صفحه 2 از 6 نخستنخست 123456 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 56

موضوع: رانندگی در فرانسه

پیش فرض پاسخ : رانندگی در فرانسه

نقل قول نوشته اصلی توسط massoud نمایش پست ها
    سلام،
    البته همونطور که عرض کرده بودم، در زمان دانشجویی نیازی به تعویض گواهینامه نیست و امکان انجامش هم نیست. در نتیجه حتی با داشتن گواهینامۀ بین المللی هم میتونید در اینجا رانندگی کنید.
    اما در ارتباط با ترجمه عرض کنم از قضا باتوجه به شرایطم درصدد بودم تا اقدام به تعویض گواهینامه ام و دریافت معادل فرانسوی کنم که اینجا ترجمه های ایرانی رو قبول ندارند (چیزی که من ارائه کردم) و حتماً مترجم معتمد خود فرانسویها باید باشه (فرد/افرادی که مترجم ایرانی مقیم در پاریس هست.) در نتیجه اگر هم احیاناً مایل بودید ترجمۀ گواهینامه رو بیارید حتماً به تأیید سفارت فرانسه در ایران برسونید تا اعتبار یابد.

اما بطور کلی همین ترجمه رو از سفارت ایران در پاریس هم میتونید با پرداخت مبلغ €7 ظرف 2روز کاری دریافت کنید که کاملاً هم برای مراجع فرانسوی معتبر هست. (کارمزد تأیید و ترجمۀ مدارک سفارت در اینجا و در تهران رو که مقایسه میکردم بنظرم شاید از معدود مواردی هست که سیستم کمتر کم لطفی میکنه..)

و اما این نکته رو در فرمایشات دوست عزیز :
    "در ضمن گواهینامه فرانسوی مادام العمر هستند و شما زمانیکه گواهینامه ایرانی خودتان را که احتمالا ۱۰ ساله هست تعویض میکنید می توانید از گواهینامه بدون تارخ انقضاء فرانسوی تا آخر عمر استفاده کنید."

اصلاح کنم که >
    گواهینامۀ صادر شده برای متقاضیانی که در فرانسه آزمونهای مربوطه رو طی کردند طبق قوانین محدودیت اعتبار ندارند اما برای گواهینامه های تعویضی یا Echange با گواهینامۀ خارجی این شرایط صادق نیست و گواهینامۀ ارائه شده، عیناً شرایط نمونۀ مبدآ را دارد (از نظر کلاس خودرو/ با عینک/بدون عینک) و همان مدت اعتبار مربوطه. ضمن اینکه اصل گواهینامۀ ایرانی هم در پرفکتور ضبط میشود و به معنای واقعی échange یا مبادله صورت میگیرد.
    به همین دلیل هم به من توضیح دادند برای سفر به ایران گواهینامۀ بین المللی در اینجا صادر میکنند که بتوان با آن در کشور مبدأ رانندگی کرد.

شرح مدارک، مراحل و جزئیات بیشتر رو زمانی که فرصت کردم و کار تعویض رو به انجام رسوندم به اطلاع دوستان خواهم رسوند.
    در مورد نکته ای اشاره کردید در مورد اعتبار گواهینامه تعویض شده، دلیل اینکه میگوئید اعتبار این گواهینامه مانند گواهینامه اصلی است چیه؟‌ برای اینکه در گواهینامه من تاریخ اعتباری نوشته نشده و از دوستان فرانسوی که پرسیدم آنها هم به من گفتند که اعتبار گواهینامه من نامحدود هست.

نقل قول نوشته اصلی توسط amirest نمایش پست ها
    ببخشید من بازم کامل متوجه نشدم. برای کسی که می خواد در فرانسه تحصیل بکنه، گواهینامه بین المللی بگیره بهتره یا همین اصلشو بیاره اونجا بده سفارت ایران در فرانسه ترجمه و تائید کنه؟ آیا این مراحل رو میشه با پست هم انجام داد؟ هزینش همون 7 یورو هست؟ من شهرم پاریس نیست.
    ممنونم
    شما می توانید ترجمه سفارت را استفاده کنید. تصور نمی کنم نیازی داشته باشید که خودتان بروید پاریس و می توانید اینکار را از طریق پست انجام بدهید هرچند پیشنهاد میکنم قبلش از سفارت سوال کنید شاید روش انجام کار تغییر کرده باشد.

