صفحه 6 از 16 نخستنخست 123456789101112131415 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 51 تا 60 , از مجموع 158

موضوع: یادگیری زبان های برنامه نویسی C و C++

Senior Member vahideabdolazi آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    iut

پیش فرض پاسخ : یادگیری زبان های برنامه نویسی C و C++

بچه ها یه کتاب خوب(خارجی یا ایرانی یا ترجمه فرقی نداره) یا یه جزوه ی خوب برای MATLAB از یه استاد های ایرانی دانشگاه های ایران(ترجیحا کارش شبیه سازی بوده باشه استاده یا این که از سطح کم تا بالا هم را گفته باشه، چون من سطح بالا می خوام ولی همش یه کم متلب بلدم، باید از اولش شورع کنم به یاد گیری) لطفا معرفی کنید یا اگه دارید بذارید تو فروم. مرسی
    هی آقای مجری هیچ وقت با خر درد دل نکنید
    از توصیه های فامیل دور به آقای مجری
    توجه: شرمنده دوستانم، ولی واقعا وقت ندارم زیاد به فروم سر بزنم، اگر جواب ندادم به پیام خصوصی هاتون، معذور دارید من را. با سپاس

Senior Member vahideabdolazi آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    iut

اگر عنوان تاپیک رو به زبان های برنامه نویسی تغیر بدید بهتر نیست؟ یا این که لطفی بکنید و واسه بقیه ی زبان های رایج و نرم افزار های پر کاربرد تاپیک بسازید.
    مرسی
    هی آقای مجری هیچ وقت با خر درد دل نکنید
    از توصیه های فامیل دور به آقای مجری
    توجه: شرمنده دوستانم، ولی واقعا وقت ندارم زیاد به فروم سر بزنم، اگر جواب ندادم به پیام خصوصی هاتون، معذور دارید من را. با سپاس

ApplyAbroad Senior Veteran
    ariaie آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    CS @ UGA

نقل قول نوشته اصلی توسط vahideabdolazi نمایش پست ها
    بچه ها یه کتاب خوب(خارجی یا ایرانی یا ترجمه فرقی نداره) یا یه جزوه ی خوب برای MATLAB از یه استاد های ایرانی دانشگاه های ایران(ترجیحا کارش شبیه سازی بوده باشه استاده یا این که از سطح کم تا بالا هم را گفته باشه، چون من سطح بالا می خوام ولی همش یه کم متلب بلدم، باید از اولش شورع کنم به یاد گیری) لطفا معرفی کنید یا اگه دارید بذارید تو فروم. مرسی
    سلام و درود
    آقا یکی از دوستان این رو له من داده بود میزارم خدمتتون امیدوارم یه کارتون بیاد
    تصاویر پیوست فایل‌های پیوست
    به دلیل مشغله زیاد از پاسخ به پیامهای خصوصیِ غیرخصوصی اکیدا معذورم....
    ضمن پوزش تاخیر تاپیک Verbal@Advantage کامل شد.
    پروژه آپلود پادکستهای
    انگلیش پاد شروع شد. به همگان توصیه میشود گوش کنند.
    امضا کنید اینجا رو لطفا

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Robotics Eng. Shahrood UT

نقل قول نوشته اصلی توسط vahideabdolazi نمایش پست ها
    سلام
    برای MatLab هیچی بهتر از help اون نیست.
    در مورد کتاب، در هر زمینه ای الان یک کتاب پیدا میشه! تو خود حدیث مفصل بخوان از این مجمل!
    اما برای برنامه نویسی با MatLab در رشته های مهندسی، و آشنایی با بخش اولیه اون، من این کتاب را پیشنهاد میدم. و برای آشنایی با کد نویسی و سیمولینک در رشته برق کنترل، این کتاب.
    یک نکته دیگه، help این نرم افزار برای هر بخش، به صورت pdf و یک پارچه از site اون قابل دریافت هست (البته سابق بر این ایران ت*ح*ریم بود الان را نمیدونم)

یادم رفت بگم، 99% کتاب هایی که در این زمینه تو ایران نوشته می شه، ترجمه همون help هست!
    ویرایش توسط ahmadn65 : March 13th, 2012 در ساعت 07:04 PM
    نگران آينده نباشيد.اگر هم دلتان میخواهد نگران باشید، فقط اين را بدانيد كه نگراني همان اندازه مؤثر است كه جويدن آدامس بادكنكي در حل يك مساله ي جبر.
    سخنراني " ونه گات " در مراسم فارغ التحصيلي دانشگاه MIT

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط ariaie نمایش پست ها
    you're welcome amigo
    I don't know if they're available printed or not but I've just zipped and uploaded them in a package
    the package contains Ebooks and sample codes for :
    Thinking in C++ Vol.1
    Thinking in C++ Vol.2
    Thinking in Java
    Thinking In Patterns

you can download the package here

At your service
    Hi ariaie
    I got it, thanks for your help.
    All the best

