صفحه 5 از 6 نخستنخست 123456 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 41 تا 50 , از مجموع 56

موضوع: رانندگی در فرانسه

Junior Member

پیش فرض پاسخ : رانندگی در فرانسه

سلام دوستان،
    من یه سؤالی در مورد گواهینامه رانندگی دارم و اینکه آیا کسی با گواهینامه رانندگی یه کشور دیگه اروپایی (این گواهی نامه چندین سال پیش با توجه به گواهینامه ایرانی صادر شده، چیزی شبیه به همینی که فرانسه صادر و تبدیل می کنه) در حالی که ویزای کار در فرانسه داره می تونه با اطمینان رانندگی کنه یا نیاز هست که اون کارت رانندگی اروپایش تعویض بشه به فرانسوی؟
    ممنون می شم اگر کسی تجربه ایی در این زمینه داره راهنمایی کنه
    با تشکر

Moderator

رشته و دانشگاه
    Diplôme d'Ingénieur Généraliste-ENSAM-Arts et Métiers ParisTech

سلام،
    کیسی که مطرح می فرمایید سوال بسیار خوب و جالبیه.
    -اگر شما اقامت / اجازه کار طولانی مدت در فرانسه دارید
    + گواهینامه اولتون رو از کشور دیگری (غیر از کشورهای اتحادیه اروپا) گرفتید و بعدا عوضش کردید (مثلا در آلمان، هلند، سوئد و الباقی کشورهای اتحادیه اروپا )

فقط یک سال حق دارید با اون گواهینامه رانندگی کنید و باید دوباره در فرانسه عوض بشه. ولی برای مسافرتهای توریستی نیازی نیست.

حواستون باشه که اگه این مساله رو پشت گوش بندازید، علاوه بر جریمه سنگین، باید کلاسهای رانندگی هم برید (حدود 1500یورو ) و امتحان هم شرکت کنید
    اگه لطف کنید و سابقه پیغامهای قبلی رو هم ضمیمه پیامهای خصوصیتون بکنید راحتتر می تونم پاسخ بدم

Junior Member

سلام.
    ممنون از پاسخ و راهنماییتون

نقل قول نوشته اصلی توسط Kavehmb2000 نمایش پست ها
    سلام،
    + گواهینامه اولتون رو از کشور دیگری (غیر از کشورهای اتحادیه اروپا) گرفتید و بعدا عوضش کردید (مثلا در آلمان، هلند، سوئد و الباقی کشورهای اتحادیه اروپا )

فقط یک سال حق دارید با اون گواهینامه رانندگی کنید و باید دوباره در فرانسه عوض بشه. ولی برای مسافرتهای توریستی نیازی نیست.

حواستون باشه که اگه این مساله رو پشت گوش بندازید، علاوه بر جریمه سنگین، باید کلاسهای رانندگی هم برید (حدود 1500یورو ) و امتحان هم شرکت کنید

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Kavehmb2000 نمایش پست ها
    سلام،

من در ایران گواهی نامه گرفتن و الان میخام گواهی نامه ام رو ترجمه کنم و ببرم فرانسه. نوع ویزای من salarie هستش و قراردادن از نوع CDI, چند تا سوال دارم:
    ۱- به دلیل نوع ویزام تو این فروم خوندم که قبل ازینکه یک سال از اقامتم در فرانسه بگذره میتونم اقدام کنم و بدون گذراندن کلاس های رانندگی و دادن هزینه کلاسها گواهی نامه ام رو تبدیل کنم به نوع فرانسوی آیا این صحت باره؟ و آیا دوستان لینک دارن اینجا بذارن من بخونم مطمئن شم؟

۲- در ایران به هر مترجمی گواهی نامه رو بدم ترجمه اکی هست؟ در صورتی که تاییدیه دادگستری و وزارت خارجه رو هم داشته باشه؟
    ممنونم

ApplyAbroad Superstar

سلام شما برای رانندگی در فرانسه نیاز به ترجمه گواهینامه ندارید. باید به اداره جهانگردی؟ گردشگری؟-ایرانگردی؟ (سالهای خیلی قبل طرفهای اپادانا نبش یک خیابانی بود) تشریف ببرید و با گواهینامه ایرانی تقاضای گواهینامه بین المللی بدهید. همان روز صادر میشود و هزینه کمی هم دارد. با آن گواهینامه میتوانید تا یکسال بعد از ورود در فرانسه و اروپا رانندگی کنید.