ببخشید الان گواهی نامه موتور سیکلت ما اونجا کدوم سطح هستش ؟
    یعنی بیشتر از 125 نمیتونیم سوار بشیم به هیچ وجه ؟ !!!!!

Junior Member

بچه ها وقتي برسيم پاريس ميتونيم ماشين اجاره كنيم و بيايم يه شهر ديگه.به جاي tgv.بهتر نيست؟

نقل قول نوشته اصلی توسط mn_mogni نمایش پست ها
    بچه ها وقتي برسيم پاريس ميتونيم ماشين اجاره كنيم و بيايم يه شهر ديگه.به جاي tgv.بهتر نيست؟
    اجاره ماشین در فرانسه ( و هر جای دیگر ) نیاز به ارت اعتباری داره که بیشتر ایرانیهائی که تازه وارد فرانسه می شوند ندارند. اما اگر کارت اعتباری دارید می توانید براحتی ماشین اجاره کنید. در اینصورت فراموش نکنید که اگر ماشین را زودتر و از طریق اینترنت اجاره کنید، هم ارزانتر خواهد بود و هم امکان انتخاب ماشین را دارید.

Member massoud آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Ingénierie des Systèmes Automatisés (ISA) SUPELEC

Lightbulb پاسخ : رانندگی در فرانسه

خوب من اکتبر گذشته جهت تعویض گواهینامه ام و تحویل مدارک به پرفکتور اقدام کردم که بد نیست اطلاعات مربوطه رو خدمت دوستان عرض کنم.
    در خصوص مدت اعتبار موضوع رو جویا شدم و متوجه شدم مطلبی که قبلاً شنیده بودم نادرست بود و فرمایش دوست عزیزمون صحیح هست. یعنی علیرغم اینکه گواهینامۀ ایرانی من با مدت اعتبار دهه سال صادر شده است اما در اینجا پس از تعویض یک گواهینامۀ فرانسوی مانند سایر شهروندان و با اعتبار نامحدود صادر میگردد.
    موضوع بعد اینکه اصل گواهینامه به همراه ترجمه ای که از سفارت ایران گرفته بودم (با هزینۀ ناچیز 7 یورو) و یه سری مدارک دیگر تحویل شد. جالب اینجا بود گفتند ازونجایی که ترجمۀ این مدارک شما (بر خلاف سایر کشورها) توسط سفارت صادر می شه کار تعویض و صدور سریعتر هست و ظرف 2 تا 3 هفته مدرک میاد! اما خوب نشان به همون نشونی که الآن 3 ماه از تاریخ تحویل مدارک میگذرد و هنوز خبری از گواهینامۀ فرانسوی نیست. {بازهم سیستم بروکراتیک معیوب فرانسوی}
    در زمان تحویل هم یک récepissé صادر کردند که قابل استفاده جهت رانندگی هست و البته اعتبارش 2ماهه و قابل تمدید قید شده که بایستی پس از این بازه مراجعه کرد و درصورت عدم صدور بازهم تمدید کرد...

اما در ارتباط با سؤال دوست دیگر در خصوص گواهینامۀ موتورسیکلت
    نقل قول نوشته اصلی توسط m3hiran نمایش پست ها
    ببخشید الان گواهی نامه موتور سیکلت ما اونجا کدوم سطح هستش ؟
    یعنی بیشتر از 125 نمیتونیم سوار بشیم به هیچ وجه ؟ !!!!!
    از مسئول گیشۀ مربوطه سؤال کردم که آیا گواهینامۀ موتور سیکلت هم مثل پایه 2 (permis B) قابل تعویض هست؟ پاسخ داد که همۀ موارد با توجه به catégorie صادر شده قابل échange هست. یعنی برای موتور سیکلتها در ایران تا جایی که اطلاع دارم گواهینامه بدون قید محدودیت ظرفیت صادر میشد (هرچند که ظاهراً فقط راندن موتورهای 125 و اواخر تا 200 سی سی آزاد بود) اما با همۀ این اوصاف گواهینامۀ موتور سیکلت محدودۀ خاصی نداشت با این تفاسیر معادل آن در اینجا permis A صادر خواهد شد که هر کلاس موتور سیکلت از جمله موتورهای سنگین و 1000 سی سی به بالا رو هم شامل خواهد شد. به همین منوال پایه یک هم قابل تعویض.
    در حال حاضر روش جدید کلاس بندی گواهینامه های ایران رو اطلاع ندارم اما اگر تغییری در ظرفیت و کلاسها ایجاد شده باشه میتونه catégorie معادلش رو جهت تعویض تغییر بده.

