صفحه 2 از 16 نخستنخست 123456789101112 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 158

موضوع: یادگیری زبان های برنامه نویسی C و C++

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    MscEng Software - UK

پیش فرض پاسخ : یادگیری زبان های برنامه نویسی C و C++

@nima-as
    اگر شما مهندسی نرم افزار میخونید باید به سمت frameworkهای مستقل از پلت فرم کوچ کنید ، دلایل زیادی داره ولی ساده ترینش متنوع شدن پلتفرمهای سخت افزاری مورد استفاده هست.نمونه این فریمورکها .net/java/QT
    اگر به برنامه نویسی وب فکر میکنی : php/ruby on rail/asp.net
    اگر برنامه نویسی علمی و تحقیقاتی میخوای بکنی به سمت : mathlab/f#/haskel/fortran باید بری
    برنامه نویسی موبایل : java/objective-c/QT and c++
    در کل اینکه کدوم زبان الان بورس هست خیلی ملاک نیست ، یکی از زبانهای بالا رو خبره باشی همه جا برات کار هست ولی نه اگه فقط در حد رفع رجوع بلد باشی همه اینها رو هم باهم بلد باشی جایی برات کار نخواهد بود!
    Hope is a good thing, maybe the best of things, and no good thing ever dies

نقل قول نوشته اصلی توسط vahideabdolazi نمایش پست ها
    اگر دوستی داری که یکی از دانشگاه های صنعتی تاپ کشور درس خونده، یا کلا رشته اش کامپیوتر و یا مکانیک/ برق/فیزیک هست، خیلی خوبه که ازش کمک بگیری و حتما یه جزوه ای چیزی داره که بهت بده، یا این که وقت بذاره و کلا یادت بده تا حدودی. دست کم الفباش رو
    مثلا ما ها تو صنعتی اسفهان یه درس الزامی داریم (زبان سی) و اسه ی تقریبا تمام رشته ها.
    مرسی از راهنماییتون
    نه حقیقتش کسی رو نمیشناسم. برادرم بلده که اونم توی کشور دیگه ای دانشجو هست و اون هم با کلاس و هم دوره ای های لیسانشون یاد گرفته و الان نمتیونه به من کمک کنه.
    ما هم این واحد رو پاس کردیم. 3 واحد برنامه نویسی کامپیوتر. من ترم 3 داشتم و خیر سرم 17 شدم. ولی خوب هیچی یاد نگرفتم و مقصر البته خودم بودم چون فکر نمیکردم مهم باشه توی رشته ما. اصلا برنامه ای برای اجرا ننوشتیم و روی کاغد فقط بلد بودیم و از حفظ مینوشتیم.

ApplyAbroad Veteran
    nima_as آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    M.Sc-UT

نقل قول نوشته اصلی توسط hassangholi نمایش پست ها
    @nima-as
    اگر شما مهندسی نرم افزار میخونید باید به سمت frameworkهای مستقل از پلت فرم کوچ کنید ، دلایل زیادی داره ولی ساده ترینش متنوع شدن پلتفرمهای سخت افزاری مورد استفاده هست.نمونه این فریمورکها .net/java/QT
    اگر به برنامه نویسی وب فکر میکنی : php/ruby on rail/asp.net
    اگر برنامه نویسی علمی و تحقیقاتی میخوای بکنی به سمت : mathlab/f#/haskel/fortran باید بری
    برنامه نویسی موبایل : java/objective-c/QT and c++
    در کل اینکه کدوم زبان الان بورس هست خیلی ملاک نیست ، یکی از زبانهای بالا رو خبره باشی همه جا برات کار هست ولی نه اگه فقط در حد رفع رجوع بلد باشی همه اینها رو هم باهم بلد باشی جایی برات کار نخواهد بود!
    پرس و جو کردم واسه کارای تحقیقاتی که الان میگن فقط ++C
    #F هم خیلی جدیده.
    زبان haskell به درد چه کارای میخوره؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    MscEng Software - UK

f#/haskel زبانهای functional هستن یعنی مثل ریاضیات که توابع مینویسد و به جواب دلخواه میرسید
    توابع تعریف شده تو این زبان هم خیلی شبیه به زبان ریاضی هستن در واقع توابع بازگشتی زیادی تو این 2تا زبون استفاده میشه و کار رو برای کسایی که میخوان برنامه نویسی محاسباتی داشته باشن خیلی راحت تر میکنه.
    چون جدیده اتفاقاً باید دنبالش بود نه اینکه بذاری 300هزار نفر از تو جلوتر باشن بعد تو بری دنبالش

