صفحه 4 از 7 نخستنخست 1234567 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 31 تا 40 , از مجموع 65

موضوع: تجربیات روزهای اول پس از ورود به سوئد و مشکلات آن

ApplyAbroad Veteran
    tornado آواتار ها

پیش فرض پاسخ : تجربیات روزهای اول پس از ورود به سوئد و مشکلات آن

نقل قول نوشته اصلی توسط silence scream نمایش پست ها
    [/COLOR]

الان یعنی حرف کیو قبول کنیم (البته می دونم منبع اصلی باید سایت اداره ی مهاجرت باشه..ولی این دو تا خیلی متناقض بود!)

با تشکر
    person number ربطی به اداره مهاجرت نداره؛ باید از اداره مالیات اون رو بگیرید.
    من مورد های زیادی می شناسم که ویزای زیر یکسال داشته اند و بهشون person number نداده اند
    اطلاعات من بر مبنای تجربیات و شنیده های من است که ممکن است در برخی مواقع هم نادرست باشد یا به روز نباشد!

ApplyAbroad Veteran
    silence scream آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط tornado نمایش پست ها
    person number ربطی به اداره مهاجرت نداره؛ باید از اداره مالیات اون رو بگیرید.
    من مورد های زیادی می شناسم که ویزای زیر یکسال داشته اند و بهشون person number نداده اند
    خب اونوقت این موارد برای انتقال وجه از ایران، یا بدتر از اون نگهداری پولشون چه می کردند ؟ یعنی باید تو جیبشون نگهداری کنند پولشونو !؟

یه سوال جانبی: آیا منظور شما از «ویزای زیر یک سال» همون رشته های 60 واحدیه؟

سپاس
    اراده ی مصممی که آرزوی بزرگی را همراهی می کند و ذهنی که شکست را نمی پذیرد، راه خود را از میان مشکلات پیدا خواهد نمود
    با دادن امتیاز + به دوستانی که به ما کمک میکنند ، روحیه همکاری و دوستی را در فروم ترویج کنیم
    آیا می دانستید می توانید حتی بصورت ناشناس، نتایج پذیرش خود را وارد نمایید!؟ دریغ نفرمایید که از شما دریغ نکردند

ApplyAbroad Veteran
    tornado آواتار ها

خب اونوقت این موارد برای انتقال وجه از ایران، یا بدتر از اون نگهداری پولشون چه می کردند ؟ یعنی باید تو جیبشون نگهداری کنند پولشونو !؟
    سپاس
    در مورد دانشگاه kth می دونم که با nordea بانک طرف قرارداد هست و مشکلی نخواهد بود.
    اما سایر دانشگاه ها؛ احتمالا باید راهکارهایی رو داشته باشند.

بله منظور رشته های 60 واحدی هست.
    اطلاعات من بر مبنای تجربیات و شنیده های من است که ممکن است در برخی مواقع هم نادرست باشد یا به روز نباشد!

Member niloofar.r آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    statistics

دوستان عزیز یک سوال

تورنادو گفته بود که دانشگاه استکهلم با بانک SEB قرارداد داره ولی هیچ تمهیداتی نیندیشیده!!! پس ما چه کار کنیم؟
    اون اول که میرسیم باید Person Number و حساب بانکی و غیره را چه کار کنیم؟
    نمیشه ما هم در بانک Nordea حساب باز کنیم.
    Tornado شما که دانشگاه استکهلم بودید چه کردید؟
    چون ما مشکل جا نداشتن را هم داریم که غوزی بالای غوز است و دیگر وقت برخورد با مشکلات عجیبی از این دست را نداریم.
    دانشگاه استکهلم با این امکانات دادنهاش خسته نشه
    خداوندا تو میدانی که انسان بودن و ماندن در این دنیا چه دشوار است
    چه رنجی میکشد آنکس که
    انسان است و از احساس سرشار است

