صفحه 195 از 251 نخستنخست ... 95145185186187188189190191192193194195196197198199200201202203204205245 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,941 تا 1,950 , از مجموع 2510

موضوع: متقاضیان مهاجرت فدرال که برای پرونده استانی کاندید شده اند

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Water Resources Engineer, Tehran University

پیش فرض پاسخ : متقاضیان مهاجرت فدرال که برای پرونده استانی کاندید شده اند

با سلام به همه دوستان و با عرض معذرت از غیبت طولانی، من در 8 جون ایمیلی از ورشو دریافت کردم که کارت پایان خدمت همسرم را می خواست( کپی و ترجمه) که من 2-3 روز بعدش با ایمیل براشون فرستادم، چون خوشبختانه یک ترجمه از کارت را با خودمان آورده بودیم و فقط سوال کردم که آیا همین ایمیل کافی است یا باید با پست بفرستم که پاسخ آمد ( فرداش!) که نه همین ایمیل کافیه. و امروز ایمیل پ ر آمد که خواسته بودند پاسپورت ها و 2 قطعه عکس را با پست فوریر به ورشو بفرستیم ظرف 30 روز.
    با توجه به اینکه همسرم بلیط برای ایران دارد برای 12 جولای که کمتر از 1 ماه مانده، من یک ایمیل زدم که آیا اگر پاسورت ها را بفرستیم تا 12 جولای به ما برمی گردد ؟ و سوال دومم هم این بود که با توجه به اینکه ما الان در کانادا هستیم، آیا می شود پرینت ویزا در همین کانادا انجام شود ؟
    حالا منتظر پاسخ خواهم بود و امیدوارم مثل کارت پایان خدمت، سریع جواب بدهند.
    آیا در میان دوستان کسی هست که پاسپورت فرستاده باشد و دریافت کرده باشد؟ در این صورت میشه بگید که معمولا چقدر طول می کشه تا پاسپورت برگرده ؟
    ممنون از راهنماییتان

Junior Member
    رشته و دانشگاه

ما در ونکور هستیم و اول که آمدیم و خواستیم بچه را در مدرسه ثبت نام کنیم، با همین مسئله مواجه شدیم که گفتند چون ورک پرمیت هستید، باید نامه از کارفرما بیارید، که برای من هم خیلی عجیب بود! ولی علتش اینه که همه کسانی که با ورک پرمیت می آیند اینجا از طرف کارفرمایی دعوت شدند و ما جز استثنا هستیم که در عین اینکه ورک پرمیت داریم ولی کار نداریم! و حالا تا بخوایم این استثنا را به قول شما به این کارمندان کشور قانونمند بفهمانیم خدا می داند چه زمانی می برد.... و شاید اصلا نشود. ما از میان بر استفاده کردیم. شوهرم پیش یکی از دوستانش کار والینتیر می کرد، گفتیم آره پدر بچه جایی کار پارت تایم داره، گفت یک نامه از طرف آنها بیارید، دوستان ما هم لطف کردند یک نامه گواهی کار دادند و من با ایمیل برای مسول مربوطه فرستادم و اونم خیلی گیر نداد که مثلا فیش حقوق یا تکس و یا ... بیار و همان نامه را که تهیه اش فکر کنم برای اکثر افرادی که اینجا دوست و آشنایی داشته باشند امکان پذیر است را قبول کردند.
    ولی گاهی این چیزها شانسی و ممکن به تور کسی بیفتی که بخواد گیر بده...
    ESL هم اینحا تعلق می گیره.
    در مورد پول ماهانه به بچه در اینجا می دونم که حتما باید پی آر باشی که تعلق بگیره.
    در مورد بیمه که اینجا اسم دیگری داره به همه تعلق می گیره ولی پولش را ماهانه باید بدهید، در صورتی که برای پی آر ها اگر در آمد نداشته باشند هزینه اش بهشون بر می گردد یا در صورت در آمد کم بهشان تخفیف داده می شه.
    در مورد کار پیدا کردن هم من کار مرتبط پیدا کردم و در طول مراحل مصاحبه و سایر مراحل هیچ وقت ازم نپرسیدند که پی آر داری یا سین نامبرت را بگو و بعد از استخدام جز مدارکی که ازم خواستند گفتند اجازه کارت را بده.
    ولی کلا به نظرم کار پیدا کردن خیلی شانسی و 90 درصد ربط به داشتن آشنا و معرفی داره و به قول خودشان نت ورک حرف اول را می زنه! من خودم از طریق نت ورک کار پیدا کردم و بعد هم که رفتم داخل دیدم که نت ورک چه غوغایی می کنه! مثلا هر زمان به هر تخصصی احتیاج دارند اول در شبکه داخلی چندین بار اعلام می کنند که اگر آشنایی دارید معرفی کنید و بعد آگهی می دهند. ولی شوهرم کارش را بدون نت ورک و در مدت زمان خیلی کوتاه پیدا کرد، بنابراین من فکر کنم واقعا درست است که ما باید تلاش کنیم ولی شانس و اقبال خیلی مهم تر و اگه بخوام شانس و اقبال را به صورت ملموس تری ترجمه کنم این است که شخص جویای کار در زمانی که جایی واقعا دنبال تخصص او هست در آنجا قرار بگیره و البته که باید توانایی ارائه خودش و قابلیت هایش را داشته باشه و به قول معروف چیزی در چنته داشته باشه، ولی اگه شرط اولی تامین نشه اگر شخص دانشمند هم باشه فایده ای نداره!