موفق باشید

نقل قول نوشته اصلی توسط Soheila17 نمایش پست ها
    من در ایران گواهی نامه گرفتن و الان میخام گواهی نامه ام رو ترجمه کنم و ببرم فرانسه. نوع ویزای من salarie هستش و قراردادن از نوع CDI, چند تا سوال دارم:
    ۱- به دلیل نوع ویزام تو این فروم خوندم که قبل ازینکه یک سال از اقامتم در فرانسه بگذره میتونم اقدام کنم و بدون گذراندن کلاس های رانندگی و دادن هزینه کلاسها گواهی نامه ام رو تبدیل کنم به نوع فرانسوی آیا این صحت باره؟ و آیا دوستان لینک دارن اینجا بذارن من بخونم مطمئن شم؟

۲- در ایران به هر مترجمی گواهی نامه رو بدم ترجمه اکی هست؟ در صورتی که تاییدیه دادگستری و وزارت خارجه رو هم داشته باشه؟
    ممنونم

Keep Calm and APPLY ON

آیین "انجمن" پیام سپاس و قدردانی برنمیتابد. اگر ز مهر چنین اندیشه دارید "امتیاز مثبت" را برگزینید

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط susighton نمایش پست ها
    سلام شما برای رانندگی در فرانسه نیاز به ترجمه گواهینامه ندارید. باید به اداره جهانگردی؟ گردشگری؟-ایرانگردی؟ (سالهای خیلی قبل طرفهای اپادانا نبش یک خیابانی بود) تشریف ببرید و با گواهینامه ایرانی تقاضای گواهینامه بین المللی بدهید. همان روز صادر میشود و هزینه کمی هم دارد. با آن گواهینامه میتوانید تا یکسال بعد از ورود در فرانسه و اروپا رانندگی کنید.

موفق باشید
    مرسی از پیاموتون ولی من شنیدم نیازی به گواهی نامه بین المللی نیست و ترجمه لازمه و بعد یک سال هم من میتونم عوضش کنم. البته تو بازه یک سال نه بعد یک سال. جناب kavehmb2000 شما نظری ندارید در مورد سوالی که من پرسیدم؟

ApplyAbroad Superstar

سلام و درود. خواهش میکنم هدف اشتراک دانسته ها و تجربه ها بین دوستان استامید که کارها به خوبی پیش بروند. Bon voyage

مرسی از پیاموتون ولی من شنیدم نیازی به گواهی نامه بین المللی نیست و ترجمه لازمه و بعد یک سال هم من میتونم عوضش کنم. البته تو بازه یک سال نه بعد یک سال. جناب kavehmb2000 شما نظری ندارید در مورد سوالی که من پرسیدم؟

Keep Calm and APPLY ON

آیین "انجمن" پیام سپاس و قدردانی برنمیتابد. اگر ز مهر چنین اندیشه دارید "امتیاز مثبت" را برگزینید

Moderator

رشته و دانشگاه
    Diplôme d'Ingénieur Généraliste-ENSAM-Arts et Métiers ParisTech

ببینید، من در خصوص دوستانی که اقامت دانشجویی دارند می دونم که دو آپشن وجود داره:
    -گواهینامه بین المللی (که انجمن اتوموبیلرانی صادر می کنه - یکی از آدرسهاش هم تهران خیابان آپاداناست) که مدت کوتاه 6 ماهه / یک ساله / سه ساله داره
    -ترجمه گواهینامه ایرانی که مادامی که گواهینامه ایرانی تون معتبره و ویزاتون ویزای دانشجویی هست اعتبار داره. این گواهینامه بعد از اجازه اقامت دائمتون ظرف یک سال قابل تبدیل به گواهینامه فرانسویست.
    در هر دو حالت هم لازمه که اصل گواهینامه هم همراهتون باشه

