صفحه 2 از 2 نخستنخست 12
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 20

موضوع: تحصیل دوباره در رشته ای که قبلا مدرک آن را گرفته باشیم

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Industrial and Systems Engineering‏

پیش فرض پاسخ : تحصیل دوباره در رشته ای که قبلا مدرک آن را گرفته باشیم

سلام دوستان کسی تجربه ای در زمینه پیچوندن دکتری داخل و اپلای داره؟
    ممنون

Junior Member

سلام دوستان
    من سابقه ریجکتی داشتم، حالا میخام برای دانشگاه دیگه اپلای کنم، خاستم نظر سنجی کنم که آیا حتما باید توی همون رشته که توی I20 قبلیم بود پذیرش بگیرم یا نه؟ اگه نگیرم موقع ویزا به مشکل میخورم...اگه میشه زودتر منو راهنمایی کنید چون ددلاین دانشگاه ها نزدیکه
    ممنوووووووووووون و متشکر

Junior Member

سلام دوستان
    من در حال حاضر دانشجوی دکترا هستم ولی دوست دارم تا تحصیلمو تو دانشگاه های خارج از ایران ادامه بدم. به نظر شما اینکه الان دانشجو دکترا هستم یه مزیت محسوب میشه یا یک مورد منفی؟؟
    از طرحی نشون میده که برای مدرک دکترا صلاحیت داشتم تا بتونم این مقطع رو بخونم از طرفی اطمینان به اینکه تا اخر در همون دانشگاه بمونم رو کاهش میده. ممنون میشم راهنمایی کنین.

متشکر

Junior Member

سلام
    دوستان اگه ممکنه یه نفر منو راهنمایی کنه. واقعا توی بد وضعیتی گیر کردم و نمیدونم باید چه کار کنم. من لیسانس مکانیک از دانشگاه دولتی گرفتم و قصدم ادامه تحصیل در دانشگاه های خوب آمریکا (یا کانادا) ست. ولی مشکل اینجاست که معدل کارشناسیم افتضاحه و با این معدل شانسی ندارم. الان سوالم اینه که به نظرتون میشه دوباره از لیسانس پذیرش بگیرم تا این معدلم جبران بشه یا نمیشه ؟ و اصلا کار منطقیه ؟
    ممنون میشم یه نفر راهنمایی کنه چطور باید با از شر این معدل راحت شم یا تاثیرشو به حداقل برسونم.
    با تشکر

دوستان سلام و وقت بخير
    من در رابطه با رشته هاي ديگه اطلاع ندارم اما براي رشته حقوق عاقلانه ترين راه اينه كه حتي اگر ارشد دارين و ميخوايين واسه دكترا اقدام كنين شديدا توصيه ميشه مجددا از ارشد به ويژه ارشد مطالعات حقوق امريكا اقدام به پذيرش كنين بعد واسه دكترا از خود امريكا اقدام كنين اين واسه آينده وكالت در اين كشورم بهتره جرا كه برخي ايالت ها مثل نيويورك داشتن مدرك ارشد از دانشگاههاي امريكا در رشته حقوق رو يكي از الزامات شركت در امتحان وكالت ميدونه.موفق باشين...

نقل قول نوشته اصلی توسط WardeN نمایش پست ها
    سلام
    دوستان اگه ممکنه یه نفر منو راهنمایی کنه. واقعا توی بد وضعیتی گیر کردم و نمیدونم باید چه کار کنم. من لیسانس مکانیک از دانشگاه دولتی گرفتم و قصدم ادامه تحصیل در دانشگاه های خوب آمریکا (یا کانادا) ست. ولی مشکل اینجاست که معدل کارشناسیم افتضاحه و با این معدل شانسی ندارم. الان سوالم اینه که به نظرتون میشه دوباره از لیسانس پذیرش بگیرم تا این معدلم جبران بشه یا نمیشه ؟ و اصلا کار منطقیه ؟
    ممنون میشم یه نفر راهنمایی کنه چطور باید با از شر این معدل راحت شم یا تاثیرشو به حداقل برسونم.
    با تشکر
    سلام
    شما در مورد ميزان معدل حرف نزدين اما امريكا در پذيرش در اكثر موارد معدل دو سال آخر رو مورد ارزيابي قرار ميده از طرفي شما ميتونين از راه خل هايي مثل نوشتن يك مرام نامه يا انگيزه نامه خوب جهت توجيه معدلتون استفاده كنين و يا در همين مقطع يك مقاله خوب در يك مجله معتبر جهت نشان دادن علم و علاقه خودتون به رشته خودتون چاپ كنين تا كميته پذيرش رو در تصميم گيري كمك بكنه. موفق باشين........

Junior Member

سلام
    بعضی دوستان میگن ممکنه ارشد دوباره خوندن یک رشته از نظر دانشگاه و سفارت مشکل ساز بشه
    سوالم اینکه اگه ارشد رو عنوان نکنیم به چه صورت هست؟
    یعنی انگار مدرک ارشد نداریم.
    بنده همزمان با ارشدم دو سال سابقه کار دارم و تصمیم دارم اونو تو رزومم بنویسم
    نظر اساتید چیه؟

Junior Member

سلام ،
    مسئله اینکه که اگر معدل لیسانس پایین باشه ، فکر کنم مدارک در مرحله اول رد میشه .

Junior Member

سلام ایا اقدام برای دکتری دوم در رشته غیر مرتبط با دکترای اخذ شد از امریکا ممکنه؟ یا دانشگاه های تاپ این اجازه رو‌نمیدن ممنون میشم اگه کسی پاسخ بده

Junior Member

پیش فرض پاسخ : تحصیل دوباره در رشته ای که قبلا مدرک آن را گرفته ب

سلام دوستان من از دانشگاه ازاد یزد با معدل 17.14 در رشته تکنولوژی نساجی در سال 90 فارغ‌التحصیل شدم و جزو نفرات اول گروه بودم. از وضعیت کنونیم و رشته ای که خوندم و نبودن بازار کار یا شرایطه نامساعدی که این رشته در حال حاضر در ایران داره خیلی ناراضیم. در این مدت هم مشغول به کار در زمینه‌هایی بودم که به رشتم مرتبط نبوده و دریکی از سازمان‌های دولتی زیره نظر آموزش و پرورش به صورت قراردادی کار می‌کنم.یکی از دوستانم منو تشویق به ادامه تحصیل در آمریکا کرد. من الان نمی‌دونم باید چیکار کنم. می‌خوام برای ارشد رشته مو عوض کنم. به نظره شما من تو ایران ارشد بخونم و برای دکترا اقدام کنم یا می‌تونم از الان تلاش کنم برای تافل و جی ار ای و خوندن یه رشته جدید در ارشد در امریکا؟ با این گپه تحصیلی می‌شه برای ارشد اونم یه رشته دیگه اقدام کرد؟ اصلاً به ادامه تحصیل و فاند شدن در امریکا فکر کنم یا نه؟
    ویرایش توسط atty : July 13th, 2017 در ساعت 10:30 PM

صفحه 2 از 2 نخستنخست 12

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)