ApplyAbroad Veteran
    tornado آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط niloofar.r نمایش پست ها
    دوستان عزیز یک سوال

تورنادو گفته بود که دانشگاه استکهلم با بانک SEB قرارداد داره ولی هیچ تمهیداتی نیندیشیده!!! پس ما چه کار کنیم؟
    اون اول که میرسیم باید Person Number و حساب بانکی و غیره را چه کار کنیم؟
    نمیشه ما هم در بانک Nordea حساب باز کنیم.
    Tornado شما که دانشگاه استکهلم بودید چه کردید؟
    چون ما مشکل جا نداشتن را هم داریم که غوزی بالای غوز است و دیگر وقت برخورد با مشکلات عجیبی از این دست را نداریم.
    دانشگاه استکهلم با این امکانات دادنهاش خسته نشه
    من آخرش مجبور شدم وایسم تا person number من بیاد.
    وقتی این شماره بیاد شما در هر بانکی می توانید حساب باز کنید که من ترجیح دادم در nordea حساب باز کنم.
    حتی نامه دانشگاه هم نتونست باعث بشه که بدون این شماره بانک برای من حساب باز کنه.
    باید تاکید کنم که این مشکل دانشجویان دانشگاه استکهلم هست نه kth

Member mfrad آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    MSc. Ecotechnology & Sustainable Development - MidSweden University

سلام
    آیا مساله تاخیر در صدور person number و طول کشیدنش (و بالطبع افتتاح حساب بعد از اون) به منطقه و شهر ربط داره؟ ما که در اوسترشوند هستیم هم همینقدر گرفتاری داریم یا چون کم جمعیت تره این روال زودتر انجام میشه؟ اصلا می دونین اوسترشوند کجاست؟!! غرب Umea ست تقریباً
    دکتری در سوئد = نه تنها هزینه نداره، بلکه حقوق هم میگیرید (در صورت پذیرش: فول فاند، 5 ساله، هر سال هم افزایش پیدا میکنه)!!!
    از پاسخ گویی به سوالات عمومی و سوالاتی که در این سایت قبلاً پاسخ داده شده از طریق "پیام خصوصی" معذورم

Member niloofar.r آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    statistics

اونوقت چه قدر طول کشید تا person number شما بیاد؟

یعنی این همه مدت هرجا میرفتی، دنبال خانه، دانشگاه و ... چند میلیون پولو با خودت اینور و اونور میبردی؟

tornado شما که انقدر اطلاعاتت کامله و لطف هم میکنی و کمک میکنی میشه بگی ما همون موقع که از هواپیما پیاده میشیم چیکار کنیم؟ این را باتوجه به این بگو که خانه هم پیدا نکردیم. اول بریم اداره مالیات یا.... ؟

یکی از کسانی هم که اونجا بود میگفت هاستلها هم همش پره. با این احتساب کسی مثل من که اونجا آشنایی هم نداره که بره پیشش بمونه باید تو خیابون بمونه؟ واقعا فکر نمیکدم امکانات دهی یه دانشگاه خوب مثل استکهلم اینقدر افتضاح باشه.

نقل قول نوشته اصلی توسط tornado نمایش پست ها
    من آخرش مجبور شدم وایسم تا person number من بیاد.
    وقتی این شماره بیاد شما در هر بانکی می توانید حساب باز کنید که من ترجیح دادم در nordea حساب باز کنم.
    حتی نامه دانشگاه هم نتونست باعث بشه که بدون این شماره بانک برای من حساب باز کنه.
    باید تاکید کنم که این مشکل دانشجویان دانشگاه استکهلم هست نه kth
    خداوندا تو میدانی که انسان بودن و ماندن در این دنیا چه دشوار است
    چه رنجی میکشد آنکس که
    انسان است و از احساس سرشار است

ApplyAbroad Veteran
    tornado آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط niloofar.r نمایش پست ها
    اونوقت چه قدر طول کشید تا person number شما بیاد؟

