صفحه 4 از 10 نخستنخست 12345678910 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 31 تا 40 , از مجموع 96

موضوع: به نظر شما من بصورت متاهل پذیرش بگیرم خوبه یا مجرد؟

Senior Member maryamf آواتار ها

پیش فرض پاسخ : به نظر شما من بصورت متاهل پذیرش بگیرم خوبه یا مجرد؟

قوانین فروم با پست اول شما چندان منافات نداشت ولی به نظر من که با پستهای بعدی شما شدیدا منافات داره. اینجا تو زمینه های اپلای(نه چیز دیگه!!!!) هر کس تجربه اش رو می گه ولی حق نداره اون رو با اطمینان و به صورت قانون بگه(کاری که شما کردین) وگرنه باهاش برخورد اساسی می شه. در نتیجه شما بر خلاف قوانین عمل کردین و اگر هم بخواین همون اول که اومدین قوانین عالی فروم رو که باعث موفقیت و دوامش شده زیر سوال ببرید قطعا اشتباه می کنید.

نقل قول نوشته اصلی توسط ordibehesht
    تا الان قصد بچه ها كمك به شما بود و هر كس نظر خودش رو گفت..
    من بعيد مي دونم از اينجا به بعد بحث راجع به " عشق نزد كي موندگارتره" ربطي به هدف فروم داشته باشه.
    در ضمن شرايط apply براي همه هست ( حداقل هر آدمي كه يك ليسانس داشته باشه) در نتيجه شما هروقت پذيرش گرفتي و همزمان جواب مثبت هم گرفتي بيشتر راجع بهش فكر كن ! شايد هيچ كدوم جور نشه !!

من به شخصه فكر مي كنم اين تاپيك تا چند پست ديگه تبديل مي شه به جار و جنجال بين آقايون مجرد و خانمها و مطمئنا كاملا از اهداف و مقررات فروم دور مي شه.
    exactly

من فوق لیسانسم رو خارج از کشور و در یکی از کشورهای اسکاندیناوی خوندم. اون موقع که می رفتم تازه عقد کرده بودم. بعد از رفتن من 7 ماه طول کشیدکه ویزای خانمم بیاد و اون بیاد اونجا. یکسال پیشم بود و بعد از یکسال مجبور شد برای ادامه تحصیلش 3 ماه بیاد ایران و بعدش برگرده. خلاصه من انواع روشهای زندگی در خارج از کشور رو داشتم. از نظر من بهترین دوران زنگیم دورانی بود که اونجا با خانمم زندگی می کردم. چون اونجا احساس تنهایی خیلی شدیده و بهترین مونس آدم همسرشه. همینطور شرایط آزاد و آرام اونجا بهترین شرایط رو برای یک زندگیه عاشقانه ایجاد می کنه همچنین دوری از خانواده ها باعث می شه که زن و مرد دور از حرف اینو اون با هم زندگیشونو شکل بدن که این مضیت بزرگیه. ولی دوران مجردی من در اونجا پر بود از دل گرفتگی و افسردگی :-[

من یکبار در پیغام قبلیم به طور ضمنی گفته بودم ممکنه تاپیک قفل بشه. با توجه به همین از دوستان خواهش میکنم اهداف فروم را در هر ارسال دز نظر داشته باشند.
    او که از من برید و ترکم کرد<br /> پس چرا پس نداد آن دل را<br />وای بر من که مفت بخشیدم<br />دل آشفته حال غافل را

ApplyAbroad Superstar Countdown آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical-Georgia Inst. of Technology

بدون استثنا تمامی کسایی که باهاشون حرف زدم و اونجا هستند بخصوص کسایی که مجرد هستند - چه مهاجرت چه دانشجویی-متاهل بودن یا شدن در کشورهای دیگه رو یک MUST میدونند و الان که sohrabi نوشت حرفشون رو مطمئنن اوقات سختی در پیش هست اگه کسی تنها باشه اونجا
    بهرحال سوال اصلی این تاپیک همون اول کار رو به چالش میکشه یعنی مجرد اپلای کردن یا .....

