صفحه 9 از 251 نخستنخست 1234567891011121314151617181959109 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 81 تا 90 , از مجموع 2688

موضوع: ویزای بلند مدت (همراه، پیوست به خانواده یا همسر، ازدواج)

Hybrid View

پست قبلی پست قبلی   پست بعدی پست بعدی
    Junior Member

پیش فرض پاسخ : ویزای همراه (همسر و ...)

كسي ميدونه براي هر فرزند چه مقدار پول بايد در حساب باشه ؟

سلام دوستان. من از یمی از دانشگاههای آلمان برای دکتری پذیرش دارم میخوام همسرم رو به عنوان همراه با خودم ببرم و چند سوال دارم:
    1- همسرم باید مدرک زبان آلمانی a1 داشته باشه اما تا موقع وقت سفارت فکر نمیکنم بتونه بگیره و تا اون موقع احتمالا 80 تا 90 ساعت آلمانی خواهد گذروند آیا برای مصاحبه سفارت مشکل خواهد داشت؟ و اصلا بلد بودن آلمانی در روند گرفتن ویزا تاثیر داره؟
    2- برای گرفتن مدرک a1 باید تهران امتحان خاصی بده یا اینکه تو همون موسسه داره زبان میخونه (مشهد) مدرکش قابل قبوله؟
    3- مدارک تحصیلی همسرم آزاد نشده همون مدارک موقت کافیه؟ همونو ترجمه کنیم یا اینکه الزامی هست که مدارک همسرم رو هم آزاد کنیم؟

در مورد ارائه مدرک A1 در پروسه ویزای همسر در این فروم حرف های ضد و نقیضی گفته شده. پس زنگ بزنید سفارت که جواب مطمئن بگیرید
    اگر مدرک المانی نیاز باشه، فقط گوته تهران که وابسته به سفارته www.dsit.org
    کامل در مورد تاریخ و نحوه ی امتحان توضیح داده.
    موفق باشید

نقل قول نوشته اصلی توسط masume_mk نمایش پست ها
    سلام دوستان. من از یمی از دانشگاههای آلمان برای دکتری پذیرش دارم میخوام همسرم رو به عنوان همراه با خودم ببرم و چند سوال دارم:
    1- همسرم باید مدرک زبان آلمانی a1 داشته باشه اما تا موقع وقت سفارت فکر نمیکنم بتونه بگیره و تا اون موقع احتمالا 80 تا 90 ساعت آلمانی خواهد گذروند آیا برای مصاحبه سفارت مشکل خواهد داشت؟ و اصلا بلد بودن آلمانی در روند گرفتن ویزا تاثیر داره؟
    2- برای گرفتن مدرک a1 باید تهران امتحان خاصی بده یا اینکه تو همون موسسه داره زبان میخونه (مشهد) مدرکش قابل قبوله؟
    3- مدارک تحصیلی همسرم آزاد نشده همون مدارک موقت کافیه؟ همونو ترجمه کنیم یا اینکه الزامی هست که مدارک همسرم رو هم آزاد کنیم؟

Member mmostajab آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Master of Informatics, TUM

نقل قول نوشته اصلی توسط masume_mk نمایش پست ها
    آخه چرا می خواهید مدرک همسرتون رو آزاد کنید؟!! اونا چه احتیاجی به مدرک اصلی همراه شما دارند؟!! از دانشجوها به این دلیل مدرک اصلی رو می خوان که مطمئن بشن مدرک تقلبی نیست. تو چک لیست "کپی" مدرک تحصیلی همسر رو خواسته.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط mmostajab نمایش پست ها
    آخه چرا می خواهید مدرک همسرتون رو آزاد کنید؟!! اونا چه احتیاجی به مدرک اصلی همراه شما دارند؟!! از دانشجوها به این دلیل مدرک اصلی رو می خوان که مطمئن بشن مدرک تقلبی نیست. تو چک لیست "کپی" مدرک تحصیلی همسر رو خواسته.
    تا اونجایی که میدونم همراه شما باید امتحان start deutsch1 رو که گوته برگزار می کنه بدن منظور از A1 اون امتحانه
    ویرایش توسط elinajiji : July 22nd, 2012 در ساعت 12:02 PM