با توجه به شرایطی که فرمودید پیشنهاد می کنم
    1- گواهینامه رو ترجمه رسمی بکنید
    2- گواهینامه بین المللی تون رو هم یک ساله بگیرید
    3- به محض درست شدن کارهای اقامتتون برای تبدیل گواهینامه اقدام کنید (خیلی از پرفکتورها ترجمه رسمی ایرانی گواهینامه شما رو قبول می کنند، ولی شاید ناچار بشید برای تبدیل، دوباره در فرانسه ترجمه رسمی کنید)
    اگه لطف کنید و سابقه پیغامهای قبلی رو هم ضمیمه پیامهای خصوصیتون بکنید راحتتر می تونم پاسخ بدم

Member massoud آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Ingénierie des Systèmes Automatisés (ISA) SUPELEC

ممنونم
    سلام،
    1) پاسخ به سوال اولتون مثبت هست و بایستی تا قبل از اتمام یکسال چنج کنید
    2) ترجمه رو هم اگر دوست داشتید از ایران با ترجمه رسمی بیارید با تایید سفارت اما بازهم ممکن هست به کارشما نیاد و پرفکتور معمولاً ترجمه های خود فرانسه رو درخواست کنن.

• Traduction officielle du permis de conduire en français s'il n'est pas rédigé en langue française, soit établie en France par un traducteur habilité, soit une traduction établie à l'étranger légalisée ou apostillée

بهترین حالت اصل گواهینامه ایران تون رو در فرانسه لازم دارید. ترجمه تنها از مترجم ایرانی قسم خورده در فرانسه مورد قبول هست همینطور تایید و گواهی عدم توقیف رو از سفارت ایران در پاریس دریافت کنید. لیست مدارک لازم برای تعویض گواهینامه رو میتونید در سایت سرویس پوبلیک مشاهده بفرمایید.
    توصیه میکنم مطالب پیشین و تجربیات بحث شده در گذشته همین تاپیک را مروری بفرمایید پستهای قبل
    نکته آخر هم اینکه گواهینامه بین المللی که اداره گردشگری و اتومبیلرانی در ایران صادر میکنن بجز برای سفر توریستی کاربردی ندارد و برای تبدیل گواهینامه ایرانی به فرانسه کمکی به شما نمیکند. درواقع اصلاً پرفکتور آنرا از شما بعنوان گواهینامه معتبر نمیپذیرند. ازین جهت نه وقتتون رو در دفتر گردشگری تلف کنید و نه هزینه و پول اضافی.
    موفق باشید.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط massoud نمایش پست ها
    سلام،
    1) پاسخ به سوال اولتون مثبت هست و بایستی تا قبل از اتمام یکسال چنج کنید
    2) ترجمه رو هم اگر دوست داشتید از ایران با ترجمه رسمی بیارید با تایید سفارت اما بازهم ممکن هست به کارشما نیاد و پرفکتور معمولاً ترجمه های خود فرانسه رو درخواست کنن.

• Traduction officielle du permis de conduire en français s'il n'est pas rédigé en langue française, soit établie en France par un traducteur habilité, soit une traduction établie à l'étranger légalisée ou apostillée

بهترین حالت اصل گواهینامه ایران تون رو در فرانسه لازم دارید. ترجمه تنها از مترجم ایرانی قسم خورده در فرانسه مورد قبول هست همینطور تایید و گواهی عدم توقیف رو از سفارت ایران در پاریس دریافت کنید. لیست مدارک لازم برای تعویض گواهینامه رو میتونید در سایت سرویس پوبلیک مشاهده بفرمایید.
    توصیه میکنم مطالب پیشین و تجربیات بحث شده در گذشته همین تاپیک را مروری بفرمایید پستهای قبل
    نکته آخر هم اینکه گواهینامه بین المللی که اداره گردشگری و اتومبیلرانی در ایران صادر میکنن بجز برای سفر توریستی کاربردی ندارد و برای تبدیل گواهینامه ایرانی به فرانسه کمکی به شما نمیکند. درواقع اصلاً پرفکتور آنرا از شما بعنوان گواهینامه معتبر نمیپذیرند. ازین جهت نه وقتتون رو در دفتر گردشگری تلف کنید و نه هزینه و پول اضافی.
    موفق باشید.
    خیلی ممنون از راهنماییتون. پس با این حساب من اصل گواهی تامه رو بیارم پاریس هم ترجمه کنم هم گواهی عدم توقیف بگیرم بهترین راه هست. درست متوجه شدم؟ بنظرم تو ایران هزینه نکنم بهتر و گزینه امن تری هست.

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)