در آخر اگر جایی که میخواین کار کنین میگه c++ خب پس بهتره همون رو یادبگیرید ولی اینجا تو انگلیس همه جاهای تحقیقاتی الان یا دارن جاوا مصرف میکنن یا متلب!

ApplyAbroad Veteran
    nima_as آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    M.Sc-UT

f#/haskel زبانهای functional هستن یعنی مثل ریاضیات که توابع مینویسد و به جواب دلخواه میرسید
    توابع تعریف شده تو این زبان هم خیلی شبیه به زبان ریاضی هستن در واقع توابع بازگشتی زیادی تو این 2تا زبون استفاده میشه و کار رو برای کسایی که میخوان برنامه نویسی محاسباتی داشته باشن خیلی راحت تر میکنه.
    چون جدیده اتفاقاً باید دنبالش بود نه اینکه بذاری 300هزار نفر از تو جلوتر باشن بعد تو بری دنبالش

در آخر اگر جایی که میخواین کار کنین میگه c++ خب پس بهتره همون رو یادبگیرید ولی اینجا تو انگلیس همه جاهای تحقیقاتی الان یا دارن جاوا مصرف میکنن یا متلب!
    من رشتم مهندسی شیمیه حالا نظرتون چیه؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    MscEng Software - UK

پس بذار اینطوری روشنت کنم:
    اگر جایی که میخوای کار کنی جای بین المللی هست و دخل و خرجش رو بابت خرید نرم افزار حساب میکنه خیلی نمیتونی رو maple و Mathlab حساب کنی ، چون اینا گرونن و شرکتهای کوچک تا متوسط بین المللی پولی بابت این نرم افزارها پرداخت نمیکنن. ولی اگه ایرونه که با خیال تخت بچسب به متلب.
    راه دوم هم سی و سی پلاس پلاس هست : دلیلی که میگم با این زبانها کارت سخت میشه پیچدگی خاص این دو زبانه مخصوصاً تو کار برای اشاره گرها مهندسها کچل شدن و اشکها براش ریخته شده!!! شما که جای خود داری
    راه سوم : اگر نتیجه برات مهمه و ابزار یه بهانه س برات برو VB 6.0 یادبگیر کمی هم excel و access که تو کار ذخیره داده ها بتونی از پسش بربیایی و کلاً با وی بی 6 زندگی کن چراکه زندگی رو برای خیلی ها راحت کرده پس چرا شما نه؟

ApplyAbroad Veteran
    nima_as آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    M.Sc-UT

پس بذار اینطوری روشنت کنم:
    اگر جایی که میخوای کار کنی جای بین المللی هست و دخل و خرجش رو بابت خرید نرم افزار حساب میکنه خیلی نمیتونی رو maple و Mathlab حساب کنی ، چون اینا گرونن و شرکتهای کوچک تا متوسط بین المللی پولی بابت این نرم افزارها پرداخت نمیکنن. ولی اگه ایرونه که با خیال تخت بچسب به متلب.
    راه دوم هم سی و سی پلاس پلاس هست : دلیلی که میگم با این زبانها کارت سخت میشه پیچدگی خاص این دو زبانه مخصوصاً تو کار برای اشاره گرها مهندسها کچل شدن و اشکها براش ریخته شده!!! شما که جای خود داری
    راه سوم : اگر نتیجه برات مهمه و ابزار یه بهانه س برات برو VB 6.0 یادبگیر کمی هم excel و access که تو کار ذخیره داده ها بتونی از پسش بربیایی و کلاً با وی بی 6 زندگی کن چراکه زندگی رو برای خیلی ها راحت کرده پس چرا شما نه؟
    جدی VB6 راحته؟ واسه کارای محاسباتی سنگین جواب میده؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    MscEng Software - UK

