صفحه 10 از 10 نخستنخست 12345678910
نمایش نتایج: از شماره 91 تا 96 , از مجموع 96

موضوع: به نظر شما من بصورت متاهل پذیرش بگیرم خوبه یا مجرد؟

Junior Member

پیش فرض پاسخ : به نظر شما من بصورت متاهل پذیرش بگیرم خوبه یا مجرد؟

نقل قول نوشته اصلی توسط parnian93 نمایش پست ها
    سلام دوستان
    چه تاپیک جالبی.... کلش رو خوندم....
    ولی بیشتر گیج شدم.....
    این قضیه ازدواج برای خانم ها و آقایان متفاوت هست....
    دوستان با تجربه... به نظر شما برای یه خانم بهتره ازدواج کنه بره یا مجرد؟!؟
    از طرفی صحبت کردن در رابطه با اپلای و موافقت یا مخالفت طرف هم هست....
    دوستان لطفا راهنمایی کنند.... معیار هام چی باشه که در صورت ازدواج یا عدم ازدواج بعدا خدای نکرده پشیمانی پیش نیاد...
    یا بهتره صبر کنم یکی مثل خودم دنبال اپلای باشه..؟؟؟
    البته می دونم موقعیت هر شخص تقریبا منحصر به فرد هست...
    ممنون از لطفتون
    من دوست دارم از نقطه نظر یه دختر نتیجه گیری که کردمو بگم من خیلی با خانوم های مجرد و حتی متاهل تو دوست و اشنا که کشورای مختلفی هم هستن صحبت کردم و به نظرم کاملا منطقی هست که بگم وقتی ما خارج از ایران با یه جامعه ایرانی کوچکتری مواجه هستیم احتمال اینکه به اون ازدواج دلخواه نرسیم خیلی زیاده کاملا هم مشخصه که همین الان توی ایران یه دختر از یین 20 نفری که سمتش میان شاید شاید یک نفر با معیارهایی که داره همخونی داشته باشه حالا ما این وضعیت و خارج از ایران بدتر داریم یعنی باید از بین گزینه های خیلی کمتری انتخاب بکنیم و به نظرم ازدواج از دیدگاه اقایون خیلی فرق داره با ازدواج از دیدگاه یه خانوم به خاطر همین اگر قرار باشه مشورتی هم صورت بگیره به نظرم باید با دخترهایی باشه که تجربه زندگیه خارج از کشور رو دارن حالا این وسط کسایی هم هستن که تونستن برن ازدواج موفقم داشته باشن کسی هم منکر نمیشه ولی به نظر من باید خانوما این قضیه رو حتما قبل از رفتن در نظر بگیرن و با توجه به برخوردهایی که داشتم به نظرم ایرانی هایی که اونجا بزرگ میشن هم از نظر رفتاری و اخلاقی با یه ایرانی که توی کشور خودش بزرگ شده قطعا تفاوت داره به خاطر همین انتخاب خانوما محدود میشه به همون تعداد ایرانی که وضعیت مشابه یه خودشون رو دارن و از طریق اپلای رفتن و اینکه اقایون این شانسو دارن به اون چند نفری که مطابق معیارشون دیدن پیشنهاد بدن و لی خانوما این شانسم ندارن و یا حتی برگردن ایران برای ازدواج اما یه دختر نمی تونه ولی خوب این هم قبول دارم که ممکنه اینجا ازدواج خوبی بشه داشت اما طرف مقابل نخواد بره یا مشکلای دیگه به خاطر همین هر کس باید با توجه به روحیات و الویت هاش تصمیم بگیره

ApplyAbroad Hero chemistrymaste آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Biophysical and Bioanalytical Chemistry

