صفحه 8 از 11 نخستنخست 1234567891011 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 71 تا 80 , از مجموع 108

موضوع: قانون جدید ویزای مالزی و مشکلات آن

پیش فرض پاسخ : قانون جدید ویزای مالزی و مشکلات آن

هشدار جدی وزارت کشور مالزی به دانشجویان خارجی

وزیر کشور جدید مالزی به دانشجویان خارجی در خصوص سوء‌استفاده از ویزای دانشجویی هشدار جدی داد.

به گزارش خبرنگار دانشگاهی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) در مالزی، داتوک سری احمد زاهد حمیدی، وزیر کشور جدید مالزی هشدار داد که این وزارتخانه بزودی علیه خارجیانی که از ویزاهای مسافرتی و دانشجویی خود سوء‌استفاده کرده و یا بیشتر از مدت ویزای خود در مالزی اقامت داشته باشند (Overstay) اقدام جدی انجام می‌دهد.

وی تصریح کرد: دپارتمان مهاجرت مالزی به طور جدی و فعالانه در حال مانیتور کردن خارجیانی است که به ناهنجاری‌های اجتماعی دامن می‌زنند.

وی تاکید کرد: ما علیه آنهایی که از ویزای دانشجویی خود سوء‌استفاده کرده و به فعالیت‌های بازرگانی و دیگر فعالیت‌هایی که خارج از حیطه ویزایشان است مبادرت می‌کنند، واکنش جدی نشان خواهیم داد.

وزیر کشور جدید مالزی افزود: اگر ویزایتان تمام شده است خود را معرفی کنید و ما مشکل را مسالمت‌آمیز برطرف می‌کنیم.

سلام دوستان عزیز

من از دانشگاه ام ام یو افر گرفتم اما از اون جایی که من تا 5 روز دیگه سرباز میشم ممنون میشم کمکم کنید /
    ایا من میتونم به عنوان توریست برم و در اونجا ویزا یک ساله بگیرم و برای دانشگاه اقدام کنم
    میشه راهنمایی کنید ؟
    واقعا نمیدونم چیکار باید بکنم چون سایت دانشگاه نوشته اصلا این کارو نکنید و به عنوان توریست نیاین
    اگر میشود کمکم کنید اصلا وقتی ندارم جایی شنیدم این قانون هنوز تصویب نشده
    چیکار باید بکنم ایا باید به کشور دیگر م بروم مثل دبی یا ..... ممنون میشم کمکم کنید

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    accounting- Iran

نقل قول نوشته اصلی توسط raminkamali نمایش پست ها
    سلام.
    با توجه به قانون جدید اداره مهاجرت مالزی ویزای توریستی ورودی ایرانیان به کشور مالزی از 3 ماه به 14 روز کاهش یافت و طبق لیست ارائه شده اداره مهاجرت مالزی ایران در فهرست کشورهایی قرار گرفت که دو هفته می توانند به مالزی ورود نمایند.
    همچنین بنا به قوانین جدید اداره مهاجرت مالزی در سال 2012 ، فقط دانشجویان خارجی میتوانند در مالزی مشغول تحصیل شوند که قبل از ورود به مالزی پروسه ویزای دانشجویی آنها طی شده و تائیدیه ویزای دانشجویی از اداره مهاجرت صادر شده باشد، در غیر اینصورت صرف ورود با ویزای توریستی به مالزی، هیچ فرد خارجی حق تحصیل نداشته و میبایست خاک مالزی را ترک نماید

منابع : http://iran-gpg.com/gpg%20uploader/t...02012-%202.pdf
    و
    منبع موثق از سایت اداره مهاجرت مالزی http://www.imi.gov.my/index.php?opti...mid=73&lang=en
    با سلام
    اگر بخواهیم این ویزای دو هفته ای را برای دو هفته دیگر هم تمدید کنیم امکانش وجود دارد؟
    دوست من دانشجوی دکترای دانشگاه یو ام بود. چند ماه پیش کار پیدا کرد و ویزای تحصیلی اش را باطل کرد و ویزای کاری برایش گرفتند. الان می خواهد از این کار استعفا بدهد. 4 ماه برای ازدواج ایران بیاید و بعد برای دفاع از رساله دکترایش (الان سابمیت کرده) و پیدا کردن کار مجدد (ترجیحا تدریس) به مالزی برود. اما دو هفته اجازه اقامت در مالزی برای این کار خیلی کم است. دوستان راه حلی به نظرتان می رسد؟

نقل قول نوشته اصلی توسط najmehhajian نمایش پست ها
    با سلام
    اگر بخواهیم این ویزای دو هفته ای را برای دو هفته دیگر هم تمدید کنیم امکانش وجود دارد؟
    دوست من دانشجوی دکترای دانشگاه یو ام بود. چند ماه پیش کار پیدا کرد و ویزای تحصیلی اش را باطل کرد و ویزای کاری برایش گرفتند. الان می خواهد از این کار استعفا بدهد. 4 ماه برای ازدواج ایران بیاید و بعد برای دفاع از رساله دکترایش (الان سابمیت کرده) و پیدا کردن کار مجدد (ترجیحا تدریس) به مالزی برود. اما دو هفته اجازه اقامت در مالزی برای این کار خیلی کم است. دوستان راه حلی به نظرتان می رسد؟

راه حلش اينه كه وقتي رسيد مالزي دعوت نامه رسمي از كسي كه ساكن مالزي هستش رو ببره اداره مهاجرت تو پوتراجايا اونجا اقدام كنه براي تمديد. فكر كنم 750 رينگيت هم هزينه داشته باشه

