نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: آیا پستهای این تاپیک کمکی به شما کرد؟

رأی دهندگان
6. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
  • بله. مفید بود.

5 83.33%
  • خیر. به هیچ دردی نمیخورد.

1 16.67%
  • اگر برای کشورهای دیگر هم تاپیکهای مشابهی بود، خوب میشد

2 33.33%
نظرسنجی با انتخاب چندگانه
صفحه 2 از 2 نخستنخست 12
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 18 , از مجموع 18

موضوع: 1- تحصیل در اسپانیا ( به جز دوره های دکترا)

Senior Member mehrabounr آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Marketing PHD

پیش فرض پاسخ : 1- تحصیل در اسپانیا ( به جز دوره های دکترا)

- وب سایتهای مفید:
    1 سایت سفارت ایران در مادرید
    2 سایت معرفی دانشگاههای اسپانیایی و مدارک تحصیلی و .... (حتما از این سایت و سیستم جستجوی آن برای یافتن دوره های به زبان انگلیسی استفاده کنید)
    3اطلاعات توریستی اسپانیا از معرفی کشور، اب و هوا، غذا، مراکز دیدنی، ...
    4اطلاعات در مورد بارسلونا و زندگی در آن
    5اطلاعات در مورد مادرید و زندگی در آن
    6اطلاعات در مورد تمام شهرهای دنیا از جمله شهرهای اسپانیا، شامل هزینه زندگی، بیمه، جرایم و ...
    7رنک دانشگاههای اسپانیا بر اساس سایت webometric
    Sorry if you haven't received an answer from me. I don't check the forum any more. If you want to talk, find me on Linkedin or through email.
    Bear in mind I only have information about USA Business school and business PHD admissions.*Who ever says apply to top 30, say NO

رشته و دانشگاه
    Marketing PHD

یه چیزی در مورد webometric بگم

این سایت، سایت رنکینگ دانشگاهها نیست و به هییییییییییییییییییچ وجه برای مقایسه رنکینگ دانشگاهها به درد نمیخوره.
    متاسفانه تو این فروم خیلیها اشتباها از این استفاده میکنن
    .

این سایت،فقط میاد وبسایتهای دانشگاهها و مراکز آکادمیک رو چک میکنه،میبینه که مثلا چندصفحه اطلاعات روش هست،چقدر بازدید کننده داشته و ..... بعد به اینها امتیاز میده و از روی اون امتیازها، رتبه یا رنک رو مشخص میکنه.

سایتش اصلا هییییییییییییچ ربطی به رنک دانشگاه از نظر علمی نداره.

البته برای اینکه یه لیست حدودی از دانشگاههای یه کشور دم دست داشته باشید خوب هست ولی به جز این به هیچ درد دیگه نمیخوره.

اگه رنک دانشگاههای مدیریت رو میخواید از سایتهایی مثل financial times (FT.com) , businessweek , TopMBA.com , USNews.com استقاده کنید. اینها معتبر هستن.
    البته بازهم بعضی از درجه بندیهاشون برای چیزهای آکادمیک نیست.مثلا تعداد کارمندها و حقوقشون و ... رو در نظر میگیرن به جای اینکه تعداد مقالات سالانه یا هیات علمی فعال،اسم و رسم دانشگاه تو عرصه بین المللی و .... رو در نظر بگیرن. با این حال قابل اعتمادتر هستن تا webometrics
    ویرایش توسط mehrabounr : March 18th, 2012 در ساعت 02:51 PM
    Sorry if you haven't received an answer from me. I don't check the forum any more. If you want to talk, find me on Linkedin or through email.
    Bear in mind I only have information about USA Business school and business PHD admissions.*Who ever says apply to top 30, say NO

