نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: آیا پستهای این تاپیک کمکی به شما کرد؟

رأی دهندگان
6. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
  • بله. مفید بود.

5 83.33%
  • خیر. به هیچ دردی نمیخورد.

1 16.67%
  • اگر برای کشورهای دیگر هم تاپیکهای مشابهی بود، خوب میشد

2 33.33%
نظرسنجی با انتخاب چندگانه
صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 18

موضوع: 1- تحصیل در اسپانیا ( به جز دوره های دکترا)

Senior Member mehrabounr آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Marketing PHD

پیش فرض 1- تحصیل در اسپانیا ( به جز دوره های دکترا)

تحقیقات من سر اسپانیا داره زیاد میشه و هی داره اطلاعات اضافه میشه (از صدقه سر این دانشگاه IE که اومد ایران و برنامه گذاشت).

گفتم بیام هرچی میدونم بنویسم که دیگه کسی واسه این 1 دونه کشور وقت نذاره و بتونه زود تصمیم بگیره که به دردش میخوره یا نه.

البته من برای مقطع "کارشناسی ارشد" تحقیق میکنم. یه سری اطلاعات که کلی هست و به درد همه میخوره. یه سری هم به درد لیسانس میخوره. دکترا چون سیستم پذیرشش متفاوته و باید با استاد هماهنگ کنید و .... من هیچ تحقیقی روش نکردم و هرکی میخواد دکترا بخونه خودش باید دانشگاهها رو چک کنه ببینه جا پیدا میکنه یا نه.

اگر از دوستان کسی اونجا درس خونده، میخونه، یا اطلاعات خوب و درست و دست اول داره
    (نه اطلاعاتی که مربوط به دخترخاله یِ نوه یِ عمویِ دوستِ دوستِ پسرخالتون بوده) لطف کنه و اطلاعاتش رو اینجا در اختیار بذاره و همینطور چیزهایی که من پیدا کردم رو یه نگاهی بندازن که صحت داشته باشه
    (چون بعضی منابع تو اینترنت غلو میکنن و چیزهای اشتباه میگن و خب منبع من و خیلیهای دیگخ هم همین سایتهاست و ممکنه یکم خطا تو اطلاعاتمون باشه)

(*مثل اسپانیا، برای چندتا کشور دیگه هم تحقیق کردم.اگه این تاپیک راه افتاد و پاکش نکردن و به درد هم خورد، اون یکیها رو هم کم کم میذارم)

یه نکته مهم رو هم بگم:
    تمام دوره هایی که من جستجو کردم به زبان انگلیسی هستن.

اسپانیا کلی دوره به زبان اسپانیایی داره.
    اکثر دانشگاههای دولتی (Public) دوره هاشون به زبان اسپانیایی هست و تک و توک دوره انگلیسی (و سایر زبانها) رو دارن.

شهریه دوره های اسپانیایی شاید 10-20% شهریه دوره های انگلیسی باشه.
    برای همین شما یا باید اسپانیایی رو یاد بگیرید که بتونید سر کلاسهای اسپانیایی زبان بشینید یا اینکه خیلی خیلی بیشتر خرج کنید و سر کلاسهای انگلیسی حاضر بشید.

- تو چندسال اخیر به خاطر تقاضای خیلی بالا و همینطور نیاز بازار کار به دانش زبان انگلیسی(متخصصین با دانش چند زبان)، دائم تعداد دوره های انگلیسی زبان داره بیشتر میشه. پس ممکنه که سال بعد کلی دوره اضافه بشه یا اختلاف شهریه دوره های انگلیسی و اسپانیایی رو کم کنن.

