صفحه 7 از 15 نخستنخست 123456789101112131415 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 61 تا 70 , از مجموع 141

موضوع: گرفتن ویزای آلمان از طریق سایر کشورها

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    electrical engineering

پیش فرض پاسخ : گرفتن ویزای آلمان از طریق سایر کشورها

نقل قول نوشته اصلی توسط sMember نمایش پست ها
    سلام neginsh

دوست عزیز
    اولا شما در یک کشور اروپایی هستید و تونستید ویزا بگیریرد و درمراحل مصاحبه و غیره را پشت سر گذاشتید یعنی همین مهر ویزا ی ایتالیا که در پستون هست کلی شما را از هر لحاظ ساپورت میکنه

روند کار در ایران با این اوضاع شلوغی و ریجکت شدن مشکل هست خصوصا باید وقت سفرت بگیرید که واقعا دردسر داره حتی مجبور میشید 150 هزار تومن به دفاتر پرداخت کنید من دیدم چون مثلا سفارت المان در ایران در سال 1000 تا ویزا صادر میکنه قرار نیست که همه ویزا بگیرن پس سفارت با ذره بین پرونده را کنترل میکنه تا یه موردی پیدا کنه طرف را رد کنه

سولاتی که معمولا پرسیده میشه =

برای چی المان را برای تحصیل انتخاب کردی ؟
    کسی را درالمان داری؟
    بعد تحصیل میخوای چی کار کنی؟
    هزینه سفر تحصیل بر عهده کیه؟
    هزینه تحصیل سال دوم و سوم..... برعهده کیه؟
    زبان المانی بلدی یا انگلیسی؟
    میخوای برگردی یا بمونی؟
    وغیره .....

زمان معمولا بعد از مصاحبه شدن باید 2 هفته ای طبق قانون به شما زنگ بزنن تا بیا ویزا بگیر ولی با این اوضاع که من دیدم 1 ماه هم به طرف زنگ نزدن اخرش ریجیک هم شدن البته شده ویزا دادن بستگی داره

به نظر من ایتالیا بهترن گزینه هست چون دیگه لازم نیست پرونده شما چک امنیتی بشه چون ویزا ی ایتالیا را دارید

بیمه های مسافرتی در ایتالیا معمولا دفاتر دارن مثل ایران اما در ایران وقتی شما بیمه مسافرتی بگیرید ساپوتی که میکنه از لحاظ گمشدن پاسپورت -بلیط-کیف حمل وسایل و غیره اون هم باید قرارداد را کامل بخونید تا سرتون کلا ه نره و این بیمهع های ایران در خارج از کشور دفتری ندارن اگر هم داشته باشن در کشورهای عربی هست که مثلا در المان من مشکلی برام پیش بیاد باید زنگ بزن به دفتر بیمه ای شدم خسارت من را در حسابم در ایران یا اروپا واریز کنه واینن مشکل ساز هست یعنی سازمان رسیدگی نداره تا اونجای که میدونم

اما بیمه یا social security در داخل المان برای دانشجوها
    Health Insurance یا انواع شرکت های بیمه مثل : AOK , Barmer , TK , .KKH .MAWISTA.... care cancert و غیره که با هم فرق دارن و قرارداد بسته میشه و ماهیانه از حساب بلوکه شده دانشجو در بانک به صورت اتوماتیک کم میشه مثلا 70 یورو کم میشه و داستان داره چو ن خیلی پیچیده هست و به کسی نمیگن
    حالا شما میخواهید بیمه مسافرتی بگیرید به دفاتر در ایتالیا مراجعه کنید و کامل قوانینش را بخونید

اگر هم میخواهید بیمه دانشجویی بگیریرد بیمه TK گزینه خوبی هست خیلی از المانیها میشناسن و عضو هستند و هزینه های فکر کنم دندان پزشکی را هم ساپورت میکنه ودر سایت بیمه هم برید میتونید ثبت نام کنید به ادرستون در ایتالیا فرستاده میشه منتهی زمانش از همون موقع شروع میشه و بهتره در المان اقدام کنید چیز خاصی نیست (از ایران هم دو روزه به ادرس فرستاده میشه ولی منطقی نیست چون زمانش باطل میشه)
    البته این هم بگم تا بیمه دانشجویی و ادرس محل سکونت نداشته باشید دانشگاه در المان ثبت نام نمیکنه مسائل دیگه هم هست