رشته و دانشگاه
    Marketing PHD

این هم یه سری اطلاعات اضافی در مورد اسپانیا

اطلاعات اضافی :
    - ساختار سنی : 0-14 سال 15.1% ، 15-64 سال 67.7% ، 65 به بالا 17.1%
    - در هر 1000 نفر ، 5.02 نفر، مهاجر هستند. ( رتبه 19 در جهان )
    - تعداد 154 فرودگاه دارد (رتبه 35 در جهان)
    - مادرید به عنوان 52امین شهر گران دنیا در سال 2010 شناخته شده است.
    - در بین کشورهای اروپایی، اسپانیا، بعد از سوئیس، بیشترین رشته کوهها را دارا میباشد. به همین دلیل یکی از مناطق توریستی برای ورزش اسکی به شمار میرود. مثلا در کوههای شمال مادرید میتوان به La Pinilla, Navacerrada, Valcotos and Valdesquí اشاره کرد.

- رشته کوههای پیرنه(Pyrenees) به طول 435 کیلومتر در شمال غربی اسپانیا واقع است از شرق به غرب امتداد دارد. این رشته کوهها از دریای مدیترانه تا خلیج بیسکای کشیده شده اند و مرزی طبیعی بین اسپانیا و کشورهای فرانسه و آندورا به وجود آورده اند

- اسپانیا، از شمال به خلیج بیسکای(Biscay)، فرانسه (623 کیلومتر) و کشور کوچک آندورا(7،63کیلومتر)، ازشرق، به دریای مدیترانه، جزیره بالئار و جزیره مالورکا (Mallorca)، از جنوب، به دریای مدیترانه و اقیانوس اطلس، از غرب، به پرتقال(1214 کیلومتر) و اقیانوس اطلس، محدود است. طول سواحل اسپانیا 4964 کیلومتر است. 82% از شبه جزیرة ایبری، در این کشور است (18 درصد مابقی درکشور پرتغال است) و این جزیره، همراه با جزایر بالئار و کاناری(قناری)، کشور اسپانیا را تشکیل می دهد.

- در کناره جنوبی اسپانیا، کشور تحت الحمایه بریتانیا، جبل الطارق(Gibraltar) قرار دارد. این کشور در واقع یک صخره است که دارای جمعیت حدود 30000 نفر است و زبان رسمی آن انگلیسی است و در محاورات ترکیبی از انگلیسی/اسپانیایی استفاده میشود.
    نام گذاری این کشور به زمانی برمیگردد که 700 سال بعد از میلاد مسیح، فرمانده عرب به نام "تاریک بن ضیاد" این صخره را تسخیر کرد و آن را " جبل تاریک" (به معنی "کوه متعلق به تاریک") نام نهاد.

رشته و دانشگاه
    Marketing PHD

- نحوه‌ ارزشیابي‌ مدارك‌ تحصیلي‌: (کپی برداری از صفحه وزارت علوم)

مدارك‌ Estudios de Primer Ciclo و تمام‌ مدارك‌ دو یا سه‌ سال‌ تحصیل‌ صادره‌ از كلیه‌ دانشگاه‌ها، مدارس‌ عالي‌ فني‌ و مجتمع‌هاي‌ آموزش‌ عالي‌ دولتي‌ مورد تاييد وزارت‌ آموزش‌ عالي‌ كشور اسپانیا، "كاردانی" ارزشیابي‌ مي‌شود.

.‌2مدارك‌ Estudios de Segundo Ciclo با چهار سال‌ تحصیل‌(دو سال‌Primer Ciclo و دو سال‌(Segundo Ciclo صادره‌ از تمام‌ دانشگاه‌ها و مجتمع‌هاي‌ آموزش‌ عالي‌ و مجتمع‌هاي‌ عالي‌ هنري‌دولتي‌ مورد تاييد وزارت‌ آموزش‌ عالي‌كشور اسپانیا،"كارشناسی" ارزشیابي‌ مي‌شود.

‌3. مدارك‌ Estudios de Segundo Ciclo, Licenciaturas با حداقل‌ 5 سال‌ تحصیل‌ تمام‌وقت‌ صادره‌ از تمامي‌ دانشگاه‌ها و مجتمع‌هاي‌ آموزش‌ عالي‌ و مجتمع‌هاي‌ عالي‌ هنري‌دولتي‌ مورد تاييد وزارت‌ آموزش‌ عالي‌ كشور اسپانیا در صورت‌ عدم‌ اریه‌ رساله، "كارشناسی" ارزشیابي‌ مي‌شود.

