صفحه 9 از 16 نخستنخست 12345678910111213141516 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 81 تا 90 , از مجموع 157

موضوع: اطلاعات سفر به تاشکند جهت مصاحبه و دریافت ویزا آمریکا (بلیت، هتل و غیره)

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    EE

پیش فرض پاسخ : اطلاعات راجع به سفر به تاشکند - ازبکستان

ممنونم اگه مناسب الان نیست داشتنش فایده ای نداره
    چیزی که تو این فروم ندیدم نحوه رفتن به سمرقند و بخاراست

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    EE

نقل قول نوشته اصلی توسط saeedsharif نمایش پست ها
    من دارمش ولي اطلاعاتش ديگه به درد نمي خوره به نظرم. اطلاعاتي كه توي سال 2012 توي تاپيك هايي مثل همين تاپيك اومده خيلي به روز تر و بهتره. ولي در هر صورت اگه ميخواين ايميل تون رو برام پ.خ كنين بفرستم براتون
    راستی یه سوال من که F2 هستم و مدارکمو از دانشگاه نگرفتم هنوز میتونم ترجمه غیر رسمی ببرم؟

Senior Member saeedsharif آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    EE-UNC Charlotte

والله من براي خانمم تمام مداركش رو مي خواست و به خاطرش كسري مدرك زد و كلي كارمون عقب افتاد. شما هم حتما تمام مداركتون رو ببريد كه اونجا به چنين چيزي نخورين. غيررسمي ها رو هم بعضي از دارالترجمه ها ترجمه مي كنن و مهرشون رو مي زنن. پ.خ بديد تا اسم يكي شون رو بگم. در رابطه با سفر به سمرقند و بخارا هم معمولا چند تا راه هست كه بسته به نحوه خرج كردن شماست. يه زماني تعداد زياد مي شه و آژانسي كه شما رو برده اونجا يك ون مي گيره و مي بردتون و مي گردوندتون و يا هم خودتون قطار مي گيريد و مي ريد سمرقند و بخارا كه قطارهاشون دو دستن كه يك دسته سريع السيره و يك دسته هم عاديه كه هر جفتش رو هم مي شه استفاده كرد.
    نقل قول نوشته اصلی توسط samaneh2527 نمایش پست ها
    راستی یه سوال من که F2 هستم و مدارکمو از دانشگاه نگرفتم هنوز میتونم ترجمه غیر رسمی ببرم؟
    واقعا که!!!

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    EE

نقل قول نوشته اصلی توسط saeedsharif نمایش پست ها
    والله من براي خانمم تمام مداركش رو مي خواست و به خاطرش كسري مدرك زد و كلي كارمون عقب افتاد. شما هم حتما تمام مداركتون رو ببريد كه اونجا به چنين چيزي نخورين. غيررسمي ها رو هم بعضي از دارالترجمه ها ترجمه مي كنن و مهرشون رو مي زنن. پ.خ بديد تا اسم يكي شون رو بگم. در رابطه با سفر به سمرقند و بخارا هم معمولا چند تا راه هست كه بسته به نحوه خرج كردن شماست. يه زماني تعداد زياد مي شه و آژانسي كه شما رو برده اونجا يك ون مي گيره و مي بردتون و مي گردوندتون و يا هم خودتون قطار مي گيريد و مي ريد سمرقند و بخارا كه قطارهاشون دو دستن كه يك دسته سريع السيره و يك دسته هم عاديه كه هر جفتش رو هم مي شه استفاده كرد.
    برای هتل چی؟ قطعا که یه روزه نمیشه رفت!

Junior Member

بچه ها بین کلامتون میخواستم بگم برای ازبکستان به هیچ وجه به آژانس سیران گشت مراجعه نکنید، یعنی بی شرف ترین آدم هایی هستند که من تا حالا باهاشون برخورد کردم. نزدیک 200 دلار از ما بیشتر گرفتن، اینقدر هم دیر ویزا رو به من دادند که نتونستم کاری کنم؛ یکی از دوستام هم به خاطر این احمق ها نرسید و وقتشو از دست داد، یعنی در این حد این آژانس پست و بی عرضه است. به دوستانتون هم بگید که مثل ما ضرر نکنین

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    EE

نقل قول نوشته اصلی توسط gattaca نمایش پست ها
    بچه ها بین کلامتون میخواستم بگم برای ازبکستان به هیچ وجه به آژانس سیران گشت مراجعه نکنید، یعنی بی شرف ترین آدم هایی هستند که من تا حالا باهاشون برخورد کردم. نزدیک 200 دلار از ما بیشتر گرفتن، اینقدر هم دیر ویزا رو به من دادند که نتونستم کاری کنم؛ یکی از دوستام هم به خاطر این احمق ها نرسید و وقتشو از دست داد، یعنی در این حد این آژانس پست و بی عرضه است. به دوستانتون هم بگید که مثل ما ضرر نکنین
    چقدر گرفت ازتون؟

