صفحه 11 از 15 نخستنخست ... 23456789101112131415 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 101 تا 110 , از مجموع 141

موضوع: گرفتن ویزای آلمان از طریق سایر کشورها

ApplyAbroad Superstar

پیش فرض پاسخ : گرفتن ویزای آلمان از طریق سایر کشورها

نقل قول نوشته اصلی توسط minay68 نمایش پست ها
    سلام دوستان.من یه سوال دارم.آیا از هر کشور دیگه ای انگلیسی زبان یا آلمانی زبان نباشه بخوایم برای آلمان اقدام کنیم بازهم مدرک زبان میخوان؟من و همسرم قصد داریم با ویزای کاری وارد یه کشور بشیم و بعد از اونجا اقدام کنیم.اگر اون کشور انگلیسی زبان باشه چطور؟بازهم برای آلمان از ما مدرک زبان میخوان؟
    سلام
    چه مدرک زبانی؟ چه نوع ویزایی می خواین تو آلمان بگیرین؟
    اگر مثلا برای ویزای دانشجویی یا کاری آلمان اقدام می کنین، سفارت فقط و فقط همون چیزایی رو میخواد که اون موسسات ازتون خواسته باشن. یعنی اگر دانشگاه بگه این شخص باید آیلتس فلان داشته باشه شما باید داشته باشین. اگر هم اون دانشگاه گفته باشه این شخص زبانش برای ما اکیه و نیازی به مدرک نداره و اینو بهتون نامه بده، همون برای سفارت کفایت می کنه.
    اما اگر برای دانشگاه بخواین اقدام کنین به عنوان مثال، تو سایت دانشگاها می نویسن که چه زمانی وقتی تو یه کشور انگلیسی زبان زندگی می کنین لازم نیست دیگه مدرک زبان داشته باشین. یعنی مثلا می نویسن داشتن یه مدرک تحصیلی از کشور انگلیسی زبان یا مثلا ده سال زندگی تو یه کشور انگلیسی زبان.
    اگر هم برای ویزای کاری می خواین اقدام کنین،‌بازم میتونین از همون کارفرما یه نامه بگیرین که این شخص زبانش اکیه. در هر صورت شما به "مدرک" زبان نیاز دارین. حالا می خواد اون مدرک نامه ی کارفرما باشه یا مدرک آیلتس یا هر چیز دیگه.
    از من بپرسید . من از اینکه بتونم به کسی کمک کنم خیلی خوشحال میشم .

Junior Member

سلام
    من ویزای نشنال آلمان رو از طریق سفارت آلمان در روسیه گرفتم. می خواستم ببینم میتونم با این ویزا از طریق پرواز از ایران وارد آلمان بشم و یا حتما باید از روسیه برم به آلمان.
    ممنون

نقل قول نوشته اصلی توسط sbarzegar نمایش پست ها
    سلام
    من ویزای نشنال آلمان رو از طریق سفارت آلمان در روسیه گرفتم. می خواستم ببینم میتونم با این ویزا از طریق پرواز از ایران وارد آلمان بشم و یا حتما باید از روسیه برم به آلمان.
    ممنون
    سلام،
    خیر احتیاجی نیست که حتما از روسیه وارد بشید. میتونید از ایران یا هر جای دیگه که خواستید وارد بشید.
    از پاسخ دادن به پیامهای خصوصی معذورم. به جای پست ها و پیام های تشکر از گزینه "+/- اضافه کردن به امتیاز کاربر" در زیر هر پیام استفاده نمایید.
    لینک دسترسی به مقررات فروم

نقل قول نوشته اصلی توسط sbarzegar نمایش پست ها
    سلام
    ممنون
    سلام من در استانبول زندگی میکنم برای الحاق به همسرم سفارت آلمان رفتم مدارکم دادم میخواستم بدونم برای شما چقدر طول کشید تا ویزاتون اومد؟

Junior Member

سلام دوستان.
    من الان ازمير تركيه هستم و اقامت يكساله تركيه دارم. ميخواستم ببينم چطور ميشه از سفارت آلمان در اينجا براي ويزاي دانشجويي اقدام كرد؟ كسي اگر تجربشو داره ممنون ميشم اطلاع بده 🙏🏼

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Sarina_es نمایش پست ها
    سلام دوستان.
    من الان ازمير تركيه هستم و اقامت يكساله تركيه دارم. ميخواستم ببينم چطور ميشه از سفارت آلمان در اينجا براي ويزاي دانشجويي اقدام كرد؟ كسي اگر تجربشو داره ممنون ميشم اطلاع بده ������������
    راستش من از روند اینکار اطلاع کمو بیشی دارم.شما دوجا باید بری. سفارت آلمات در ترکیه و اداره امور اتباع خارجی در شهر خودت.حالا من بعنوان مثال ایمیلی که سفارت آلمان در ارمنستان بهم زده رو واست میزارم اینجا.

