صفحه 13 از 15 نخستنخست ... 3456789101112131415 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 121 تا 130 , از مجموع 141

موضوع: گرفتن ویزای آلمان از طریق سایر کشورها

Junior Member

پیش فرض پاسخ : گرفتن ویزای آلمان از طریق سایر کشورها

برای دریافت ویزا دیگر امیدی نیست، باید تا دو سال جلو تر برنامه ریزی کنیم تا به ما وقت بدند (!). بنابر این اگر کسی میدونه که گرفتن ویزا دانشجویی آلمان از سوی کشوری دیگه (مثلا ترکیه ارمنستان و...) برای ما ایرانی ها چطوری میشه، ما رو راهنمایی کنه.

من تا جایی که گشتم باید یک ویزای اقامتی از ترکیه (مثال میزنم) داشته باشیم با حداقل شش ماه اعتبار پس از شروع گرفتن ویزای دانشجویی آلمان. ولی اینکه کدوم کشور ها سریع تر و راحت تر اقامت حداقل 6 ماهه میدند رو نمیدونم. اگر شما میدونید لطفا راهنمایی کنید. با تشکر.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط aliymf نمایش پست ها
    بله من ویزام رو دریافت کردم اما این پروسه سه ماه طول کشید و اخرش هم در صدور ویزا اشتباهی انجام دادن و به جای ویزای کاری ویزای دانشجویی دادن که بعد از ورودم به المان درست شد. در مورد اقدام از ترکیه، من توصیه میکنم تا زمانی که دلیلتون برای اقدام برای ویزا از نظر خودتون موجه هست، این کار رو انجام بدین و به اطلاعات بقیه اگر منبع موثقی ندارن توجهی نکنید. بزرگترین مشکل اقدام از طریق ترکیه اینه که سفارت المان در استانبول خیلی شلوغه و اینجور که من فهمیدم پرونده ایرانی ها توسط افیسری که مسئول پرونده اتباع سوریه است بررسی میشه و عملن زمان بررسی پرونده طولانی میشه. در مورد کنسولگری ازمیر اما اطلاعی ندارم.
    اگر بنا به تحربه خودم بخوام بگم، زمان صدور ویزا از طریق ترکیه شاید خیلی کمتر از داخل ایران نباشه اما این دردسرهای وقت گرفتن و تایید مدرک و غیره رو نداره. من فقط با یک تماس تلفنی ساده با iData برای چهار روز بعدش وقت گرفتم و مدارک تحصیلی هم که ارایه کردم هیچ کدوم نه تایید سفارت المان در ایران رو داشت و نه مهر وزارت خارجه و قوه قضاییه. البته این رو هم بگم که زمانی که وقت میگیرین یک فایل براتون میفرستن که توش نوشته که مدارکی که از کشور دیگه گرفته شده باید تایید شده باشه و به عنوان مثال هم از ایران نام بردن اما من چون وقت این کار رو نداشتم اونها رو تایید نشده بردم و کسی هم چیزی از من در این مورد نپرسید.
    در کل توی این پروسه به این مسله هم دقت کنید که بخش بزرگی از تجربیات شما در مرحله اخذ ویزا بستگی به حال و هوای اون افیسر داره و ممکنه که اونچه برای شما پیش میاد متفاوت از اونی باشه که من تجربه کردم. موفق باشید

آیا میشه بفرمائید که به چه صورت اقامت ترکیه را دریافت کردید.؟
    و چند روز طول کشید بعد از اقدام به دست شما اقامت ۱ ساله ترکیه برسه؟ بعضی‌‌ها میگن ۳ هفتهای میاد و بعضی‌ میگن ۳ ماه.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Sarina_es نمایش پست ها
    سلام دوستان.
    من الان ازمير تركيه هستم و اقامت يكساله تركيه دارم. ميخواستم ببينم چطور ميشه از سفارت آلمان در اينجا براي ويزاي دانشجويي اقدام كرد؟ كسي اگر تجربشو داره ممنون ميشم اطلاع بده ������������
    آیا میشه بفرمائید که به چه صورت اقامت ترکیه را دریافت کردید.؟
    و چند روز طول کشید بعد از اقدام به دست شما اقامت ۱ ساله ترکیه برسه؟ بعضی‌‌ها میگن ۳ هفتهای میاد و بعضی‌ میگن ۳ ماه.

Junior Member

منم ساكن ازميرم واقامت دارم وميخوام از اينجا براى ويزاى تحصيلى المان اقدام كنم اگه اطلاعاتى دارين به منم بگين ممنون

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط A_Member نمایش پست ها
    برای دریافت ویزا دیگر امیدی نیست، باید تا دو سال جلو تر برنامه ریزی کنیم تا به ما وقت بدند (!). بنابر این اگر کسی میدونه که گرفتن ویزا دانشجویی آلمان از سوی کشوری دیگه (مثلا ترکیه ارمنستان و...) برای ما ایرانی ها چطوری میشه، ما رو راهنمایی کنه.

من تا جایی که گشتم باید یک ویزای اقامتی از ترکیه (مثال میزنم) داشته باشیم با حداقل شش ماه اعتبار پس از شروع گرفتن ویزای دانشجویی آلمان. ولی اینکه کدوم کشور ها سریع تر و راحت تر اقامت حداقل 6 ماهه میدند رو نمیدونم. اگر شما میدونید لطفا راهنمایی کنید. با تشکر.
    راستش من الان اقامت توریستی ترکیه رو دارم. پذیرش و قرارداد کاری از آلمان دارم. ممنون میشم اگه از تجربه تون بفرمایین. برای من کمک بزرگیه.

Junior Member

سلام . من چند ماه قبل اینجا گفتم که دارم از ازمیر اقرام میکنم. الان دنبال کارای سفارتم هستم. ترجیحا میتونم بعد از اینکه همه چی کامل مشخص شد و اطلاعاتم کامل شد داخل تلگرام با یه گروه یا کانال اطلاعات رو باهاتون به اشتراک بزارم از اقامت تا کارای سفارت اینجا .

سلام . من چند ماه قبل اینجا گفتم که دارم از ازمیر اقرام میکنم. الان دنبال کارای سفارتم هستم. ترجیحا میتونم بعد از اینکه همه چی کامل مشخص شد و اطلاعاتم کامل شد داخل تلگرام با یه گروه یا کانال اطلاعات رو باهاتون به اشتراک بزارم از اقامت تا کارای سفارت اینجا .
    سلام خسته نباسشید اگه میشه تجربیاتتون و اینکه با چه ویزای در ترکیه اقامت گرفتیند روبیان کنید ؟

Junior Member

من با اجاره ي خونه اقامت گرفتم. اقامت يكساله

سلام درمورد دوره های زبان المانی درترکیه یا کشورهای دیگه کسی اطلاعاتی داره؟ بواسطه اون دوره ها اقامت موقت بگیریم و ازسفارت المان دراون کشور اقدام کنیم

Question پاسخ : گرفتن ویزای آلمان از طریق سایر کشورها

من با اجاره ي خونه اقامت گرفتم. اقامت يكساله
    سلام من آلانیا زندگی میکنم و در آلمان با یه شرکتی صحبت گردم و گفتن بیا اینجا

الان برای دریافت ویزای آلمان چیکار باید بکنم ؟

اون شرکت باید برای من درخواست نامه بفرسته ؟

من کارام و مدارکم رو باید با iData هماهنگ کنم و بفرستم ؟

نیازی به ایران رفتن و از ایران اقدام کردن که نیست ، درسته ؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)