بیمه
    care cancert هم برای افراد بالای 30 سال هست خصوصی هست وساپورت خوبی نداره بدلیل هزینه بالا یعنی دو برابر 140 یورو برای بیمه های دولتی TK و غیره معمولا برای دانشجویان بالای 30 سال به صرفه نیست بیمه دولتی استفاده کنه البته بعضی افراد ثبت نام میکنن کلی گفتم

باز خودتون در نظر بگیرید
    ممنون از پاسخ کاملتون بسیار سپاسگزارم
    بله با این توضیحات و توضیحات دیگر دوستان بهتر هستش که از همین ایتالیا اقدام کنم... فقط به مدارکی که سفارت میخواد توجه کردم اینجا گفته نشده مدرک لیسانس و دبیرستان من رو میخوان و همین یکم واسه من عجیب به نظر اومد؟؟؟!!!!
    و بیمه هم فکر میکنم بهتره که بیمه مسافرتی گرفته بشه تا بعد در ورود به آلمان بیمه TK بگیرم که ماهی 80 یورو باید پرداخت بشه و این کمترینش هستش با اطلاعاتی که دارم.

نقل قول نوشته اصلی توسط neginsh نمایش پست ها
    با سلام
    من الان یک ترمی هست در میلان دانشجو هستم پذیرش از آلمان دارم و میخوام برم آلمان برای ویزای آلمان میخواهم اقدام کنم و کل تاپیک مطالعه کردم و خودم با سفارت آلمان در ایتالیا مکاتبه کردم نقریبا میدونم چه مدارکی هم نیاز هست فقط سوال من اینه کسی تا حالا از سفارت آلمان تو ایتالیا اقدام کرده و جواب مثبت گفته؟ روند سفارت آلمان در ایران بهتر نیس با توجه به اینکه به روند کار ما ایرانی ها تسلط دارن؟ و چه سوالاتی پرسیده شده و چقدر زمان برده؟ در کل ایتالیا بهتره برم سفارت یا برگردم ایران؟
    و اینکه بیمه مسافرتی برای سفارت آلمان در ایتالیا چه کار کرده؟
    ممنون
    سفارتخانه های آلمان در خارج از ایران معمولا نیازی به خیل مدارکی که در داخل ایران خواسته میشه ندارند و پروسه ی بررسی ویزای شما هم خیلی سریع هست. من ویزای خودم رو در طی فقط پنج روز و از یک کشور آسیایی گرفتم. موفق باشین

Junior Member

با سلام خدمت همه عزیزان

بنده چند سوال دارم که جایی بهتر از اینجا برایش پیدا نکردم : اول اینکه کسی چیزی در مورد ویزای اینترشیپ می داند و آیا کسی این ویزا را گرفته؟
    این سوال را بخاطر این پرسیدم که بنده اکنون یک دوره کار آموزی مدیریت هتلداری ثبت نام کرده ام از طریق یک موسسه کاریابی که نشانی آن را در سایت apply.ua پیدا کرده بودم. داستان از آنجا شروع شد که بنده به دنبال بلو کارت بودم اما چون فوق دیپلم داشتم از طریق موسسه به من گفتند نمیتوانی بلو کارت بگیری اما می توانی در دوره های کارآموزی ثبت نام کنی و منم با دادن 3800 یورو بابت دوره یک ساله ثبت نام کردم. حالا سوالم اینجاست که کسی تا بحال از این دوره ها استفاده کرده یا خیر؟ و چون در قرارداد بین بنده و موسسه ذکر شده که به هر دلیلی اگر سفارت ویزا ندهد موسسه پاسخگو نیست می خواهم بدانم به چه دلایلی ممکن است سفارت با پذیرش بنده موافقت نکند.؟ ممنون میشم که اطلاعاتی به من بدهید

