صفحه 3 از 3 نخستنخست 123
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 29 , از مجموع 29

موضوع: تمام سوالات و نمونه سوالات GRE CHEMISTRY

Junior Member

پیش فرض پاسخ : تمام سوالات و نمونه سوالات GRE CHEMISTRY

سلام دوستان میخواستم بدونم سطح سوالای جی ارای شیمی تو طیف سنجی وکوانتوم چقدره؟با دید من فصلای 18.19.21 لوین کافیه؟اینجوریه یا مثلا باید بنول رو هم خوند؟تو معدنی یا تجزیه به خصوص برای تقویت زبان نخصصی چی باید خوند/(مثلا تو الی موریسون یا ولهارد انگلیسی تو بازار هستش اما معدنی چی؟)

Board Member
    rashdy_chem آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Physical Chemistry, University of Illinois at Chicago

نقل قول نوشته اصلی توسط mkan نمایش پست ها
    سلام دوستان میخواستم بدونم سطح سوالای جی ارای شیمی تو طیف سنجی وکوانتوم چقدره؟با دید من فصلای 18.19.21 لوین کافیه؟اینجوریه یا مثلا باید بنول رو هم خوند؟تو معدنی یا تجزیه به خصوص برای تقویت زبان نخصصی چی باید خوند/(مثلا تو الی موریسون یا ولهارد انگلیسی تو بازار هستش اما معدنی چی؟)
    فصل 18 19 و 21 !!!!!!!!!! خیر ... کتاب لوین اصلا نیاز نیست ... سوالای کوانتوم در سطح کتاب شیمی عمومی هست.
    لازم نیست این کتابها رو بخونید ...
    کتابهای instant note برای امتحان کافیه ...

*** دوستان خواهش دارم با گزارش پست های خلاف به مدیران در برقراری نظم و اجرای قوانین فروم کمک کنید ***

Junior Member araliya آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    شیمی الی

کتاب istant notes رو بخونم کافیه؟
    من ترم 1 ارشدم و از دانشگاهم راضی نیستم و میخوام دوباره کنکور بدم شاید الان بهترین فرصت برای مطالعه باشه
    میخوام ببینم کتابای کاغذی رو میتونم توی میدون انقلاب پیدا کنم؟
    البته یه سری منابع رو از اینترنت دانلود کردم اما مطالعه ی پی دی اف ها برام سخته
    خیلی از این امتحان میترسم در زمینه ی زبان هیچ مشکلی ندارم این چند ترم ارشد هم معدلم رو بالا میکشم ولی پایه ی شیمی قوی ندارم!

Junior Member

سلام دوستان می خواستم بدونم کسی جی اری آبان ماه را داده و سوالات شیمی فیزیک آن از کدام مباحث بیشتر بوده است؟

ApplyAbroad Hero chemistrymaste آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Biophysical and Bioanalytical Chemistry

دوستان عزیزم،
    کسی کتابای instant notes رو خونده؟ برای هر چهار مبحث؟
    نظرتون چیه؟
    همین کتابا رو بخونیم؟ یا اینکه کتابای زبان اصلی رشته خودمون رو برای هر گرایش مطالعه کنیم؟
    منظورم اینه که با توجه به اینکه هر کدوم ازین کتابای Instant notes تقریبا 400 صفحه هست، یه وقت بعد خوندن همه اینا پشیمون نشیم که ای کاش جای اینا کتابای دیگه میخوندم؟
    اگه کسی تجربه ای داره خیلی ممنون میشم لطف کنه کمکم کنه
    خیلی ممنونم

"We believe in "Possibility

به هر چیزی که فکر کنید از ته دلتون، بهش میرسید!

Junior Member blacklily1986 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    nanochem

سلام... از دوستان اگر کسی gre شیمی رو امتحان داده، میتونید منابع و کتاب های مناسب برای این ازمون رو معرفی کنید؟؟ و آیا منابع Mcat رو هم میشه برای این ازمون استفاده کرد؟؟...ممنون
    ویرایش توسط blacklily1986 : April 30th, 2016 در ساعت 06:39 PM

ApplyAbroad Hero chemistrymaste آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Biophysical and Bioanalytical Chemistry