Dear Madam/Sir,

Thank you very much for your message

Please note that visa applicants with a residence in the Islamic Republic of Iran need to file their visa applications at the German Embassy in Tehran. It is not possible to file applications at the German Embassy in Yerevan if the applicants have no residence or are staying only temporarily in Armenia

With best regards
    German Embassy Yerevan

همینجور که میبنی نوشته درصورتیکه شما اقامت کشور ارمنستان رو نداشته باشی یا اقامت موقت ارمنستان داشته باشی اینکار عملی نیست. پس بنظرم یروز بلندشی بری سفارت آلمان در ترکیه و ببینی اونجا چی ازت میخوان.و اگر اقامت طولانی تری خواستن بری و از اداره اتباع امور خارجی درخواست اقامت طولانی تر کنی.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    BME

نقل قول نوشته اصلی توسط Sarina_es نمایش پست ها
    سلام دوستان.
    من الان ازمير تركيه هستم و اقامت يكساله تركيه دارم. ميخواستم ببينم چطور ميشه از سفارت آلمان در اينجا براي ويزاي دانشجويي اقدام كرد؟ كسي اگر تجربشو داره ممنون ميشم اطلاع بده
    سلام. من اواخر ژوئن از کنسولگری استانبول برای ویزا اقدام کردم و در زمان اقدام هم سه ماه از اقامتم در ترکیه باقی مونده بود. روال کار مثل اقدام از طریق ایران هست و شما باید مدارک اقامتتون در ترکیه و نامه پذیرش و تمکن مالی یا مدرکی دال بر ساپورت مالی/درامد در المان رو به همراه مدارک اموزشی و رزومه خودتون ارایه بدین. تا وقتی که سه ماه از اعتبار اقامتتون باقی مونده مشکلی نیست و میتونید اقدام کنید. پروسه هم توسط خود کنسولگری انجام میشه و نه شرکت idata اما برای گرفتن وقت باید با اون شرکت تماس بگیرین و 7.5 یورو هم به اون شرکت بابت رزرو وقت ویزای نشنال پرداخت کنید

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط aliymf نمایش پست ها
    سلام. من اواخر ژوئن از کنسولگری استانبول برای ویزا اقدام کردم و در زمان اقدام هم سه ماه از اقامتم در ترکیه باقی مونده بود. روال کار مثل اقدام از طریق ایران هست و شما باید مدارک اقامتتون در ترکیه و نامه پذیرش و تمکن مالی یا مدرکی دال بر ساپورت مالی/درامد در المان رو به همراه مدارک اموزشی و رزومه خودتون ارایه بدین. تا وقتی که سه ماه از اعتبار اقامتتون باقی مونده مشکلی نیست و میتونید اقدام کنید. پروسه هم توسط خود کنسولگری انجام میشه و نه شرکت idata اما برای گرفتن وقت باید با اون شرکت تماس بگیرین و 7.5 یورو هم به اون شرکت بابت رزرو وقت ویزای نشنال پرداخت کنید
    شما ويزاتون اكي شد؟ من از دو نفر شنيدم كه افراد رو بخاطر اينكه دليل قانع كننده براي اقدام از طريق تركيه نداشتم ريجكت شدن و گفتن چرا از كشور خودتون اقدام نكرديد. ممنون ميشم اگه اطلاعاتتون رو به من بديد چون من در حال حاضر تركيه هستم فقط براي رفتن به آلمان و احتياج به اطلاعات دارم. نگرانم ريسك داشته باشه از تركيه اقدام كردن

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    BME

بله من ویزام رو دریافت کردم اما این پروسه سه ماه طول کشید و اخرش هم در صدور ویزا اشتباهی انجام دادن و به جای ویزای کاری ویزای دانشجویی دادن که بعد از ورودم به المان درست شد. در مورد اقدام از ترکیه، من توصیه میکنم تا زمانی که دلیلتون برای اقدام برای ویزا از نظر خودتون موجه هست، این کار رو انجام بدین و به اطلاعات بقیه اگر منبع موثقی ندارن توجهی نکنید. بزرگترین مشکل اقدام از طریق ترکیه اینه که سفارت المان در استانبول خیلی شلوغه و اینجور که من فهمیدم پرونده ایرانی ها توسط افیسری که مسئول پرونده اتباع سوریه است بررسی میشه و عملن زمان بررسی پرونده طولانی میشه. در مورد کنسولگری ازمیر اما اطلاعی ندارم.
    اگر بنا به تحربه خودم بخوام بگم، زمان صدور ویزا از طریق ترکیه شاید خیلی کمتر از داخل ایران نباشه اما این دردسرهای وقت گرفتن و تایید مدرک و غیره رو نداره. من فقط با یک تماس تلفنی ساده با iData برای چهار روز بعدش وقت گرفتم و مدارک تحصیلی هم که ارایه کردم هیچ کدوم نه تایید سفارت المان در ایران رو داشت و نه مهر وزارت خارجه و قوه قضاییه. البته این رو هم بگم که زمانی که وقت میگیرین یک فایل براتون میفرستن که توش نوشته که مدارکی که از کشور دیگه گرفته شده باید تایید شده باشه و به عنوان مثال هم از ایران نام بردن اما من چون وقت این کار رو نداشتم اونها رو تایید نشده بردم و کسی هم چیزی از من در این مورد نپرسید.
    در کل توی این پروسه به این مسله هم دقت کنید که بخش بزرگی از تجربیات شما در مرحله اخذ ویزا بستگی به حال و هوای اون افیسر داره و ممکنه که اونچه برای شما پیش میاد متفاوت از اونی باشه که من تجربه کردم. موفق باشید

Junior Member

سلام. اگر ما دانشجوی ارشد ایتالیا باشیم و بخوایم از طریق سفارت آلمان در ایتالیا اقدام کنیم نیاز به تمکن مالی 8640 یورو هست برای سفارت؟ و اینکه باز هم موقع ورود به کشور آلمان این مقدار در فرودگاه چک میشه و باید همراه ما باشه؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)