4. مدارک موضوع بند 3 (دوره های 5 ساله) در صورت گذراندن پايان نامه ، (کارشناسی ارشد) ارزشیابی می شود. توضيحاً دوره کارشناسی ارشد يک ساله در کشور اسپانیا مورد تائید نمی باشد و گذراندن 120 واحد اروپایی و دفاع از پایان نامه جهت ارزشیابی مقطع به ماخذ کارشناسی ارشد الزامی می باشد.

‌. 5مدارك‌Tercer Ciclo صادره‌ از كلیه‌ دانشگاه‌ها و مجتمع‌هاي‌ آموزش‌ عالي‌ و هنري‌ دولتي‌ مورد تاييد وزارت‌ آموزش‌ عالي‌ كشور اسپانیا، به‌ شرط‌ داشتن‌ مدرك‌ كارشناسي‌ ارشد معتبر یا مدارك‌ كارشناسي‌ ارشد دوره‌ دوم‌(Segundo Ciclo) كشور اسپانیا ، "دكترا" ارزشیابي‌ مي‌شود..

*این قضیه که دوره های 1 ساله رو قبول ندارن: من نمیدونم چجوریه. چون به جز اسپانیا خیلی جاهای دیگه تو اروپا دوره 1 ساله دارن یا اصلا دورشون 90 واحد اروپایی هست. و مدرک اون دوره ها رو تو خود اروپا که خیلی خوب قبول دارن. تو آمریکای شمالی هم من میدونم قبول کردن و کسایی پذیرش گرفتن
    از بچه های فروم کسی جوابی در این مورد به من نداد.باز میگردم اگه چیزی پیدا کردم تو این رابطه خبرش رو میدم.

رشته و دانشگاه
    Marketing PHD

مشکل دریافت نامه پذیرش از دانشگاه:
    مشکلی که برای بعضیها به وجود آمده، این هست که دانشگاه ایمیل (الکترونیک) پذیرش رو برای آنها فرستاده است و اعلام کرده است که نسخه اصلی نامه پذیرش برای آنها ارسال شده است لیکن این نامه بعد از گذشت 1 یا 2 ماه به دست دوستان نرسیده است.
    دانشگاه نامه را با پست معمولی ارسال میکند و به دلیل نقصهای فراوان در سیستم پست ایران، این نامه به دست شما نمیرسد.

راهی که برای رفع این مشکل وجود دارد این است که با دانشگاه تماس بگیرید، از آنها درخواست کنید که نامه پذیرش را برای شما با پستهای ویژه مثل DHL,TNT,… ارسال کنند. حتی اگر لازم است به دانشگاه اعلام کنید که هزینه ارسال با اینگونه پستها را خود شما قبول میکنید.

با اینکه مقداری به هزینه شما اضافه میشود، ولی میتوانید اطمینان حاصل کنید که نامه به موقع به دست شما میرسد و دیگر نگرانی برای از دست دادن وقت سفارت و .... نخواهید داشت.

- یک مورد که در یکی از تاپیکهای اسپانیا مطرح شده بود، به این مطلب اشاره کرده بودند که پستهای TNT,DHL محموله پستی را تنها برای شهر تهران ارسال میکنند و برای اینکه بتوانید در شهرستانها نامه را دریافت کنید بهتر است که از سرویس CORREOS استفاده کنید.

رشته و دانشگاه
    Marketing PHD

پیش فرض آخرین قطرات اطلاعات

دوستان عزیز که منتظر بودن بقیه اطلاعات رو بذارم، باید بگم که با عرض شرمندگی فراوان، پرونده اسپانیا رو همینجا میبندم. البته منظور این نیست که تاپیکش رو تعطیل کنیدها (البته اون درست مدیران هست) . اگه کسی اطلاعاتی داشت بذاره ولی من دیگه کمکی نمیتونم بکنم.

