صفحه 89 از 269 نخستنخست ... 39798081828384858687888990919293949596979899139189 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 881 تا 890 , از مجموع 2688

موضوع: ویزای بلند مدت (همراه، پیوست به خانواده یا همسر، ازدواج)

پیش فرض پاسخ : ویزای همراه (همسر و ...)

نقل قول نوشته اصلی توسط meyn نمایش پست ها
    سلام،
    من فوق لیسانس مهندسی مکانیک تبدیل انرژی هستم. 29 ساله. من برای ازدواج با نامزد آلمانی خودم چه کار هایی رو از ابتدا تا انتها باید انجام بدم؟
    ممنون میشم دقیقأ راهنماییم کنید.
    http://www.teheran.diplo.de/contentb...eschlieung.pdf
    این لینک رو کامل مطالعه کنید برای خود سفارت هست کاملا توضیح داده در واقع بیشتر مدارک باید از طرف نامزد شما تو آلمان آماده بشه و برای شما ارسال بشه تا بتونید اقدام کنید برای ویزای ازدواج در آلمان.

Junior Member

پیش فرض پاسخ : ویزای بلند مدت (همراه، پیوست به خانواده یا همسر، ازدواج)

والله من هم مثل شما اين قانون را مسخره مي دونم. اين دوستم دانشجوي دكترا بود و ايشون اين مشكل را داشت. البته خيلي به شانس هم بستگي داره ممكن هست كه أصلا به اين دو سال گير ندن و ويزا را بدن. شما پرس و جو بكنيد ببنين چي ميشه؟ به سفارت اين قانون را نگين يه وقت حساس بشن! شرايط را بهشون بگين و بگين إز كجا بايد شروع بكنين.
    اين دوست من دو سال منتظر ماند تا زنش تونست ويزا را بگيره.

نقل قول نوشته اصلی توسط Mozil نمایش پست ها
    ممنون از پاسختون. آخه یعنی چی؟ این قانون برای چی هست؟ دو سال از تاریخ عقد بگذره که مثلا چی رو ثابت کنن؟ خب دوست شما حتما دکتری پذیرش داشتن. یکی که مستر پذیرش داره، دوسال بگذره که درسش تموم شده. تکلیف اون چی میشه.
    این تبصره ها و قوانین چرا تو هیچکدوم پی دی اف های سایت سفارت نیست؟ چجوری میتونم اطلاعات بیشتری بگیرم به نظر شما؟

ببخشید انگار خیلی سوال کردم ... خودم پیگیر هستم ولی دلیل میخوام برای اینکار و دلم میخواد بدونم برای چی چنین چیزی هست و اینکه کسایی که به قول شما این مشکل رو داشتن عین دو سال صبر کردن؟ یا راه دیگه ای وجود داره (بجز دستکاری کردن تو تاریخ عقد)!!!

Junior Member

ممنون از جوابتون. من شنیدم جدیدأ زبان A1 دیگه نیاز نیست !!! دزسته؟
    من خودم واسه تایید مدارک تحصیلی چند ماه پیش سفارت رفته بودم، یه خانوم دانشجو ی آلمان، ویزای شوهرشون بدون دونستن زبان آلمانی اومده بوذ.؟؟؟؟!!!!!

Junior Member

اگر همسرتون آلمانی باشد در هر صورت شما باید مدرک قبولیA1 را ارایه بکنین. ولی اگر همسرتون فقط اقامت دانشجویی آلمان را داشته باشه ممکن هست ازتون A1 نخوان! ولی در کل A1 هنوز جز مدارکی هست که باید به سفارت زمان تقاضای ویزای پیوست و یا حین بررسی ویزا ارایه کرد. من خودم آلمانی هستم خانمم بایدهمین ۲ ماه پیش مدرک قبولی A1 را ارایه می کرد.

ممنون از جوابتون. من شنیدم جدیدأ زبان A1 دیگه نیاز نیست !!! دزسته؟
    من خودم واسه تایید مدارک تحصیلی چند ماه پیش سفارت رفته بودم، یه خانوم دانشجو ی آلمان، ویزای شوهرشون بدون دونستن زبان آلمانی اومده بوذ.؟؟؟؟!!!!!