سلام عرض میکنم به همه دوستان عزیزی که به این تاپیک علاقه نشون میدن و کامنت من رو هم میخونن
    من یه نظری دارم!
    واقعا برام سواله! چی شد که این تاپیک ایجاد شد!؟
    مثلا این تاپیک: تو وطنم درس بخونم یا برم خارج از کشور؟ با این تاپیک: کدوم کشور رو به چه هدفی برای اقامت انتخاب کنم؟ یا این تاپیک: چی شد که به فکر اپلای افتادین؟ به نظرم موضوعاتی هستن که عنوانشون خودش به اندازه کافی گویا هست و بحث در اون ها واقعا جالب و آموزنده به نظر میرسه.
    ولی من واقعا درک نمیکنم، مگه اینکه ادم مجرد باشه یا ازدواج کنه، به اپلای ربطی داره؟ من نوعی، دارم زندگیمو میکنم، بعد مثلا آدمی که حس میکنم باهاش جور درمیام و همه جوره دوسش خواهم داشت و در کنارش حس خوشبختی خواهم داشت رو پیدا میکنم یا میبینم... و ازدواج میکنم. این ربطی به اپلای نداره!
    این دو تا موضوع کاملا جدا هستن از هم. من خودم حسم اینه: به خاطر جذابیت عنوان این تاپیک هست که تا حالا حذف نشده! البته ناگفته نماند که نظرات یه سری ا زدوستان ما واقعا زیباست تو این تاپیک و وقتی خوندم، لذت بردم.
    کلا بودن این تاپیک ممکنه (ممکنه ها! نه که حتما) این فکر رو در کسی که میخوندش یه لحظه به وجود بیاره، انگار ازدواج و اپلای در مقابل هم هستن، و شما اگه یکی رو به دست بیاری، الزاما اون یکی رو از دست میدی. ولی همه ما اندازه موهای سرمون کسایی رو دیدم که قبل اپلای ازدواج کردن، الانم تو کانادا و استرالیا و خیلی جاهای دیگه به معنای واقعی "احساس خوشبختی میکنن".
    ضمنا، حس میکنم که موضوع این تاپیک با موضوع تاپیک "ازدواج یا اپلای" یکی هست. در نتیجه خب یه عده از عزیزان میرن اونجا نظر میذارن و یه عده اینجا. این دو تاپیک یکی بشه و کلا عنوانشم یه ذره تغییر کنه خیلی بهتره (نظر شخصی).
    برای همه دوستان و عزیزان مجرد و متاهل و در فکر اپلای و کسانی که به اپلای فکر نمیکنن آرزوی موفقیت دارم

"We believe in "Possibility

به هر چیزی که فکر کنید از ته دلتون، بهش میرسید!

Junior Member ellna آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط chemistrymaste نمایش پست ها
    سلام عرض میکنم به همه دوستان عزیزی که به این تاپیک علاقه نشون میدن و کامنت من رو هم میخونن
    من یه نظری دارم!
    واقعا برام سواله! چی شد که این تاپیک ایجاد شد!؟
    مثلا این تاپیک: تو وطنم درس بخونم یا برم خارج از کشور؟ با این تاپیک: کدوم کشور رو به چه هدفی برای اقامت انتخاب کنم؟ یا این تاپیک: چی شد که به فکر اپلای افتادین؟ به نظرم موضوعاتی هستن که عنوانشون خودش به اندازه کافی گویا هست و بحث در اون ها واقعا جالب و آموزنده به نظر میرسه.
    ولی من واقعا درک نمیکنم، مگه اینکه ادم مجرد باشه یا ازدواج کنه، به اپلای ربطی داره؟ من نوعی، دارم زندگیمو میکنم، بعد مثلا آدمی که حس میکنم باهاش جور درمیام و همه جوره دوسش خواهم داشت و در کنارش حس خوشبختی خواهم داشت رو پیدا میکنم یا میبینم... و ازدواج میکنم. این ربطی به اپلای نداره!
    این دو تا موضوع کاملا جدا هستن از هم. من خودم حسم اینه: به خاطر جذابیت عنوان این تاپیک هست که تا حالا حذف نشده! البته ناگفته نماند که نظرات یه سری ا زدوستان ما واقعا زیباست تو این تاپیک و وقتی خوندم، لذت بردم.
    کلا بودن این تاپیک ممکنه (ممکنه ها! نه که حتما) این فکر رو در کسی که میخوندش یه لحظه به وجود بیاره، انگار ازدواج و اپلای در مقابل هم هستن، و شما اگه یکی رو به دست بیاری، الزاما اون یکی رو از دست میدی. ولی همه ما اندازه موهای سرمون کسایی رو دیدم که قبل اپلای ازدواج کردن، الانم تو کانادا و استرالیا و خیلی جاهای دیگه به معنای واقعی "احساس خوشبختی میکنن".
    ضمنا، حس میکنم که موضوع این تاپیک با موضوع تاپیک "ازدواج یا اپلای" یکی هست. در نتیجه خب یه عده از عزیزان میرن اونجا نظر میذارن و یه عده اینجا. این دو تاپیک یکی بشه و کلا عنوانشم یه ذره تغییر کنه خیلی بهتره (نظر شخصی).
    برای همه دوستان و عزیزان مجرد و متاهل و در فکر اپلای و کسانی که به اپلای فکر نمیکنن آرزوی موفقیت دارم
    دوست عزیز من نمی دونم شما الان در چه سنی هستید و تا الان چه تجربیاتی داشتید. ولی در مورد صحبتی که بولد شده باید توجه داشته باشید که همین طور که بزرگترها گفتند ازدواج یه هندوانه در بسته هست مطمئن باشید که تا وقتی چند ماه از زندگی مشترکتون زیر یه سقف نگذره امکان نداره بتونید بگید: «من در آینده خوشبخت هستم یا نه» تازه باز هم جوابی که می دید 5% شاید درست باشه. کاری به طرف مقابل ندارم ولی خودتون را در نظر بگیرید توی چند سال اخیر چقدر تغییر کردید ؟؟؟ یعنی تغییر جزئی از وجود ما آدم ها هست و اگه که نباشه یجورایی باید بگم فاجعه هست (چون اون موقع اون فرد از چند جنبه خودش را زیر سوال برده.) حالا باید بگم آیا هر تغییری را باید قبول کنیم ؟؟؟ مطمئنا جواب منفی هست شما باید در انتخابتون خیلی دقت داشته باشید که فردی را که می خوایند در آینده باهاش زندگی کنید ثبات شخصیت داشته باشه و در آینده نخواد تغییر شخصیت بده، انقدر شخصیتش محکم و استوار باشه که در هیچ شرایطی شخصیتش تغییر نکنه البته این مسئله در درجه اول مربوط به خودمون هست ما باید اول از همه از خودمون شروع کنیم.
    حالا تصور کنید که شما تا 25-30 سالگی توی یه کشوری مانند ایران با چنین شرایطی هستید بعد یک دفعه بخوایند برید توی کشوری مثل آمریکا با اون شرایط، مطمئن باشید که این یک تغییر خیلی بزرگ در زندگی شما هست و می تونه خیلی روی شخصیت شما و طرف مقابلتون تاثیر گذار باشه بیایند چند تا گزینه را با هم بررسی کنیم.

