صفحه 1 از 101 123456789101151 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 1010

موضوع: اطلاعات سفر به عشق آباد جهت مصاحبه و دریافت ویزا آمریکا (بلیت، هتل و غیره)

پیش فرض اطلاعات سفر به عشق آباد جهت مصاحبه و دریافت ویزا آمریکا (بلیت، هتل و غیره)

دوستان واسه رفتن، پرواز هست از تهران؟ اگه زمینی بریم ارز مسافری به سفرهای زمینی تعلق می گیره؟

Junior Member

پیش فرض پاسخ : گرفتن وقت از عشق آباد در سال ۲۰۱۲

نقل قول نوشته اصلی توسط milimilano نمایش پست ها
    دوستان واسه رفتن، پرواز هست از تهران؟ اگه زمینی بریم ارز مسافری به سفرهای زمینی تعلق می گیره؟
    این سوال فکر کنم چندین بار پاسخ داده شده دوست من! نه از هیچ کجای ایران چه تهران چه مشهد پروازی به عشق آباد نیست. بهترین کار اینه از قوچان تا مرز باجگیران با ماشین هایی که میرن مرز برید.
    واسه ویزای ترکمنستان چون هیچ گونه بلیطی نه هوایی و نه زمینی دستتون نیست یک دلار هم تعلق نمیگیره!

Member
    رشته و دانشگاه
    IT - Cleveland State

پیش فرض پاسخ : گرفتن وقت از عشق آباد در سال ۲۰۱۲

نقل قول نوشته اصلی توسط milimilano نمایش پست ها
    من با چند تا آژانس تماس گرفتم و گفتن كه فقط turkish پرواز داره واسه عشق آباد كه خب قيمتش خيلي زياد بود (حدود 800 تومن) ولي از بانك ملت مركزي پرسيدم گفتن كه واسه زميني تركمنستان 400 دلار ميدن. هوايشم اگر بخوايد بريد 1000 دلاره.

ApplyAbroad Veteran
    ShahdaD آواتار ها

پیش فرض اطلاعات کلی در ارتباط با سفر به عشق آباد

در این تاپیک به بررسی نحوه مسافرت برای رفتن به عشق آباد، طریقه ی گرفتن ویزای ترکمنستان و اقامت در هتل و پیشنهادهای شما در این مورد میپردازیم...

پ.ن: پست اول این تاپیک با اطلاعات کلی در آینده تکمیل خواهد شد...
    دوستان من، از سوالاتتون سپاسگذارم. اما ناچارم اونها رو بی جواب بگذارم چرا که بنده واقعا اطلاعات به روزی ندارم. با آروزی موفقیت برای شما.

پیش فرض پاسخ : نتایج و تجربیات مصاحبه ی ویزای آمریکا در عشق آباد در سال ۲۰۱۲

نحوه گرفتن ویزای ترکمنستان

برای گرفتن ویزای ترکمنستان باید پرینت وقت سفارت آمریکا را به همراه یک کپی از صفحه اول پاسپورتتان که حد اقل 6 ماه اعتبار داشته باشد به سفارت ترکمنستان ببرید. سفارت ترکمنستان از روزهای یک شنبه تا چهارشنبه از ساعت 9 صبح تا 12 ظهر یا 1 بعد از ظهر و در روزهای پنجشنبه تا ساعت 11 یا 12 ظهر باز است. پس از تحویل کانفرمیشن پیج وقت سفارت آمریکا و کپی پاسپورت مسئول صدور ویزا که شخصی به نام دولت میباشد از شما میپرسد که ویزای فوری می خواهید یا عادی اولی 55 دلار هزینه دارد و یک هفته ای اماده میشود و دومی 35 دلار هزینه دارد و حدود 15 روز طول میکشد که آماده شود. من خودم فوری گرفتم. پس از تحویل مدارک ذکر شده در بالا دولت به شما میگوید در صورت درخواست ویزای فوری یک هفته بعد مراجعه کنید. در طول این یک هفته از عشق آباد استعلام میشود که ایا شما برای ورود به ترکمنستان مشکی دارید یا اینکه هیچ منعی در ورودتان به ترکمنستان وجود ندارد.هفته بعد یک قطعه عکس + 55 دلار پول نو ترجیحا از 2006 به بعد و یک کپی از پاسپورت همراه خود ببرید. در سفارت یک فرم درخواست بگیرید و پر کنید و عکستان ( من 3*4 بردم) را بر روی ان بچسبانید و به آقای دولت بدهید. در صورتی که جواب استعلام شما از عشق آباد آمده باشد ویزای شما همان روز صادر میشود.

سفر تا لب مرز

مرز عبوری برای سفر به ترکمنستان مرز باجگیران است که حدود 950 کیلومتر تا تهران فاصله دارد من تا مرز رو با ماشین شخصی خودم رفتم دوستان دیگر میتوانند با اتوبوس قطار یا هواپیما به مشهد بروند از انجا با اتوبوس یا تاکسی تا قوچان بروند و از قوچان هم با تاکسی تا باجگیران بروند من خودم از مسیر تهران-آمل-بابل-بابلسر-ساری-گرگان-بجنورد-شیروان-قوچان-باجگیران عبور کردم.

