صفحه 1 از 10 12345678910 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 96

موضوع: به نظر شما من بصورت متاهل پذیرش بگیرم خوبه یا مجرد؟

پیش فرض به نظر شما من بصورت متاهل پذیرش بگیرم خوبه یا مجرد؟

سلام...من در حال حاضر با یک دختری از فامیل آشنا شدم... قصدمون ازدواجه...اما الان یک فرصتی پیش اومده تا پذیرش از یکی از دانشگاههای خارجی را تجربه کنم..من فارغ التحصیل ارشد مهندسی صنایع هستم تهران سرارسری.......نمیدونم چیکار باید بکنم.؟؟؟..خواهشمند است دوستانی که تجربه دارند کمک کنند بهم بگند که چیکار کنم؟...آیا ازدواج کنم بعد چند سالی را دور از همسر تحصیل کنم ؟....یا نه..فعلا بحث ازدواج را کنار گذاشته و پس از تحصیل این کارو بکنم؟..نمیدونم اونجا شرایطش چه جوریه؟...احتمالا یا کانادا میرم یا سوئد!!.... در ضمن من 28 سالمه...مرسی بابت پاسختون

ApplyAbroad Superstar Countdown آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical-Georgia Inst. of Technology

پیش فرض پاسخ : به نظر شما من بصورت متاهل پذیرش بگیرم خوبه یا مجرد؟

این یک سوال سخته و خیلی پارامتر ها توش دخیله
    یکی دوتا بحث نیست

اینکه طرف ممکنه بعدا باشه هنوز یا نباشه
    خانوادش چی میگند
    خودت اگه سنت بیشتر شد و یا اونور رو تجربه کردی ایا نظرت هنوز همین خواهد بو؟؟ شاید نبود؟/
    نظر اون طرفتون چیه شما تنها تصمیم گیرنده نیستی

هر دوی این حالت ها خوبی ها و بدی هاش رو داره
    ولی نظر کلی اینه که ازدواج دیر بشه زیاد خوب نیست
    منم دارم لالایی میگم و خودم خوابم نمیبره

Junior Member

ببين دوست من اين كاملاً بستگي به روحيات شما داره! اگه بقول معروف زن لازم شده ايد!! بايد اعلام كنم متاسفانه دوران تحصيل شما به اتمام رسيده! اما اگر مي خواي رشد كني اين احساسات زودگذر رو فراموش كن و به آينده فكر كن هركس گفت جفتش امكان پذيره بهش بگو كه تو دنياي واقعيت ها زندگي مي كنه نه آرزو ها!!!

رشته و دانشگاه

منم یه نمه فسیل شدم
    اما ازدواج رو یک اصطکاک بدی میدونستم در جهت تحصیل (این تنها نظر منه و هست)
    دلم نمیخواست اون موقع که باید برم دنبال کتاب لانگمن برم مثلا گل بخرم یا ...............یا هرچی
    حالا که اینجام تصمیم درست بود و اشتباه نکردم
    اما فقط در زمینه تحصیلی و .... بقیه موارد خب ضررهای خودش رو هم داره

نقل قول نوشته اصلی توسط mmtoobaei
    اگه بقول معروف زن لازم شده ايد!! بايد اعلام كنم متاسفانه دوران تحصيل شما به اتمام رسيده! اما اگر مي خواي رشد كني اين احساسات زودگذر رو فراموش كن و به آينده فكر كن
    نقل قول نوشته اصلی توسط countdown
    اما ازدواج رو یک اصطکاک بدی میدونستم در جهت تحصیل (این تنها نظر منه و هست)
    دلم نمیخواست اون موقع که باید برم دنبال کتاب لانگمن برم مثلا گل بخرم یا ...............یا هرچی
    یعنی شما آقایان تحصیلکرده، هنوز تصورتون از همسر کسیه که باید براش گل بخرید، وقتتون رو براش تلف کنید، و مانع پیشرفت شما بشه؟؟!!!
    فکر نمی کنید شاید عکس این موضوع هم صادق باشه؟؟

آقای حامد،
    این موضوع خیلی خیلی بستگی داره به خود شما و کسی که برای ازدواج انتخاب کرده اید... به نظر من دو حالت ممکنه پیش بیاد:

1. اهداف زندگی شما دو نفر به هم نزدیکه. مثلاً هر دو به ادامه تحصیل، پیشرفت و ... فکر می کنید و ارزش های زندگیتون یکیه. در این صورت، مطمئناً نه تنها مانع پیشرفت هم نمی شید بلکه سرعت حرکتتون به سمت اهداف مشترکتون بیشتر هم می شه. چون هر دو مثل هم فکر می کنید، مانع رشد همدیگه نمی شید بلکه برعکس، در این راه به هم کمک می کنید...
    (من چنین نمونه هایی رو زیاد سراغ دارم، از دوستان و اقوام که بگذرم، استاد راهنمای خودم و خانمش هر دو PhD کامپیوتر دارن، هر دو فرانسه درس خوندن و از دوره لیسانس هم با هم ازدواج کردن و... و...)
    نتیجه اخلاقی: هر دو با هم میرید کتاب لانگمن می خرید...