ApplyAbroad Superstar

نقل قول نوشته اصلی توسط verkaufer نمایش پست ها
    با سلام خدمت همه عزیزان

بنده چند سوال دارم که جایی بهتر از اینجا برایش پیدا نکردم : اول اینکه کسی چیزی در مورد ویزای اینترشیپ می داند و آیا کسی این ویزا را گرفته؟
    این سوال را بخاطر این پرسیدم که بنده اکنون یک دوره کار آموزی مدیریت هتلداری ثبت نام کرده ام از طریق یک موسسه کاریابی که نشانی آن را در سایت apply.ua پیدا کرده بودم. داستان از آنجا شروع شد که بنده به دنبال بلو کارت بودم اما چون فوق دیپلم داشتم از طریق موسسه به من گفتند نمیتوانی بلو کارت بگیری اما می توانی در دوره های کارآموزی ثبت نام کنی و منم با دادن 3800 یورو بابت دوره یک ساله ثبت نام کردم. حالا سوالم اینجاست که کسی تا بحال از این دوره ها استفاده کرده یا خیر؟ و چون در قرارداد بین بنده و موسسه ذکر شده که به هر دلیلی اگر سفارت ویزا ندهد موسسه پاسخگو نیست می خواهم بدانم به چه دلایلی ممکن است سفارت با پذیرش بنده موافقت نکند.؟ ممنون میشم که اطلاعاتی به من بدهید
    سلام
    اول اینکه اینجا هیچ ربطی به سوال شما نداره. شما می تونستین تو تاپیک هایی مثل مهاجرت به آلمان به روشی غیر از دانشجویی و کاری سوالتونو بپرسین. شما که میخواین از ایران اقدام کنین، اصلا ویزا گرفتنتون ربطی به "سایر کشورها" نداره که سوالتونو اینجا پرسیدین.
    اما در مورد جوابتون، به نظر من اون چیزی که شما می گین، اصلا کارآموزی نیست. دوره ی کارآموزی اصولا هیچ وقت یه سال نیست. کارآموزی ها بین 3 تا 6 ماه هستن. آیا واقعا تو برگه ای که به شما دادن نوشته کارآ»وزی؟
    دوم اینکه کارآموزی رو معمولا به دانشجوها میدن. دانشجوهایی که تو آلمان تحصیل می کنن.
    به نظر من این احتمال وجود داره که سفارت به شما ویزا نده. چون یه چیزی که برای سفارت خیلی مهمه اینه که شما بعد از تحصیلتون می خواین چیکار کنین؟ شما که اونجا دانشجو نیستین. مدرک دانشگاهی مورد قبول آلمان هم که ندارین (آلمان فوق دیپلم ایران رو قبول نداره و از نظرشون شما دیپلم هستین)، بعد از اتمام کارآموزی می خواین چیکار کنین؟ آیا قصد دارین بمونین و کار کنین؟ با چه تخصص و مدرکی؟ این برای سفارت خیلی مهمه. به نظر من شما شدیدا لازمه که به سفارت ثابت کنین بعد از این دوره برمیگردین ایران.
    من فقط یه بار دیگه دیدم که کسی از ایران برای این ویزا اقدام کرده بود. اونم توی همین فروما ها بود و فکر می کنم متاسفانه ایشون ویزاش ریجکت شد. اما مطمئن نیستم. ضمن اینکه ویزا کاملا بستگی به شخص داره. دو نفر ممکنه برای یه کورس اقدام کنن، یکی رد بشه، یکی قبول بشه.
    از من بپرسید . من از اینکه بتونم به کسی کمک کنم خیلی خوشحال میشم .

