صفحه 101 از 101 نخستنخست ... 51919293949596979899100101
نمایش نتایج: از شماره 1,001 تا 1,010 , از مجموع 1010

موضوع: اطلاعات سفر به عشق آباد جهت مصاحبه و دریافت ویزا آمریکا (بلیت، هتل و غیره)

Junior Member

پیش فرض پاسخ : اطلاعات سفر به عشق آباد جهت مصاحبه و دریافت ویزا آمریکا (بلیت، هتل و غیره)

سلام
    خواهشا اگه کسی شماره آقای نظر رو داره برام پیام خصوصی بگذاره خیلی برام مهمه اگه آقای نظر رو ندارید آقای قربانی هم اوکی هست

Junior Member

ببحشید سرجمع هزینه سفر به عشق آباد و ویزا گرفتن شما چقدر شد ؟

Junior Member

پیش فرض پاسخ : اطلاعات سفر به عشق آباد جهت مصاحبه و دریافت ویزا آمریکا (بلیت، هتل و غیره)

نقل قول نوشته اصلی توسط saeed_hoseinza نمایش پست ها
    با سلام
    من تجربه سفر به عشق آباد و مصاحبمو رو سعی میکنم کامل بذارم شاید کمکی به دوستان باش و امیدوارم که همه موفق باشید.
    من برای 19 آپریل 2016 ساعت 2 ظهر مصاحبه داشتم. من 1 آپریل از سفارت ترکمنستان برای ویزا اقدام کردم که توی فرمانیه تهرانه، که ازتون ایمیل سفارت آمریکا (پرینت شده)، کپی از پاسپورت و عکس 4*6 میخوان، با خودتون چسب ماتیکی همراه داشته باشید. مدارک رو تحویل میدین و ازش میخواین که فرم دوم رو بهتون بده این فرم رو توی خونه پر کنید و تاریخ وررود و خروج رو دقیق بزنید چون بر اساس اون بهتون ویزا میدن، من 14 آپریل رفتم که ویزامو بگیرم و عکسمو چسبوندم روی فرم دوم و بهش تحویل دادم که ازم پول رو خواست که 55 دلار لازمه که حتما باید جدید باشه یعنی بعد از 2013 وگرنه قبول نمیکنه بعد ویزامو بهم دادن و من برگشتم.
    برای رفتن به مرز من مسیر قوچان رو انتخاب کردم، از ترمینال شرق تهران هر روز اتوبوس داره برای قوچان که ساعت 5 معمولی و ساعت 6 وی آی پی هست. حتما وی آی پی رو انتخاب کنید که اذیت نشید هزینش 48 تومنه، به راننده هم بگید میخوام برم باجگیران، توی یه فلکه ای پیادتون میکنه. من ساعت 6 ونیم رسیدم قوچان بعد سوار یه تاکسی خطی شدم با هزار تومن رفتم میدان استقلال، میدان استقلال یه سری سواری هستند که میرن طرف باجگیران که کرایش برای هر نفر 8 تومنه. یک ساعت طول میکشه که برسین باجگیران و جاده بسیار زیبایی داره. ببینید من شب رو اشتباه کردم که رفتم توی عشق آباد موندم که هتل شبی برای من 200 تومن در اومد، بنابریان طوری برنامه ریزی کنید که صبح مصاحبه از مرز رد بشین و همون روزم برگردین وگرنه اگه خواستین توی باجگیران مهمانسرا داره که میتونید با شبی 40 تومن اقامت داشته باشین.
    من تو باجگیران از یه فردی به اسم صفرزاده دلار و منات خریدم، حداقل 150 منات داشته باشید که بهتون هر منات رو 740 حساب میکنه. شماره آقای صفرزاده ######هست. بعد از گیت کمرگ ایران وارد میشین که تا خود کمرگ حدود 1 کیلومتر سربالایی هست بهتره به همون تاکسی مبلغی بیشتر بدین که ببردتون بالا، که با دو تومن راضی میشن و اتوبوسم داره که 500 تومن میبره بالا. به کمرگ که میرسن پاسپورتتون رو چک میکنن و فیش عوارض خروج رو ازتون میگیرن که بهتره تهران پرداخت کنید که معطل نشید. 25 تومن برای خروج زمینیه. یادتون باشه که قرص هیچی همراتون نباشه که دولت ترکمنستان براش حبس گذاشته. بعد میرین دفتر ریاست جمهوری حدود ده دقیقه ای وقت میگیره در مورد این که کدوم دانشگاه میری و از کجا میای اینا سوال میپرسن و یه چیزایی رو هم میگن که ضرروری هست در مورد دولت ترکمنستان. فرم رو پر میکنید، یه پسر خوش برخورد مشهدی هست که بهش سلام برسونید.
    بعد میرین طرف کانکس سربازای ایرانی که پاستونو چک میکنن و اسمتونو سادداشت میکنن بعد کانکس سربازای ترکمنه که همین کارو میکنن. وارد خاک ترکمنستان میشید که اولین کار اینه که باید 15 دلار به خانمی که داخل یه دفتر قسمت سمت چپ ساختمونه پرداخت میکنید. بعد بهتون فیشارو میده و شما همراه با پاسپورت میدین به آفیسر (داخل یه دریچه مانندی هست) بعد این که پاسپورتتونو مهر کرد میتونید وارد در ام دی اف بشید. ببینید یه سری زن ترکمن میان برای خرید لوازم از باجگیران که کلی وسایل دارن که شما باید قبل از اونا رد بشید چون گشتن وسایلشون خیلی طول میکشه و معطل میشین. بعد که از در ام دی اف رد شدید کل وسایلتونو میگردد یه کمم باهاتون شوخی میکنن و کارشون کلا تموم میشه به طرف حیاط کمرگ میرین که اتوبوس های دولتی شمارو میبرن طرف گیت ورودی عشق آباد. باید سوار همین اتوباسا بشین که کرایش برای ترکمنا 10 منات و برای ایرانیا 40 مناته که اینجا این تبعیض منو اذیت کرد. در هر صورت من 10 منات بهش دادم و اصلا هم نگفتم که ایرانیم. حدد 20 کیلومتر جاده سرازیری رو طی میکنید که میرسین به گیتی که دوباره پاسپورتتون رو چک میکنن و اسمتونو مینویسن و اونجا ازتون میپرسن که شب قراره کدوم هتل بمونی که بهشون بگین که برمیگردم امروز و اگه بمونم هتل توریست میمونم که ارزونترینشه. بعد یه سری تاکسی وایستادن که شمارو ببرن عشق آباد. عشق آباد حدود 10 کیلومتر از این گیت فاصله داره. کرایش 15 مناته که بیشتر ازاین ندین اصلا.ازش بخواین که شمارو ببره سفارت آمریکا. سفارت آمریکا.