نقل قول نوشته اصلی توسط blacklily1986 نمایش پست ها
    سلام... از دوستان اگر کسی gre شیمی رو امتحان داده، میتونید منابع و کتاب های مناسب برای این ازمون رو معرفی کنید؟؟ و آیا منابع Mcat رو هم میشه برای این ازمون استفاده کرد؟؟...ممنون
    دوست عزیزم،
    اول اینکه Mcat کدوم منابعن؟
    و
    منابع:
    خیلی زیاد بستگی داره که شما پایه تون چطوری باشه تو شیمی و با نوشتار کدوم کتاب راحت باشید.
    برای کسی که شیمی رو تقریبا خیلی خوب بلده، حتی نیازی نیست که مرور هم بکنه مباحث رو، خوندن نمونه سوالات سالهای قبل و کتابای تست کافیه (از 130 تا سوال، بالای 120 تا رو درست میزنه).
    برای کسی که شیمی رو حد متوسط میدونه، به نظرم بهتره Instant notes ها رو بخونه. من این کتابا رو نشستم خوندم. ولی خیلی خسته کننده شد برام. شما هم امتحان کنین شاید به دردتون بخورن.
    برای کسی که شیمی رو خوب نمیدونه و یا هرچی که خونده تو لیسانس رو فراموش کرده، من پیشنهادم اینه که بره بشینه کتابای پایه رو از اول بخونه.
    شیمی عمومی: مورتیمر
    آلی: موریسون-بوید، ولهارد
    معدنی: میسلر یا آقابزرگ
    تجزیه: هریس و یا اسکوگ زبان اصلی البته
    شیمی فیزیک: اتکینز، لواین و...
    اما، اگه شما شیمی رو واقعا بلدین، و یه سری مباحثو فقط باید مرور کنین به جهت فرار بودنشون، من پیشنهاد میکنم اول کتاب Cracking GRE Chemistry رو از کتابخونه فروم دانلود کرده و بخونین (تو بخش جی ار ای سابجکت هست) و بعد به حل کردن نمونه سوالا بپردازید.
    من این نکته رو هم برای بقیه دوستانم اضافه کنم، که امتحان سابجکت شیمی دقیقا تکرار مباحث کارشناسیه. یعنی همون کتابای پایه کارشناسی رو مسلط باشین واقعا کفایت میکنه و نمره خوبی هم میگیرین.
    نیازی به خوندن مباحث دیگه نیست. سوالای امتحان بعضیاش در حد M1V1=M2V2 بود. فقط باید مفهوم ها و مباحث رو مسلط باشین.
    خاطرم نیست دقیقا ولی یه جایی فکر میکنم پرسیده بودن که احتمال برای ذره در جعبه با n=1 به چه صورته.
    یعنی دقیقا میشه شیمی عمومی. نمیگم همه سوالا اینطورین نه. ولی اگه شما شیمی عمومیا و شیمی پایه رو خوب بلد باشین کافیه.

موفق باشید

"We believe in "Possibility

به هر چیزی که فکر کنید از ته دلتون، بهش میرسید!

رشته و دانشگاه
    nanochem

نقل قول نوشته اصلی توسط chemistrymaste نمایش پست ها
    دوست عزیزم،
    اول اینکه Mcat کدوم منابعن؟
    و
    منابع:
    خیلی زیاد بستگی داره که شما پایه تون چطوری باشه تو شیمی و با نوشتار کدوم کتاب راحت باشید.
    برای کسی که شیمی رو تقریبا خیلی خوب بلده، حتی نیازی نیست که مرور هم بکنه مباحث رو، خوندن نمونه سوالات سالهای قبل و کتابای تست کافیه (از 130 تا سوال، بالای 120 تا رو درست میزنه).
    برای کسی که شیمی رو حد متوسط میدونه، به نظرم بهتره Instant notes ها رو بخونه. من این کتابا رو نشستم خوندم. ولی خیلی خسته کننده شد برام. شما هم امتحان کنین شاید به دردتون بخورن.
    برای کسی که شیمی رو خوب نمیدونه و یا هرچی که خونده تو لیسانس رو فراموش کرده، من پیشنهادم اینه که بره بشینه کتابای پایه رو از اول بخونه.
    شیمی عمومی: مورتیمر
    آلی: موریسون-بوید، ولهارد
    معدنی: میسلر یا آقابزرگ
    تجزیه: هریس و یا اسکوگ زبان اصلی البته
    شیمی فیزیک: اتکینز، لواین و...
    اما، اگه شما شیمی رو واقعا بلدین، و یه سری مباحثو فقط باید مرور کنین به جهت فرار بودنشون، من پیشنهاد میکنم اول کتاب Cracking GRE Chemistry رو از کتابخونه فروم دانلود کرده و بخونین (تو بخش جی ار ای سابجکت هست) و بعد به حل کردن نمونه سوالا بپردازید.
    من این نکته رو هم برای بقیه دوستانم اضافه کنم، که امتحان سابجکت شیمی دقیقا تکرار مباحث کارشناسیه. یعنی همون کتابای پایه کارشناسی رو مسلط باشین واقعا کفایت میکنه و نمره خوبی هم میگیرین.
    نیازی به خوندن مباحث دیگه نیست. سوالای امتحان بعضیاش در حد M1V1=M2V2 بود. فقط باید مفهوم ها و مباحث رو مسلط باشین.
    خاطرم نیست دقیقا ولی یه جایی فکر میکنم پرسیده بودن که احتمال برای ذره در جعبه با n=1 به چه صورته.
    یعنی دقیقا میشه شیمی عمومی. نمیگم همه سوالا اینطورین نه. ولی اگه شما شیمی عمومیا و شیمی پایه رو خوب بلد باشین کافیه.

موفق باشید
    خیلی ممنون از پاسختون.... Mcat در واقع امتحانی هست که بچه های پزشکی باید بدن که شامل شیمی عمومی و شیمی الی هم میشه بخشی از امتحان البته.... و ممنون برای منبعی که معرفی کردین خیلی دنبالش میگشتم....

رشته و دانشگاه
    nanochem

chemistrymaste ،شما امتحان gre chem رو دادید؟؟ اگر امتحان دادید میشه لطفا بیشتر در مورد سطح امتحان و سوالات و مدت زمانی که تقریبا لازمه (فرضا اگر سطح شیمی متوسط باشه) برای اماده شدن برای امتحان بگید....ممنون

صفحه 3 از 3 نخستنخست 123

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)