فرض کنید یه پسر در ایران میره خواستگاری یه دختر در ایران و با هم تصمیم می گیرند اپلای کنند و برند، حالا اگه یه نفرشون یا هردوی این ها ثبات شخصیت نداشته باشه وقتی شرایط اونجا را می بینند، امکان تغییر در شخصیتشون زیاد هست هر چقدر هم که عاشق و دلباخته هم باشند دیگه شخصیت هاشون با هم جور در نمی یاد مگر اینکه در یک راستا با هم تغییر شخصیت بدند که احتماش نزدیک به صفر هست پس حالا چی میشه ؟؟؟
    فرض کنید یه پسر که 5 سال هست اپلای کرده و رفته (وقتی میگم 5 سال یعنی توی این مدت اگه می خواست شخصیتش تغییر بکنه، دیگه تغییر کرده) میاد خواستگاری یه دختری که هنوز توی ایران هست، و با هم میرند توی کشور دیگه برای زندگی حالا تصور کنید این دختر ثبات شخصیت نداشته باشه، حالا چی میشه ؟؟؟
    فرض کنید یه پسری که 5 سال هست اپلای کرده و رفته میره خواستگاری یه دختری که اونم 5 سال هست اپلای کرده و رفته (یعنی هر دوی این ها اگه می خواستند تغییری بکنند، تغییر کردند) هم دیگه را میبینند و تصمیم به ازدواج می گیرند. حالا چی میشه ؟؟؟
    *** حالا به نظر میاد گزینه سوم گزینه مناسبی باشه ولی باز هم در مورد ازدواج نمی تونیم به همین راحتی تصمیم بگیریم چون مسائل زیاد دیگه ای هم در ازدواج دخیل هستند که ما فقط یکی از از اون ها که به نظر میرسه بیشتر با اپلای در رابطه هست بررسی کردیم. ولی دوستان در همه حال بهتر هست که اول از خودمون شروع کنیم و اول خودمون را خوب بشناسیم و در رفع عیوب رفتاری و کرداریمون بشتابیم. و دقت داشته باشید هدف صرفا ازدواج نیست بلکه خوشبختی مهمه پس سعی کنیم خودمون را هم خوب به طرف مقابل بشناسونیم تا اگه گزینه مناسبی برای هم هستیم با هم ازدواج کنیم و خوشبخت بشیم.

ایشالا همه جوان ها خوشبخت بشند اول براشون دعا کنید و بعد براشون کل بکشید ...