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    accounting- Iran

نقل قول نوشته اصلی توسط hassan20 نمایش پست ها
    راه حلش اينه كه وقتي رسيد مالزي دعوت نامه رسمي از كسي كه ساكن مالزي هستش رو ببره اداره مهاجرت تو پوتراجايا اونجا اقدام كنه براي تمديد. فكر كنم 750 رينگيت هم هزينه داشته باشه
    خیلی ممنون از پاسختون
    یه سوال دیگه دارم. این تمدید با استفاده از دعوتنامه برای چه مدت اضافه بر دو هفته اصلی انجام می شه؟

نقل قول نوشته اصلی توسط najmehhajian نمایش پست ها
    خیلی ممنون از پاسختون
    یه سوال دیگه دارم. این تمدید با استفاده از دعوتنامه برای چه مدت اضافه بر دو هفته اصلی انجام می شه؟
    براي سه ماه

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    accounting- Iran

براي سه ماه
    متشکرم
    این کار قطعی هست یا ممکن است موافقت نکنند؟ یعنی صرف داشتن دعوتنامه از کسی که مقیم مالزی است ( مثلا یک استاد دانشگاه مالزیایی یا ایرانی مقیم) و اینکه تو قبلا آنجا درس خوانده ای و جلسه دفاع دکتری داری باعث تمدید ویزا می شود یا ممکن است موافقت نکنند؟ اگر لازم است می تواند برود پوتراجایا سوال کند. اما از چه قسمتی؟ اگر هم می دانید قطعی هست که چه بهتر.

Junior Member pjabbarzadeh آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Universiti Putra Malaysia

دوستان اخرین اطلاعات اینجانب از ویزای خود که در دانشگاه UPM داده بودم:

اینجانب در 25 جولای با بلیط و بدون ویزای قبلی یا سوشیال وارد فرودگاه کولالامپور شدم و در آنجا مهر ویزای 90 روزه زدند. خیلی ها در من تنش ایجاد می کردند که ویزای نمیدهند یا فلان قدر جریمه می گیرند و غیره.

ولی من دانشگاه ایرادی نگرفت و مدارک اینجانب را گرفت. مدارک را من زمانیکه به دانشگاه دادم همش 60 روز باقی مانده بود. که حدود 50 روز بعد دانشگاه اعلام کرد که پاسپورت ها را ببریم سابمیت کنیم. از زمانی هم که پاسپورت را سابمیت کردم حدود 50 روز گذشت. که عملا از 90 روزم گذشته بود و من از ترس اینکه پلیس بدون پاسپورت من را بازداشت نکند از دانشگاه بیرون نیامدم. البته من در دانشگاه سکونت هم دارم. گرچه یک رسید داده بود ولی ترجیح دادم مشکلی پیش نیاید.

خلاصه ویزای دانشجویی را زدند و برای این یک ماهی هم که در واقع بدون ویزا بودم نیز یک ویزای سوشیال زده بودند. یعنی کل این پروسه سه ماه طول کشید ولی چون یک ماه زودتر از ثبت نام رسیده بودم برای من شد چهار ماه.

کلا هزینه ویزا هم 140 رینگیت شد. نه جریمه گرفتند و نه پرسونال باند که قبلا گفته بودند 1500 رینگیت گرو می گیرند.

خلاصه دوستان این همه به من استرس وارد کردند ولی همه چیز حل شد و نیاز نشد من از مالزی خارج شوم و بیام ایران برای سوشیال. متاسفانه دوستانه خیلی مواقع از روی بی فکری راهنمایی می کنند. همان مهر فرودگاه در حکم سوشیال است یعنی چه که باید برگردی ایران و سوشیال بگیری.

خلاصه این بود داستان. امیدوارم به درد بقیه بخورد. البته الان کمی قوانین تغییر کرد ولی باز هم هر چیزی را خودتون تحقیق کنید. روی حرف دیگران حساب باز نکنید. زیرا قوانین مدام تغییر می کند.

درود بر همگی
    ایمان داشتن به توانایی های خود، نیمی از موفقیت و کامیابی است. «ژاک روسو»

Junior Member

براي سه ماه
    لطفا بیشتر توضیح دهید. دعوتنامه رسمی چطور تهیه میشه؟ من در سایت مهاجرت مالزی فرمی پیدا نکردم.چه کسی می تونه نامه بده؟ آیا ایرانی ای که با ویزای کاری در مالزی هست میتونه دیگری رو دعوت کنه؟

Junior Member

سلام دوستان
    یه سوال دارم.
    من یه برنامه ی سفر حدوداً شونزده روزه دارم سمت مالزی و تایلند، برنامه م از این قرار بود که یه هفته تو مالزی بمونم بعد حدود پنج روز از مالزی خارج شم و برم تایلند و بعدش دوباره برگردم و پرواز برگشتم از کوآلا باشه، اما امروز یکی از دوستان بهم گفت که وقتی وارد مالزی می شی سیزده روز بعد باید خارج شی و این امکان رو نداری که بیشتر از اون میزان تو مالزی بمونی، سوالی که من دارم اینه، وقتی من بعد از یک هفته از مالزی خارج می شم و وارد یه کشور دیگه ( تایلند ) می شم، بعد از اینکه دوباره به مالزی برگردم مگه یه ویزای مجدد برام صادر نمی شه، من ویزای کاری یا دانشجویی ندارم و با همون مهری که تو فرودگاه تو پاس می زنن و می گن چهارده روز اعتبار داره می خوام برم مالزی، اگه ممکنه منو راهنمایی کنید، ممنونتون می شم.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)