صفحه 12 از 15 نخستنخست ... 23456789101112131415 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 111 تا 120 , از مجموع 141

موضوع: گرفتن ویزای آلمان از طریق سایر کشورها

ApplyAbroad Superstar

پیش فرض پاسخ : گرفتن ویزای آلمان از طریق سایر کشورها

نقل قول نوشته اصلی توسط ghasedak22 نمایش پست ها
    سلام. اگر ما دانشجوی ارشد ایتالیا باشیم و بخوایم از طریق سفارت آلمان در ایتالیا اقدام کنیم نیاز به تمکن مالی 8640 یورو هست برای سفارت؟ و اینکه باز هم موقع ورود به کشور آلمان این مقدار در فرودگاه چک میشه و باید همراه ما باشه؟
    سلام
    به سایت سفارت آلمان تو ایتالیا مراجعه کنین. مدارکی که توی اون سفارت رو میخوان شما باید آماده کنین. هرچی نوشتن همونه. گاهی اونا مدارکی می خوان که تو ایران نمی خوان و برعکس.
    از من بپرسید . من از اینکه بتونم به کسی کمک کنم خیلی خوشحال میشم .

Junior Member

سلام دوستان من یک سوالی دارم که خوشحل میشم کمکم کنید.. من ساکن ترکیه هستم و اقامت شش ماهه دارم و از طرفی نمیتونم برگردم ایران.. میخوام برای رشته بیزینس مقطع لیسانس به زبان انگلیسی اقدام کنم در المان.. حال اگه من از سفارت المان در انکارا وقت بگیرم مصاحبه به چه زبانیه؟ من ترکی و المانی بلد نیستم راهی داره که به انگلیسی مصاحبه کنند؟

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط aliymf نمایش پست ها
    بله من ویزام رو دریافت کردم اما این پروسه سه ماه طول کشید و اخرش هم در صدور ویزا اشتباهی انجام دادن و به جای ویزای کاری ویزای دانشجویی دادن که بعد از ورودم به المان درست شد. در مورد اقدام از ترکیه، من توصیه میکنم تا زمانی که دلیلتون برای اقدام برای ویزا از نظر خودتون موجه هست، این کار رو انجام بدین و به اطلاعات بقیه اگر منبع موثقی ندارن توجهی نکنید. بزرگترین مشکل اقدام از طریق ترکیه اینه که سفارت المان در استانبول خیلی شلوغه و اینجور که من فهمیدم پرونده ایرانی ها توسط افیسری که مسئول پرونده اتباع سوریه است بررسی میشه و عملن زمان بررسی پرونده طولانی میشه. در مورد کنسولگری ازمیر اما اطلاعی ندارم.
    اگر بنا به تحربه خودم بخوام بگم، زمان صدور ویزا از طریق ترکیه شاید خیلی کمتر از داخل ایران نباشه اما این دردسرهای وقت گرفتن و تایید مدرک و غیره رو نداره. من فقط با یک تماس تلفنی ساده با iData برای چهار روز بعدش وقت گرفتم و مدارک تحصیلی هم که ارایه کردم هیچ کدوم نه تایید سفارت المان در ایران رو داشت و نه مهر وزارت خارجه و قوه قضاییه. البته این رو هم بگم که زمانی که وقت میگیرین یک فایل براتون میفرستن که توش نوشته که مدارکی که از کشور دیگه گرفته شده باید تایید شده باشه و به عنوان مثال هم از ایران نام بردن اما من چون وقت این کار رو نداشتم اونها رو تایید نشده بردم و کسی هم چیزی از من در این مورد نپرسید.
    در کل توی این پروسه به این مسله هم دقت کنید که بخش بزرگی از تجربیات شما در مرحله اخذ ویزا بستگی به حال و هوای اون افیسر داره و ممکنه که اونچه برای شما پیش میاد متفاوت از اونی باشه که من تجربه کردم. موفق باشید
    سلام ببخشید بعد از مصاحبه پاسپورت رو نگه داشتن یا پس دادن؟ و اینکه اگر مدارک تایید سفارت رو نداشته باشن مشکلی پیش نمیاد؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    BME

نقل قول نوشته اصلی توسط Saharjm نمایش پست ها
    سلام ببخشید بعد از مصاحبه پاسپورت رو نگه داشتن یا پس دادن؟ و اینکه اگر مدارک تایید سفارت رو نداشته باشن مشکلی پیش نمیاد؟
    پاسپورت من در تمام مدت انتظار برای ویزا پیش کنسولگری بود و نمیدونم که ایا میشه گرفتش یا نه. من مدارک تایید شده نبردم و کسی به من ایرادی نگرفت اما ممکنه کیس شما فرق بکنه.