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    کامپیوتر

سلام،
    من نامزدم الان دانشجوی دکتری با بورسیه توی تگزاس هست و گرین کارت نداره. من چطور می تونم برم پیشش؟ با توجه به اینکه 7 ماه پیش برای توریستی اقدام کردم و رد شدم.
    به نظرتون تحصیلی اقدام کنم یا ازدواجی . یا راه سومی هم هست؟

نقل قول نوشته اصلی توسط arghavandeldar نمایش پست ها
    سلام،
    من نامزدم الان دانشجوی دکتری با بورسیه توی تگزاس هست و گرین کارت نداره. من چطور می تونم برم پیشش؟ با توجه به اینکه 7 ماه پیش برای توریستی اقدام کردم و رد شدم.
    به نظرتون تحصیلی اقدام کنم یا ازدواجی . یا راه سومی هم هست؟
    یه دانشگاه اقدام کن بدون فاند اکسپت شد و برو اونجا با نامزدت ازدواج کن و انصراف بده از دانشگاه.

That's the price you pay
    Leave behind your heartache, cast away
    Just another product of today
    Rather be the hunter than the prey

Junior Member

پیش فرض پاسخ : به نظر شما من بصورت متاهل پذیرش بگیرم خوبه یا مجر

با سلام.
    من پذیرش اراسموس گرفتم برای رشته مطالعات عملی و نظری رقص (Choreomundus) و سوال یا در واقع مشکلی که داشتم رو نمیدونستم کجا باید مطرح کنم غیر از اینجا!...چون اینجا مربوط بود به شانس پذیرش و موضوع تاهل یا تجرد.

این برنامه به این صورت هست که ما فقط برای ثبت نام حضوری و یک درس فشرده مجموعا دوهفته اخر سپتامبر 2017 رو در فرانسه در دانشگاه Clermont Auvergne خواهیم بود و بعد به مجارستان دانشگاه Szeged خواهیم رفت تا پایان ترم پاییز و بعد نروژ دانشگاه NTNU و سال بعد برمیگردیم فرانسه برای ترم پاییز و ترم آخر هم در لندن دانشگاه Roehampton.

دیروز ایمیلی از طرف دانشگاه coordinator اومد که توی فرانسه هست که علاوه بر ضمیمه کردن نامه نهایی پذیرش به زبان فرانسوی، گفته بود ما باید فعلا برای دو ویزا (کوتاه مدت تحصیلی فرانسه و بلندمدت تحصیلی مجارستان) اقدام کنیم.

من 3-4 ماهی هست که بصورت جدایی غیررسمی (یا همون separated) زندگی میکنم و هنوز وارد پروسه رسمی طلاق نشدم (چون با حجم کارای مربوط به اپلای وقتش رو نداشتم). از طرفی مشکل خروج از کشور هم ندارم (در واقع گذرنامه ام رو با رضایت محضری شوهر گرفتم) و چون کاملا مطمئنم که با خروج من از کشور کاری نداره ازین بابت نگرانی ندارم . اما نگرانی من در مورد پر کردن فرم تقاضانامه ویزا هست که یکی از گزینه های Marital Status رو باید انتخاب کنم. یعنی یا Married یا Separated. تا حدودی (که نمیدونم چقدر موثقه) خبر دارم که اگر ادعا کنم Married هستم باید روز مصاحبه اصل شناسنامه همسر و کپی اش و ترجمه اش رو هم ببرم. که من فقط اسکن و کپی رنگی مدارک همسرم (شناسنامه و کارت ملی و کارت پایان خدمت) رو دارم و نه اصلش رو. و در نتیجه خودم فکر میکنم اگر روز مصاحبه از من اصل شناسنامه همسر رو بخوان و من بگم ندارم ریجکت بشم. گزینه دیگری که دارم گفتن حقیقت ماجراست که میشه separated؛ و نمیدونم اگر این گزینه رو بزنم، بهم گیر میدن یا نه؟؟؟؟!!!! و اگر گیر میدن، در مورد چه چیز یا چطور خواهد بود؟ من شاید بتونم نامه ای از محضری که رفتیم برای ثبت رضایت شوهر برای گذرنامه یک نامه تاییدیه جور کنم اما شایدم نتونم. خیلی نگرانم و گیج شدم که چکار کنم؟! چون این پذیرش برای من واقعا واقعا خیلی مهمه و نتیجه سالها کار من در حیطه ی رقص هست و برام به منزله ببار نشستن زحمات چندین ساله امه. تصورشم برام سخته که بخاطر چنین موضوعی ریجکت بشم و واقعا میخوام گزینه ای رو انتخاب کنم که کمترین ریسک و بالاترین شانس گرفتن ویزا رو برام بهمراه داشته باشه.

بنظر دوستان من چکار کنم بهتره؟ خواهش میکنم منو کمک و راهنمایی کنید. ممنون

صفحه 10 از 10 نخستنخست 12345678910

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)