط MOGHIM نمایش پست ها
    همسر من ليسانسه هست و ديپلم آرايشگري هم دارد ميخواستم ببينم كه اين دو مدرك كمكي ميكنه كه به ايشون راحت تر ويزا بدن يا نه ؟
    کلا برای ویزای همراه من تا حالا ندیدم کسی رو ریجکت کرده باشن، ولی فکر نمی کنم این مدارک تاثیری داشته باشه من با دیپلم هم دیدم که به طرف ویزای همراه دادن.
    از من بپرسید . من از اینکه بتونم به کسی کمک کنم خیلی خوشحال میشم .

Junior Member

كسي ميدونه براي هر فرزند چه مقدار پول بايد در حساب باشه ؟

سلام دوستان. من از یمی از دانشگاههای آلمان برای دکتری پذیرش دارم میخوام همسرم رو به عنوان همراه با خودم ببرم و چند سوال دارم:
    1- همسرم باید مدرک زبان آلمانی a1 داشته باشه اما تا موقع وقت سفارت فکر نمیکنم بتونه بگیره و تا اون موقع احتمالا 80 تا 90 ساعت آلمانی خواهد گذروند آیا برای مصاحبه سفارت مشکل خواهد داشت؟ و اصلا بلد بودن آلمانی در روند گرفتن ویزا تاثیر داره؟
    2- برای گرفتن مدرک a1 باید تهران امتحان خاصی بده یا اینکه تو همون موسسه داره زبان میخونه (مشهد) مدرکش قابل قبوله؟
    3- مدارک تحصیلی همسرم آزاد نشده همون مدارک موقت کافیه؟ همونو ترجمه کنیم یا اینکه الزامی هست که مدارک همسرم رو هم آزاد کنیم؟

در مورد ارائه مدرک A1 در پروسه ویزای همسر در این فروم حرف های ضد و نقیضی گفته شده. پس زنگ بزنید سفارت که جواب مطمئن بگیرید
    اگر مدرک المانی نیاز باشه، فقط گوته تهران که وابسته به سفارته www.dsit.org
    کامل در مورد تاریخ و نحوه ی امتحان توضیح داده.
    موفق باشید

نقل قول نوشته اصلی توسط masume_mk نمایش پست ها
    سلام دوستان. من از یمی از دانشگاههای آلمان برای دکتری پذیرش دارم میخوام همسرم رو به عنوان همراه با خودم ببرم و چند سوال دارم:
    1- همسرم باید مدرک زبان آلمانی a1 داشته باشه اما تا موقع وقت سفارت فکر نمیکنم بتونه بگیره و تا اون موقع احتمالا 80 تا 90 ساعت آلمانی خواهد گذروند آیا برای مصاحبه سفارت مشکل خواهد داشت؟ و اصلا بلد بودن آلمانی در روند گرفتن ویزا تاثیر داره؟
    2- برای گرفتن مدرک a1 باید تهران امتحان خاصی بده یا اینکه تو همون موسسه داره زبان میخونه (مشهد) مدرکش قابل قبوله؟
    3- مدارک تحصیلی همسرم آزاد نشده همون مدارک موقت کافیه؟ همونو ترجمه کنیم یا اینکه الزامی هست که مدارک همسرم رو هم آزاد کنیم؟

Member mmostajab آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Master of Informatics, TUM

نقل قول نوشته اصلی توسط masume_mk نمایش پست ها
    آخه چرا می خواهید مدرک همسرتون رو آزاد کنید؟!! اونا چه احتیاجی به مدرک اصلی همراه شما دارند؟!! از دانشجوها به این دلیل مدرک اصلی رو می خوان که مطمئن بشن مدرک تقلبی نیست. تو چک لیست "کپی" مدرک تحصیلی همسر رو خواسته.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)