دلیلش هم اینه:
    من زمانی که میذارم برای این تحقیقات خیلی خیلی خیلی زیاد هست و مثل بقیه نمیرم 2 تا دونه دانشگاه رو نگاه کنم و سر و ته قضیه رو هم بیارم. وسواس دارم!

انگیزه اصلیم هم جمع کردن اطلاعات برای دیگران نیست بلکه دنبال این میگردم که بهترین موقعیتی که میتونم رو برای خودم پیدا کنم.حالا از روی اخلاقیات و تعهد اجتماعی، میام اطلاعاتم رو اینجا میذارم که سایرین مجبور نشن این همه وقت بذارن. حالا اینکه به درد بقیه بخوره یا نه، من نمیدونم.

منتها خب، در طول مسیر جمع آوری اطلاعات، به یه جایی میرسم که به نظر من، برای من دیگه فایده ای نداره.یعنی اون کشور برای من مناسب نیست.برای همین دیگه دنبالش نمیرم. این اسپانیا هم همینطوری هست.

لیکن؛ ممکن است همین کشور، برای شما مناسب باشه یا بتونید چیزی که میخواید رو توش پیدا کنید و پذیش بگیرید و ....

تو پست بعدی هم میگم به چه دلایلی قید اسپانیا رو زدم که اگر کسی با انگیزه شبیه من میخواد اقدام کنه، سریعتر بتونه تصمیم بگیره و وقتش تلف نشه.

رشته و دانشگاه
    Marketing PHD

دلایل شخصی یا فردی یا هرچی! من برای اینکه اسپانیا رو از محدوده کشورهای مورد نظرم خارج کنم

1- خوندن تاپیک "ویزای اسپانیا"
    - این تاپیک ویزای دانشجویی 199 صفحه بود و من خوندم (ببینم کی وقت میذاره این همه رو بخونه!) و همون برای اینکه قید اسپانیا رو بزنم کافی بود.
    - سفارت اسپانیا مثل اینکه بی حساب و کتابه و ادا و اطوار زیاد داره و به خیلیها ویزا نمیدن.(یکی تو اون تاپیک نوشته بود که حدود 60% ویزا میدن. من نمیدونم امار دقیقش چجوریه)
    - خیلی از اونهایی که رد شدن، هم پذیرش داشتن و هم بورس.
    - فکر کنید شما بعد از 1-2 سال تلاش پذیرش و بورس رو گرفتید.روی این حساب میکنید. بقیه پذیرشهاتون رو رد کردید که برید اسپانیا،یا اینکه برای دانشگاههای دیگه اقدام نکردید چون بوزستون رو گرفتید، بعد میرید سفارت یه سیلی بهتون میزنه و ردتون میکنن. چقدر میتونه اعصابتون رو خراب کنه؟ چقدر وقتتون تلف میشه؟
    - دیدم یه سری از دانشگاهها و مسئولاشون، شاکی هستن که اینها دانشجویی رو پذیرفتن و اماده شدن که اون دانشجو بره اسپانیا و اونها ساپورتش کنن، بعد به اون شخص ویزا ندادن. خلاصه که حسابی شاکی بودن.

این از وضع ویزا. حالا ممکنه بعدا این قضیه درست بشه. که باید اون رو خودتون یا از تاپیک ویزا پیگیری کنید.

2- وضعیت اقتصادی اسپانیا
    2 تا کشور هست که از نظر اقتصادی وضعیت بدی دارن. اسپانیا و ایتالیا. این 2 تا هنوز از اون وضعیت اقتصادی افتضاجی که از 12008 برای همه پیش اومد، نتونستن خودشون رو بکشن بیرون و کلی قرض و بدهی دارن. همین باعث شده که بودجه ای که تخصیص میدن به تحصیلات کمتر از بقیه کشورها باشه. تاثیرش هم اینه که تعداد و میزان بورسهایی که میدن خیلی کمتر هست.

