صفحه 10 از 12 نخستنخست 123456789101112 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 91 تا 100 , از مجموع 111

موضوع: اول پذيرش يا اول سربازي

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    الکترونیک

پیش فرض پاسخ : اول پذيرش يا اول سربازي

ممنون آقا نیما از پاسخ سریع شما.

بنده ترجیحا برای فول فاند دارم تلاش میکنم.
    کنکور ارشد 95 روهم شرکت کردم ولی جوابش اواسط خرداد میاد.

این سوال بنده روهم لطفا جواب بدید:
    2- به نظر شما تلاش کنم برای مقاله و نمره زبان و و ثبت اختراع ویا اینکه تلاش کنم برای قبولی ارشد در دانشگاه دولتی خوب!
    منظورم اینه که تو سربازی بشینم زبان بخونم یا بشینم دروس کنکور رو دوره کنم!

سوال جدیدم:
    میتونید یک مقدار در مورد "فاند برای مستر در خارج کمه" توضیح بدید که چرا کمه ؟
    اگر بخام اقدام کنم چکار کنم که شانسم بیشتر شود؟

با تشکر

ApplyAbroad Veteran
    nima_as آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    M.Sc-UT

نقل قول نوشته اصلی توسط e1m1r1 نمایش پست ها

2- به نظر شما تلاش کنم برای مقاله و نمره زبان و و ثبت اختراع ویا اینکه تلاش کنم برای قبولی ارشد در دانشگاه دولتی خوب!

سوال جدیدم:

با تشکر
    تصمیم سختیه شما شرایط خودتون بهتر از هرکسی درک میکنید و بهتر میتوانید در این مورد تصمیم بگیرید در مورد فاند هم مستر اکثرا دوره دو ساله است که یک سالش تحقیقه
    و شما در طول یک سال بازده چندانی زیادی برای استاد نخواهید داشت اینه که اساتید و دپارتمان ها معمولا بیشتر فاندها را به دانشجویان دکترا اختصاص میدن که 3.4 سال برای
    آنها کار کنند و بازده لازم را داشته باشند
    And Nothing Else Matters ......

Please Don't Ask Your Questions Using Private Messages

سلام به دوستان
    آیا گرفتن پروژه کسری ( فقط کسری و نه کامل کردن دوره و گرفتن کارت پایان خدمت ) مشکلی برای گرفتن پذیرش به وجود میاره ؟
    ممنون

Junior Member

بستگی به خیلی چیزا داره. یکیش رزومس. اونایی که رزومشون خیلی خوبه و میدونن حتما دانشگاه های برتر پذیرش میگیرن، معمولا اول اپلای میکنن. اونایی که هنوز رزومشون ناقصه ( مثلا مقاله ندارن یا نمره زبانشون پایینه یا ...) معمولا اول میرن سربازی.

نقل قول نوشته اصلی توسط e1m1r1 نمایش پست ها

سوال جدیدم:

با تشکر
    نامزد من این تصمیم رو داشت ؛ ولی در نهایت به کمک من نشست و دوره ی سربازیش فقط زبان انگلیسی خوند و در نهایت با نمره ی 7.5 آیلس تونست از دانشگاهی که میخواست پذیرش بگیره

Junior Member

باسلام.
    بنده ترم آخر لیسانس هستم از دانشگاه آزاد ومیخواستم برا دانشگاه آلمان برای ارشد پذیرش بگیرم
    حالا چند سوال پیش میاد..
    با اینکه این روزا روزهای آخر تحصیلم هست میتونم از دانشگاه معافیت تحصیلی بگیرم و بدون وثیقه(چون فعلا حداقل تا 10 ماه آینده قصد خروج ندارم/فقط میخوام مدارکمو ارسال کنم برا پذیرش از اون دانشگاه) برا پاسپورت اقدام کنم؟
    درضمن من هفته پیش میخواستم برا کاری دیگه معافیت بگیرم از دانشگاه،ظاهرا بیشتر از 2 هفته بهم معافیت نمیده چون روزهای آخر تجصیلمه(معرفی به استاد)

اگه جای سوالم توی این تاپیک نیست راهنمایی کنید تا توی تاپیک درست سوال کنم.

متشکرم

Junior Member armylan آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    مهندسی پرتو پزشکی آزاد علوم و تحقیقات تهران

سلام من دانشجوی ترم آخر مقطع کارشناسی هستم در رشته ی مهندسی پرتوپزشکی دانشگاه آزاد واحد علوم و تحقیقات تهران تا آخر خرداد درسم تمومه و میخوام ارشد فیزیک پزشکی شرکت کنم منتها تو دو راهی ام اول برم سربازی یا نه برم یک سال پشت کنکور ارشد وزارت بهداشت بشینم اگر کمکم کنید ممنون میشم سطح زبانم طوریه که اگر برم همین الان تافل بدم مطمئنم ۱۰۵ حتما میارم .... یا نه اصلا ارشدو برم وزارت بهداشت امتحان بدم و بعد برم سربازی و دکترا خارج بشم .... خودم خیلی دوست دارم ارشد هم ایران نباشم ولی یکم دو دلم .... به نظرتون بین گزینه های خدمت و ارشد ایران و بدون خدمت ارشد و دکترا خارج کدومو انتخاب کنم ؟؟؟

