صفحه 7 از 12 نخستنخست 123456789101112 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 61 تا 70 , از مجموع 111

موضوع: اول پذيرش يا اول سربازي

Junior Member

پیش فرض پاسخ : اول پذيرش يا اول سربازي

تجربه شخصی خیلی از دوستان من میگه که اگر خدمت رفته باشین بعد برای خارج اقدام کنید یا حتی تلاش کنید خیلی بهتر هستش چون اگر بخواین اونجا بمونین، ازدواج کنین، توی دانشگاه تدریس کنین و ... به علت سربازی بدون شک دچار مشکل میشین و باید برگردین و احتمال خیلی زیاد جای شما اونجا پر میشه و رفتن به اونجا بعد خدمت دچار مشکل میشین
    البته رفتن به خدمت باعث سست شدن اراده و شاید بیخیال شدن کامل شما و اصطلاحا باد پشت شما میخوره که نیازمند اراده قوی و خوب هستش

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    EE - UT

نقل قول نوشته اصلی توسط asmrasool نمایش پست ها
    تجربه شخصی خیلی از دوستان من میگه که اگر خدمت رفته باشین بعد برای خارج اقدام کنید یا حتی تلاش کنید خیلی بهتر هستش چون اگر بخواین اونجا بمونین، ازدواج کنین، توی دانشگاه تدریس کنین و ... به علت سربازی بدون شک دچار مشکل میشین و باید برگردین و احتمال خیلی زیاد جای شما اونجا پر میشه و رفتن به اونجا بعد خدمت دچار مشکل میشین
    البته رفتن به خدمت باعث سست شدن اراده و شاید بیخیال شدن کامل شما و اصطلاحا باد پشت شما میخوره که نیازمند اراده قوی و خوب هستش
    دوست عزیز میشه راجع به قسمتی که پررنگ کردم یم مقدار بیشتر توضیح بدید؟

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط asmrasool نمایش پست ها
    من متوجه موافق یا مخالف بودن شما نشدم؟!به قول دوستمون یکم دقیق تر بگید؟

Junior Member

ببینید دوستان من الان ترم آخر ارشد هستم و تا دو سه ماه دیگه دفاع میکنم،برای اپلای کردن هم تصمیم جدی دارم،همین الان که دارم نظرمو تایپ میکنم بسیار پشیمونم که چرا قبل از اینکه بیام ارشد بخونم نرفتم خدمت سربازی،یعنی من که سال 89 کنکور ارشد دادم اگه همون سال میرفتم خدمت بعد میومدم کنکور میدادم بیشتر به نفعم میشد و یکی از دلایلش اینه که سال 89 و 90 کسری های تحصیلی هنوز وجود داشتند و میشد با بسیج و این حرفا هم کمترش کرد( من دوستانم با 10 12 ماه خدمت همون سال 89 و 90 تموم کردند). حالا فرض کنید 5 یا 6 سال دیگه با مدرک دکترا از خارج کشور باید برگردید برید خدمت هیمن فکری که الان هست صد درجه بدترش مثله خوره میفته به جونم که چرا اول نرفتم خدمت!!!!!( باور کنید عینه واقعیته!!!)، اراده و پشتکار صد در صد دست خودمونه که تو خدمت برا آیندمون تلاش بکنیم یا نه، ولی متاسفانه شرایط قانون و خدمت و این حرفا هیچیش دست ما نیست. پس من صد در صد موافق اینم که اول برم خدمت ،در حین خدمت رو زبانم و ... کار میکنم و بعد برا اپلای اقدام میکنم.

ApplyAbroad Hero OMID-313 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط mirnasir نمایش پست ها
    ببینید دوستان من الان ترم آخر ارشد هستم و تا دو سه ماه دیگه دفاع میکنم،برای اپلای کردن هم تصمیم جدی دارم،همین الان که دارم نظرمو تایپ میکنم بسیار پشیمونم که چرا قبل از اینکه بیام ارشد بخونم نرفتم خدمت سربازی،یعنی من که سال 89 کنکور ارشد دادم اگه همون سال میرفتم خدمت بعد میومدم کنکور میدادم بیشتر به نفعم میشد و یکی از دلایلش اینه که سال 89 و 90 کسری های تحصیلی هنوز وجود داشتند و میشد با بسیج و این حرفا هم کمترش کرد( من دوستانم با 10 12 ماه خدمت همون سال 89 و 90 تموم کردند). حالا فرض کنید 5 یا 6 سال دیگه با مدرک دکترا از خارج کشور باید برگردید برید خدمت هیمن فکری که الان هست صد درجه بدترش مثله خوره میفته به جونم که چرا اول نرفتم خدمت!!!!!( باور کنید عینه واقعیته!!!)، اراده و پشتکار صد در صد دست خودمونه که تو خدمت برا آیندمون تلاش بکنیم یا نه، ولی متاسفانه شرایط قانون و خدمت و این حرفا هیچیش دست ما نیست. پس من صد در صد موافق اینم که اول برم خدمت ،در حین خدمت رو زبانم و ... کار میکنم و بعد برا اپلای اقدام میکنم.
    سلام دوست عزیز
    شما همین الان هم میتونید با پروژه های کسر سربازی خدمت خودتان را کاهش بدین.
    برای اطلاعات بیشتر ویکی سربازی را مطالعه بفرمایید.
    موفق باشید
    .You can either have results or excuses; not both

