صفحه 6 از 6 نخستنخست 123456
نمایش نتایج: از شماره 51 تا 56 , از مجموع 56

موضوع: رانندگی در فرانسه

Moderator

رشته و دانشگاه
    Diplôme d'Ingénieur Généraliste-ENSAM-Arts et Métiers ParisTech

پیش فرض پاسخ : رانندگی در فرانسه

نقل قول نوشته اصلی توسط Soheila17 نمایش پست ها
    خیلی ممنون از راهنماییتون. پس با این حساب من اصل گواهی نامه رو بیارم پاریس هم ترجمه کنم هم گواهی عدم توقیف بگیرم بهترین راه هست. درست متوجه شدم؟ بنظرم تو ایران هزینه نکنم بهتر و گزینه امن تری هست.
    همونطور که مسعود خان فرمودن شما به هر حال به اصل گواهینامه تون در فرانسه احتیاج خواهید داشت. این گواهینامه باید به فرانسه (و توسط مترجمان رسمی وزارت دادگستری فرانسه) ترجمه رسمی بشه. برای ایرانیها یک استعلام از سفارت ایران در خصوص توقیف نبودن گواهینامه هم لازمه.

ولی این که چی بهتره یه مقداری به وضعیت شما بستگی داره... کار تعویض گواهینامه (ترجمه و تایید و غیره) اقلاً 2-3 هفته وقت می بره و اگر در این مدت لازم باشه از خودرو استفاده کنید، یا در کشورهای دیگر اروپا رانندگی کنید، نیاز به گواهینامه بین المللی دارید. از طرف دیگه، بعضی پرفکتور ها ترجمه رسمی به فرانسه در ایران رو قبول می کنند. با توجه به این که ترجمه رسمی گواهینامه در ایران با توجه به قیمت امروز ارز، عددی حساب نمیشه، من پیشنهادم این بود که ترجمه کردن گواهینامه در ایران ضرر بزرگی نخواهد بود. ولی اگه نص قانون مد نظرتونه، فرمایشات مسعود خان کاملاً دقیق و درسته
    اگه لطف کنید و سابقه پیغامهای قبلی رو هم ضمیمه پیامهای خصوصیتون بکنید راحتتر می تونم پاسخ بدم

Member massoud آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Ingénierie des Systèmes Automatisés (ISA) SUPELEC

درود، البته این نکته رو هم اضافه کنم، دوستان من در همون سالهای اول اقامت با گواهینامه ایرانی و تنها یک ترجمه که از سفارت ایران در پاریس دریافت کردن بطور قانونی ماشین اجاره میکردند و رانندگی میکردن. چون فرضاً EuropeCar همون مدرک رو از متقاضی میپذیره (ترجمه سفارت، مدرک قانونی و معتبر/کافی هست)، و پلیس هم به همین ترتیب این مدرک که گواهینامه اصلی شما هست میپذیرد. این ترجمه هم تاجایی که خاطر دارم سفارت با هزینه 7یورو و ظرف چند روز کاری صادر میکردند.
    بطور خلاصه، طی این چندسال و تجربیات شخصی و همینطور سایر دوستان نزدیک صادقانه عرض کنم کاربرد گواهینامه بین المللی (در واقع ترجمه چندبرگی که کانون اتومبیلرانی صادر میکند) متوجه نشدم.. بویژه منظورم برای دوستانی هست که قصد اقامت (تحصیل یا کار بلندمدت) دارند. برای کاربری توریستی موقت به هرحال قابل درک هست (فرضاً پدر یا برادر خودم که توریستی امدند) چون آدرس و محل اقامت ثابت بلندمدتی در فرانسه ندارند که بخواهند درخواست ترجمه از سفارت داشته باشند. اما دوستانی که برای پلن بلندمدت مهاجرتی دارند بنظر من لزوم و کاربردی ندارد. هرچند همونطور که فرمودند جناب کاوه، اگر هزینه و دردسر زیادی نداشته باشه بودنش شاید بهتر از نبودن هست.. ولی باز هم انتخاب با خود شما هست. من حتی دوستانی رو میشناسم با اصل گواهینامه ایرانی (فارسی) ماشین اجاره میکردند از موسسات اجاره اتومبیل بدون هیچ مشکلی. خوشبختانه تنها مدرکی از ما که هنوز اعتبار در فرانسه دارد همین گواهینامه رانندگی هستش که قابل تبدیل ترجمه/تعویض هست. ضمناً یکی از دوستان ترجمه معتبر رو بتنهایی ارائه کرده بودند به همین آژانسها و آنها اصل ایرانی رو درخواست کرده بودند.. چیزی که من برخورد داشتم به لحاظ اعتباری ابتدا خود اصل گواهینامه ایرانی هست و همراه داشتن ترجمه رسمی آن (ترجمه ارائه شده از سفارت که بند عدم توقیف بودن رو نیز حاوی دارد) در مرحله بعد ترجمه یک مترجم فارسی قسم خورده در فرانسه، مرتبه بعدی ترجمه رسمی از مترجم رسمی در ایران با تاییدات مربوطه فرضاً دادگستری و وزارت خارجه و بهتر ازون تأیید سفارت فرانسه و رتبه آخر هم همان ترجمه گواهینامه ای که کانون جهانگردی و اتومبیلرانی ایران ارائه میکند.
    پوزش بابت اطاله بحث، صرفاً هدف مطرح کردن تجربیات و احیاناً ارائه راهنمایی بود.
    اردتمند؛ ایام به کام

Junior Member

راهی برای دریافت سریعتر استعلام گواهی‌نامه خود توسط پلیس راهنمایی و رانندگی هست. من زمان کمی تا اتمام سال اول اقامت دارم فقط ۴ ماه. متشکر میشم راهنماییی کنید

Junior Member

سلام ، اگر گواهینامه رانندگی ایران تاریخش گذشته باشه بازهم میشه اونو به گواهینامه فرانسوی تبدیل کرد؟

نقل قول نوشته اصلی توسط Rita5032 نمایش پست ها
    سلام ، اگر گواهینامه رانندگی ایران تاریخش گذشته باشه بازهم میشه اونو به گواهینامه فرانسوی تبدیل کرد؟
    خیر امکانش نیست.

نقل قول نوشته اصلی توسط Anoosh33 نمایش پست ها
    راهی برای دریافت سریعتر استعلام گواهی‌نامه خود توسط پلیس راهنمایی و رانندگی هست. من زمان کمی تا اتمام سال اول اقامت دارم فقط ۴ ماه. متشکر میشم راهنماییی کنید
    یک راهش اینه که خودتون این مدارک را ببرید سفارت و جواب را برای پرفگتور ببرید. البته این به شرطی هست که پرفکتور به شما اجازه اینکار را بده. در بعضی از شهرها مثل نانت اینکار را میشه انجام داد.

صفحه 6 از 6 نخستنخست 123456

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)