جدی VB6 راحته؟ واسه کارای محاسباتی سنگین جواب میده؟
    نه هیچ قولی بابت این مسئله بهت نمیدم ولی :
    its bloody damn easy just like eating a piece of cake

ApplyAbroad Senior Veteran
    ariaie آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    CS @ UGA

نقل قول نوشته اصلی توسط arash11 نمایش پست ها
    سلام
    خیلی خوشحال شدم دیدم یکی از بچه ها موضوعی راجع به تفاوت زبان ها برنامه نویسی پرسیده. نمیدونستم که میشه راجع به دروس رشته ها هم تاپیکی باز کرد. من متاسفانه از اهمیت زبان های برنامه نویسی خصوصا اهمیتش توی رزومه و اپلای و اهمیتش از نظز اساتید خبر نداشتم و الان که تازه فازغ التحصیل شدم شروع کردم به یادگیری زبان C. توی تمام رزومه ها دیدم که Programming Skills وجود داره و خیلی مهمه که حداقل روی یک زبان تسلط نسبی داشته باشیم.
    خیلی کتاب فروشیها رو گشتم ولی تنها کتابی رو که دیدم میشه برای خودخوانی از صفر شروع کرد، کتاب برنامه نویسی آقای جعفرنژاد قمی بود. الان دارم فصل یک و دو کتاب رو میخونم که راجع به عملگر ها، داده ها، ورودی و خروجی، خواندن کاراکتر و ....

میخواستم از بچه ها خواهش کنم باین چند تا سوال رو جواب بدن و من و همه بچه هایی که میخوان این زبان ها رو یاد بگیرن راهنمایی کنید:

1- آیا اصلا میشه با خودخوانی یکی از این زبان ها رو یاد گرفت؟
    2- بهترین روش خوندن چیه؟ حل کردن مثال و پیش رفتن از روی کتاب؟ یا روش هایی که شما میدونید ...؟
    3- چه قد زمان میبره که فرد با این زبان آشنا بشه و بتونه کدهای سادرو شروع کنه به نوشتن؟ مثل نوشتن کدها برای حل معادلات ؟
    4- منابع صوتی و تصویری برای یادگیری این زبان وجود داره (برای خریدن، دانلود، جزوه ها آموزشی) ؟

پیشاپیش مرسی از کمک همتون
    سلام و درود
    دوست گرامی برای هر دانشجو یا هر شخصی در دنیای امروز دانستن یک زبان برنامه نویسی بسیار مفید هست.یک سری پیشنهادات میکنم خدمتتون در همین زمینه:
    در پاسخ سوال اولتون بله کاملا میشه خودآموز برنامه نویسی یاد گرفت. من خودم هرچی بلدم رو خودآموز یاد گرفتم!(واحدهای برنامه نویسی توی دانشگاه هم مفت نمی ارزید!)
    در پاسخ دوم ببینید به نظر بنده پس حدود 12-13 سال آشنایی با زبانهای برنامه نویسی و 3-4 سالی هم تدریس برخی زبانها(java,C,C#,vb,...) تا حد زیادی بستگی داره به اینکه شما بخواید برای چه هدفی برنامه نویسی یاد بگیرید. منتها اکیدن تاکید میکنم چیزی که مهمتر از برنامه نویسی هست این هست که شما یاد بگیرید تو قالب زبان برنامه نویسی فکر کنید و همچنین الگوریتم بسازید. در روزگار قعلی دو نوع برنامه نویسی رایج هست برنامه نویسی structural و object oriented که تفاوتهای مفهومی دارند و شما در اولین مرحله باید یاد بگیرید اینها چه اختلافی دارند و کدام برای چه مسایلی مورد استفاده قرار میگیره.بعد از اینکه این قالب ها رو یاد گرفتید و یاد گرفتید الگوریتمیک فکر کنید آموزش هر زبان برنامه نویسیی آسانتر میشه و البته برنامه هایی که مینویسید مفیدتر خواهند بود و صحیحتر. برای یاد گرفتن هر زبانی کتابهایی مختلفی وجود داره که میگم خدمتتون.
    برای سوال سومتون میتونه از 1 روز تا 1 عمر طول بکشه بسته به اینکه چقدر میخواید یاد بگیرید برای چی میخواید یاد بگیرید چقدر حاضرید ذهنتون رو برای این قالب ها برنامه ریزی کنید و .... منتها در حد حل معادلات ساده زمان خاصی نمیبره!

