صفحه 1 از 12 1234567891011 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 111

موضوع: اول پذيرش يا اول سربازي

Member
    رشته و دانشگاه
    Amherst, MA

پیش فرض اول پذيرش يا اول سربازي

با سلام
    مي خواستم از همه كساني كه اطلاع دارن يه مشورت بگيرم. به نظر شما من بهتره كه همين الان دفاع كنم (پايان نامه من حاضره فقط تارخ دفاع مونده) و برم سربازي تا اگه شانسم بگيره و آبان اعزام بشم و تير دو سال ديگه بيام بيرون و مهر همون سال برم. يا اينكه دفاعمو يك سال به تعويق بندازم و براي سال ديگه دوباره اقدام كنم. البته اين نكنه رو هم بگم كه من سال گذشته چون زبانم ضعيف بود نتونستم پذيرش بگيرم و معلوم نيست كه تا deadline امسال چقدر قوی بشه. در ضمن اولویت اول من بشدت آمریکا ست
    با خیال تو بسر بردن اگر هست گناه <br />با خبر باش که من غرق گناهم هر شب

ApplyAbroad Superstar Countdown آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical-Georgia Inst. of Technology

پیش فرض پاسخ : اول پذيرش يا اول سربازي

ببینید مسئله یک سال تاخیر و شاید دوسال الان که سن شما احتمالا 24 هستش چیز مهمی نیست
    اما سنتون که بالاتر رفت این یکی دوسال اونجا اثر خودش رو میگذاره

بنابراین یه سبک سنگین بکن ببین تو زندگیت چقدر این یک سال (دیرتر دفاع کردن) و یا دوسال بعد از سربازی و اپلای چقدر تغییر جهت تو زندگیتون میده
    این سوال سختیه بر عکس قیافش و نمیشه راحت گفت که فلان کارو بکن
    اما من اینطوری میگم: اگه من جای شما بودم الان و زبانم تا حدی بود که تا اپلای دسامبر و ...برسونم خودم رو سربازی نمیرفتم و اپلای میکردم
    برتری دیگه اینکار اینه که شما از درس هاتون دور نمیشید ولیکن دو سال دیگه معلوم نیست وقتی یه خشم شب خوردی شاید apple رو هم یادت بره که معنیش میشه خودکار

سئوال خیلی خیلی سختی پرسیدی که جوابش هم یه جورایی سخت تره! . . این مشکل اصلی و فرعی سربازی یکی دو تا که نیست و از همه مهم تر همینا تصمیم گیری رو سخت تر می کنه. مزیت رفتن سربازی در اینه که دو سال دیگه وقتی کارت رو بگیری دیگه خودتی و خودت، برای هر خروجی یا ورودی مصیبت ودیعه و مجوز و وزارت علوم رفتن و نظام وظیفه و هزار بدبختی دیگه رو نداری، این یه روی سکه. طرف دیگه این که طول این دو سال می تونه خیلی اتفاقا بیفته، مثلا آدم انگیزه هاش رو از دست بده یا با توجه به شرایطی که الان هست و جو رفتن همه رو یه جورایی گرفته، اوضاع برای پذیرش گرفتن و ویزا گرفتن سخت تر و رقابتی تر بشه. با اینکه مشکلات احتمالی و غیر قابل پیش بینی دیگه ای هم ممکنه این وسط پیش بیاد. از زمانی که مدارک رو برای سربازی ارسال می کنی تا زمانی که کارت پایان خدمت بیاد دستت و برای پذیرش اقدام کنی در بهترین شرایط یه چیزی در حدود سه سال طول می کشه. چون اعزام ها که به روز نیست خود سربازی هم که 20 ماهه و از اون ور هم پروسه پذیرش گرفتن و اقدام برای ویزا وقت می بره. به قول دوستی هم که قبل از من جوابت رو داده وقتی سن و سال آدم هم یه خورده بره بالا این گذشت زمان و یه سال و دو سال ها از عمر کم کم ارزش پیدا می کنند.
    شما اگه تنها ایراد پرونده ات مشکل زبان و می دونی که اگه نمره تافل خوب بیاری، مابقی فاکتورا تحصیلی ات خوب هست که پذیرش بگیری، بهتره این یه سال درس ات رو ادامه بدی. با اینکه خیلی از دانشگاهها برای ژانویه هم پذیرش دارند.
    خلاصه اوضاع قمر در عقربیه . . گول حرفا ما رو نخور . . خودت بشین با خودت خلوت کن و تصمیم بگیر. موفق باشی

به نظر من تو تصمیمی که می گیری این چیزا رو در نظر بگیر
    1- رابطه ایران با کشور ای دیگه اصلا معلوم نیست (خصوصا آمریکا): تا دو سال دیگه وضعیت معلوم نیست. شاید بگن هیچ دانشچوی ایرانی دیگه نیاد. شایدم یه دفتر تو ایران باز کنن و بگن از هونجا ویزا بگیرین.

2- تو 2 سال سربازی، رابطه با درس خیلی کم میشه و ممکنه بعدش حوصله درس و نداشته باشی

3- تو این مدت رابطه با دانشگاهی که درس خوندی کم میشه و ممکنه استادا به راحتی الان recomm ندن

4- تو این دو سال فرصت خیلی خوبیه که زبان بخونی به خصوص GRE ولی تجربه نشون داده که اکثرن این کارو نمی کنن

5- اگه نگرانیت فقط زبانه، فرصت کافی برای خوندن هست.

6- خودت میگی "برم سربازي تا اگه شانسم بگيره و آبان اعزام بشم" اصلا رو اعزام آبان حساب نکن. اینکه دیرتر از آبان اعزام بشی احتمالش هست.