(اگر با ادامه این تاپیک موافقید و میخواید اطلاعات رو بنویسم، اون قسمتی که علامت +/- داره یه چیز کوتاهی بنویسید که من بفهمم، وقت بذارم برای نوشتن اینها یا وقتم رو تلف نکنم)
    ویرایش توسط mehrabounr : March 15th, 2012 در ساعت 02:50 PM
    Sorry if you haven't received an answer from me. I don't check the forum any more. If you want to talk, find me on Linkedin or through email.
    Bear in mind I only have information about USA Business school and business PHD admissions.*Who ever says apply to top 30, say NO

رشته و دانشگاه
    Marketing PHD

پیش فرض پاسخ : 1- تحصیل در اسپانیا ( به جز دوره های دکترا)

من برای پیدا کردن دوره های ارشد تو اروپا از این سایت استفاده میکنم: (اگه کسی جای بهتری رو سراغ داره لطفا لینکش رو به من بده)

http://www.mastersportal.eu/

توی قسمت Advance search میرید. بعد هرچی که میخواید رو مشخص میکنید.
    زمینه تحصیلی که میخواید.
    کشوری که مد نظرتون هست (یا بخشی از اروپا که میخواید.کلش یا شرق یا غرب یا مرکز و ...)
    نوع مدرک
    طول مدت تحصیل
    تمام وقت - پاره وقت
    ....

هر کدوم رو پر کنید، جستجو رو محدود تر میکنه و کار شما رو راحتتر.
    فقط دقت کنید این قسمتش رو حتما مشخص کنید
    Your Origin:

EEA
    Non EEA

چون برای دوره ها شهریه هاشون رو هم نشون میده و شهریه کسایی که عضو اتحادیه اروپا هستن و چندتا کشور دیگه اروپایی، با کسایی که از جاهای دیگه میان فرق میکنه. این قسمت رو اگه مشخص کنید شهریه خودتون رو هم میتونید ببینید

* خوبی این سایت اینه که نتایج جستجو رو میتونید مرتب کنید.یعنی شهر به شهر ببینید یا براساس میزان شهریشون مرتب کنید یا بر اساس اسم دوره یا ......
    بعد هم گزینه هایی که به جستجو میدید هی نتایج پرت رو حذف میکنه و دیگه وقت اضافه نمیذارید.

*بدی سایتش هم اینه که یه سری چیزها رو الکی اضافه میکنه.
    مثلا شما دنبال دوره های مدیرت میگردید بعد میزنید Business & Management این بر میداره یهو وسط رشته های مدیریتی چندتا چیز نامربوط میاره.چون تو توضیحشون این کلمات بوده در حالیکه دوره مثلا Forestry,environment management و ... است که توی رشته های مدیریت نیست و مربوط به دانشکده های علوم میشه.

یه مشکل دیگش هم در مورد "زبان دوره" است. شما میزنید انگلیسی.یعنی دوره های انگلیسی رو بیاره. بعد وقتی تو نتایج رو نگاه میکنید شاید 20% 2 زبانه هستن و به درد شما نمیخوره یعنی دوره هایی هستن که برای پذیرششون باید امتحان فرانسه یا اسپانیایی یا .. رو بدید.

به جز اینها،سایت خوبی. زیرش هم چندتا لینک داره برای سایتهای مشابه. که
    مخصوص جستجوی دوره های دکترا تو اروپا
    مخصوص جستجوی بورس در اروپا
    مخصوص جستجوی دوره لیسانس در اروپا
    مخصوص جستجوی نظرات دانشجوها در مورد چیزهای مختلف مربوط به تحصیل کشورها/دانشگاهها/...... (این رو نگاه کردن کمک زیادی میکنه.میتونید ببینید دانشجویی که تو اون دانشگاه داره درس میخونه از شهرش چی میگه،چقدر خرج میکنه و ...)
    ویرایش توسط mehrabounr : March 15th, 2012 در ساعت 02:46 PM
    Sorry if you haven't received an answer from me. I don't check the forum any more. If you want to talk, find me on Linkedin or through email.
    Bear in mind I only have information about USA Business school and business PHD admissions.*Who ever says apply to top 30, say NO

رشته و دانشگاه
    Marketing PHD

فایلی که پیوست شده، از یه سایت دریافت کردم که مخصوص دانشگاههای اسپانیاست.

