صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 15

موضوع: تبدیل مدرک فوق دیپلم به پیش دانشگاهی

Junior Member

Question تبدیل مدرک فوق دیپلم به پیش دانشگاهی

میخواستم اینجا دوستان اطلاعاتی درباره تبدیل مدرک فوق دیپلم به پیش دانشگاهی بدن.

1- آیا این مدرک در ایران هم اعتبار داره؟
    3- با توجه به این که ارزشیابی مدارک پزشکی در ایران نیاز به داشتن پیش دانشگاهی داره، آیا میشه مدرک فوق دیپلمو تبدیل به پیش دانشگاهی کرد و در ایران ارائه داد؟
    3- چطور میشه تبدیل کرد؟

Junior Member

پیش فرض پاسخ : تبدیل مدرک فوق دیپلم به پیش دانشگاهی

مدرک فوق دیپلم کسانی که در رشته های فنی و حرفه ای دیپلم گرفته اند، مثلا هنرستان بودن و دیپلم معماری گرفتن و بعد از قبولی در دانشگاه و گرفتن مدرک فوق دیپلم، قصد تبدیل این مدرک (فوق دیپلم) به پیش دانشگاهی دارند، میتوانند با مراجعه به اداره کل امور مراکز فنی و حرفه ای مدرک فوق دیپلم خود را به پیش دانشگاهی تبدیل کنند.
    این مدرک بعد از ترجمه قابل ارائه به کشورهایی هست که برای پذیرش نیاز به پیش دانشگاهی ایران دارن.
    حالا سوال اینجاست که کسانی که این شرایط را دارند و قصد ادامه تحصیل در خارج از کشور و در رشته های پزشکی دارند، حتماَ بعد از اتمام تحصیل برای تایید مدرکشون نیاز به مدرک پیش دانشگاهی دارن، آیا میشه از این مدرک در ایران هم به عنوان پیش دانشگاهی استفاده کرد؟ یا فقط برای ارائه به دانشگاهای خارجی استفاده میشود!

Junior Member

من هم این مشکل رو دارم دیپلم و فوق دیپلم و لیسانس کامپیوتر دارم و حالا که می خواهم پزیرش بگیرم مدرک فوق دیپلم رو به عنوان پیش دانشگاهی قبول میکنن و یک امتحان هم میگیرن (توی امریکا)
    راجع به تبدیلش من چیزی نشنیدم! کسی نمیدونه؟؟

Member only_flight آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    n/a

من یه سوال دارم ، منی که دیپلم فنی + کاردانی دارم ، موقعی که مدرک رو تبدیل به پیش دانشگاهی کردم ، جزو چه نوع دیپلم نظری قرار میگیرم ؟ یا اصلا اسمی ازش برده نمیشه و به عنوان دیپلم 12 ساله فقط میشه استفاده کرد؟
    دستم بویگل میداد، مرا به جرم چیدن گلمحکومکردند؛ اما هیچ کس فکر نکرد شاید من شاخه گلیکاشتهباشم.

<<ارنستو رافایل چه گوارا دلا سرنا>>

Junior Member

از دوستان کسی تا حالا این پروسه تبدیل مدرک فوق دیپلم به پیش دانشگاهی رو طی نکرده ؟

با سلام.من مدرک لیسانس ناپیوسته دارم و اگه مدرک فوق دیپلم رو به پیش دانشگاهی تبدیل کنیم،اونوقت مدرک لیسانس همون فوق دیپلم میشه از نظر دانشگاه مقصد یا نه؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    کارشناسی ناپیوسته نرم افزار - دانشگاه آزاد اسلامی واحد

سلام بچه ها من خیلی پیگیری کردم ولی اصلا آموزش و پرورش قبول نمی کنه تبدیل کنه !!! اینو تازه از شما می شنوم ها !!!!!

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    کارشناسی ناپیوسته نرم افزار - دانشگاه آزاد اسلامی واحد

من در تاریخ 18/01/94 زنگ زدم به دانشگاه فنی و حرفه ای سراسر کشور قسمت آموزش . گفتن که این نمونه زیاد داشتیم و شما باید یه نامه به ما بدید مبنی بر اینکه ما نیاز به پیش دانشگاهی داریم . اون ها هم یه نامه میدن که فقط توش میزنه کاردانی این فارغ التحصیل حکم ورود به تمام رشته های آموزش عالی کشور رو میده و مثل پیش می مونه . اما این بدرد دانشگاه مقصد نمی خوره مگراینکه خیلی درپیت باشه دانشگاش . من بارها اقدام گرفتن و خیلی سخت گیری می کنن جدیداً

Junior Member

شرمندگی از آقا بابک باید بگم خیلی موافق نیستم

معدل ارشد اگر نسبت به لیسانس
    افزایش معنی دار پیدا کرده باشه حتی میتونه مهم تر هم باشه.
    معمولاً هر کس بنا به سوابقی که دیده نظر می ده و الزاماً هیچی مطلق نیست.

سلام به همه ی دوستان . من هنرستانی بودم و همین مشکل رو داشتم و رفتم آموزش و پروش خیابان قرنی و یه آقایی یه برگه ای بهم دادش که توش توضیح داده بود که نظام آموزشی در ایران بدین صورت هستش و اونایی که مدرک پیش دانشگاهی ندارن میتونن توی همه ی مقاطع شرکت کنند و مهر و امضا هم کردش و گفت که اینم باید ترجمه و ارسال بشه و مشکل اینطوری حل میشه

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)