Senior Member pouya4 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط sohrabi
    من فوق لیسانسم رو خارج از کشور و در یکی از کشورهای اسکاندیناوی خوندم...دوران مجردی من در اونجا پر بود از دل گرفتگی و افسردگی :-[
    آقا یه کم زمانو در نظر بگیر، نمیگی انبوهی از جماعت عزب فروم 3 هفته دیگه کلاساشون تو سوئد شروع میشه، افسرده میشن

خب برای این که به سوال جواب بدیم مثل همیشه دوراهی ها یه ترازوی دو کفه س که باید دید کدوم کفه سنگینی می کنه:

به نظر من که مجرد Apply کردن سختی و مشکلات خاص خودشو داره، ولی یادتون نره تازه در حالتی که خیلی مثل هم باشین و متاهلی Apply کنید از MIT هم که با فاند پذیرش بگیرید،

ممکنه به همسر شما یه دانشگاه هزار کیلومتر اون طرف تر پذیرش بدن، بعد بگی:

مایه خوشدلی آنجاست که دلدار آنجاست. می کنم جهد که خود را مگر آنجا فکنم...

با سپاس و تقدیر فراوان از خستگی های پدر و مهربانی های مادرم... و یاد و خاطره ی دختر همسایه که شوهر دیپلمه نمی خواست! ادامه تحصیل خودم رو تقدیم می کنم به رئیس سازمان وظیفه عمومی ناجا، که مشوق اصلی من در این راه بود.......

saeede83
    Guest

اینم هست که اگه متاهلی برین و فقط یکی بخواد درس بخونه توی آمریکا و کانادا همسر اجازه کار نداره و حتما باید به فکر یک سرگرمی برای خودش باشه وگرنه توی کشور غریب و با حجم کاری زیاد شما ممکنه همسرتون خسته یا افسرده بشه. (اینم مستقل از جنسیت بود)

Senior Member

سلام
    یک موضوعی در رابطه با ازدواج که می دونم ذهن خیلی ها را مشغول کرده از جمله خودم در رابطه با ازدواج در خارج از ایرانه. یادمه یک بار در این مورد با دوستانم یک بحث جدی داشتم، ولی از اونجا که اطلاعات همه ما در مورد زندگی در خارج از کشور ضعیفه هیچ کس نمی تونه پاسخ درستی بده. بنابراین بعضی از دوستان اینجا احتمالا بهتر در این رابطه بدونن
    مسئله اینه که ما ایرانی ها یک سری ملاک هایی برای ازدواج داریم که بر می گرده به فرهنگ خودمون. مثلا برای ما مهمه که همسرمون بهمون وفادار باشه و مثلا با کس دیگری نباشه و خیلی چیزهای دیگری که همه ما در خانواده هامون دیدیم و قسمتی از فرهنگ ما ایرانی هاست. در واقع معنی خانواده با اون ملاک ها برای ما شکل می گیره. حالا سوال اینه که اگر شخصی (چه آقا باشه و چه خانم و فقط منظورم آقایون نیست) نخواد دست از این اصولش برای ازدواج برداره، چقدر براش این امکان وجود داره که بتونه در کشور مقصد یک ازدواج موفق داشته باشه و اصولا برای یک چنین آدمی آیا صلاحه که در ایران ازدواج کنه و بعد از ایران خارج بشه و آیا اگر این آدم ازدواج نکنه و بره و قصد بازگشت هم نداشته باشه آیا ممکنه مجبور باشه برای همیشه مجرد بمونه؟

