نقل قول نوشته اصلی توسط sMember نمایش پست ها
سلام neginsh

دوست عزیز
اولا شما در یک کشور اروپایی هستید و تونستید ویزا بگیریرد و درمراحل مصاحبه و غیره را پشت سر گذاشتید یعنی همین مهر ویزا ی ایتالیا که در پستون هست کلی شما را از هر لحاظ ساپورت میکنه

روند کار در ایران با این اوضاع شلوغی و ریجکت شدن مشکل هست خصوصا باید وقت سفرت بگیرید که واقعا دردسر داره حتی مجبور میشید 150 هزار تومن به دفاتر پرداخت کنید من دیدم چون مثلا سفارت المان در ایران در سال 1000 تا ویزا صادر میکنه قرار نیست که همه ویزا بگیرن پس سفارت با ذره بین پرونده را کنترل میکنه تا یه موردی پیدا کنه طرف را رد کنه

سولاتی که معمولا پرسیده میشه =

برای چی المان را برای تحصیل انتخاب کردی ؟
کسی را درالمان داری؟
بعد تحصیل میخوای چی کار کنی؟
هزینه سفر تحصیل بر عهده کیه؟
هزینه تحصیل سال دوم و سوم..... برعهده کیه؟
زبان المانی بلدی یا انگلیسی؟
میخوای برگردی یا بمونی؟
وغیره .....

زمان معمولا بعد از مصاحبه شدن باید 2 هفته ای طبق قانون به شما زنگ بزنن تا بیا ویزا بگیر ولی با این اوضاع که من دیدم 1 ماه هم به طرف زنگ نزدن اخرش ریجیک هم شدن البته شده ویزا دادن بستگی داره

به نظر من ایتالیا بهترن گزینه هست چون دیگه لازم نیست پرونده شما چک امنیتی بشه چون ویزا ی ایتالیا را دارید

بیمه های مسافرتی در ایتالیا معمولا دفاتر دارن مثل ایران اما در ایران وقتی شما بیمه مسافرتی بگیرید ساپوتی که میکنه از لحاظ گمشدن پاسپورت -بلیط-کیف حمل وسایل و غیره اون هم باید قرارداد را کامل بخونید تا سرتون کلا ه نره و این بیمهع های ایران در خارج از کشور دفتری ندارن اگر هم داشته باشن در کشورهای عربی هست که مثلا در المان من مشکلی برام پیش بیاد باید زنگ بزن به دفتر بیمه ای شدم خسارت من را در حسابم در ایران یا اروپا واریز کنه واینن مشکل ساز هست یعنی سازمان رسیدگی نداره تا اونجای که میدونم

اما بیمه یا social security در داخل المان برای دانشجوها
Health Insurance یا انواع شرکت های بیمه مثل : AOK , Barmer , TK , .KKH .MAWISTA.... care cancert و غیره که با هم فرق دارن و قرارداد بسته میشه و ماهیانه از حساب بلوکه شده دانشجو در بانک به صورت اتوماتیک کم میشه مثلا 70 یورو کم میشه و داستان داره چو ن خیلی پیچیده هست و به کسی نمیگن
حالا شما میخواهید بیمه مسافرتی بگیرید به دفاتر در ایتالیا مراجعه کنید و کامل قوانینش را بخونید

اگر هم میخواهید بیمه دانشجویی بگیریرد بیمه TK گزینه خوبی هست خیلی از المانیها میشناسن و عضو هستند و هزینه های فکر کنم دندان پزشکی را هم ساپورت میکنه ودر سایت بیمه هم برید میتونید ثبت نام کنید به ادرستون در ایتالیا فرستاده میشه منتهی زمانش از همون موقع شروع میشه و بهتره در المان اقدام کنید چیز خاصی نیست (از ایران هم دو روزه به ادرس فرستاده میشه ولی منطقی نیست چون زمانش باطل میشه)
البته این هم بگم تا بیمه دانشجویی و ادرس محل سکونت نداشته باشید دانشگاه در المان ثبت نام نمیکنه مسائل دیگه هم هست

بیمه
care cancert هم برای افراد بالای 30 سال هست خصوصی هست وساپورت خوبی نداره بدلیل هزینه بالا یعنی دو برابر 140 یورو برای بیمه های دولتی TK و غیره معمولا برای دانشجویان بالای 30 سال به صرفه نیست بیمه دولتی استفاده کنه البته بعضی افراد ثبت نام میکنن کلی گفتم

باز خودتون در نظر بگیرید
ممنون از پاسخ کاملتون بسیار سپاسگزارم
بله با این توضیحات و توضیحات دیگر دوستان بهتر هستش که از همین ایتالیا اقدام کنم... فقط به مدارکی که سفارت میخواد توجه کردم اینجا گفته نشده مدرک لیسانس و دبیرستان من رو میخوان و همین یکم واسه من عجیب به نظر اومد؟؟؟!!!!
و بیمه هم فکر میکنم بهتره که بیمه مسافرتی گرفته بشه تا بعد در ورود به آلمان بیمه TK بگیرم که ماهی 80 یورو باید پرداخت بشه و این کمترینش هستش با اطلاعاتی که دارم.