فرضاً در اینجا به اینصورت عمل میشه:
    موتور سیکلتهای ظرفیت 50-125 سی سی > Permis A1
    موتور سیکلتهای ظرفیت 125-600 سی سی > Permis A2
    کلیه کلاس موتور سیکلتها > Permis A

این هم فرم تقاضای تعویض گواهینامۀ خارجی با permis فرانسوی.
    که در اون کلاس رانندگی وسیلۀ نقلیه رو مشخص میکنید که با توجه به ترجمۀ صادر شده از مرجع ایرانی مشخض خواهد بود معادل کدام کلاس فرانسوی خواهد شد.

نکتۀ بعد اینکه permis های فرانسوی از اواسط امسال (سپتامبر 2013) تغییر خواهند کرد و مشابه کارتهای اقامتی هوشمند خواهند بود و مجهز به چیپ الکترونیکی جهت ثبت و بازخوانی سوابق.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط massoud نمایش پست ها
    خوب من اکتبر گذشته جهت تعویض گواهینامه ام و تحویل مدارک به پرفکتور اقدام کردم که بد نیست اطلاعات مربوطه رو خدمت دوستان عرض کنم.
    در خصوص مدت اعتبار موضوع رو جویا شدم و متوجه شدم مطلبی که قبلاً شنیده بودم نادرست بود و فرمایش دوست عزیزمون صحیح هست. یعنی علیرغم اینکه گواهینامۀ ایرانی من با مدت اعتبار دهه سال صادر شده است اما در اینجا پس از تعویض یک گواهینامۀ فرانسوی مانند سایر شهروندان و با اعتبار نامحدود صادر میگردد.
    موضوع بعد اینکه اصل گواهینامه به همراه ترجمه ای که از سفارت ایران گرفته بودم (با هزینۀ ناچیز 7 یورو) و یه سری مدارک دیگر تحویل شد. جالب اینجا بود گفتند ازونجایی که ترجمۀ این مدارک شما (بر خلاف سایر کشورها) توسط سفارت صادر می شه کار تعویض و صدور سریعتر هست و ظرف 2 تا 3 هفته مدرک میاد! اما خوب نشان به همون نشونی که الآن 3 ماه از تاریخ تحویل مدارک میگذرد و هنوز خبری از گواهینامۀ فرانسوی نیست. {بازهم سیستم بروکراتیک معیوب فرانسوی}
    در زمان تحویل هم یک récepissé صادر کردند که قابل استفاده جهت رانندگی هست و البته اعتبارش 2ماهه و قابل تمدید قید شده که بایستی پس از این بازه مراجعه کرد و درصورت عدم صدور بازهم تمدید کرد...

اما در ارتباط با سؤال دوست دیگر در خصوص گواهینامۀ موتورسیکلت

از مسئول گیشۀ مربوطه سؤال کردم که آیا گواهینامۀ موتور سیکلت هم مثل پایه 2 (permis B) قابل تعویض هست؟ پاسخ داد که همۀ موارد با توجه به catégorie صادر شده قابل échange هست. یعنی برای موتور سیکلتها در ایران تا جایی که اطلاع دارم گواهینامه بدون قید محدودیت ظرفیت صادر میشد (هرچند که ظاهراً فقط راندن موتورهای 125 و اواخر تا 200 سی سی آزاد بود) اما با همۀ این اوصاف گواهینامۀ موتور سیکلت محدودۀ خاصی نداشت با این تفاسیر معادل آن در اینجا permis A صادر خواهد شد که هر کلاس موتور سیکلت از جمله موتورهای سنگین و 1000 سی سی به بالا رو هم شامل خواهد شد. به همین منوال پایه یک هم قابل تعویض.
    در حال حاضر روش جدید کلاس بندی گواهینامه های ایران رو اطلاع ندارم اما اگر تغییری در ظرفیت و کلاسها ایجاد شده باشه میتونه catégorie معادلش رو جهت تعویض تغییر بده.

