صفحه 4 از 12 نخستنخست 123456789101112 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 31 تا 40 , از مجموع 111

موضوع: اول پذيرش يا اول سربازي

پیش فرض پاسخ : اول پذيرش يا اول سربازي

سلام يه سئوالي داشتم خيلي مهمه برام و البته عجله هم دارم
    من براي ددلاين بعضي از دانشگاهها فقط 4.5 ماه وقت دارم، مدرك زبان ندارم، مقاله يكي و هنوز دفاع نكردم... برم خدمت بعد دنبال پذيرش برم چون وقت كافي ندارم تا دانشگاهها رو بسرچم، مطالب اين انجمن بخونم، با استادا تماس بگيرم زبان بخونم و براي دفاع آماده بشم//
    با تشكر

سلام
    می خواستم بدونم اگه 10 ماه از خدمت سربازی گذشته باشه و کار بورسیه از کانادا درست بشه برای معافیت تحصیلی از نظام وظیفه گرفتن مشکلی پیش میاد؟ اصلا ممکنه نظام وظیفه قبول نکنه؟

ممنون

ApplyAbroad Hero mohmad0014 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط venusam نمایش پست ها
    سلام
    می خواستم بدونم اگه 10 ماه از خدمت سربازی گذشته باشه و کار بورسیه از کانادا درست بشه برای معافیت تحصیلی از نظام وظیفه گرفتن مشکلی پیش میاد؟ اصلا ممکنه نظام وظیفه قبول نکنه؟

ممنون
    هیچ مشکلی نداره فقط باید اول به وزلرت علوم مراجعه کنید و پرونده درست کنید و از اونجا نامه می دهند برای نظام وظیفه

نقل قول نوشته اصلی توسط mohmad0014 نمایش پست ها
    هیچ مشکلی نداره فقط باید اول به وزلرت علوم مراجعه کنید و پرونده درست کنید و از اونجا نامه می دهند برای نظام وظیفه
    در صورت ترخیص از سربازی 10 ماه خدمت! این دوستمون صفر میشه ؟ درسته؟؟؟
    دوستان عزیز برای DVD منابع TOEFL، IELTS، GRE به من پیغام خصوصی بزنند.

ApplyAbroad Hero Hamid_110 آواتار ها

خیر؛ بعد از اتمام تحصیل و معرفی به نظام وظیفه، به همون یگان قبلی اعزام میشند و خدمت شون رو ادامه خواهند داد.

ApplyAbroad Hero mohmad0014 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط danialmdt نمایش پست ها
    در صورت ترخیص از سربازی 10 ماه خدمت! این دوستمون صفر میشه ؟ درسته؟؟؟
    همانطور که حمید عزیز گفتند سوابق ایشان حفظ می شود

سلام خدمت همه دوستان عزیز
    من هم همچین مشکلی دارم که شاید مشکل خیلیا باشه,خیلی ممنون از نظرات دوستان استفاده کنم
    من الان در حال دفاع هستم و از طرفیم مشکل سربازی رو سرم داره می چرخه,می خام برا دکترا از یه کشور خارجی اقدام کنم
    الان موندم اول برم سربازی یا apply کنم
    معیب و مزیت های هرکدومم میگم
    اول سربازی بعد apply
    1.دیگر مشکل وثیقه و اینکه سالی یه بار بیشتر نمیتونم بیام استرس های خودش رو نخواهم داشت و با توجه به اینکه اگر پام برسه اونور دیگه قصد برگشتی ندارم هم 15 میلیونم میپره و هم حتی به صورت موقتی نمی تونم ایران بیام بعد اتمام معافیتن
    2.در طول دوران سربازیم هم می تونم کلاسهای آیلتسمو برم و هم apply کنم تا به مجرد اینکه سربازی تموم شد برم
    3.چون ارشدم و امریه هم می تونم جور کنم یه سابقه کاری میشه برام
    4.باتوجه به ابنکه من زود زور نمره آیلتسم در بیاد بهمن اسفند ماه خواهد بود من تا بعد اون apply کنم زودترین زمانیکه میشه بتونم برم بشینم سرکلاساشون شهریور90خواهد بود و اگه من سربازی برم تا اون موقع اقلا یه 6و7ماهیشو گذروندم وبعد اونم میتونم apply کنم
    اول apply بعد سربازی
    با توجه با اینکه در این صورت مجبورم 1ترم هم دفامو عقب بندازم تا پذیرش بگیرم تو این زمان میتونم کلاس آیلتسمو هم تموم و 1مقاله هم هز پایان نامه ام بردارم
    کنم
    1.دورشدن از درس و دانشگاه و فراموشی درسها
    2.تا 2سال دیگه چی می خاد بشه و ممکنه همه آرزوها اهداف دیگه فراموش بشه
    3.تفاوت سنی با همکلاسیا و احساس تحقیر شدن که برا من خیلی مهمه
    قبلا از همه راهنمائیها کمال تشکر را دارم

ApplyAbroad Guru Sunrise آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط saeed.soltani نمایش پست ها
    3.تفاوت سنی با همکلاسیا و احساس تحقیر شدن که برا من خیلی مهمه
    سلام. جواب سوال شما در حيطه ی تجربه من نیست ولی در خصوص آخرين خطی که نوشتید:

چیزی که من دیدم اینه که هرچه مقطع تحصیلی بالاتر بره رنج سنی متنوع تری هم خواهد داشت. مگر در فوق لیسانس همه بین 22 تا 24 ساله اند؟ در دکتری که همه جور سنی میبینید. نه تنها دانشجو، از استاداتون بپرسید که خودشون در چه سنی مدرک گرفتن! رزومه شون رو نگاه کنید ببینید سال فارغ التحصیلیشون کی بوده. تقریبا همه مشکلات شما رو دارند و سبب شده تفاوت سنی در سر کلاس های ارشد و دکترا دیده بشه.

با این وجود در جامعه ی دانشگاهی هیچ کسی دیگری رو تحقیر نمیکنه. تازه شما همش برای دو سال تفاوت نگرانید (هیهات!!) 6 سال تفاوت هم میبینید که عین خیالش هم نیست! حتما تو دانشگاهتون کسانی رو دیدید همسر و بچه دارن. سر کلاس هم میشینند.

فکر کنم این خود شمایید که این طور فکر میکنید و سبب نگرانی خودتون شده.

ApplyAbroad Hero Hamid_110 آواتار ها

سلام سعید جان،
    مطمئنا خیلی انتخاب سختیه.
    به نظر من اگر می خوای بری، هر چی زودتر بری بهتره. تا 4، 5 سال که مشکلی برای رفت و آمد نداری. 15 تومن هم در مقابل چیزی که بدست میاری خیلی ارزش نداره.
    تا اون موقع هم کلی قوانین عوض میشه و کلی اتفاقات ممکنه بیفته.
    موفق باشید
    ناخواناترین نوشته ها از قویترین حافظه ها ماندگارترند

از پاسخ همه دوستان تشکر می کنم
    اما اینکه حمید عزیز میگه, اما گیرم که اینطوری نشد و قوانین عوض نشد دیگه من کلا باید بمونم اونور ؟ بر فرض اینکه تونستم کار دلخواهمو پیدا کنم. و موقعیت کاری خوبی برام پیش اومد ,اون موقع هر زمانی اومدم ایران تازه بعد همه تحصیلات و موقعیت کاری که پیدا کردم باید برم آشخوری.
    واقعا شرایطم خیلی سخته,باز اگه از دوستان فکری به ذهنشون میرسه باهام همفکری کنن

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)