Junior Member

ممنون از جوابتون. راستی فقط گوته یا موسسه زیر نظر اتریش مدرکش قبوله دیگه. من مدرک آموزشگاه های دیگه رو دارم.؟؟؟

Junior Member

شما باید برین امتحان A1 در گوته یا موسسه زیر نظر اتریش بدین. سفارت فقط این دو جا را قبول داره.

ممنون از جوابتون. راستی فقط گوته یا موسسه زیر نظر اتریش مدرکش قبوله دیگه. من مدرک آموزشگاه های دیگه رو دارم.؟؟؟

Junior Member

مرسی، شما از گرفتن وقت ازدواح در city hall هم اطلاعاتی دارین؟ مثلا چه مدارکی از طرف من باید فرستاده بشه؟یا اصلا مدارک من در این مرحله نیازی نیست؟

پیش فرض پاسخ : دانشجویان متاهل، تمدید اقامت همسر، کار، تحصیل و سایر نکات مربوط به همسر

نقل قول نوشته اصلی توسط gilaa نمایش پست ها
    سلام دوستان.نامزد من میخواد برای آلمان اقدام کنه به صورت job offer که بریم (من به صورت همراه).البته هنوز عقد نکردیم اما تا قبل مصاحبه عقد میکنیم.منم بعد ار اینکه رفتیم میخوام که ادامه تحصیل بدم.البته تا چند ماه دیگه ielts آزمون میدم.نگرانی من اینه که به من ویزا ندن! امکانش هست؟من آلمانی در حد اینکه اسمم رو بگم و سلام و رشته مو بگم بلدم.(چند تا درس اول A1)من اصلا با مراحل آشنا نیستم .میشه لطفا راهنمایی کنین؟مرسی ی

با سلام
    اینکه همزمان بتونید برید شاید غیر محتمل باشه.به چند دلیل
    پیوست به همسر قانونا امکان پذیر هست اما پیش شرطهایی داره. خب شما باید مدرک A1 داشته باشید از گوته یا موسسه زبان اتریش
    بعد اینکه همسرتون باید اول اینجا باشه و ویزای بلند مدت داشته باشه(مثلا برای دانشجویانی که ابتدا ویزای سه ماهه دارند امکان پذیر نیست و باید یک ساله تمدید شده باشه)و از نظر درامدی و تامین مالی شما بتونه مدرک ارایه بده( برای دانشجویان و شاغلین متفاوت هست که خب همسر شما کار داره و مشکلی نیست)
    و مهم اینکه حما باید مدرکی ارایه بده که خانه ای با متراژ معینی دارید(مثل اجاره نامه یا خرید خانه که فکر نمیکنم قرار باشه خونه بخرید) اگر اشتباه نکنم برای دو نفر دست کم باید 25 متر باشه(به همین دلیل دانشجویان نمیتونند از خوابگاه برای پیوستن به همسر استفاده کنند چون خوابگاه ها زیر این متراژ هستند) غیر از این سه شرط مشکل خاصی نیست ولی عرض کردم بعید میدونم قبل از اینکه همسرتون اینجا باشه بتونید بیایید.
    الان شنیدم سفارت رو مدت زمانی که از عقد گذشته حساس هست و همینجا دیدم که دوستان گفتند باید دست کم دو سال باشه! مطمین نیستم که جدیدا سختگیری میکنند و این درست هست یا خیر ولی مواردی رو میشناسم که با فاصله سه و یا شش ماهه بعد از عقد هم امدند( به این دلیل سختگیری میکنند که ازدواج سوری نباشه) البته از یکی از این افراد اینجا تو اداره اقامت حدود یک ساعت سوال جواب کردند.
    بررسی پرونده شما هم بسته به شانس و شهر محل درخواست ممکنه یک تا سه ماه طول بکشه.

