صفحه 8 از 10 نخستنخست 12345678910 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 71 تا 80 , از مجموع 96

موضوع: به نظر شما من بصورت متاهل پذیرش بگیرم خوبه یا مجرد؟

Junior Member farhad69 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    control

پیش فرض پاسخ : به نظر شما من بصورت متاهل پذیرش بگیرم خوبه یا مجرد؟

سلام دوستان
    یکی از دوستام ازم خواسته بود که این سوال رو مطرح کنم وبهش جوابشو بدم! راستش نمیدونسم سوال رو کجا باید بپرسم!
    همونطور که میدونید داخل ایران یه مسلمان با یه مسیحی نمیتونه ازدواج کنه میخواسم ببینم امکانش هست که خارج از کشور (مثلا آلمان) این دونفر باهمدیگه ازدواج کنند بدون اینکه هیچکدوم دینشون رو تغییر بدن والبته داخل همون کشور هم ادامه تحصیل بدهند ومیتوانند به ایران برگردند مشکلی واسشون پیش نمی آید؟
    دنیا همه هیچ و اهل دنیا همه هیچ
    ای هیچ برای هیچ بر هیچ مپیچ
    دانی که پس از مرگ چه باقی ماند
    عشق است و محبت است و باقی همه هیچ

Junior Member maryam95 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    architecture

نقل قول نوشته اصلی توسط especial نمایش پست ها
    من خودم رو به عنوان نمونه میگم، من متاهلم ولی توی مصاحبه یا زمانی که داشتم اپلای میکردم هیچ کس از من نپرسید متاهلی یا مجرد. وقتی پذیرش گرفتم، توی فرم هایی که باید پر میکردم برای بستن قرارداد و این حرفا وضعیت تاهلم رو پرسیده بود و من هم نوشتم. هیچ کس هم سوالی از من نپرسید و تاثیری هم نداشت! هم پذیرش رو گرفتم، هم فاند رو.
    من متاهلم...و یه دختر ده ماهه دارم......یک سال هم از فارق التحصیلیم میگذره......برای مستر معماری در امریکا دارم اپلای میکنم....آیا ممکنه به خاطر داشتن فرزند برای پذیرش مشکل ایجاد بشه؟
    I would never say never
    I would fighting for ever

Member ahmadrezaamin آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    IT Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط maryam95 نمایش پست ها
    من متاهلم...و یه دختر ده ماهه دارم......یک سال هم از فارق التحصیلیم میگذره......برای مستر معماری در امریکا دارم اپلای میکنم....آیا ممکنه به خاطر داشتن فرزند برای پذیرش مشکل ایجاد بشه؟

نه دوست عزیز پذیرش گرفتن یا نگرفتنتون هیچ ربطی به مجرد یا متاهل بودن و تعداد فرزندانتون نداره. در صورت پذیرش گرفتن امکان اینکه خانوادتون رو با خودتون ببرید هم وجود داره.

موفق باشید

Junior Member

سلام دوست عزیز.
    به این بحثا اصلا اهمیت نده. مگه اونا آدم نیستن، مگه اونا ازدواج نمیکنن؟ مگه اونا بچه ندان؟ متاسفانه یا خوشبختانه بنیان خانوادگی اونا از ما خیلی قویتره.
    من خودم واسه آپلای کانادا وقتی با استاده اونجا حرف میزدم میگفت به مجردا سخت تر ویزا میدن چون میدونن آدم مجرد چیزی واسه بازگشت به کشورش نداره و تعریف میکرد که 3بار به سفارت کانادا در تهران (وقتی که بود) نامه زدیم و برای صدور ویزای یکی درخواست دادیم و آخرش هم بهش ندادن. اصلا اهمیت نده. بعدش اونا رزومتو نیگا میکنن. رزومه آکادمیک و نه چیز دیگه ای. اصلا غم به دلت راه نده.اصلا. تازه دعا کن که کارت ایشالا درست شه و دختر خانم گلت در یک محیط تا حدود زیادی ایده آل بزرگ شه.