یعنی این همه مدت هرجا میرفتی، دنبال خانه، دانشگاه و ... چند میلیون پولو با خودت اینور و اونور میبردی؟

tornado شما که انقدر اطلاعاتت کامله و لطف هم میکنی و کمک میکنی میشه بگی ما همون موقع که از هواپیما پیاده میشیم چیکار کنیم؟ این را باتوجه به این بگو که خانه هم پیدا نکردیم. اول بریم اداره مالیات یا.... ؟

یکی از کسانی هم که اونجا بود میگفت هاستلها هم همش پره. با این احتساب کسی مثل من که اونجا آشنایی هم نداره که بره پیشش بمونه باید تو خیابون بمونه؟ واقعا فکر نمیکدم امکانات دهی یه دانشگاه خوب مثل استکهلم اینقدر افتضاح باشه.
    فکر کنم یک یا حداکثر دو هفته ای بیادغ دقیقا یادم نیست.
    در استکهلم باید به skavarket بروید. و آدرس خودتون رو اعلام کنید.
    دقیقا امکانات دهی دانشگاه استکهلم افتضاح است؛ وبرای من که کسی هم نبود حتی این چیز ها رو هم بگه کار خیلی خیلی سخت بود.
    به بچه های استکهلم شدیدا توصیه می کنم با بچه های kth در تماس باشند؛ چون دانشگاه kth اطلاعات رو کامل در اختیار دانشجویانش قرار می ده.
    البته این کار برای من سخت نبود چون من در Kista درس می خونم و بسیاری از همکلاسی های من دانشجویان kth هستند ولی اگه در main campus استکهلم درس می خوانید سعی کنید که حداقل با یکی از دانشجویان kth در تماس باشید تا اطلاعات رو از آنها بپرسید.
    در ضمن می توانید در فیس بوک kth هم عضو شوید تا از آنجا هم یکسری اطلاعات بگیرید.

Junior Member

سپاس
    دوست عزيز نگران نباشيد.
    كساني كه master دو ساله قبول شده اند يا كساني كه ويزايشان يك سال و يك روز به بالا است، به راحتي person number را از اداره مربوطه ميگيرند.
    كساني كه زير يك سال هستند يك شماره مانند person number از دانشگاه خواهند گرفت و تمام موارد از جمله افتتاح حساب بانكي از طريق اين شماره مانند تمام دانشجويان ديگر مي باشد.
    ظاهرا در شهر هاي كوچك دريافت شماره 2 هفته تا يك ماه و در استكهلم و گوتبرگ 1 تا 2 روز زمان ميبرد.

ApplyAbroad Veteran
    tornado آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط farhadmf نمایش پست ها
    دوست عزيز نگران نباشيد.
    كساني كه master دو ساله قبول شده اند يا كساني كه ويزايشان يك سال و يك روز به بالا است، به راحتي person number را از اداره مربوطه ميگيرند.
    كساني كه زير يك سال هستند يك شماره مانند person number از دانشگاه خواهند گرفت و تمام موارد از جمله افتتاح حساب بانكي از طريق اين شماره مانند تمام دانشجويان ديگر مي باشد.
    ظاهرا در شهر هاي كوچك دريافت شماره 2 هفته تا يك ماه و در استكهلم و گوتبرگ 1 تا 2 روز زمان ميبرد.
    شماره ای که دانشگاه می ده (T number) هست که هیچ استفاده ای بجز در دانشگاه نداره؛ و بانک اون شماره رو قبول نمی کنه.
    جالب اینه که من امروز رفتم swedbank یک حساب باز کنم؛ که گفت بدون swedish id برات حساب باز نمی کنیم؛ و اینجا داشتن person number هم برخی مواقع فایده ای نداره. البته شهر به شهر مثل اینکه سخت گیری هاشون فرق می کنه

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)