Member
    رشته و دانشگاه
    ارشد نرم افزار - شهید بهشتی

نقل قول نوشته اصلی توسط Hft نمایش پست ها
    من تقریبا مطمینم اگه با این اوضاع پ ر من بیاد به کالگری نقل مکان می کنم و میرم پیش دوستای دیگم
    وضعیت کار برای رشته کامپیوتر تو اونتاریو بخصوص اتاوا و تورنتو از همه جای دیگه بهتره اگر اینجا نتونستید کار پیدا کنید خیلی سخت تر خواهید توانست در کلگری کار پیدا کنید. به نظر من بگردید ببینید اشکال کار کجاست ، شاید رزومه اتون یا زبانتون مشکل داره. چون ویزای کار اونقدر مسئله مهمی برای کارفرماها نیست، بخصوص اگر بهشون بگید که منتظر پی آر هستید و بزودی پی آرتون رو می گیرید خیالشون راحت میشه.

من کار اولم رو با ویزای کار بدست آوردم. دوست دیگه‌ای هم در رشته حسابداری دارم که اونهم الان با ویزای کار اینجاست و از طریق آژانسهای کاریابی با همون ویزای کار تا الان سه تا کار پیدا کرده .
    اقدام استانی : اپریل 2012 / تایید: سپتامبر 2012 (اونتاریو) / ارسال برای فدرال :16اکتبر2012 / فایل نامبر : 5 دسامبر 2012/ مدیکال : 4 اپریل2013/انجام مدیکال : 10 اپریل / پاس ریکوئست : 11 دسامبر/ لند : 18 ژانویه2014
    اطلاعات متقضیان فدرال نامینیت شده توسط استان

Member sharrareh آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    فوق لیسانس برق الکترونیک

سلام دوستان عزیز ما هم دیروز پاس رکوئست شدیم . امیدوارم برای همه دوستان این اتفاق به زودی بیفته طبق جدول myriam,Nina1359,sun-2013,و من مدیکالمون مال jan2014 بود . مطمئنم نفر بعدی شمایید nioonioo .
    شروع پروسه در دمشق: 17 دسامبر 2007
    ارسال مدارک استانی (اونتاریو) :3 می 2012 دریافت فایل نامبرا استانی: 14 فوریه 2013 تاریخ این پراسس:9 آوریل 2013
    دریافت مدیکال:2 ؤانویه 2014
    دریافت نامه کار : 4 دسامبر 2012 دریافت مدیکال : 12 جون 2013 پاس رکوئست: 27 سپتامبر 2013

