صفحه 6 از 12 نخستنخست 123456789101112 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 51 تا 60 , از مجموع 111

موضوع: اول پذيرش يا اول سربازي

Junior Member

پیش فرض پاسخ : اول پذيرش يا اول سربازي

سلام.دانشجوی ارشدم و 5 ماهی خدمت رفتم و به خاطر قبولی معافیت تحصیلی گرفتم و در اومدم!2تا سوال داشتم:

1-برای ادامه خدمتم بعد اتمام درس میتونم امریه(مثلا دانشگاه طرح سربازی) بگیرم؟چون 5ماهی که رفتم سپاه بودم؟

2-اگر پذیرش بگیرم و خدمتمو تموم نکنم و دوباره معافیت تحصیلی بگیرم و بخوام دیگه برنگردم برای کار در کشوری که پذیرش گرفتم(مثل کانادا) مشکل پیدا می کنم؟یعنی کارت پایان خدمتم اونجا میخوان؟

سلام تورو خدا یکی کمک کنه و راهنماییم کنه،
    من سال آخر لیسانس هستم میخوام واسه مستر استرالیا اقدام کنم نمیدونم خدمت برم بعد اقدام کنم یا بعد لیسانس سریعا اقدام کنم، چون دوست ندارم بعد مستر برگردم ایران بحث وثیقه و اینا باشه
    نکته مهم اینه خدمت میتونم امریه بگیرم، میتونم امریه رو سابقه کار حساب کنم ؟

سلام لطفا کمکم کنید من معدلم ۱۳.۳۸ است تا بهمن وقت دارم دفترچه پست کنم ولی من می خوام اپلای کنم واسه ارشد امتحان تافل هم ندادم یه نظرتون جایی میتونم اپلای کنم ؟یا اینکه برم سربازی من الان دارم تمرین می کنم برای امتحان تافل

ApplyAbroad Hero OMID-313 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط single_2008boy نمایش پست ها
    سلام لطفا کمکم کنید من معدلم ۱۳.۳۸ است تا بهمن وقت دارم دفترچه پست کنم ولی من می خوام اپلای کنم واسه ارشد امتحان تافل هم ندادم یه نظرتون جایی میتونم اپلای کنم ؟یا اینکه برم سربازی من الان دارم تمرین می کنم برای امتحان تافل
    سلام دوست عزیز
    من خودم ترجیح میدم که قبل از رفتن کارهای سربازی ام را ردیف کنم و کارت پایان خدمتم را بگیرم و بعد برم.
    ولی نمیدونم شما چطور ترجیح میدید.
    تا بهمن 7 ماه وقت است. شما در این مدت میتونید تافل بدین و حداقل برای ترم بهاره اپلای کنید.
    البته جای نگرانی نیست. چون حتی اگه جواب اپلای شما قبل از بهمن هم نیاد ، شما میتونید برید سربازی و وسط سربازی که جواب پذیرش تان اومد میتونید از سربازی ترخیص بشید.
    باز اگه هدف و قصدتان را بگید بهتر میتونیم راهنمایی تان بکنیم.
    موفق باشید
    .You can either have results or excuses; not both

Banned
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering Of UOT

کسی نیست جواب منو بده کمکم کنید؟!!!!!!!!!!!!
    دوست من بسته به دانشگاه داره
    مثلا بعضی دانشگاهها ددلاینشون واسه بهار 2014 هنوز هم بازه تا شهریور و میتونین اقدام کنین بعد دادن تافل
    هرچند به قول دوستمون تو وسط سربازی هم میشه ترخیص خورد و رفت
    ولی اگه شما میخوای سربازی نری به نظرم معدل کمه باید تافل خیلی بالا بیاری و از دانشگاه کشور معمولی پذیرش بگیری
    سربلند باشی