لیستی از دوره های لیسانس و ارشد دانشگاههای اسپانیاست که به زبان انگلیسی برگزار میشه
    .
    البته فایل مال سال 2011 هست و ممکنه الان تغییراتی کرده باشه.

برای معرفی سایت، این رو نوشته:
    Public Foundation for the International Promotion of Spanish Universities

این آدرس سایتش هست:
    http://www.universidad.es/

توی سایت که برید لیست دانشگاههای اسپانیا،لیست دوره ها، بورسها و ........ رو میتونید ببینید. حتما حتما حتما از سایتش استفاده کنید.

البته مثل اکثر سایتهایی که Data bank هستن، اطلاعاتشون دقیقا به روز نیست یعنی ممکنه مال 1 سال قبل باشه. خودشون هم این رو ذکر کردن که برای اطلاع از دوره های جدید حتما حتما به سایت دانگاه مراجغه کنید.

(دانشگاهها به اینها پیغام میدن که ما فلان دوره رو اضافه کردیم،بذارید تو بانک اطلاعاتیتون.منتها ممکنه دانشگاه دیر این کار رو بکنه برای همین اطلاعات این سایت به روز نباشه)

این فایلی که گذاشتم رو بگیرید و ببینید برای Business & Economics چقدر دوره داره.
    دانشگاههایی هم که دوره ها رو دارن خیلیهاشون مورد تائیید وزارت علوم هست و خیلیهاشم دانشگاههای تاپ اسپانیا و خوب اروپاست.

فقط بباید برید تو سایت خود دانشگاه تا جزویات هر دوره رو ببینید. ممکنه هزینه بعضیهاشون با توجه به اینکه دانشگاه خیلی خیلی تاپ نیستن، به نظر زیاد بیاد ولی توی بورسهاشون رو نگاه کنید به این نتیجه میرسید که ممکنه بیارزه که اقدام کنید.

--------
    در ضمن خیلی از دانشگاههای اسپانیا، از شما مدرک زبان یا جیمت نمیخوان. مدرک زبان رو که خیلیهاشون نمیخوان. ولی خب بعضیها مثل دانشگاههای تاپ دنیا، تافل 100 میخوان. بعضیها 80-90. ولی با تافل 90 برای 99% میتونید پذیرش بگیرید.
    تصاویر پیوست فایل‌های پیوست
    ویرایش توسط mehrabounr : March 15th, 2012 در ساعت 03:07 PM

رشته و دانشگاه
    Marketing PHD

بر اساس همین سایت بالایی، برای مخارج زندگی تو اسپانیا، این رو نوشته:

Cost of Living in Spain

Studies have estimated that students and researchers in Spain spend an average of 900 and 1100€ per month on living expenses, depending on the city. The differences are due mainly to the cost of accommodation (renting a flat, living in a university residence, etc.) which tends to be higher in the larger cities. On the other hand, food prices and the cost of other services tend to be quite similar all over Spain.

How much?
    A loaf of bread: 0.80€
    Coffee: 1.25€
    Soft drink or beer in a bar: 2€
    Sándwich: 3.50€
    Litre of milk: 0.80€
    Set meal in a normal restaurant: 11€
    Set meal in a fast food restaurant: 6.50€

Metro or bus ticket: 1.00€
    Ten-journey transport ticket: 7.50€
    Student’s monthly transport ticket: 40€
    Return High-speed train or plane ticket from Madrid-Barcelona: 100€
    Litre of petrol: 1.05€

Newspaper: 1.10€
    Museum ticket with student discount: 3€
    Cinema ticket with student discount: 5€
    Film rental: 3€
    Internet connection: 30€/month
    Gym: 30-50€/month

یه منبع دیگه این رو نوشته:

here are some very rough costs for you that can be used for gauging the cost of living.

Electricity: For two people bills are around 30 to 35 euros per month.
    Telephone: Flat-fee of about 20 euros per month with the calls that you make on top of that.
    Food: For two people bills are generally 300 Euros a month. An average restaurant bill is eight to fifteen Euros (much cheaper at lunch), with a glass of beer or wine one to two Euros.
    Cinema: Around five to six Euros to see a movie.
    Nursery: To look after a child it is about eighty Euros per month for 5hrs a day, but the price will vary depending on the qualifications of the caretaker.