Member
    رشته و دانشگاه
    Industrial Engineering - PhD of Mechatronic Systems Engineering

پیش فرض پاسخ : ازدواج و تاثیر آن در گرفتن پذیرش

نقل قول نوشته اصلی توسط amir.s نمایش پست ها
    کسی که متاهل باشه و بخواد برای دوره مستر اقدام کنه آیا شانسش از کسی که مجرده کمتره؟
    آیا ممکنه که استاد یا دانشگاهی که میخواد پذیرش بده بگه که چون متاهله ممکنه وقته کمتری برای درس و پروژه ها بزاره و یا دغدغه بیشتری برای امرار معاش داره پس به اونی که مجرده پذیرش بدیم؟
    میدونم کسایی بودن که متاهل بودن و پذیرش گرفتن ولی در کل میخواستم بدونم این طرز فکرم درسته یا نه؟ من خودم الان مجردم و شاید تا قبل از گرفتن پذیرش متاهل بشم
    شما که ظاهرا آقا هستین و دیگه یه درصد هم چنین چیزی مانع براتون به حساب نمیاد!
    من وقتی میخواستم پذیرش بگیرم استادم ازم پرسید بچه ندارین؟ و بعدش گفت قصدشم نداری طی چهار سال آینده؟

و اینکه من وسط تحصیل مشغول بچه داری شم براش یه دغدغه بود. اما صد سال کسی اینو از یه فرد مذکر نمیپرسه!
    پس دیگه نگران چی هستین؟

بماند که اگه آدم یه همسر رفیق و کاردرست داشته باشه، اولا دلتنگی دیگه براش معنی نخواهد داشت، ثانیا هزینه هاشم نسبت به یه مجرد خیلی کمتره.
    در هر حال صلاح مملکت خویش خسروان دانند...

نقل قول نوشته اصلی توسط zhila594 نمایش پست ها
    شما که ظاهرا آقا هستین و دیگه یه درصد هم چنین چیزی مانع براتون به حساب نمیاد!
    من وقتی میخواستم پذیرش بگیرم استادم ازم پرسید بچه ندارین؟ و بعدش گفت قصدشم نداری طی چهار سال آینده؟

و اینکه من وسط تحصیل مشغول بچه داری شم براش یه دغدغه بود. اما صد سال کسی اینو از یه فرد مذکر نمیپرسه!
    پس دیگه نگران چی هستین؟

بماند که اگه آدم یه همسر رفیق و کاردرست داشته باشه، اولا دلتنگی دیگه براش معنی نخواهد داشت، ثانیا هزینه هاشم نسبت به یه مجرد خیلی کمتره.
    در هر حال صلاح مملکت خویش خسروان دانند...
    من اول موضع خودم را مشخص کنم که متاهلم و پذیرش گرفتم و قراره با همسرم برم.خیلی خوشحال شدم دیدم شما همچین کامنتی دادی که هزینه هاش خییلیی کمتره.گفتم اگه اطلاعات بیشتری دارین به اشتراک بگذارید چون من فکر می کردم بیشتره

Member
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط ahmadfxsarmaye نمایش پست ها
    من اول موضع خودم را مشخص کنم که متاهلم و پذیرش گرفتم و قراره با همسرم برم.خیلی خوشحال شدم دیدم شما همچین کامنتی دادی که هزینه هاش خییلیی کمتره.گفتم اگه اطلاعات بیشتری دارین به اشتراک بگذارید چون من فکر می کردم بیشتره
    خوب مشخصه که کمتره. فرض کن شما مجرد که باشی در کم هزینه ترین حالت یه اتاق اجاره میکنی که توی یه خونه است و با یکی دو نفر دیگه هزینه تقسیم میشه. ولی دقیقا نصفِ اون حالتی نیست که یه خونه جمع و جور رو اجاره کنی. مثلا بابت اتاق 400 الی 500 دلار میدین، در حالیکه واسه یه خونه 700 الی 850 تا (این مبالغ ناممکن نیست).

خوب واقعا نسبت به زمانیکه جفتتون تنها باشین، یه مقدار صرفه جویی شده دیگه.

از اون ور خورد و خوراک از اینم ملموس تره. واسه یه نفر تنها، اگه خودش بخواد اغلب مواقع آشپزی کنه، مثلا 250 دلار در ماه هزینه مواد غذاییشه، ولی واسه دونفر این هزینه میشه 300 الی به زور 400.
    بازم صرفه اش بیشتره. مجردها هم کمتر حوصله آشپزی دارن و در نتیجه هزینه بیشتری بابت غذای حاضری از جیبشون میره.