اقامت در باجگیران

من شب قبل از عبور از مرز در باجگیران اقامت کردم تنها محل اقامت مهمانسرای جهانگردی میباشد که جای نسبتا تمیزی است و کرایه یک اتاق 2 تخته آن شبی 30 هزار تومان بود. مرز ساعت 7.30 به وقت ایران باز میشود و میشود از آن عبور کرد. جهت عبور از مرز شما باید یک فیش عوارض خروجی که 11000 تومان میباشد را بپردازید این مبلغ را میتوان لب مرز پرداخت کرد یا در شهر محل سکونتتان به بانک ملی پرداخت کنید. یاد اوری میکنم که هیچ گونه ارز مسافرتی به مسافران ترکمنستان تعلق نمیگیرد زیرا بانک موجود در لب مرز شعبه ارزی نمیباشد در تهران بدلیل اینکه پروازی به ترکمنستان وجود ندارد و شرکت های مسافربری برای ترکمنستان اتوبوس ندارند عملا نمیتوان ارز تهیه کرد.

تهیه ارز ترکمنستان

واحد پول ترکمنستان منات میباشد که نرخ برابری دلار با آن 2.84 منات به ازای هر دلار میباشد. در لب مرز افرادی وجود دارند که دلار را به منات چنج میکنند مراقب باشید سرتان کلاه نرود. من خودم منات را خریدم و با دلار چنج نکردم بوفه ای در سالن گمرک مسافری وجود دارد که متصدی آن منات را به قیمت 675 تومان به من فروخت من من 200 منات را به قیمت 135000 تومان خریدم که برای یک روز اقامت دو نفر کافی بود البته در خود عشق آباد هم صرافی وجود دارد و میتوان ارز را چنج کرد.

عبور از مرز

پس از بازرسی وسایل و چمدانهای ما توسط مسئول گمرک و یادداشت سریال نامبر وسائل الکترونیکی از قبیل آیپد، نوتبوک و دوربین عکاسی و شماره پاسپورت، ما به سمت سالن خروجی رفتیم. در انجا یک افسر پاسپورت های ما را چک کرد و و پس از دریافت فیش عوارض خروجی مهر خروج زمینی را بر روی پاسپورت ما زد. پس از ان دفتر نهاد ریاست جمهوری که کارمند آن شخص خوش برخوردی بود پاسپورت ها را چک کرد و پس از سوال درباره علت سفر به ترکمنستان و ادرس منزل و دانشگاه محل تحصیل مدارک ما را پس داد بعد از ان شخصی که در اتاقی به اسم کنترل پزشکی نشسته بود اسم ما را پرسید و سپس ما از درب خروجی به سمت مرز ترکمنستان رفتیم در نقطه صفر مرزی یک کیوسک وجود دارد که فاصله آن با دربی که از آن خارج شدیم 20 متر است سه سرباز در این کیوسک بودند که اسم ما را یادداشت کردند.

ورود به خاک ترکمنستان

پس از ان ما از مرز رد شدیم و در فاصله 5 متری از کیوسک ایرانی یک کیوسک ترکمن وجود دارد که پاسپورت شما را سربازی که در آن قراردارد میگیرد و به مکانی در روبروی کیوسک میرود و چیزی یادداشت میکند و برمیگردد و پاسپورت را به فردی که داخل کیوسک نشسته میدهد و او هم چیزی یادداشت میکند و در نهایت پاسپورت را به شما پس میدهد در طول این زمان شما بایستی روبروی کیوسک بایستید و حرکت نکنید. بعد از دریافت پاسپورت شما وارد سالن گمرک ترکمنستان میشوید که در روبروی کیوسک و در امتداد مسیری است که از سالن گمرک ایران خارج شده اید.
    در سالن گمرک ترکمنستان زمانی که وارد میشوید سمت چپ دربی وجود دارد که مثلا بانک است و در روبرو محل دریافت گذرنامه و زدن مهر ورود میباشد. پس از ورود به بانک رفتیم و نفری 11 دلار عوارض ورودی به ترکمنستان پرداخت کردیم حتما دلار خرد همراه داشته باشید سپس خانمی که مسئول بانک است دو برگه به شما میدهد که روی ان امضا میکند و این رسید پول پرداختی شماست. سپس به باجه ثبت اطلاعات ورود میروید و پاسپورت را به همراه رسید پول پرداختی ارائه میدهید و افسری که مسئول ثبت اطلاعات ورود است پاسپورت شما را مهر میزند. سپس به سمت محل بازرسی وسایل میروید در اینجاست که چمدان ها و کیف و ساک های شما کن ف یکون میشود. همه چیز را میگردند حتی داخل خمیردندان را چک میکنند در اینجا کلی حرص میخورید و عصبانی میشوید و در نهایت به حماقت آنها میخندید. سپس حتی خودتان را منظورم بدنتان را اسکن میکنند و در نهایت از شما میپرسند چند دلار همراه دارید و با ساکی به هم ریخته اجازه ورود خواهید یافت.

صفحه 1 از 101 123456789101151 ... آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)