رشته و دانشگاه
    EE-UNC Charlotte

اون رو دیگه تور می تونه براتون هماهنگ کنه، ولی اگر هم سمرقند و بخارا نتونستید برید چیز زیادی رو از دست ندادید، قشنگ ترین چیز سمرقند و بخارا اینه که توش می تونی هنوز مردمان زیادی رو توی اون دیار پیدا کنی که فارسی صحبت می کنند و به فارسی زبان بودن افتخار می کنند. بقیه اش مسجده همش و از آنجا که توی دوران کمونیسم هدف حذف تمام آثار مذهبی و فرهنگی بوده، چیز زیادی ازش نمونده. راستی کی برنامه سفر به تاشکند رو دارید؟
    برای هتل چی؟ قطعا که یه روزه نمیشه رفت!
    واقعا که!!!

Junior Member

چقدر گرفت ازتون؟
    مثلا برا ویزا 160 دلار برا هتل هم شبی 95 دلار که جاهای دیگه 75 دلار، و اینکه پول اون دوستمم که ویزاش نرسید رو بش پس ندادن، یعنی پول هتل رو

رشته و دانشگاه
    EE-UNC Charlotte

به هر حال ما اینجا توی اپلای ابرود حنجره مون رو پاره می کنم که دیگه بقیه بچه ها آزمون و خطا نکنند و از تجربه ما استفاده کنند. من موندم که شما یعنی یک بار هم به سایت سر نزدید و این تاپیک رو مطالعه نکردید ؟؟ یک چیز کلی بگم و اون هم اینه که هر آژانسی توی یک سری شهرها و کشورها تخصص داره و رفتن به سایر جاهایی که برای اون کشور بخصوص تخصص ندارن کار اشتباهی یه. مثلا یکی از آژانس هایی که توی همین اپلای ابرود هم یک مدت تبلیغ اش بود تخصص قبرس اش خیلی بالا بود و بچه ها برای قبرس از اون استفاده می کردند ولی من به یکی از آژانس ها که برای قبرس مراجعه کردم گفتند که ما قبرس کار نمی کنیم، اما اگه بخواید بازم براتون کاراش رو انجام می دیم، حالا این بنده خدا صادق بود ولی می تونست همین رو نگه و فرد رو بندازه توی هچل.
    یا مثلا یک آژانسی دم شرکت ماست که من رفتم گفتم که میشه زمینی هم رفت ازبکستان، گفت که ما داریم یک خانمی رو داریم می فرستیم ببینیم که شدنی یه و هزینه هاش چقدر در می آد تا تجربه مون زیاد بشه، بهش گفتم که خودش راضیه که شده موش آزمایشگاهی شما، گفت آره راضیه. شما هم شدید موش آزمایشگاهی شون دیگه. به هر حال براتون آرزوی صبر می کنم ، ولی من اگه جای شما بودم حتما ازش شکایت می کردم
    نقل قول نوشته اصلی توسط gattaca نمایش پست ها
    مثلا برا ویزا 160 دلار برا هتل هم شبی 95 دلار که جاهای دیگه 75 دلار، و اینکه پول اون دوستمم که ویزاش نرسید رو بش پس ندادن، یعنی پول هتل رو
    واقعا که!!!