سلام

من برنامه نویسی رو به زبان پاسکال بلدم. توی نوشتن الگوریتم مشکلی نداذم. 1. به نظرتون می تونم برنامه نویسی C++ رو بدون کلاس و خودم به تنهایی فقط با خواندن کتاب یاد بگیرم ؟
    2. برای طراحی نرم افزار به غیر از یادگیری برنامه نویسی , نرم افزار یا برنامه ی دیگه ای رو باید یاد گرفت یا اینکه فقط با برنامه نویسی می شه یه نرم افزار طراحی کرد ؟

ممنون از راهنماییتون

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط arezoos نمایش پست ها
    سلام

من برنامه نویسی رو به زبان پاسکال بلدم. توی نوشتن الگوریتم مشکلی نداذم. 1. به نظرتون می تونم برنامه نویسی C++ رو بدون کلاس و خودم به تنهایی فقط با خواندن کتاب یاد بگیرم ؟
    2. برای طراحی نرم افزار به غیر از یادگیری برنامه نویسی , نرم افزار یا برنامه ی دیگه ای رو باید یاد گرفت یا اینکه فقط با برنامه نویسی می شه یه نرم افزار طراحی کرد ؟

ممنون از راهنماییتون
    شما هر زبانی رو می تونید به تنهایی یاد بگیرید. اینقدر ریسورس آنلاین هست که نیازتون رفع بشه و سایت های رفع اشکال بسیاری هستند برای کمک. اگه رشته شما کامپیوتر نیست نیاز ندارید ++C یاد بگیرید، با وقت و انرژی کمتر میشه جاوا، #C یا پایتون یاد گرفت و برای شما نهایتا تفاوتی نداره. ابزارهای زیادی برای کمک کردن به برنامه نویس ها وجود داره ولی در نهایت نیاز به برنامه نویسی دارید.

ApplyAbroad Senior Veteran
    ariaie آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    CS @ UGA

سلام

ممنون از راهنماییتون
    درود
    بله شما به راحتی قادر خواهید بود C++ رو seflstudy بخونید. از نظر syntax که فرق آنچنانی ندارن مثلا تو پاسکال بلاک با begin و end تعیین میشه ولی تو C, C++ با }{ و همچنین یک سری تفاوتهای اساسی دارن مثل Object orientedو ... که تو هرکتاب بدردبخوری اینارو توضیح داده!کلن وقتی یه زبان برنامه نویسی رو یاد میگیرید و میتونید الگوریتم رو هم طراحی کنید و پیاده کنید یادگیری بقیه زبانهای برنامه نویسی خیلی آسونتر میشه. تو همین تاپیک هم دوستان کتابها و منابع خیلی خوبی معرفی کردن میتونید انتخاب کنید از بینشون.
    اگر یکم بیشتر راهنمایی بفرمایید چه نرمافزارهایی مد نظرتون هست میتونم بگم خدمتتون چه چیزهایی نیاز داره یاد بگیرید. منتها سوال فعلیتون خیلیییی کلی هست.یکی دوتا مثال بزنید من میگم خدمتتون

پیروز باشید
    به دلیل مشغله زیاد از پاسخ به پیامهای خصوصیِ غیرخصوصی اکیدا معذورم....
    ضمن پوزش تاخیر تاپیک Verbal@Advantage کامل شد.
    پروژه آپلود پادکستهای
    انگلیش پاد شروع شد. به همگان توصیه میشود گوش کنند.
    امضا کنید اینجا رو لطفا

سلام

ممنون از راهنماییتون بابت سوالم. من اصلا رشتم کامپیوتر نیست و برنامه نویسی رو فقط به خاطر علاقه ی شخصیم یاد گرفتم. نرم افزار خاصی مدنظرم نیست. منظورم این بود که اگه بخوام به عنوان یه برنامه نویس کار کنم باید چه چیرهایی غیر از برنامه نویسی یاد بگیرم ؟ کلا کدوم زبان برنامه نویسی کاربردی تره؟

ممنون

ApplyAbroad Guru

سلام

ممنون از راهنماییتون بابت سوالم. من اصلا رشتم کامپیوتر نیست و برنامه نویسی رو فقط به خاطر علاقه ی شخصیم یاد گرفتم. نرم افزار خاصی مدنظرم نیست. منظورم این بود که اگه بخوام به عنوان یه برنامه نویس کار کنم باید چه چیرهایی غیر از برنامه نویسی یاد بگیرم ؟ کلا کدوم زبان برنامه نویسی کاربردی تره؟

ممنون
    شما بهتره از اول سراغ ++C نرید. پیشنهاد می کنم ابتدا کورس Programming Methodology استفورد رو بخونید (اسلاید ها و ویدیو ها در سایت هست) که بهتون ذهنیت برنامه نویسی رو بده و بعد (یا همزمان) یکی از دوره های برنامه نویسی مثل جاوا یا #C.. اونقدرا تفاوتی نمی کنه کدوم رو انتخاب کنید وقتی در یکی روون بشید یادگیری زبان های بعدی بسیار ساده خواهد بود. به جز صرفا برنامه نویسی یادگیری مباحثی مثل Math for CS یا Algorithms & Data Structures (اسم ها رو سرچ کنید دوره های مختلف در دانشگاه های مطرح رو پیدا می کنید) براتون بسیار مفید خواهد بود.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)