نمایش نتایج: از شماره 1 تا 8 , از مجموع 8

موضوع: مصاحبه دکترا در سوئد

پیش فرض مصاحبه دکترا در سوئد

من چند وقت دیگه مصاحبه برای یه پوزیشن دکترا توی چالمرز سوئد دارم. کسی هست که تا حالا مصاحبه دکترا کرده باشه و بدونه چه چیزایی می پرسن؟ و یا راهنمایی دیگه ای؟

Junior Member

پیش فرض پاسخ : مصاحبه دکترا در سوئد

والا من مصاحبه نکردم ولی مصاحبه دکترا اونجا زیاد دیدم

روال کار معمولا این طوریه که یه مدت زمانی به شما وقت می دن research خودت رو یعنی اونچه تو دوره فوق روش کار کردی برای چند تا استاد ارائه بدی. بعد از شما درباره اون برای یه مدت مشحصی سوال می کنن. بعد هم سوال های کلی می کنن که چرا می خوای بیای اینجا و ممکنه یکی دو سوال نسبتا ساده از درس ها هم بکنن. مثلا تو دپارتمان ما یعنی فیزیک بود من یادمه از یکی روش ضرائب لاگرانژ رو پرسیدن و بعد هم یه سوال ساده از کوانتوم کردن. البته مشخصه این که چی بپرسن بستگی به سلیقه استاد های مصاحبه کننده داره ولی بعید می دونم سوال عجیب غریب بپرسن.

من خودم مصاحبه تلفنی داشتم و 1.5 ساعتی طول کشید. پروفسور یک مقدار سوالات ریز پرسید و یک مقدار هم سوالات از مسایلی که توی ریسرچ های خودش به کار برده بود. بعد از اینها ازم خواست که براش عکس بفرستم و سندی بنویسم که چرا باید من رو بگیره. به هر صورت سعی کن سوالات رو حدس بزنی و براش جواب آماده کنی.

Junior Member

سلام. من برای یکی از دوستام دنبال دوره دکترا توی رشته ریاضی گرایش تحقیق در عملیات (OR=Operations Research) میگردم. اگه کسی اطلاع داره چه جوری باید جستجو کنم، تو چه انجمنی غیر از اینجا باید بگردم، چه دانشگاهی این رشته رو ارائه میده و یا اینکه تو کدوم دانشکده غیر از ریاضی میتونه باشه ممنون میشم.

سلام. کسی می دونه کدوم دانشگاه سوئد دکترای فیزیک هسته ای می گیره؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    معماری

سلام ممنون می شم به پست من هم پاسخ بدین
    فوق معماری خوندم
    لیسانس دانشگاه آزاد زنجان معدل 14
    فوق دانشگاه غازی آنکارا معدل 3 از 4
    5،6 سال سابقه کار مرتبط
    4 تا توصیه نامه خوب
    تافل 95
    مقاله ندارم ولی می تونم از پایان نامم یکی بنویسم (اگه واجبه وقت بذارم)
    برای دکتری می خوام از یکی از کشورهایسوئد،کانادا،نروژ یا فنلاند پذیرش بگیرم ولی ارجحیتم با سوئده ممنون می شم کمکم کنین
    در ضمن رنکینگ اصلا برام مهم نیست دانشگاههای معمولی هم کافیه برام

Junior Member

سلام دوستان
    ممنون از مطالب مفیدی که به اشتراک میزارید
    من دانشجوی ارشد کامپیوترهستم و میخوام از موضوعات جدیدی که دانشجویان دانشگاه های سوئد در حال حاضر روی اون موضوعات کار می کنند مطلع بشم....چجوری می تونم ؟؟

من تاره با این سایت آشنا شدم...سعی کردم تاپیک های مربوطه را بخونم ولی در این خصوص موردی ندیدم......باتشکر

Junior Member

سلام دوست عزیز
    من می خوام برای دکترا در سوئد اقدام کنم . چطوری باید اقدام کنم؟مراحلش چیه؟ میشه لطفا لینک برام بفرستید؟ آخه من شنیده بودم برای دانشجویان اینترنشنال امکان گرفتن دکترا وجود نداره.

با سپاس

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)