ویرایش توسط mehrabounr : March 15th, 2012 در ساعت 03:26 PM

با تشکر از مطالبتون
    اما اون چیزی که همیشه در مورد اسپانیا من شنیدم از بچه ها جریان ویزای اونجاست. آیا اطلاعی در مورد این مرحله هم دارین؟
    آیا نسبت به سال های قبل بهتر شده؟
    Hayat geleceğı paylaşınca Güzel

رشته و دانشگاه
    Marketing PHD

نقل قول نوشته اصلی توسط rise نمایش پست ها
    با تشکر از مطالبتون
    اما اون چیزی که همیشه در مورد اسپانیا من شنیدم از بچه ها جریان ویزای اونجاست. آیا اطلاعی در مورد این مرحله هم دارین؟
    آیا نسبت به سال های قبل بهتر شده؟
    من اطلاع دقیق ندارم در مورد ویزا. تا الان بیشتر روی خود کشور، اعتبارش،دانشگاهها و ... تمرکز کرده بودم که ببینم اصلا ارزش پیگیری داره یا نه
    میگردم هرچی پیدا کردم همینجا مینویسم. توی تاپیک "اسپانیا" بپرسید اونجا راحتتر در این مورد جواب میدن بهتون. اگه نتیجه هم گرفتید اینجا بگید که من هم بدونم.

رشته و دانشگاه
    Marketing PHD

موقعی که تو سایت دانشگاههای اسپانیا میگردید، نصفشون فقط به زبان اسپانیایی هستند.
    یعنی ممکنه که دوره به زبان انگلیسی داشته باشندها، ولی همه قسمتها سایتشون قابل دسترسی به انگلیسی نباشه و فقط صفحه اول قابلیت چندزبانه رو داشته باشه.اونوقته که تو دردسر میافتید.
    البته خیلی از لغتها رو میشه حدس زد چون یکم شبیه انگلیسی هستند ولی بعضی چیزها رو نمیشه تشخیص داد که خیلی هم مهم هستند 0مثلا اینکه گفته دوره به انگلیسی و اسپانیایی هردو ارائه میشه یا دوره ترکیبی از 2 زبان هست)

این موقع از گوگل ترنسلیتور استفاده کنید. فوری براتون به انگلیسی ترجمه میکنه.البته نه اونی که کل سایت رو ترجمه میکنه،چون اون به درد نمیخوره و اعصاب خورد میکنه.از این لینکه استفاده کنید.فقط زبانش به صورت default روی انگلیسی هست که میتونید تغییرش بدید به اسپانیایی یا فرانسه
    http://translate.google.com/#auto|en|

با ترجمه این دیکشنری این چندتا چیز رو داشته باشید که واسه پیدا کردن دوره مناسبتون کمک میکنه (من خودم 1 کلمه هم بلد نیستم.اگه غلطه دیگه ببخشید)
    English - Spanish
    And = Y
    Or = o
    In = en
    and = e
    of = de
    the = las
    the/a = la
    credits = Créditos
    offered = ofertadas

Graduate = posgrado
    Doctorate = doctorado
    undergraduate = de licenciatura

school = escuela
    university = universidad
    Academic = Universitario
    Autonomous = Autónoma
    اسپانیا یه سری بخشهای مستقل داره مثلا 2 تا شهر که توی آفریقا هستند یا جزایر قناری یا .... این بخشها یه سری اختیارات دارن و با اینکه از قانونهای کلی باید اطاعت کنن ولی یه سری چیزها رو خودشون میتونن وضع کنن. فکر میکنم که تعداد این بخشها 17تا هستش که بهشون میگن autonomous. مثل Autónoma de Madrid

eso es, por ahora, mis amigos
    ویرایش توسط mehrabounr : March 15th, 2012 در ساعت 08:55 PM