3- وضعیت کاری اسپانیا
    همونطور که دیدید تو پست 9 همین تاپیک هم نوشتمف نرخ بیکاری تو اسپانیا 20% است یعنی 1/5 مردم بیکارند. تازه اینها خود اسپانیاییهایی هستند که با محیط و زبان و فرهنگ و ... آشنا هستند. حال شما تصور کن که یه دانشجوی خارجی هستی که زبان رو تازه داری یاد میگیری (تازه اگه استعداد یادگیری زبان سوم رو داشته باشی!) میخوای وارد بازار کاری بشی که اینقدر افتضاحه.
    خب احتمال اینکه بعد از درس بشه تو اسپانیا کار پیدا کرد خیلی میاد پایین.باید بری کشورهای دیگه اروپایی یا برگردی ایران.
    این قضیه برای من اصلا خوشایند نیست که بعد از این همه تلاش با یه مدرک برگردم همونجایی که بودم.

4- بورسهای اسپانیا
    من نمیدونم این وضعیت کلی هست یا نه ولی چند تا دانشگاهی که من چک کردم بورسهاشون خیلی کم بود و یا اینکه اصلا بورس 100% مثل آمریکا نداشتن و فقط 50% تخفیف شهریه میدادن اون هم به 3-4 نفر
    از وضعیت TA,RA هم خوشم نیومد به نظرم حقوقشون کم بود . مثلا اگه تو آمریکای شمالی با داشتن این پستها شما بتونید 50% هزینتون رو پوشش بدید تو اسپانیا زیر 30% میشد (این عددها فرضی است و منبع مشخص ندارند و نتیجه دهنی خودم هست)
    خلاصه که هزینه اسپانیا به عهده خودتون هست و بهتره حسابی رو بورس نکنید.

5- زبان دوره ها
    برای بیشتر دوره ها باید زبان اسپانیایی رو یاد بگیرید. تو سایتهاکه میگردید یا برشورها رو که میبینید، نوشته انگلیسیه ولی وقتی میرید تو سایت دانشگاه،لیست واحدها،توضیه واحدهای درسی، میبینید که بعضی و احدها فقط فقط به اسپانیایی ارائه میشن و اصلا استادش انگلیسی باد نیست.خلاصه نصف اونهایی رو که نوشتن دوره انگلیسی، دروغه.

با در نظر گرفتن این چیزها، من قید اسپانیا رو زدم.

البته وضعیت دکترا ممکن هست متفاوت باشه. ممکنه شما بتونید ویزا بگیرید ممکنه بتونید کار پیدا کنید و ممکنه اقامت دائم هم بگیرید. همه چیز شدنیست
    ولی برای کسی مثل من که از نظر زمانی و مالی و اقامتی و کاری و ... محدودیتها و استادنداردهایی رو قرار داده، اسپانیا یه کشور با احتمال پایین و ریسک بالاست و تا وقتی که کشورهای بهتر با امکانات و احتمالات بالاتری وجود دارند، دلیلی نداره چنین ریسکی را بپذیریم.

** بعد از 18ماه تحقیق به این نتیجه رسیدم که بهترین موقعیتها رو امریکا به بچه ها ارائه میکنه و هرچقدرهم که فکر کنیم پذیرشش سخته و جیمت فلان میخواد و مقاله و ... با نتایجی که من دیدم، برای ارشد مدیریت بهترین گزینه آمریکاست.
    البته به شرطی که مثل دفعه اول من اشتباه نکنید و دنبال دانشگاههای رنک 1-30 نرید. اگه قید تاپ رنکها رو بزنید و از دانشگاهها متوسط شروع کنید،نتیجه میگیرید.
    (باور کنید رنکینگ اونقدرها هم تاثیر نداره.یعنی شما یا 1-10 رفتید که خیلی تاپ میشید یا 11-1000 یا 1001 تا 5000 یا .... اونقدرها فرق نمیکنه.برای کار و ادامه تحصیل بقیه پورفایلتون خیلی بیشتر تاثیر داره تا دانشگاهی که رفتید)

دلیلش هم اینه که تعداد دانشگاههاش بیشماره، محدودیت مالیش خیلی کمه، بورسهاس متنوع و کامل داره، تنها زبان انگلیسی تدریس میشه و فرانسه و آلمانی و ... نداره، بعدش میدونید که میتونید کار کنید و بمونید ، واسه ویزای دانشجویی ادا در نمیارن و ... بهترین گزینه آمریکاست.