    من یک روز قبل مصاحبه رفتم و هتل آق آلتین اقامت داشتم که یه کم بالاتر از سفارت و روبروی سیرک عشق آباده.حدودای 12 رسیدم هتل و اتاق گرفتم که به طرف سیرک بود، تقریبا همه چیز هتل داره. اینترنتش شبی یک دلاره اگه بخواین. صبحانش مجانیه و استخر روباز هم داره. داخل سرویس و حمام همه چیز لازم رو داره و یک تلویزیون که بدک نبود. قیمت غذاهاش مثل خودمونه تقریبا. پشت سیرک یه غذا خوری هست که میتونین شام رو اونجا بخورین. غذاهاش خوبه مخصوصا کبابش خوب بود البته باید سعی کنید تفهیمش کنید چی میخواین من ترکی بلد بود میتونستم راحت بگم چی لازم دارم.
    من ساعت 12 هتلمو تحویل دادم رفتم ناهارمو همون رستوران که گفتم خوردم که البته مهمون یه دوست ایرانی مقیم ازبک بود. بعد ساعت 1 راه افتادم به طرف سفارت که با 5 دلار رفتم سفارت آمریکا. دم سفارت بهشون میگی برای مصاحبه اومدی و اسمتو و پاسپورتتو چک میکنن و در رو برات باز میکنن. همه چیزتو چک میکنن و بهت میگن مدارک لازمتو بردار و کیفتو بذار همینجا بمونه. که البته کیف پولتونم بردارین چون قراره 160 دلار پرداخت کنید.
    بعد میرین داخل ساختمان سفارت نگهبان شمارو اتاق انتظار راهنمایی میکنه که چند دقیقه میشنید و سپس میرین که مدارکتونو تحویل بدینو همه مدارکی که میخواین آفیسر ببینه همیننجا باید تحویل بدین. همه چیز رو تحویل بدین همه چیزی که فکر میکنید امتیاز مثبته، بعد ازتون 160 دلار رو میگیره و بعد انگشت نگاری کل انگشتتاتونو انجام میده و بهتون یه شماره میده که دوباره میرین تو اتاق انتظار تا شماره شمارو صدا کنه. اتاق راحتیه و چایی، کافیو آب هست که با آرامش میتونین ازشون استفاده کنید.
    بعد این که صداتون کرد میرین اتاق مصاحبه. مصاحبه من 20 دقیقه طول کشید. آفیسرم یه خانم جوان و جدی بود که تو پستای قبلیم اسمشو گذاشتم. باهاتون احوالپرسی میکنه و مدارکتونو چک میکنه ازتون میپرسه که چرا آمریکا میخواین برین و چرا این دانشگاه؟ از من پرسید سربازیتو چیکار کردی که من گفتم معافم، پرسید مدارکش اینجا هست که من گفتم ترجمش اونجا هست که امتیاز مثبت بزرگیه برای پسرا. بعد ازم پرسید دکتریت کی تموم میشه که من گفتم 2019 که گفت بعدش میخوای چیکار کنی که من گفتم من شرکت دارم و بعدش میخوام شرکتمو ادامه بدم، ببینید باید قانعش کنید که تمایلی به موندن تو آمریکا ندارین که من اینطوری قانعش کردم و حتی عکسای پروژه هامونو نشونش دادم و اینا.. . بعد پرسید که پدرت چیکارست؟ سعی کنید باهاش صحبت کنید و ساکت نمونین. اگه ریجکت بشین همونجا ریجکت میزنه و گرنه یه فرم میده که روش زده نقص مدارک دارین یا نه که مدارک من کامل بود که روی فرک تیک زده بود که باید فرآیند اینترنتیش طی بشه.
    من همین که از سفارت تموم شدم مستقیم اومدم دم مرز و پیشنهادم هم برای شما همینه. به تاکسی میگین میخوام برم برزنگی و دوباره همون 15 منات باید بدین. همون موقع سوار شدن باهاش طی کنید. دوستان اصلا معطل نکنید چون گیت تا 5 بازه ولی 4 به بعد دیگه راتون نمیدن که برین سمت بالا یعنی شما باید تا یک ربع به چهار برسین به این گیت. بعد اسمتونو مینویسه و شما سوار میشین و میاین لب مرز که پاستونو چک میکنن و مهر خروج میزنه و بعد میاین سمت ایران که دوباره سربازای ایران اسمتونو مینویسن. اینجاست که متوجه میشین ایران چقدر دوست داشتنیه. بعد وارد خاک ایران میشین تو ساختمان گمرک ایران به دفتر ریاست جمهوری میرین و بعد افسر مهر خروج میزنه و شما از ساختمان خارج میشین. دوباره میرین سمت قوچان با حداکثر 10 تومن برای هر نفر. من اومدم قوچان و سوار اتوبوس شدم و اومدم تهران والان منتظر ویزامم. آدرس ایمیل من در ادامه هست اگه سوالی باشه در خدمتم. همگی موفق باشید
    ########
    ببخشید سرجمع هزینه هاتون چقدر شد ؟