نقل قول نوشته اصلی توسط saeede83
    اینم هست که اگه متاهلی برین و فقط یکی بخواد درس بخونه توی آمریکا و کانادا همسر اجازه کار نداره و حتما باید به فکر یک سرگرمی برای خودش باشه وگرنه توی کشور غریب و با حجم کاری زیاد شما ممکنه همسرتون خسته یا افسرده بشه. (اینم مستقل از جنسیت بود)
    به همین دلیله که شرایط طرف مقابل مهمه!
    If A equals success, then the formula is&nbsp; A =&nbsp; X + Y + Z<br /> X is work. Y is play. Z is keep your mouth shut

saeede83
    Guest

نقل قول نوشته اصلی توسط Sunshine
    سلام
    یک موضوعی در رابطه با ازدواج که می دونم ذهن خیلی ها را مشغول کرده از جمله خودم در رابطه با ازدواج در خارج از ایرانه. یادمه یک بار در این مورد با دوستانم یک بحث جدی داشتم، ولی از اونجا که اطلاعات همه ما در مورد زندگی در خارج از کشور ضعیفه هیچ کس نمی تونه پاسخ درستی بده. بنابراین بعضی از دوستان اینجا احتمالا بهتر در این رابطه بدونن
    مسئله اینه که ما ایرانی ها یک سری ملاک هایی برای ازدواج داریم که بر می گرده به فرهنگ خودمون. مثلا برای ما مهمه که همسرمون بهمون وفادار باشه و مثلا با کس دیگری نباشه و خیلی چیزهای دیگری که همه ما در خانواده هامون دیدیم و قسمتی از فرهنگ ما ایرانی هاست. در واقع معنی خانواده با اون ملاک ها برای ما شکل می گیره. حالا سوال اینه که اگر شخصی (چه آقا باشه و چه خانم و فقط منظورم آقایون نیست) نخواد دست از این اصولش برای ازدواج برداره، چقدر براش این امکان وجود داره که بتونه در کشور مقصد یک ازدواج موفق داشته باشه و اصولا برای یک چنین آدمی آیا صلاحه که در ایران ازدواج کنه و بعد از ایران خارج بشه و آیا اگر این آدم ازدواج نکنه و بره و قصد بازگشت هم نداشته باشه آیا ممکنه مجبور باشه برای همیشه مجرد بمونه؟
    اول از همه باید دقت کنین که همه جای دنیا همه جور آدمی پیدا می شه. شما باید ببینین ملاک هاتون چقدر وابسته به فرهنگ کشورتونه. همه جای دنیا خیانت بده و قابل چشم پوشی نیست. شما فکر نکنین اونایی که توی اروپا و آمریکا زندگی می کنن آدم های بی اخلاقی هستن بلکه برعکس خیلی هم به بعضی اصول اخلاقی پایبندن، خیلی وقتا بیشتر از ما شرقی ها. حداقلش اینه که کمتر از ما دروغ می گن و دورویی هم نمی کنن.
    ازدواج کردن با یک خارجی کار ساده ای نیست مخصوصا برای کسایی که توی سن و سال ما دارن می رن (عملا فرهنگ و عقایدمون دیگه شکل گرفتن) اما دلیل نمی شه که بگین غیر ممکنه. یکی از فامیل های ما با یک زن آمریکایی ازدواج کرد و 10 سال با هم اونجا زندگی کردن و فامیلمون فوت کرد، الان حدود 20 سال از مرگ ایشون می گذره و همچنان خانمش هر هفته می ره سر مزارش و براش گل می بره. این داستان فکر کنم زیادی رمانتیک بود اما می خواستم اشاره کنم به مسئله وفادار بودن.
    اما خب کلا تفاوت ها رو هم نمی شه نادیده گرفت، زبان، دین، اعتقادات و خیلی محدودیت های دیگه.
    کلا این به نظرم خنده داره که یکی از ترس اینکه تا آخر عمرش مجرد بمونه ازدواج کنه!

Senior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط saeede83
    اما خب کلا تفاوت ها رو هم نمی شه نادیده گرفت، زبان، دین، اعتقادات و خیلی محدودیت های دیگه.
    کلا این به نظرم خنده داره که یکی از ترس اینکه تا آخر عمرش مجرد بمونه ازدواج کنه!
    خوب من هم وفاداری فقط منظورم نبود. همه موضوعات و محدودیت ها منظورم بود.
    آیا ازدواج ایرانی ها با هموطنانشون یا با خارجی ها در کشورهای خارجی رواج داره؟ اگر موردی دیدید میشه بگید!

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)