سلام دوستان
    همسر من دانشجوی دکترا در آلمان هست و من یک سال پیش با ویزای همسر به او ملحق شدم. نمی دونم این مطلبی که می نویسم مفید هست یا نه در هر حال این اتفاقی هست که واسه من افتاده و دوستان می تونن برای اطلاع دقیقتر قبل از وقتشون از سفارت بپرسن
    من کارشناسی ارشد هستم و طبق یکی از قوانین به دلیل مدرک تحصیلی(فکر کنم لیسانس به بالا) نیاز به داشتن مدرک آلمانی نداشتم ولی طبیعتا مدرک تحصیلی م رو نشان دادم البته چون اینجا قصد ادامه تحصیل داشتم اونو آزاد کرده و ترجمه رسمی هم کرده بودم. که اگه کسی مایل نیست آزاد کنه می تونه قبل از وقتش دقیق تر از سفارت بپرسه.
    ولی اگه واقعا وقت خوندن زبان آلمانی رو دارید و یا در حال گذروندن دوره ش هستین حتما ادامه بدین چون به نظرم خیلی به درد می خوره. موفق باشید

Junior Member

سلام
    شرایط من مشابه شرایط شماست. برای شما چه مدت طول کشید تا جواب ویزاتون مشخص بشه؟ جز رشته های خاص بودید؟
    من و همسزم هر دو جز رشته های خاص هستیم

Junior Member

سلام
    من خانمم 2 ساله دانشجوی دکتری با فاند در آلمانه. ما 3 ماه پیش عقد کردیم و 2 ماه پیش هم با دعوت نامه رسمی که خانمم از آلمان فرستاده بود (با تقبل تمام هزینه ها) برای ویزای دیدار از بستگان به مدت 3 ماه که توریستی به حساب میاد، درخواست دادم. ولی هفته پیش ریجکت شدم. دلیلش هم این بود که گفتن هدفت از رفتن مشخص نیست و معلوم نیست که اگه میری، برمیگردی. به نظرتون الان برای ویزای همسر اقدام کنم؟ امیدی هست؟ لازم به ذکره که الان خانمم با یه قرارداد دکتری جدید تا 3 سال دیگه هم اقامت دانشجویی داره.
    درضمن، باید از تاریخ ریجکت قبلیم چند ماه بگذره یا میتونم بلافاصله اقدام کنم؟

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط nimamin82 نمایش پست ها
    سلام
    من خانمم 2 ساله دانشجوی دکتری با فاند در آلمانه. ما 3 ماه پیش عقد کردیم و 2 ماه پیش هم با دعوت نامه رسمی که خانمم از آلمان فرستاده بود (با تقبل تمام هزینه ها) برای ویزای دیدار از بستگان به مدت 3 ماه که توریستی به حساب میاد، درخواست دادم. ولی هفته پیش ریجکت شدم. دلیلش هم این بود که گفتن هدفت از رفتن مشخص نیست و معلوم نیست که اگه میری، برمیگردی. به نظرتون الان برای ویزای همسر اقدام کنم؟ امیدی هست؟ لازم به ذکره که الان خانمم با یه قرارداد دکتری جدید تا 3 سال دیگه هم اقامت دانشجویی داره.
    درضمن، باید از تاریخ ریجکت قبلیم چند ماه بگذره یا میتونم بلافاصله اقدام کنم؟
    در مورد ویزای دیدار این مشکل برای همه هست.
    ولی دانشجو مورد نظر اگر شرایط مالی و اسکان را حل کنه ، اگر شما برای اقامت دائم اقدام کنید مشکلی نیست .
    یکی از دوستان من با دوبچه همراه با خانمش که دانشجوی دکتری هست اقدام کرد و امد المان .
    در مورد فاصله بین ریجکت و درخواست جدید ، چیزی نمیدونم ولی شما همین حالا اگر وقت بگیرید دو ماه دیگه نوبتتون میشه .

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط amir2047 نمایش پست ها
    در مورد ویزای دیدار این مشکل برای همه هست.
    ولی دانشجو مورد نظر اگر شرایط مالی و اسکان را حل کنه ، اگر شما برای اقامت دائم اقدام کنید مشکلی نیست .
    یکی از دوستان من با دوبچه همراه با خانمش که دانشجوی دکتری هست اقدام کرد و امد المان .
    در مورد فاصله بین ریجکت و درخواست جدید ، چیزی نمیدونم ولی شما همین حالا اگر وقت بگیرید دو ماه دیگه نوبتتون میشه .
    سلام
    منظورتون چیه؟ چه زمانی این مدارک رو می خوان؟ و دقیقا چه چیزی باید ارائه بشه؟ (شرایط مالی و اسکان)

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)