7- یه سوال! شما از جایی امریه داری؟

موفق باشی

سلام.
    لطفا در مورد اينكه اين دوسال بعدا معني پيدا مي كنند توضيح دهيد.خيلي مهمه برام بدونم .آخه منم گير كردم.

اين تجربه يكي از دوستامه:
    اون تو مدت سربازيش هر 6 ماه يه مقاله داد.كمي هم پول دراورد.هرچي هم توي دانشگاه سرش تو كار خودش بود توي سربازي با N! تا ادم جديد آشنا شد. در ضمن امريه بود و تجربه كاري در ايران پيدا كرد.
    اما احساسش بعد اينكه رفت واسه ادامه و تجربه تلخ ديدن همكلاسيهاش كه اونجا در حال اتمام دكترا بودن اين بود : حس شاگرد دبستاني رد شده و عقب افتاده .(خصوصا كه چندتا خانم هاي همسنش دستش انداخت بودن).من اينچيزا برام مهم نيست اما حرف شما منو به فكر فرو برد :

I remember the future again everyday

Member
    رشته و دانشگاه
    Amherst, MA

ممنون از همه دوستان كه به من لطف كردن.
    من تصميم گرفتم كه امسال مجددا اپلاي كنم و اگه ريجكت شدم بلافاصله برم سربازي و ... .
    بازم از همه دوستان ممنونم
    با خیال تو بسر بردن اگر هست گناه <br />با خبر باش که من غرق گناهم هر شب

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    PhD, Mechanical Engineering, UT/Netherlands

پیش فرض ارشدرو ثبت نام کنم یا بمونم apply کنم؟ مسئله این است

سلام
    آقا یه نظر لطفا. بر اساس نتایج اخیر ارشد منم بین قبولیام ولی واقعا نمیدونم ثبت نام کنم یا نه. چون زمان ثبت نام دیگه نهایتا دو هفته است. از طرفی Certified transcripts ام رو هم میخوام همین روزا بفرستم به دانشگاه های خارجی مورد نظر که قائدتا بیش از دو هفته طول میکشه تا جواب بدن. حالا چون مشکل سربازی دارم یا باید apply کنم و یا بیخیال شم و با همینجا بسازم. دانشگاهی که اینجا قبول شدم زیاد مورد تایید خودم نیست ولی ترس اینو هم دارم که اگه اینجا ثبت نام نکنم apply هام جواب نده و افتخار خدمت نصیبم شه. البته استاداشون که اکثرا تشویق به apply for scholarship کردن ولی نمیدونم بعدا دودره کنن یا نه. خیلی ممنون میشم اگه یکی منو راهنمایی کنه و به این سوال اورژانسی من جواب بده. خودم که موندم

پیش فرض پاسخ : ارشدرو ثبت نام کنم یا بمونم apply کنم؟ مسئله این است

نقل قول نوشته اصلی توسط fark
    سلام
    آقا یه نظر لطفا. بر اساس نتایج اخیر ارشد منم بین قبولیام ولی واقعا نمیدونم ثبت نام کنم یا نه. چون زمان ثبت نام دیگه نهایتا دو هفته است. از طرفی Certified transcripts ام رو هم میخوام همین روزا بفرستم به دانشگاه های خارجی مورد نظر که قائدتا بیش از دو هفته طول میکشه تا جواب بدن. حالا چون مشکل سربازی دارم یا باید apply کنم و یا بیخیال شم و با همینجا بسازم. دانشگاهی که اینجا قبول شدم زیاد مورد تایید خودم نیست ولی ترس اینو هم دارم که اگه اینجا ثبت نام نکنم apply هام جواب نده و افتخار خدمت نصیبم شه. البته استاداشون که اکثرا تشویق به apply for scholarship کردن ولی نمیدونم بعدا دودره کنن یا نه. خیلی ممنون میشم اگه یکی منو راهنمایی کنه و به این سوال اورژانسی من جواب بده. خودم که موندم

به نظر من کاملا بستگی به رزومه تون داره. اگه فکر می کنید رزومه تون qualified هست و در رقابت با سایر applicantها، رزومه خوبیه، اپلای کنید. چون مستر خووندن در یه کشور دیگه هم زیانتون رو خوب میکنه هم پلیه برای پذیرش خوب برای مقطع دکترا.
    ولی اگه رزومه تون هنوز احتیاج داره که پربار تر بشه، مستر در ایران هم میتونه این موقعیت رو برای شما تا حدی فراهم کنه.

ApplyAbroad Champion
    Some14Myself آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Uni of Tehran - Finance

نقل قول نوشته اصلی توسط fark
    سلام

حداقل یه کم از رزومتون بگین و اینکه کجاها اپلای کردین ...
    اینجا کجا قبول می شین ؟؟
    البته من شنیدم که دیروز نتایج ارشد اومده ...
    نیومده هنوز ؟
    معدل لیسانستون رو نگاه کنین ... اگه بالاست به نظر شانس پذیرش مسترتون زیاد می شه ... اگه نه اینجا مستر رو بخونین و معدلتون رو بکشین بالا ...
    نمره های زبانتون هم اهمیت داره و شانس پذیرشتون رو بالا می بره ...

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    PhD, Mechanical Engineering, UT/Netherlands

خوب یه مقاله ISI دارمٍٍٍ و یکی دیگه رو هم اخیرا به همون ژورنال فرستادم و الان هم تو یه مقاله دیگه joint هستم که قراره تا دو سه هفته دیگه submit شه و یه مقدارم تجربه کاری (البته پروژه کوتاه مدت) مربوط به فیلدم دارم. معدلم 15.4 و نمره تافلم به اکثر جاها میرسه (GRE ندارم). این تقریبا میتونه مهمترین قسمتای رزومم باشه.

صفحه 1 از 12 1234567891011 ... آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)