سلام
    سوال اولم اینکه من میخوام وقت سفارت از ترکمنستان بگیرم ولی زمانی که میرم برای تعیین وقت میزنه RESIDENTS OF TURKMENISTAN ONLY ، مشکلی پیش میاد اگه وقت بگیرم ؟
    سواله دوم اینکه هزینه وقت سفارت رو مثل دبی آنلاین پرداخت میکنه یا همونجا تو سفارت ازمون میگین؟
    ممنون میشم اگه کسی اطلاع داره منو راهنمایی کنه

ویرایش توسط farshad2008 : November 11th, 2017 در ساعت 11:27 AM

نقل قول نوشته اصلی توسط farshad2008 نمایش پست ها
    سلام
    سوال اولم اینکه من میخوام وقت سفارت از ترکمنستان بگیرم ولی زمانی که میرم برای تعیین وقت میزنه RESIDENTS OF TURKMENISTAN ONLY ، مشکلی پیش میاد اگه وقت بگیرم ؟
    سواله دوم اینکه هزینه وقت سفارت رو مثل دبی آنلاین پرداخت میکنه یا همونجا تو سفارت ازمون میگین؟
    ممنون میشم اگه کسی اطلاع داره منو راهنمایی کنه

سلام گرامی
    تا آن زمانی که من می دانم یعنی تا جولای 2017، وقت سفارت امریکا در عشق آباد مانند دبی و ایروان و نیکوزیا نبود و باید بهشان ایمیل می زدیم و وقت می گرفتیم. شما یک ایمیل به سفارت امریکا در عشق آباد بزنید:
    NonResidentVisaAKD@state.gov
    و ابتدا ازشان بپرسید که آیا متقاضی ایرانی می پذیرند یا نه. من که در ماه جولای به دنبال وقت سفارت بودم این پاسخ را از این سفارت دریافت کردم:
    کد HTML:
    To our potential visa applicants from the country of Iran:
    U. S. Embassy Ashgabat will not accept a non-immigrant visa applications  (tourist, business or student) from citizens of Iran in JUNE, JULY and  AUGUST 2017.  You may apply at U.S. Embassy in Ankara, Turkey, the U.S.  Consulate General in Dubai, UAE or the U.S. Embassy in Yerevan, Armenia.  These locations have Farsi speakers for translation and interview, and  expertise in the adjudication of visa applications for Iranian citizens.  For more detailed information please visit the following websites:
    https://ais.usvisa-info.com/en-ir   English

https://ais.usvisa-info.com/fa-ir   Farsi

Regards,
    Consular Section,
    U.S. Embassy Ashgabat
    Turkmenistan

ایمیل زدم
    اینو جواب دادن:

Automatic reply: Interview Appointment

To our potential visa applicants from the country of Iran:
    Though you may apply for a non-immigrant visa (tourist, business or student) at the US Embassy in Ashgabat, Turkmenistan, citizens of Iran are strongly encouraged to apply at the US Embassy in Ankara, Turkey, the US Consulate General in Dubai, UAE or the US Embassy in Yerevan, Armenia. These locations have Farsi speakers for translation and interview, and expertise in the adjudication of visa applications for Iranian citizens.
    Due to the very complicated economic, cultural and social situations in Iran, and the fact we have no Farsi speakers at the US Embassy in Ashgabat, it is extremely difficult for our officers to accurately assess the strength of family, social, economic, cultural and/or professional ties an applicant may have with Iran. Therefore, unless the applicant is a permanent resident or citizen of Turkmenistan, and a fluent speaker of English, Russian or Turkmen language, he or she may experience great difficulty obtaining a visa from the US Embassy in Ashgabat, Turkmenistan.
    We ask you please visit this link for additional information: http://iran.usembassy.gov/visas/niv-iranians.html

If you chose to apply in Turkmenistan the appointments are scheduled once a month for 10 applicants. You will need to send your email request on DECEMBER 1, 2017 to be scheduled to JANUARY 2018. Please note that first 10 appointments will be scheduled on first come first served basis. Your appointment request should be sent to: NonResidentVisaAKD@state.gov<mailto:NonResidentVisaAKD@state.gov> The email message should contain the following information:
    * The request must be in English;
    * The DS-160 Barcode number must be the e-mail subject line;
    * The e-mail must include the applicant's first name, last name, date of birth as in passport;
    * Please indicate if applicant speaks English, Russian or Turkmen;
    * Group appointments can be requested for families only.

https://ais.usvisa-info.com/en-ir English

https://ais.usvisa-info.com/fa-ir Farsi

Junior Member

سلام بر دوستان عزيز،

براي 5 فوریه 2019 وقت ترکمنستان گرفتم
    زمینی،
    آیا كسي از دوستان هم تاريخ با من وقت داره؟ لطفا به من اطلاع بدین یا برای من پیام ارسال کنید یا هر جور که خودتون صلاح میدونین! با تشکر

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Ezra نمایش پست ها
    سلام بر دوستان عزيز،

براي 5 فوریه 2019 وقت ترکمنستان گرفتم
    زمینی،
    آیا كسي از دوستان هم تاريخ با من وقت داره؟ لطفا به من اطلاع بدین یا برای من پیام ارسال کنید یا هر جور که خودتون صلاح میدونین! با تشکر
    سلام لطفا عشق آباد نرید. هیچ فایده ای نداره. هر کس بره در جا ریجکت می شه. فقط پولتون رو دور می ریزید. بهترین جا ارمنستان است.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط hasmoh نمایش پست ها
    سلام لطفا عشق آباد نرید. هیچ فایده ای نداره. هر کس بره در جا ریجکت می شه. فقط پولتون رو دور می ریزید. بهترین جا ارمنستان است.
    خیلی ممنون از پاسخ شما. حالا که دیگه وقت گرفتم، نمیتونم کنسلش کنم. البته می دونم که ریسک بالایی داره. ولی خوب سه روز دیگه باید برم!ا توصیه شما چی هست. البته خیلی سخت تونستم پاسخ شما رو پیدا کنم. امکان داره راهنمایی بفرمایید که پیام ها رو چگونه می شود راحت تر پیدا کرد!؟

Junior Member

سلام نتیجه چه شد؟

نقل قول نوشته اصلی توسط Ezra نمایش پست ها
    خیلی ممنون از پاسخ شما. حالا که دیگه وقت گرفتم، نمیتونم کنسلش کنم. البته می دونم که ریسک بالایی داره. ولی خوب سه روز دیگه باید برم!ا توصیه شما چی هست. البته خیلی سخت تونستم پاسخ شما رو پیدا کنم. امکان داره راهنمایی بفرمایید که پیام ها رو چگونه می شود راحت تر پیدا کرد!؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)