Member applyie آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Engineering

سلام. دوستان یه سوال دارم که تو قوانین جدید جوابشو پیدا نکردم ممنون میشم کمکم کنید برام خیلی مهمه.
    سربازی جز سابقه کار حساب میشه؟ و بعدا از تعهد مدرک تحصیلیم کم میشه؟ آخه من لیسانسم دانشگاه آزاد بوده و تعهد ندارم ولی ارشدم دولتی بوده و دو سال تعهد مدرک دارم، اگه این دو سال سربازی رو برم و جز تعهد مدرکم حساب بشه مدرک ارشدمم آزاد میشه و راحت میتونم واسه اپلای اقدام کنم. لطفا اگه میدونید کمکم کنید.
    ممنون از همه دوستان عزیز

سلام
    پیشنهاد من به دوستان اینه که اول سربازی برید که راحت و آزاد بشید
    من دی دوره آموزشی نخبگان بودم
    تعداد بسیاری از دوستان بودند که از کانادا و آمریکا و استرالیا برگشته بودند و پشیمون بودند که اول سربازی نرفتند و حالا مجبور شدند بیان سربازی

موفق باشید

ApplyAbroad Hero OMID-313 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط applyie نمایش پست ها
    سلام. دوستان یه سوال دارم که تو قوانین جدید جوابشو پیدا نکردم ممنون میشم کمکم کنید برام خیلی مهمه.
    سربازی جز سابقه کار حساب میشه؟ و بعدا از تعهد مدرک تحصیلیم کم میشه؟ آخه من لیسانسم دانشگاه آزاد بوده و تعهد ندارم ولی ارشدم دولتی بوده و دو سال تعهد مدرک دارم، اگه این دو سال سربازی رو برم و جز تعهد مدرکم حساب بشه مدرک ارشدمم آزاد میشه و راحت میتونم واسه اپلای اقدام کنم. لطفا اگه میدونید کمکم کنید.
    ممنون از همه دوستان عزیز
    سلام دوست عزیز
    بله خدمت سربازی جزو سابقه کار حساب میشه و باهاش میشه مدرک تحصیلی را آزاد کرد.
    موفق باشید
    .You can either have results or excuses; not both

به نظر من جای نگرانی نیست. با این معدل خیلی ها را دیدم که از دانشگاه های متوسط آمریکا هم پذیرش گرفتند. همه چیز به خودتون بستگی داره و علاقه و پشت کارتون. این لینک هم می تونه مفید باشه براتون:

http://www.applyabroad.org/forum/sho...93#post1296493

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط soroosh7911 نمایش پست ها
    به نظر من تو تصمیمی که می گیری این چیزا رو در نظر بگیر
    1- رابطه ایران با کشور ای دیگه اصلا معلوم نیست (خصوصا آمریکا): تا دو سال دیگه وضعیت معلوم نیست. شاید بگن هیچ دانشچوی ایرانی دیگه نیاد. شایدم یه دفتر تو ایران باز کنن و بگن از هونجا ویزا بگیرین.

2- تو 2 سال سربازی، رابطه با درس خیلی کم میشه و ممکنه بعدش حوصله درس و نداشته باشی

3- تو این مدت رابطه با دانشگاهی که درس خوندی کم میشه و ممکنه استادا به راحتی الان recomm ندن

4- تو این دو سال فرصت خیلی خوبیه که زبان بخونی به خصوص GRE ولی تجربه نشون داده که اکثرن این کارو نمی کنن

5- اگه نگرانیت فقط زبانه، فرصت کافی برای خوندن هست.

6- خودت میگی "برم سربازي تا اگه شانسم بگيره و آبان اعزام بشم" اصلا رو اعزام آبان حساب نکن. اینکه دیرتر از آبان اعزام بشی احتمالش هست.

7- یه سوال! شما از جایی امریه داری؟

موفق باشی

بسیار خوب و حرفه ای جواب دادن،
    اما یادت باشه انگیزه خیلی مهمه؛ من خودم داخل خدمت با وجود سختی ها و درجه پایین تونستم هم زبان بخونم و هم واسه کنکور رشته انسانی
    به قول معروف "سخته ولی ممکنه"

(میدونم که خیلی وقته گذشته از زمان این سوال اما جوابش واسه خیلی ها مهمه)

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)