2. اهداف زندگی شما دو نفر متفاوته. شاید یکی بخواد درس بخونه ولی دیگری اهمیت چندانی برای درس خوندن قائل نشه و موارد دیگری تو زندگی براش ارزشمند باشن...
    نتیجه اخلاقی: در این صورته که موضوع تقابل گل و کتاب لانگمن پیش میاد...

امیدورام هر راهی که در پیش بگیرید، موفق باشید....
    The tragedy of life does not lie in not reaching your goals
    The tragedy of life lies in not having goals to reach for

رشته و دانشگاه

سلام به همه و خطابم به دختر قرمز پوش:

من با نظرات شما موافقم اما چند تا نکته:
    ببینید خیلی کم پیش میاد تا اون کسی که معیار های مورد قبول شما رو داره پیدا کنی بعدش تازه تو مووووود اپلای و پذیرش و تافل باشه- اگه اینطور باشه که چه خوب-اما خب Once in a blow mooooooooooooooooooooooon
    در مورد تحصیلکردگان و افکارشون: شما طرف حرفت من هستم و نهایتا ام ام توبایی- چرا میگی تحصیل کردگان؟؟؟ خیلی ها هم موافق حرف من نیستند-منم تحصیل کرده نیستم- که با چندتا فرمول حل کردن و تنش کرنش حساب کردن نمیشه گفت من تحصیل کرده ام
    من خودم تحسین میکنم کسایی که زوجند و هر دو در یک جهت حرکت میکنند و بهم کمک میکنند- ولی من به شخصه دیدم کسایی که اینچنین match با من باشنداما چشمم رو روو برخی دیگه موارد یعنی معیار های من باید ببندم
    شاید و تنها شاید کسی مثل من اصلا دوست نداشته باشه وقتی میره خونه تازه خانمش از پا میکروسکوپ بیاد خونه و بشینه سر مقاله ISI .

زیاد هم شکار نشو عزیز- حرف ما همه یکیه- فقط یکی دو سال کم و زیاد -
    همچنین اون مشکله منه که شاید وقت ندارم برم گل بخرم و باید بچسبم مثلا به زبان و واسه همین ازدواج رو اصطکاک بدونم- خیلی ها هم ازدواج میکنند هم تافلشون رو هم 677 گرفتند

من فقط میخواهم بگم که این سخت ترین سوالیه که من تا حالا دیدم و به قدری پارامتر داره که نمیشه به جواب صریح رسید.
    او که از من برید و ترکم کرد<br /> پس چرا پس نداد آن دل را<br />وای بر من که مفت بخشیدم<br />دل آشفته حال غافل را

Senior Member

واقعا واسم خيلي عجيبه که يه همچين مساله مهمي رو آدم بياد و به نظر خواهي بزاره!!!
    وقتي آدم تا اين حد نسبت به ازدواج و طرف مقابلش هيچ ديد و نظري نداره، بهتره که اصلا دنبالش نره.

me_f
    Guest

نقل قول نوشته اصلی توسط niva
    واقعا واسم خيلي عجيبه که يه همچين مساله مهمي رو آدم بياد و به نظر خواهي بزاره!!!
    وقتي آدم تا اين حد نسبت به ازدواج و طرف مقابلش هيچ ديد و نظري نداره، بهتره که اصلا دنبالش نره.
    دقیقا...

این چیزی نیست که بشه پیش پیش راجع بش تصمیم گرفت! حالا حرف امثال countdown یه چیز! معتقده ازدواج اجازه پیشرفت علمیو ازش میگیره! اما حالا مثلا اگه اینجا نتیجه گیری شه که "بهتره ازدواج کنی" رابطه رو با طرف به یه جایی میرسونی و اگه عنوان شه "نه، مجرد بهتره" طرفو میپیچونی؟؟؟!!! یعنی ملاک ازدواج همینه؟ که یکی avail باشه و شما ببینی میخوای یا نه؟؟؟!!!! یه کم با عرض معذرت طرز فکر cheap ای هست! poor that lady... :-\

ببین من که جای شما نیستم اما همین که اینجوری گذاشتیش به سوال یعنی اصلا مطمئن نیسی.ما (من)وقتی میفتیم به درس خوندن می افتیم میخایم بریم تا تهش.برسیم به بهترین چیزی که در توانمونه.این حسه خیلی ارضا کننده است به نحوی که همه برنامه هامونو میتابونیم طرف هدف با تمام سرعت و بدون توقف.من خودم خیلی این طوریم.اما اینو تو زندگی ملت دیدم:
    خیلی کم پیش میاد یکیو پیدا کنی که خیلی بت یخوره.این "نیست در جهان" اگه پیدا شد ارزششو داره که سر رات وقتی لانگمنتو خریدی یه گل هم براش بخری که نه سیخ بسوزه نه کباب.حالا گل هم نخریدی شیرینی بخر بخورین با هم ;D(لا چایی فراوان)
    بالاخره یه کم اتعطاف رو بایدداشته باشی :-[و این برا رفتنت هم خیلی لازمه.اما اکه میدونی که میری و به کل سلایقت عوض میشه خب بذار هر وقت ثابت شدی ازدواج کن.
    امضا:یه مجرب!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1

صفحه 1 از 10 12345678910 آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)