Member
    رشته و دانشگاه
    روان شناسی دانشگاه آزاد

نقل قول نوشته اصلی توسط armylan نمایش پست ها
    سلام من دانشجوی ترم آخر مقطع کارشناسی هستم در رشته ی مهندسی پرتوپزشکی دانشگاه آزاد واحد علوم و تحقیقات تهران تا آخر خرداد درسم تمومه و میخوام ارشد فیزیک پزشکی شرکت کنم منتها تو دو راهی ام اول برم سربازی یا نه برم یک سال پشت کنکور ارشد وزارت بهداشت بشینم اگر کمکم کنید ممنون میشم سطح زبانم طوریه که اگر برم همین الان تافل بدم مطمئنم ۱۰۵ حتما میارم .... یا نه اصلا ارشدو برم وزارت بهداشت امتحان بدم و بعد برم سربازی و دکترا خارج بشم .... خودم خیلی دوست دارم ارشد هم ایران نباشم ولی یکم دو دلم .... به نظرتون بین گزینه های خدمت و ارشد ایران و بدون خدمت ارشد و دکترا خارج کدومو انتخاب کنم ؟؟؟
    سلام دوست عزیز... این مورد که شما می فرمایید کاملا شخصی و به نظرم هیچ کس بهتر از خوتون نمی تونه در این مورد تصمیم بگیره... شما مزایا و معایب هر کدوم رو رو کاغذ بیارین شاید بهتر بتونین به یه جمع بندی درست برسین. مثلا اگه سربازی برین دیگه خیالتون راحت و دغدغه نخواهید داشت ... یا می تونین ارشد رو خارج بخونین که به نظر من خیلی بهتر آدم از ارشد بره البته فقط نظر من... اینجا (کانادا) خیلی ها رو می بینم خصوصا بچه های فنی که واسه دکترا اومدن اما بعد یه سال تبدیل کردن به ارشد بخاطر پیدا کردن کار.. چون با ارشد راحت تر کار پیدا میشه تا دکترا. اینا چیزایی بود که من دورو بر خودم دیدم شاید کس دیگه نظر متفاوت و تجربه متفاوتی داشته باشه.

Junior Member

سلام دوستان
    من یه مسئله خیلی ترسناکی شنیدم !!!
    یکی از دوستان به من گفت که اگه برای یکی از کشورهای اروپایی PhD اپلای بگیرم و برم، بعد از پایان PhD بهم ویزای کار نمیدن چون توو ایران سربازی نرفتم. و این اتفاق برای این می افته که کشور های اروپایی در ایران سفارت دارن و قوانین ایران رو رعایت می کنن و "سرباز فراری" رو بر میگردون ایران! ولی آمریکا چون همچین رابطه ای با ایران نداره، این مسائل هم رخ نمی ده!

حالا سوالم اینه که این اطلاعات درسته یا نه ؟ کسی اطلاع دقیقی داره ؟

Junior Member

سلام دوستان.من شهریور اعزام به خدمت دارم و دوست دارم برای سربازی امریه بگیرم و بعد از اتمام سربازی اقدام به اپلای کنم. دو جا هم میتونم امریه بشم . قرارگاه خاتم و دانشگاه. اگه من امریه خاتم پذیرش بگیرم ، 21 ماه باید سربازی برم که با کسری بسیج میشه 18 ماه. 6 ماه بعدشم(یعنی دقیقا از الا 2 سال دیگه) مدارک تحصیلیمو می تونم آزاد کنم و اقداه به اپلای کنم. حالا اگر امریه دانشگاه بگیرم باید 24 ماه خدمت کنم و تازه 6 ماه بعدش می تونم مدرکم رو آزاد کنم. یعنی دو سال دیگه شهریور خدمتم تموم میشه و 6 ماه یعدش یعنی اسفند مدرکم آزاد میشه. به طور مشخص 4 سوال دارم.
    1.اینکه در حالت دوم(امریه دانشگاه) آیا مدارک من به موقع آزاد می شوند یا اینکه از موعد deadline دانشگاهها و پر کردن فرم application و فرستادن مدارک مورد نیاز میگذره؟
    2. آیا نیازی به آزاد کردن مدارک تا اون موقع پر کردن فرم پذیرش هست یا اینکه نیاز به مدارک دیگری مانند ریز نمرات و غیره دارند؟
    3. آیا برای فرستاده ریزنمرات بقیه مدارک لازم حتما باید مدارک تحصیلی کارشناسی و ارشد من آزاد شده باشند یا نه؟
    4. در کل شما کدوم حالت را پیشنهاد میکنید.
    ببخشید اگر طولانی شد. ممنون میشم اگه کسی راهنماییم کنه.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)