برای آموزش زبانهای برنامه نویسی اکیدا توصیه میکنم از کتب فارسی یا ویدیو های آموزشی استفاده نکنید!کتب فارسی چون عموما سرشار از غلط هستند و همچنین زبان های برنامه نویسی امرزوه داتشون انگلیسی هست!همچنین کتب فارسی به خصوص کتب جناب جعفرنژاد فوق العاده با بی مسئولیتی نوشته میشن متاسقانه اکثرشون! و ویدیو های آموزشی هدفشون بر این هست که در کوتاه مدت شما رو راه بندازن!و این کار رو میکنن!منتها نکته ای که در زبانهای برنامه نویسی هست این هست که در هر زبان ساختارهایی هست که اگر زمان بیشتری بزارید و با خوندن کتابهای کامل یادشون بگیرید خیلییییی کارتون رو راحتتر میکنن. منتها اگر اصرار به استفاده از ویدیو های آموزشی دارید شرکت AppDev رو توصیه میکنم و برای برنامه نویسی های .net شرکت Learn visual Studio خوب هست. برای درک برنامه مفاهیمی که گقتم خدمتتون کتابهایی هست به اسم thinking in c++و thinking in java و thinking in pattenrs که خوندنشون رو توصیه میکنم به هر کسی که میخواد اساسی برنامه نویسی یاد بگیره.اگر کتابی میخواید که سریع راهتون یندازه C: How to program Daitel &Daitel رو توصیه میکنم منتها برای رفرنس اساسی و کامل C the Programming Language رو توصیه میکنم رفرنس خوبی هست.

یه پیشنهاد کلی هم دارم خدمت تمام دوستان امروزه با این نسل های جدید برنامه نویسی به نظر من جالب نیست دیگه الان برید C یاد بگیرید اگر استفاده خاصی ندارید!من C# یا Visual Basic.Net رو توصیه میکنم که خیلی کمپوننتهای آماده براشون موجوده برای کارهای محاسباتی و ..... همچنن دقت های محاسباتی توی این سیستمها انقد زیاده که قابل مقایسه با C نیست و از اون مهمتر نتیجه خروجی برنامه برای شما یه واسط کاربری خوب هست نه یک محیط command prompt که کاربر رو آزار بده (البته در صورتی که اینترفیس های ویندوز رو توی C استفاده نکرده باشید) + یاد گیری این محیط ها هم به نسیت آسونتر هست.
    برای یادگیری برنامه نویسی در محیطهایی که گقتم خدمتتون کتابهای انتشارات Wrox رو پیشنهاد میکنم که در 2-3 سطح تهیه میشن که اولش beginning X هست بعد میشه Professional X

امیدوارم کمکی کرده باشم. پیروز باشید
    ویرایش توسط ariaie : March 11th, 2012 در ساعت 02:37 AM
    به دلیل مشغله زیاد از پاسخ به پیامهای خصوصیِ غیرخصوصی اکیدا معذورم....
    ضمن پوزش تاخیر تاپیک Verbal@Advantage کامل شد.
    پروژه آپلود پادکستهای
    انگلیش پاد شروع شد. به همگان توصیه میشود گوش کنند.
    امضا کنید اینجا رو لطفا

ApplyAbroad Senior Veteran
    ariaie آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    CS @ UGA

نقل قول نوشته اصلی توسط ghoraishi نمایش پست ها
    Hi,
    could you please recommend good sources for learning Matlab and Java
    Many thanks
    I don't actually know so much of matlab , but to learn java I'd recommend "Thinking in java" to learn how to think object oriented at first, then "Core JAVA" to master the language features and functionality
    به دلیل مشغله زیاد از پاسخ به پیامهای خصوصیِ غیرخصوصی اکیدا معذورم....
    ضمن پوزش تاخیر تاپیک Verbal@Advantage کامل شد.
    پروژه آپلود پادکستهای
    انگلیش پاد شروع شد. به همگان توصیه میشود گوش کنند.
    امضا کنید اینجا رو لطفا

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)