فرضاً در اینجا به اینصورت عمل میشه:
    موتور سیکلتهای ظرفیت 50-125 سی سی > Permis A1
    موتور سیکلتهای ظرفیت 125-600 سی سی > Permis A2
    کلیه کلاس موتور سیکلتها > Permis A

این هم فرم تقاضای تعویض گواهینامۀ خارجی با permis فرانسوی.
    که در اون کلاس رانندگی وسیلۀ نقلیه رو مشخص میکنید که با توجه به ترجمۀ صادر شده از مرجع ایرانی مشخض خواهد بود معادل کدام کلاس فرانسوی خواهد شد.

نکتۀ بعد اینکه permis های فرانسوی از اواسط امسال (سپتامبر 2013) تغییر خواهند کرد و مشابه کارتهای اقامتی هوشمند خواهند بود و مجهز به چیپ الکترونیکی جهت ثبت و بازخوانی سوابق.
    یک سوال آیا برای تعویض فقط باید در سال اول اقامت اقدام کرد یا سال های بعدی هم میشه؟ من شنیدم که اگه سال های بعد باشه باید 1340 یورو هزینه داد. ممنون

Member massoud آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Ingénierie des Systèmes Automatisés (ISA) SUPELEC

نقل قول نوشته اصلی توسط shadi5 نمایش پست ها
    یک سوال آیا برای تعویض فقط باید در سال اول اقامت اقدام کرد یا سال های بعدی هم میشه؟ من شنیدم که اگه سال های بعد باشه باید 1340 یورو هزینه داد. ممنون
    سلام
    اولاً باید مشخص کرد زمانی که صحبت از اقامت میشود چه نوع اقامتی مورد نظر هست و ملاک 1سال بر اساس کدام شرایط؟ دانشجویی، کاری، همسر همراه و ...
    در خصوص دانشجویی که همونطور که قبلاً هم عرض شده بود، امکان تعویض گواهینامه فراهم نیست و با همان گواهینامۀ بین المللی می توان در این مدت رانندگی کرد. اما اگر منظور از 1 سال زمان بعد از تغییر اقامت و داشتن اقامت کاری باشد (یا همسر شاغل و محقق و ..)، بله در این شرایط متقاضی تنها 1سال از زمان صدور چنین کارت اقامتی مهلت دارد تا مدارک خود را جهت تعویض گواهینامه تحویل نماید. پس از گذشت این مهلت زمانی امکان تعویض دیگر میسر نخواهد بود و در نتیجه شخص به مانند کسی که اصلاً گواهینامه نداشته است بایستی کلیه مراحل آزمون کتبی و عملی را بگذراند.

ثانیاً اینکه وقتی صحبت از هزینه میشود این مبالغ دیگر مربوط به تعویض گواهینامه نیست همانطور که عرض کردم . نتیجه این هزینه جهت گذراندن روال متداول آزمونهای رانندگی در فرانسه برای همۀ افراد می باشد که طولانی، زمان بر و تا حدودی مشکل هستند. میزان این هزینه ها هم (هزینۀ معمول برای گذراندن و دریافت گواهینامه B در فرانسه) تا آنجا که اطلاع دارم بیش از این مبالغی هست که اشاره دارید و تا رنج 2000 یورو بالا میرود...

نکتۀ آخر در خصوص پروندۀ خودم که صحبتش شده بود، موفق شدم سرانجام گواهینامۀ خودم رو در ماه مارس پس از حدود 5 ماه دریافت کنم!

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    master of law-international law . North Tehran university

salam
    man govahinamam ro iran bedam tarjome konan bad biaram onja ghabul mikonan ?

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Electronique@ Polytech Nantes & Grenoble INP

نقل قول نوشته اصلی توسط negarb نمایش پست ها
    salam
    man govahinamam ro iran bedam tarjome konan bad biaram onja ghabul mikonan ?
    اگه دانشجو باشيد، اره قبوله، فقط جهت محكم كاري تاييد هم بگيريد

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)