رشته و دانشگاه
    Marketing PHD

پیش فرض زنگ تفریح: در مورد جزایر قناری

گفتم وسط این همه مطالب درسی و جدی یه چیز تفریحی هم در مورد اسپانیا بذارم

یکی از مناطق خودمختار اسپانیا؛ مجموعه جزایر قناری هست که بهشون میگن Canary Islands یا به اسپانیایی Islas Canarias یا Canarias.
    محل این مجموعه جزایر، برخلاف بقیه مناطق خودمختار اسپانیا، از خاک اصلی اسپانیا دور هست. در واقع بخواهید این جزایر رو پیدا کنید باید روی نقشه قسمت شمال غرب قاره آفریقا رو نگاه کنید.
    این مجموعه جزایر برای خودشان President دارند. منتها چون مجموعه جزایر دارای 2 پایتخت است، رئیس جمهور 4 سال را باید در یکی از این پایتختها بگذراند و 4 سال بعد را در شهر دیگر.
    این جزایر تو کل سال هوای معتدل بهاری/تابستانی دارند و به عنوان محلی بهشتی برای شنا و آفتاب گرفتن و تفریح به شمار میروند به طوری که سالانه بیش از 12میلیون توریست به این جزایر میروند.

مجمع الجزایر از 7 جزیره بزرگتر به نامهای:
    Gran Canaria, Fuerteventura, Lanzarote, Tenerife, La Palma, La Gomera, El Hierro
    چندین جزیره کوچکتر به نامهای
    Alegranza, Graciosa, Montaña Clara, Roque del Este, Roque del Oeste and Lobos
    تشکیل شده است.

Teide که سومین آتش فشان بلند جهان است در این جزایر قرار دارد و یکی از مراکز مورد علاقه توریستها به شمار میرود.

بین ماههای فوریه و مارس، کارناوالی که در این جزایر (در Tenerife) برگزار میشود، یکی از دیدنی ترین جشنهای اسپانیاست.

نام گذاری مجمع الجزایر
    داستان در مورد نامگذاری این جزایر زیاد هست ولی چیزی که مسلمه اینه که بر خلاف چیزی که از اسم "جزایر قناری" معلومه به خاطر وجود قناریها نیست.

بعضیها میگن که وقتی "جوبا دوم، پادشاه موریتانی" که جز تبعه های روم بوده، کاشفینش رو فرستاده به جزیره اصلی (Gran Canaria) ، اونها تعداد بسیار زیادی سگهای وحشی خیلی بزرگ رو دیدن. به همین دلیل اسم این جزیره رو "جزیره سگها" یا " Canaria " گذاشتند.

داستان دیگه ای که نقل میشه، این هست که وقتی رومیها به جزیره اصلی اومدند، با تعداد بیشماری Seal یا سگهای دریایی، روبرو شدند. برای همین اسم جزیره رو گذاشتن Canis Marinus که لاتین هست و به معنی sea dog یا همون Seal هست. البته الان دیگه این جانوران را نمیتوان توی جزایر پیدا کرد و نسلشان تقریبا منقرض شده است.

یه داستان دیگه هست که میگن ساکنین اصلی جزیره که بهشون Guanches میگفتن، سگها رو پرستش میکردن و اونها رو مومیایی میکردن و خیلی احترام داشتند. برای همین اسم "جزیره سگها" رو به این جزایر دادند.

داستان دیگه هست که میگه ساکنین جزیره اصلی اسمشون Canarii بوده. در اون زمان اسم این جزایر Fortunate Islands به خاطر منابع زیادی که در آنها وجود داشته.منتها چون این ساکنین در قرن 15 در برابر حمله های خارجیها خیلی دلاورانه می جنگیدند، کم کم به این جزایر " the Islands of Canaria " گفته شد.