البته با وجود همین که این نتیجه رو گرفتم، الان دارم روی کانادا تحقیق میکنم و ممنون هم میشم کسایی که قبلا برای ارشد یا حتی دکترا از کانادا پذیرش گرفتن یا اقدام کردن و رد شدن یا اطلاعات دقیقی دارن ، اطلاعاتشون رو به من هم بدن. (قول میدم اگه مدیر شاخه مدیریت دعوام نکنه،یه تاپیک هم برای کانادا باز کنم و اطلاعاتم رو بذارم)

امیدوارم همگی تو مسیر پذیرش موفق باشید
    ویرایش توسط mehrabounr : March 31st, 2012 در ساعت 10:22 PM

Junior Member

سلام دوستان
    من در اسپانیا درس می خوانم در رشته مهندسی و اینجا بورسیه شده ام . پول می گیرم (فاند دارم از اینجا). قبل از این که بیام اینجا از خیلی ها پرسیدم( زمستان 1391) و هیچ کس جواب درستی به من نداد( حتی در اپلای ابرود). ولی من این را مینویسم برای آیندگان (قبل از گرفتن پذیرشدانشجویان در شرایطی هستن که هر شرطی رو قبول می کنن ولی اما بعد از گرفتن پذیرش متوجه می شوند ای کاش کمی تامل می کردن)
    لطفا قبل از این که بیاید اسپانیا بسیار دقت کنید و اگر جای دیگری پیدا نکردید بیاید اسپانیا (من یک فرصت ضعیفت تر داشتم برای رفتن به دانشگاهی در کانادا ولی اسپانیا رو انتخاب کردم).
    دلایلم رو در ذیل منویسم که شما خودتان قضاوت کنید:
    1- در اکثر شهرهای اسپانیا افراد کمی انگلیسی حرف می زنند یا بلد نیستن و یا به خاطر تعصبی که بر روی زبان اسپانیایی دارند ترجیح میدهند اسپانیای صحبت کنند( البته در مادرید کمی اوضاع بهتر است و شاید افراد بیشتر با زبان انگیلیسی آشنا باشند . برعکس آلمان ، هلند، بلژیک و نروژ(
    #سعی کنید حتما برید کلاس زبان اسپانیای . در تهران ، سعادت آباد و میدان کاج یک کلاس هست که می توانید آدرسش رو از سفارت بگیرید.
    2-یک مثال ساده می زنم. شما در سایت دانشگاه های معروف دنیا برید (مثلا در اروپا EPFL & ETH از سویس، DELFT از هلند، Munich در آلمان، Imperal college London در انگلستان، university of toronto در کانادا، UCLA & MIT Berekely در آمریکا) تعداد زیادی دانشجوی ایرانی،کره ئی، هندی و چینی میبینید (و این دانشجویان از بهترین های اون دانشگاه هستن). ولی اینجا اکثریت مال آمریکای لاتین هستن و بعد از اونها نوبت به اروپای شرقی می رسه(رومانی...). نه تنها به خاطر زبان بلکه به خاطر نزدیکی فرهنگ و از همه مهمتر دانشجویان فقیرتر دنیا می آین اینجا واسه بهبود زندگی (حتما دلیلی هست که دانشجویان خوب دنیا اینجا نمی یایند).
    فرهنگ ما و قوانین مملکت ما بیشتر به آمریکایی ها نزدیک می باشد. اینجا فکر می کنند ما داریم از گشنگی میمیریم و به این ها پناه آوردیم.