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    EE

نکات کلی در رابطه با سفر به ازبکستان، هتل(هتل شودلیک)، وسایل مورد نیاز برای سفر.
    1. هتل شودلیک 9 طبقه داره با احتساب طبقه اول برای لابی و رستوران­ها و هر طبقه12 یا 16 اتاق داره.
    2. هتل شودلیک استخر ندارد.
    3. برای خودتون، مسواک، خمیر دندان، شامپو، صابون، دمپایی (حتماً) بیارید. اگر که اهل رعایت مسائل نجاست اینها هستید، دو دست دمپایی بیارید یکی برای داخل حمام و یکی برای قدم زدن تو اتاق و اگر خواستید یک روفرشی بیارید که برای نماز خوندن روی آن راحت باشید.
    4. اینجا همه چی رو باید چونه بزنید. با تاکسی ها اول چونه بزنید قیمت رو طی کنید بعداً سوار بشید. تاکسی ها اکثراً شخصی هستند و قریب 90% ماتیز هستند. کرایه رو با 2000 سوم (واحد پول ازبکستان) استارت بزنید برای مسیرهای کوتاه. ما معمولاً 3000 تا دادیم برای مسیر متوسط و بالا. یعنی می­گفت 6000 تا آوردیمش رو 3000. پس حواستون باشه.
    5. اینا از پلیس خودشون خیلی حساب می برند.
    6. اگر مترو میخواهید برید حتماً پاسپورت یا کپی اون و کپی ویزای ازبکستان همراهتون باشه وگرنه مجبورید برید پاسگاه
    7. یه مجموعه ورزش آبی هست که خب نسبت به تهران تجهیزاتش کمتره ولی بد نیست. اسمش Aqua Park هست. نزدیک هتل le grand plaza هست اگر اشتباه نکرده باشم. قیمت اون 25000 سوم هستش. برای اونجا حتماً با خودتون دمپایی و کرم بدن (برای نسوختن) ببرید.
    8. رستوران افندی غذاهای ترکی میده و خیلی عالیه. قیمت بهترین غذا 16500 سوم هست و نوشیدنی دوغ یا کولا لیوانی 1000 سوم. دقت کنید که همه رستوران ها 10 الی 15 درصد حق سرویس می‌گیرند.
    9. یه بازاری هست به اسمهAley bazaar که از اونجا می­تونید میوه با قیمت ارزونتر از تهران بخرید. باز چونه زدن یادتون نره. همونجا در انتهای بازار سمت راست یه کبابی هست که رو ذغال پخت میکنه که کوبیده و شیشلیک با اندازه متوسط سیخی 2000 سوم هست.
    10. صبحانه ها خوب هست و سیر میشید.
    11. از هتل نوشیدنی (کولا، آب و ...) نخرید که گرونه. از همون بازار بخرید یا Alyski Bazar خوبه.
    12. اعداد تو زبان ازبکی دقیقاً مثل زبان ترکی هست. فارسی رو هم امتحان کنید. ما چند بار با ترکی حرف زدیم کارمون راه افتاد.
    13. یه سری جاهای دیدنی مثل ساختمان سنا، مجسمه ساختمان مخابرات و ... تو نزدیکی هتل شودلیک هست که میشه پیاده رفت. یه پارک خیلی بزرگ و دلباز هم هست که یه نمه شبیه پارک لاله و ملت هست.
    14. ماشین ها به عابر پیاده خیلی احترام میذارن هنگام عبور از خیابون.
    15. اتاق­های جنوبی شودلیک روبروی استادیوم پاختاکور هستند. (اگر تو آدرس دادن گیر کردید بگید استادیوم پاختاکور)
    16. یه مشکلی که اینجا داره خیابون ها تابلو اسم نداره واسه همین باید غریزی برید جلو یا با تاکسی.
    17. توی میدان امیر تیمور یه مسجد معروف هست و دو سه تا کافه و غذاخوری. مرغ بریان تیکه شده میده با سالاد و سس مخصوص و نوشیدنی با نون­های معروف خودشون، نفری 13000 سوم (غذا اونجا نخوردم).
    18. اگر با خودتون غذا آوردید مثل غذا آماده یا تن ماهی یا ... ، نگران گرم کردن نباشید. ظاهراً همه هتل ها اینجوری هستند. میرید رستوران میگید غذاهای من رو گرم کن (نحوه گرم کردم رو توضیح بدید) میتونید نوشیدنی خودتون رو ببرید اونجا. روی یک میز مینشونه شما رو. همه چی رو میچینه و غذا رو براتون سرو میکنه. یخ هم بخواید میاره. آخر سر هم نیاز به انعام و ... نیست. جزو خدمات هتله. شاید 2 الی 3 وعده اینجوری خوبه.
    19. رو یخچال­های توی اتاق زیاد حساب باز نکنید. هم کوچیکه هم سرد نمیکنه.
    20. معمولاً بیرون میخوایم بریم، پاسپورت و دلارها رو با خودمون می­بریم. اینجا safe box داره ولی کلیدهاش میگن گم شده و البته امنیت پولی نداره. توصیه لیدر تور هم این بود که با خودتون ببرید، شهر امن تره.
    21. اگر می­خواهد با ایران تماس بگیرید، خیلی گرون تموم میشه. دقیقه­ای تقریباً 1600 سوم. داخل تاشکند زنگ بزنید میشه 150 سوم. شماره­های تاشکند 7 رقمی هست و شماره موبایل با ثابت تفاوتی نداره. سعی کنید شماره هتل رو بدید با شما تماس بگیرن از ایران.
    22. یه جا هست به اسم Musical Fountain (فواره­ها با صدای موزیک ارتفاعش کم و زیاد میشه). خیلی پی ش­پا افتاده­ تر از مورد پارک ملت هست ولی جالبه و محیط­اش دلنوازه. این مکان روبروی هتل Tashkant Palace Hotel است.
    23. یک خیابون اصلی اسم­اش هست Naovy Kochasi. اینا "کوچه" به خیابان میگن. هتل شودلیک با این خیابان 300 متر فاصله داره. و در تقاطع با این خیابان یک رودخانه رد میشه که ملت میافتن توش شنا میکنن. بالاتر از این رودخانه یک غذاخوری هست که واقعاً غذاها با کیفیت، خوشمزه و با قیمت مناسب هست. حتماً شیشلیک، کباب، ماهی اینجا رو امتحان کنید.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)