یه افسانه (Myth) هم در رابطه با این جزایر وجود داره.
    میگن که آتلانتیس یه جزیره خیلی بزرگ بوده که متعلق به Poseidon خدای دریا بوده. به ساکنان اون جزیره میگفت Atlants. آتلانها نواده های اولبن پادشاه جزیره به اسم Atlas بودن. اطلس هم پسر یکی از خدایان و یه زن عادی بوده.
    آتلانتیس یه جای خیلی ثروتمند بوده (برای همین تو بعضی افسانه ها بهش شهر طلا میگن) و آتلانها هم پیشرفته ترین مردم جهان بودند.

آتلانها اولها ادمهای خوبی بودن و دانششون رو با مملکتهایی که در صلح بودن با اونها، به اشتراک میگذاشتند و به قانون وصلج علاقه داشتند ولی بعد از گذشت چندین نسل کم کم طمعکار شدن و جنگ راه انداختن.همینطور به دانش خدایان دست پیدا کردن و از اون برای پیروزی خودشون سواستفاده کردن.

برای همین هم Zeus که پادشاه خدایان بود، برای تنبیه اونها، یه شبه با کلی آتش فشان و موجهای بزرگ جزیره اصلی آتلانتیس رو از بین برد.
    و طبق افسانه تنها چند جزیره کوچکتر باقی موندن که یکی از اونها Canaries یا همین جزیره قناری هستش.

کلا هم برای همین وجود آتلانتیس هست که به اون قسمتهای آبی میگن Atlantic Ocean

امیدوارم داستانش براتون جالب بوده باشه.

(توی پرچم اسپانیا یه سپر هست که 5 تا علامت داره که هرکدومشون نشانه یه خاندان/فرمانده قدیمی تو اسپانیای قدیم هست. 2 طرف این سپرها، 2 تا ستون هست که روشون یه عبارت لاتین نوشته شده. این 2 تا ستون به Columns of Hercules شناخته میشن. بعدا تو یه زنگ تفریح دیگه داستان خلاصه اون رو هم مینویسم،جالب است)
    ویرایش توسط mehrabounr : March 15th, 2012 در ساعت 11:50 PM

رشته و دانشگاه
    Marketing PHD

sp-lgflag.jpg

Spain

پایتخت : Madrid (جمعیت 5.762میلیون نفر در سال 2009)

زبان رسمی
    : Castilian Spanish (official) 74%, Catalan 17%, Galician 7%, and Basque 2%
    این که زبان اسپانیایی رو یاد بگیرید ممکنه توی محیط دانشگاه دوره های به این زبان رو بتونید انتخاب کنید یا توی شهرهای بزرگ یا کشورهای اسپانیایی زبان تو آمریکای جنوبی بتونید صحبت کنید ولی لزوما تو خود اسپانیا همه جا به دردتون نمیخوره چون مثل ایران که زبانهای ترکی و لری و ... داریم اونجا هم چندتا زبان دارن که با هم خیلی فرق دارن و فقط لهجه نیست که متفاوته،زبان کاتالانی یا بسک کلا فرق میکنه

ارز رسمی : :
    یورو - ( عضو اتحادیه اروپا از 1986 - عضو شینگن)
    از وقتی که اومدن پولشون رو تبدیل به یورو کردن، مشکلات مالیشون و تورم خیلی زیاد شد چونکه یه سری قیمتها، به صورت خورده بود مثلا زیر 1 یورو، برای اینکه اینها رو بتونن به یورو تبدیل کنن ، مجبور شدن قیمتها رو به نزدیکترین مقدار "به بالا" گرد کنن. این باعث شد که قسمتها شدیدا افزایش پیدا کنه و وضع اقتصادیشون خراب بشه

کشورهای همسایه : Morocco/ Gibraltar / Algeria (south), Portugal (west), France/Andorra (north), - (east)

مساحت : 505,370 کیلومتر مربع (تقریبا یک سوم مساحت ایران - بعد از فرانسه، دومین کشور از نظر مساحت در اروپای غربی)

جمعیت
    : 47,042,984 نفر (در سال 2012) ( نرخ رشد جمعیت : 0.654% )

مذهب
    :Roman Catholic 94%, other 6%

سیستم حکومتی
    : Parliamentary monarchy

آب و هوا : معتدل و صاف. در مناطق داخلی تابستان گرم و زمستان ابری و سرد؛ در مناطق ساحلی تابستان معتدل و زمستان خنک و ابری است.