    3-اسپانیا یک کشور عقب افتاده هست در اروپا. هنوز بیشتر کارها با کاغذ بازی انجام می شود(اگر اومدید اسپانیا من توصیه می کنم از هر مدرک اداری حتما کپی بگیرید). برای هر چیزی که لازم داشته باشید کلی کاغذ بازی باید بکنید (مثلا کارت ملی که خیلی ضروری هست یا کارت بهداشت...). برای کار اداری باید کلی کپی بگیرید و فرم پر کنید ( مقدار کمی از کارها کامپیوتری و اینترنتی هست) بعد کلی لفتش میدن تا کارتان را راه بیندازند. تازه تمام فرم ها هم اسپانیایی هست. خلاصه یک کسی لازم هست که این پروسه ها رو بلد باشه و به شما یاد بده (معمولا یکی را اختصاص می دهن به شما ولی او به شما کمک زیادی نمی کند)
    ببنید می توانید برید سفارت اسپانیا در تهران و ببینید. کند کار می کنند و جواب درست نمیدن (در اسپانیا 100 برابر سفارتشون تو ایران کارها رو لفت میدن، کلا مردم خسته هستن).
    4-کلا مردم خسته و اهل تفریح هستن. کار کردن رو زیاد دوست ندارن. حرف کار که می شه حالشون بد می شه.
    5- اسپانیا سال ها بر خیلی کشورها حکومت میکرده (مثلا آمریکای لاتین) و هنوز فکر می کنن که پادشاه بخشی از دنیا هستن. البته جامعه اسپانیایی وسیع هست و می خوان فرهنگشون رو حفظ کنند اما نتیجه اش این است که با غیر اسپانیای زبان ها خوب نیستن. و شما با مشکلات زیادی روبرو خواهید شد.
    6-اسپانیادر حال حاضر(2014) کشور فقیری هست و این ها دوست ندارن حالا که خودشان نون ندارن بخورن ، آدم آز جای دیگر بیاید(مخصوصا غیر اسپانیایی زبان) و با غریبه بد رفتاری میکنند. من توصیه میکنم با امکانات کامل (لپتاپ و موبایل نو بیاید) که فکر نکن شما به خاطر پولشون اومدید اینجا. مثلا امکانات دانشگاه محدود هست (خیلی محدودتر از ایران) اینجا نفس بکشی باید پول بدی.
    7- در مورد کیفیت مدرک دانشگاه های اینجا تحقیق کنید. خیلیها می آیند اسپانیا به خاطر اینکه هزینه تحصیل در اینجا ارزان تر از ایران می باشد(من شنیدم هزینه تحصیل کمتر از دانشگاه آزاد و ... است)
    8- شما اگر به دور بر خود نگاه کنید هیچ محصولی از اسپانیا نمی بینید مثلا آلمان با BMW و BENZ معروف است و هر کشوری به یک چیزی . لطفا فکر کنید آخرین محصولی که از اسپانیا دیدید چه بوده؟ کشور بدون محصول فقیر است و زندگی در آن سخت هست.
    خلاصه قبل از این که بیاید اینجا برای درس خوندن این خوب هست که برای تفریح یک ماهی بیاید اینجا و از نزدیک با اینجا آشنا بشوید. برای ما ایرانی ها آلمان، هلند، کانادا و آمریکا بهتر هست( در شهر ما ایرانی کم هست ولی در مادرید و بارسلون ایرانی بیشتر هست). ولی اگر اومدید بعد از پند ماه تجربیاتتون رو لطفا به بقیه بگویید. اگر رفتین سفارت می بینید از دربان گرفته تا کارمند جزو فکر می کنن که سفیر اسپانیا هستن. سفارتشون رو ببینید کشورشون 100 برابر بدتر هست.
    باور کنید حالا من قدر ایران خودمون رو می دانم.
    این ها هم تجربیات من بود.

صفحه 2 از 2 نخستنخست 12

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)