ApplyAbroad Superstar

پیش فرض پاسخ : دانشجویان متاهل، تمدید اقامت همسر، کار، تحصیل و سایر نکات مربوط به همسر

سلام دوستان.نامزد من میخواد برای آلمان اقدام کنه به صورت job offer که بریم (من به صورت همراه).البته هنوز عقد نکردیم اما تا قبل مصاحبه عقد میکنیم.منم بعد ار اینکه رفتیم میخوام که ادامه تحصیل بدم.البته تا چند ماه دیگه ielts آزمون میدم.نگرانی من اینه که به من ویزا ندن! امکانش هست؟من آلمانی در حد اینکه اسمم رو بگم و سلام و رشته مو بگم بلدم.(چند تا درس اول A1)من اصلا با مراحل آشنا نیستم .میشه لطفا راهنمایی کنین؟مرسی ی

من تا حالا نشنیدم هیچ ویزای همراهی ریجکت بشه.
    شما می تونین همزمان با هم وقت سفارت بگیرین و درخواست بدین. احتمال هم داره که با هم ویزا بگیرین و با هم بیاین. من دیدم بچه هایی که اینجا با همسرشون هم زمان اومدن. اما شما لازمه مدرک A1 رو داشته باشین. در مورد متراژ خونه که دوستمون گفتن، اگه با هم درخواست بدین که این مشکلو ندارین، چون اصلا هنوز خونه ای ندارین و آدرس جایی که قراره برین رو می نویسین (مهمانسرا، هتل یا هرجایی که قراره برین)، اما اگه همسرتون اول برن و شما بعدش بگین می خواین ویزای همراه بگیرین، باید نشون بدین که متراژ خونه برای دو نفر کافیه تا بتونین ویزا بگیرین.
    از من بپرسید . من از اینکه بتونم به کسی کمک کنم خیلی خوشحال میشم .

نقل قول نوشته اصلی توسط iceberg نمایش پست ها
    با سلام
    اینکه همزمان بتونید برید شاید غیر محتمل باشه.به چند دلیل
    پیوست به همسر قانونا امکان پذیر هست اما پیش شرطهایی داره. خب شما باید مدرک A1 داشته باشید از گوته یا موسسه زبان اتریش
    بعد اینکه همسرتون باید اول اینجا باشه و ویزای بلند مدت داشته باشه(مثلا برای دانشجویانی که ابتدا ویزای سه ماهه دارند امکان پذیر نیست و باید یک ساله تمدید شده باشه)و از نظر درامدی و تامین مالی شما بتونه مدرک ارایه بده( برای دانشجویان و شاغلین متفاوت هست که خب همسر شما کار داره و مشکلی نیست)
    و مهم اینکه حما باید مدرکی ارایه بده که خانه ای با متراژ معینی دارید(مثل اجاره نامه یا خرید خانه که فکر نمیکنم قرار باشه خونه بخرید) اگر اشتباه نکنم برای دو نفر دست کم باید 25 متر باشه(به همین دلیل دانشجویان نمیتونند از خوابگاه برای پیوستن به همسر استفاده کنند چون خوابگاه ها زیر این متراژ هستند) غیر از این سه شرط مشکل خاصی نیست ولی عرض کردم بعید میدونم قبل از اینکه همسرتون اینجا باشه بتونید بیایید.
    الان شنیدم سفارت رو مدت زمانی که از عقد گذشته حساس هست و همینجا دیدم که دوستان گفتند باید دست کم دو سال باشه! مطمین نیستم که جدیدا سختگیری میکنند و این درست هست یا خیر ولی مواردی رو میشناسم که با فاصله سه و یا شش ماهه بعد از عقد هم امدند( به این دلیل سختگیری میکنند که ازدواج سوری نباشه) البته از یکی از این افراد اینجا تو اداره اقامت حدود یک ساعت سوال جواب کردند.
    بررسی پرونده شما هم بسته به شانس و شهر محل درخواست ممکنه یک تا سه ماه طول بکشه.
    من اطلاعاتم دقیق نیست و از تجربیات دوستانم مینویسم.
    تا الآن موردی ندیدم که به خاطر نداشتن مدرک زبان رد کنند. سه مورد دیدم که هیچ کدوم مدرک نداشتن و هر سه مورد هم به موقع ویزا گرفتن.
    همسر شما که هنوز آلمان نیومده نیازی نداره که آدرس محل سکونتی رو به سفارت بده و خب طبیعتاْ اگه آپارتمانتون به اندازه ۲ نفر نباشه ویزاتون تو آلمان تمدید نمیشه.
    به نظرم قانون دو سال شامل شما نمیشه. در واقع طبق این قانون کسانی که کمتر از دو ساله که در آلمان هستن در صورتی که قبل از ورود به آلمان مجرد بوده باشن نمیتونن (بنا به صلاحدید سفارت، چون مثال نقض داشته) برای همسرشون تقاضای ویزا کنن.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)