شهرهای اصلی : Madrid (capital) 5.762 million; Barcelona 5.029 million; Valencia 812,000 (2009)

وضعیت اقتصادی :
    - صنایع :
    Textiles and apparel (including footwear), food and beverages, metals and metal manufactures, chemicals, shipbuilding, automobiles, machine tools, clay and refractory products, footwear, pharmaceuticals, tourism, medical equipments.
    Grain, vegetables, olives, wine grapes, sugar beets, citrus; beef, pork, poultry, dairy products; fish

- نرخ بیکاری : 20.8% در2011 (رتبه 164 در جهان) و 20.1% در 2010
    این نرخ خیلی خیلی زیاد هستش.مثلا کانادا تو همین سال 2011 نرخش 7.4% بوده یا فرانسه حدود 9% بوده

- نرخ تورم : 3.1% در 2011 (رتبه 54 در جهان) و 2 % در 2010

sp-map.jpg
    ویرایش توسط mehrabounr : March 18th, 2012 در ساعت 02:19 PM

رشته و دانشگاه
    Marketing PHD

یه چیزی که تو تاپیک تحصیل در اسپانیادیدم این بود که بحث زیادی سر شهریه دانشگاههای اسپانیا شده بود.

توی اوایل اون تاپیک اشاره کرده بودن به آقایی به اسم شکرالهی که از این موسسه های مشاوره پذیرش داره، (من سایتشون رو دیدم ظاهرا از اون زمان تا الان کارشون یلی خوب گرفته. اینکه چقدر حق الزحمه میگیرن رو نمیدونم.خودتون بگردید سایت رو پیدا کنید و بپرسید)
    ایشون به چندنفر عددهای مختلف داده بودن و باعث سرگیجه همه شده بودن.

داستان اینطوریه:
    اسپانیا، به صورت قانون کلی،برای دانشگاههای دولتیش یه مقداری رو مشخص میکنه مثلا میگه برای هرواحد 30 یورو.
    خب اینطوری برای ارشدی که 120واحد داره: 120*30=3600 برای دوره 2 ساله یعنی سالی 1800یورو کل شهریه میشه.
    که خب شهریه خیلی کمی هست.

منتها این قیمت برای همه دوره ها نیست و یه سری استثناهایی داره!
    1- این قانون برای دوره هایی بوده که به زبان اسپانیایی هستن. من نتونستم همچین قیمتی رو برای دوره های انگلیسی زبان پیدا کنم.
    2- مناطق خودمختار اسپانیا (که بخش خیلی زیادی از اسپانیا رو تشکیل میدن) به خاطر اینکه تو قانونگذاری دستشون آزادتره شهریه هاشون فرق میکنه.منتها دولت مرکزی به اینها دستور میده که قیمتشون رو بین یه رنج مشخص مثلا 30-60 یورو میتونن تغییر بدن و از این بیشتر نباید باشه.
    ولی خب با همین قانون، شهریه یه دوره مشابه تو مناطق خودمختار میتونه 2 برابر جاهای دیگه باشه.
    3- این قانون رو برای دانشگاههای دولتی گذاشتن. من نمیدونم آیا دانشگاههای خصوصی هم تابع این هستن یا نه. با توجه به قیمتهایی که برای دوره ها دارنفبه نظر نمیرسه که تبعیت کنن.

4- قیمت دوره های مدیریت زمیییییییین تا آسمون با بقیه دوره ها فرق میکنه.

واسه دوره های مدیریت به زبان انگلیسی، از 7000-8000 هست تا 60000 یورو .بعضیهاش برای 2 سال بعضی 1 سال.

خلاصه که شهریه هاشون رنج خیلی متفاوتی داره.
    ویرایش توسط mehrabounr : March 18th, 2012 در ساعت 02:40 PM

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)