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط especial نمایش پست ها
    سلام
    اول اینکه اینجا هیچ ربطی به سوال شما نداره. شما می تونستین تو تاپیک هایی مثل مهاجرت به آلمان به روشی غیر از دانشجویی و کاری سوالتونو بپرسین. شما که میخواین از ایران اقدام کنین، اصلا ویزا گرفتنتون ربطی به "سایر کشورها" نداره که سوالتونو اینجا پرسیدین.
    اما در مورد جوابتون، به نظر من اون چیزی که شما می گین، اصلا کارآموزی نیست. دوره ی کارآموزی اصولا هیچ وقت یه سال نیست. کارآموزی ها بین 3 تا 6 ماه هستن. آیا واقعا تو برگه ای که به شما دادن نوشته کارآ»وزی؟
    دوم اینکه کارآموزی رو معمولا به دانشجوها میدن. دانشجوهایی که تو آلمان تحصیل می کنن.
    به نظر من این احتمال وجود داره که سفارت به شما ویزا نده. چون یه چیزی که برای سفارت خیلی مهمه اینه که شما بعد از تحصیلتون می خواین چیکار کنین؟ شما که اونجا دانشجو نیستین. مدرک دانشگاهی مورد قبول آلمان هم که ندارین (آلمان فوق دیپلم ایران رو قبول نداره و از نظرشون شما دیپلم هستین)، بعد از اتمام کارآموزی می خواین چیکار کنین؟ آیا قصد دارین بمونین و کار کنین؟ با چه تخصص و مدرکی؟ این برای سفارت خیلی مهمه. به نظر من شما شدیدا لازمه که به سفارت ثابت کنین بعد از این دوره برمیگردین ایران.
    من فقط یه بار دیگه دیدم که کسی از ایران برای این ویزا اقدام کرده بود. اونم توی همین فروما ها بود و فکر می کنم متاسفانه ایشون ویزاش ریجکت شد. اما مطمئن نیستم. ضمن اینکه ویزا کاملا بستگی به شخص داره. دو نفر ممکنه برای یه کورس اقدام کنن، یکی رد بشه، یکی قبول بشه.
    ممنون از جوابتون

بله بنده قطعا میخوام بمونم ... با همون تخصص و مدرک کار آموزی ... برا چی باید ثابت کنم که نمیخوام بمونم ؟؟ من که میخوام بمونم ، و کار کنم . ضمن اینکه 24 سال دارم و 6 سال سابقه کار از ایران دارم. شما فک می کنین که کارم سخت میشه ؟؟؟ توی بندهای قرارداد کارآموزیم اومده که اگر کارآموز خوبی باشی همونجا استخدام میشی...

با تشکر

Junior Member

سلام
    یک سوال داشتم که ممنون میشم اگر راهنماییم کنید جون برام خیلی حیاتی هست.
    همسر من در مالزی دانشجو هست من هم تا september ویزای همراه داشتم. الان ایران هستم می خواستم بپرسم اگر با ویزای social برم مالزی با همین ویزا یا تمدید ویزای همراه می تونم برای ویزای دانشجویی آلمان اقدام کنم.

ممنونم

Junior Member

سلام دوستان

من یه سفر دارم میرم ترکیه و قصد گرفتن اقامت 1 ساله اونجا رو دارم..وقتی اقامت 6 ماهه یا 1 ساله ترکیه رو بگیرم میتونم برای ویزا دانشجویی المان از سفارت المان تو ترکیه اقدام کنم و وقت بگیرم؟ ایا امکانش هست؟ همه ی مدارکم رو همراه خودم میبرم تا دیگه به ایران برنگردم...

Junior Member

سلام وقتی از ایتالیا برای آلمان مقطع دکترا تلاش میکنی مبلغ 8040 یورو تمکن مالی به قوت خودش باقیه؟یعنی باید ارائه بدی؟

نقل قول نوشته اصلی توسط mohi257 نمایش پست ها
    سلام دوستان

من یه سفر دارم میرم ترکیه و قصد گرفتن اقامت 1 ساله اونجا رو دارم..وقتی اقامت 6 ماهه یا 1 ساله ترکیه رو بگیرم میتونم برای ویزا دانشجویی المان از سفارت المان تو ترکیه اقدام کنم و وقت بگیرم؟ ایا امکانش هست؟ همه ی مدارکم رو همراه خودم میبرم تا دیگه به ایران برنگردم...
    سلام

اصولا بله. شما وقتی اقامت 1 ساله ترکیه یا هر کشور دیگه ای رو داشته باشید یعنی مقیم اون کشور هستید و بنابر این میتونید از سفارت آلمان توی همون کشور هم وقت بگیرید.

Junior Member

سلام ، از روند گرفتن ويزا در خارج از ايران اطلاع داريد ؟ بعد از انگشت نگاري دادن ويزا صد در صد هست يا احتمال رد وجود داره ؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)