Member
    رشته و دانشگاه
    Electrical Engineering - IAU

دوستان من تجربه خودم رو میگم : من بعد از لیسانس رفتم خدمت و به نظر خودم اشتباه کردم. البته چاره ای نداشتم چون 15 ملیون وثیقه گذاشتن برام مقدور نبود و نمیتونستم قیدش رو بزنم و دیگه نیام !
    سربازی رفتن باعث میشه سنتون زیاد میشه . من الان 28 سالمه . هم سن و سالهای من الان دانشجوی دکتری هستن ! اما من یه لیسانس دارم با یه کارت پایان خدمت و دنبال زبان و آیتلس هستم.
    با سن 29-30 سال نمیدونم چه اتفاقی قراره بیوفته برای کسی که دانشجوی ارشده و احتمالا 32 سالگی ارشد رو میگیره کار پیدا میکنه یا نه.
    اگه شرایطش رو دارید که 15 میلیون بزارید و قیدش رو بزنید و دیگه نیاید، سربازی نرید.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط OMID-313 نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز
    شما همین الان هم میتونید با پروژه های کسر سربازی خدمت خودتان را کاهش بدین.
    برای اطلاعات بیشتر ویکی سربازی را مطالعه بفرمایید.
    موفق باشید
    سلام
    عزیزم مسئله سر کسری خدمت نیست!!!! مسئله اصلی سر رفتن یا نرفتنه، مسئله این است!

Junior Member

پیش فرض پاسخ : سوالات دوستان سرباز ( نحوه خروج، تاریخ اعزام، ...)

دوستان سوال دارم.
    1- سربازی واقعا سخته ؟ سختیش به چیه؟
    2- دوستان من لیسانس دارم, به نظر شما بعد از سربازی میتونم ارشد بخونم؟ یعنی درس خوندن از سر آدم نمیپره؟
    ممنون میشم کسی که در این زمینه تجربه داره پاسخ بده

پیش فرض اول برم سربازی یا برم دنبال پذیرش؟

سلام

دوستان عزیز طبق تجربیاتتون اول بهتره برم سربازی یا برم دنبال کارهای پذریشم؟

مسائل زیادی رو میشه در نظر گرفت! مثلا اگه اول برم سربازی دیگه حین تحصیل و یا بعد تحصیل خیالم راحته که مشکل سربازی ندارم راحت میتونم برم خارج کشور و برگردم. یا مثلا اگه اول برم دنبال کارای پذیرش باید بعد فارغ التحصیلی 2 سال برم خدمت و از تحصیل و کار و اینجور چیزا دور باشم. کلا فاکتورهای زیادی رو میشه مد نظر داشت ممنون میشم نظرات خودتون رو بیان کنید.

Junior Member

پیش فرض پاسخ : اول برم سربازی یا برم دنبال پذیرش؟

با سلام
    دوستان من فارغ التحصیل رشته عمران-نقشه برداری از دانشگاه صنعتی اراک ( علم و صنعت سابق)با معدل 16.9 روزانه هستم...با توجه به این که یکی از دوستام آلمان برای ارشد پذیرش گرفته و یک ساله رفته منم قصد دارم همین کارو کنم منتها مشکل سربازی رو دارم...الان از مهر فرجه یک ساله ام شروع میشه و قصد دارم 6 ماه فشرده زبان آلمانی بخونم و بهار هم اپلای کنم...
    حالا به نظر شما اول برم سربازی بعد دوسال اینکارو کنم یا نه تا الان انگیزشو دارم فشرده بچسبم به زبانو برم ؟؟ نظر شما چیه ؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)