ولی اگه یه زوج همدل و همفکر باشین، کارای آشپزی رو هم تقسیم میکنین که در حق کسی اجحاف نشه، و غذاهای راحت درست میکنین که نخواد کلی پای گاز وایسین، فلذا زندگی شیرین تر میشه.

من اینطوری بهتون بگم که اغلب مجردهایی که دور و ور ما دانشجو هستن، موجودی حسابشون در هر زمان، واقعا به اندازه خرج یکسالشون نیست.
    ولی واسه متاهل ها این موجودی خیلی راحت تر بالا میره اگه دو طرف کار کنن یا فاند داشته باشن. دیگه خودتون تفاوتش رو مقایسه کنین!

نقل قول نوشته اصلی توسط zhila594 نمایش پست ها
    خوب مشخصه که کمتره. فرض کن شما مجرد که باشی در کم هزینه ترین حالت یه اتاق اجاره میکنی که توی یه خونه است و با یکی دو نفر دیگه هزینه تقسیم میشه. ولی دقیقا نصفِ اون حالتی نیست که یه خونه جمع و جور رو اجاره کنی. مثلا بابت اتاق 400 الی 500 دلار میدین، در حالیکه واسه یه خونه 700 الی 850 تا (این مبالغ ناممکن نیست).

خوب واقعا نسبت به زمانیکه جفتتون تنها باشین، یه مقدار صرفه جویی شده دیگه.

از اون ور خورد و خوراک از اینم ملموس تره. واسه یه نفر تنها، اگه خودش بخواد اغلب مواقع آشپزی کنه، مثلا 250 دلار در ماه هزینه مواد غذاییشه، ولی واسه دونفر این هزینه میشه 300 الی به زور 400.
    بازم صرفه اش بیشتره. مجردها هم کمتر حوصله آشپزی دارن و در نتیجه هزینه بیشتری بابت غذای حاضری از جیبشون میره.

ولی اگه یه زوج همدل و همفکر باشین، کارای آشپزی رو هم تقسیم میکنین که در حق کسی اجحاف نشه، و غذاهای راحت درست میکنین که نخواد کلی پای گاز وایسین، فلذا زندگی شیرین تر میشه.

من اینطوری بهتون بگم که اغلب مجردهایی که دور و ور ما دانشجو هستن، موجودی حسابشون در هر زمان، واقعا به اندازه خرج یکسالشون نیست.
    ولی واسه متاهل ها این موجودی خیلی راحت تر بالا میره اگه دو طرف کار کنن یا فاند داشته باشن. دیگه خودتون تفاوتش رو مقایسه کنین!
    اهاااان!
    پس بفرمایید به صرفه تره... نه کمتر .هرچند که ما خوشحال می شدیم اگه کمتر می بود
    راستش من دارم میرم اروپا و شما ظاهرا امریکا تشریف دارید..یعنی شما می فرمایید هزینه زندگی یه زوج بدون در نظر گرفتن اجاره خونه نهایت 200 تا بالاتره؟

واسه اینکه یه نکته ای هم در چارچوب بحث بگم.دوستان گرامی دوتا نکته را در نظر بگیرند.اصولا اکثر دوستان قصدشون سخت درس خوندنه پس احتمالا بودن کسی که از نطر عاطفی و خیلی مسایل دیگه در کنار انسان باشه، کمک بزرگی به حفظ تمرکز روی درس خوندن و افزایش انرژی برای ادامه راه و انگیزه و امید برای تحمل سختی ها واهد داد.
    اما این هم مهمه که شخص مورد نظر را 1-دوست داشته باشید(با شناخت) و شخص مورد نظر هم با شما همراه باشه نه اینکه مانع راه!

Member
    رشته و دانشگاه

بله به صرفه تره، یا به عبارتی صرفه جویی بیشتر و پس انداز بیشتری ممکنه.
    همه هزینه ها فقط اجاره و خورد و خوراک نیست البته، ولی درکل آره واقعا برای یه زوج هزینه ها متعادل تر هستن (کمتر که دیگه نمیشه که! )
    بله، شناخت رو خیلی خوب فرمودین.
    ازدواج، خوبش خوبه. ولی هول هولکی و بدون شناخت نتیجه اش یه ازدواج خیلی ریسکیه.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    عمران آزاد

سلام
    دوست عزیز منظور از سوال ایشون و همچنین سوال خود منم هستش که متاهل بودن کمکی به بهبود شرایط گرفتن ویزای تحصیلی میشه یا نتیجه عکس داره ؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)