Member
    رشته و دانشگاه
    کارشناسی نرم افزار آزاد تهران

نقل قول نوشته اصلی توسط sharrareh نمایش پست ها
    سلام دوستان عزیز ما هم دیروز پاس رکوئست شدیم . امیدوارم برای همه دوستان این اتفاق به زودی بیفته طبق جدول myriam,Nina1359,sun-2013,و من مدیکالمون مال jan2014 بود .
    مطمئنم نفر بعدی شمایید nioonioo .
    مرسی شراره خیلی مبارک مدیکال من هم ژانویه هست ولی دکتر سرش شلوغ بود 12 فوریه فرستاد امیدوارم پ ر ما هم بیاد به امید یدار شما در اینجا

Junior Member
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط nioonioo نمایش پست ها
    دوست عزیز تبریک و متشکرم از اطلاع رسانی لطفا ما را در جریان ادامه کار قرار دهید
    سلام، من از زمان دریافت ایمیل پ ر که ۱۸ جون بود ۲ روز منتظر شدم چون درمورد بلیط همسرم وزمان برگشت پاسپورتها و اینکه ما کانادا هستیم سوال کرده بودم و چون جوابی نیامد دیگه نخواستم وقت را تلف کنم و دیروز پاسپورت ها را با فدکس فرستادم.
    از بین افرادی که پ ر شدند، کسی هست که پاسپورت ها را فرستاده باشه؟ اگه آره کسی هست که پاسپورت هاش رو دریافت کرده باشه ؟
    من یک حدود زمانی از این پروسه می خوام، اگه کسی می دونه لطفا راهنمایی کنه؟ موندیم با بلیط همسرم چی کار کنیم ؟ چون بعد یک سال قراربود بره ایران و کارهای نیمه کاره را ظرف ۳ هفته انجام بده و برگرده، کلی به همه گفته بودییم و برنامه ریزی کرده بودیم!

Member sharrareh آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    فوق لیسانس برق الکترونیک

من 7 فوریه مدیکالم ارسال شده
    شروع پروسه در دمشق: 17 دسامبر 2007
    ارسال مدارک استانی (اونتاریو) :3 می 2012 دریافت فایل نامبرا استانی: 14 فوریه 2013 تاریخ این پراسس:9 آوریل 2013
    دریافت مدیکال:2 ؤانویه 2014
    دریافت نامه کار : 4 دسامبر 2012 دریافت مدیکال : 12 جون 2013 پاس رکوئست: 27 سپتامبر 2013

سلام دوستان قدیمی. از اینکه میبینم دوستان یکی پس از دیگری پ ر میشن خوشحالم. ما که اوریل 2013 مدیکال دادیم و هنوز خبری نیست. از بچه های دوره ما فقط یکی پ ر شده و بقیه همه بعد از ما هستند. در تماس هستم تا بعد.

Member
    رشته و دانشگاه
    کارشناسی نرم افزار آزاد تهران

نقل قول نوشته اصلی توسط behroozcalgary نمایش پست ها
    سلام دوستان قدیمی. از اینکه میبینم دوستان یک6ی پس از دیگری پ ر میشن خوشحالم. ما که اوریل 2013 مدیکال دادیم و هنوز خبری نیست. از بچه های دوره ما فقط یکی پ ر شده و بقیه همه بعد از ما هستند. در تماس هستم تا بعد.
    سلام دوست عزیزم خوشحالم که از شما خبزی شنیدم و ناراحت شدم که هنوز پ ر نشده اید فکر می کر دم شما پ ر شده اید من هم هنوز منتظرم

ApplyAbroad Champion
    علی جون آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    مهندسی عمران

سلام دوستان. منم یکسال و ده روزه که کانادام، ۱۵ ماه پیش مدیکال دادم و شش ماه پیش هم همزمان با بهروز لندینگ فی و مدارک تکمیلی رو فرستادم ورشو و هنوز هیچ خبری نیست. خبری شد همینجا مینویسم
    پرونده فدرال> اقدام: سپتامبر ۲۰۰۶ /بعد از شش سال کنسل شد!
    پرونده آلبــرتا> کاندید: مـارچ ۲۰۱۲ / لند با ویزای کار:‌ جون ۲۰۱۳ / اقامت دایم: ژانویه ۲۰۱۵ / شهروندی: آگوست ۲۰۱۸ [جزئیات]

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)