Junior Member

درود دوست عزیز یک سوال افسر سفارت با شما مصاحبه کرد؟ و اینکه به چه زبانی ترکی یا المانی یا انگلیسی؟ به انگلیسی هم میشه ایا؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    BME

من یکبار در زمان تحویل مدارک مصاحبه شدم که عملن مصاحبه خاصی نبود و فقط در مورد انگیزه سفر و اینکه چرا از ترکیه اقدام کردم بود و این موارد روتین. یک ماه بعد برای بار دوم مصاحبه شدم که اینبار طولانی تر بود و در مورد انگیزه سفرم و اینکه ایا قصد موندن دارم و اینکه چرا میخاستم دوباره برای دوره دکتری اقدام کنم بود که تقریبا نیم ساعتی طول کشید. هر دو مصاحبه من هم به زبان انگلیسی بود. مصاحبه اول من با شخصی بود که پرونده من رو ثبت کرد اما دومین مصاحبه ام با افیسر مربوط به کیسم بود که اطلاعات تکمیلی میخواست و فکر کنم که سوپروایز بقیه بود چون یک تعداد از کارمندهای اونجا که پرونده ها رو ثبت میکردن معمولا پیشش میرفتن و در مورد پرونده ها ازش سوال میپرسیدن.

Junior Member

سلام دوستان
    بنده مقیم ایران هستم و یه قرارداد کاری با حقوق مناسب از آلمان دارم، قراردادم 3 ماه دیگه شروع میشه و حدود یک ماه و نیم پیش درخواست وقت سفارت کردم اما خب طبق آمار و ارقامی که توی سایت سفارت دادن احتمالا تا 3 ماه آینده خبری از وقت سفارت دریافت نکنم، حالا داشتم فکر میکردم آیا میشه برای من که مقیم ترکیه نیستم و با سفر به ترکیه از طریق سفارت آلمان در این کشور اقدام به اخذ ویزا کنم؟ مطمعنن براشون سئواله که چرا از طریق سفارت ایران اقدام نکردم اما آیا این دلیل که وقت سفارت خیلی طولانی هستش در ایران موجه هست براشون و میپذیرن یا نه؟ سئوال دیگه اینه که کسی میدونه چقد طول میکشه تا سفارت آلمان در استانبول یا هر شهر دیگه ی ترکیه وقت بده؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    BME

نقل قول نوشته اصلی توسط pooyarm نمایش پست ها
    سلام دوستان
    بنده مقیم ایران هستم و یه قرارداد کاری با حقوق مناسب از آلمان دارم، قراردادم 3 ماه دیگه شروع میشه و حدود یک ماه و نیم پیش درخواست وقت سفارت کردم اما خب طبق آمار و ارقامی که توی سایت سفارت دادن احتمالا تا 3 ماه آینده خبری از وقت سفارت دریافت نکنم، حالا داشتم فکر میکردم آیا میشه برای من که مقیم ترکیه نیستم و با سفر به ترکیه از طریق سفارت آلمان در این کشور اقدام به اخذ ویزا کنم؟ مطمعنن براشون سئواله که چرا از طریق سفارت ایران اقدام نکردم اما آیا این دلیل که وقت سفارت خیلی طولانی هستش در ایران موجه هست براشون و میپذیرن یا نه؟ سئوال دیگه اینه که کسی میدونه چقد طول میکشه تا سفارت آلمان در استانبول یا هر شهر دیگه ی ترکیه وقت بده؟
    متاسفانه شما نمیتونید از هیچ کشور دیگه ای درخواست بدین مگر اینکه اجازه اقامت طولانی مدت در اون کشور داشته باشید. کارت اقامت شما باید ضمیمه پرونده بشه و حداقل سه ماه از اعتبارش باقی مونده باشه.

ApplyAbroad Superstar

نقل قول نوشته اصلی توسط pooyarm نمایش پست ها
    سلام دوستان
    سلام
    درخواست وقت اضطراری هم کردین؟ شانستونو امتحان کنین. شاید بهتون دادن.
    از من بپرسید . من از اینکه بتونم به کسی کمک کنم خیلی خوشحال میشم .

Junior Member

پس اگر مدارک تحصیلی و دیگر مدارک به زبان انگلیسی ترجمه شه مشکلی نیست؟ بعد حتما باید تایید دادگستری و قضاییه شه؟ اگه نشه مشکلی پیش میاد یا گیر میده سفارت انکارا؟ و اینکه تعهد نامه محضری که دوستان برای سفارت کانادا میبرن برای المان هم نیازه؟؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)