صفحه 9 از 76 نخستنخست 1234567891011121314151617181959 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 81 تا 90 , از مجموع 753

موضوع: همه چیز درباره تغییر رشته!!

Junior Member mhoseink آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Business and Technology- TUT

پیش فرض پاسخ : همه چیز درباره تغییر رشته!!

نقل قول نوشته اصلی توسط mehbang نمایش پست ها
    سلام
    ليسانس مكانيك دارم.دوس دارم مستر astronomy يا astrophysics كلا رشته‌های مرتبط به نجوم)
    بخوانم
    بك گروند نسبتا خوبی در اين زمينه دارم
    امكانش هست واسه مستر اپلای كنم يا باير روباره از ليسانس شروع كنم؟
    مرسی
    سلام
    بله هست. شاید گذراندن چند درس به عنوان پیشنیاز برای شما از سوی دانشگاه مقصد الزامی شود. اما بهترین راه این است که سایت دانشگاهها را نگاه کنی و از بخش ادمیشن آنها سوال بپرسی
    دریای آرام ناخدای قهرمان نمی سازد

سلام دوستان. من ترم آخر فوق صنایع هستم واسه دکترا هم یه استاد توی مالزی بهم اکی داده ولی حقیقتش دوست ندارم صنایع بخونم یعنی حقیقتش بدم میاد از صنایع. به نظرتون اگر واسه مستر روبوتیک یا آی تی اپلای بکنم پذیرش می گیرم؟!!

Junior Member

سلام
    من از یه دوستی(غیر موثق) شنیدم خود وزارت علوم در مورد تغییر رشته محدودیت هایی واسه تایید پذیرش در مقطع بعدی داره؟(یعنی باید مرتبط باشه تا تایید کنند) .آیا صحت داره؟

Banned
    رشته و دانشگاه
    مهندسی مواد

به طور کلی توی بحث تغییر رشته خیلی باید دقت کنید و بی گدار به اب نزنید. بعضا حتی توی خود ایران دیده میشه که اونایی که تغییر رشته میدن تو آینده با مشکل مواجه میشن. تو بعضی از سایت های دانشگاه های خارج هم بعضا توی مینیمم ریکوایرمنت هاشون مینویسن که تغییر رشته نباید داده باشید. من خودم شخصا فقط در مورد رشته مدیریت اجرایی دیدم که بچه های مهندسی واردش شدن و مشکلی نداشتن و برای دکترا هم ادامه دادن. اما رشته های دیگه قضیش فرق میکنه. به نظر من عاقلانه ترین کار اینه که بدونی چی میخوای بخونی و بری در این مورد تحقیق کنی.

Junior Member

سلام.يكي از دوستاي من از رشته برق ميخواد بره teaching بخونه.معدلش تو رشته ي خودش بالا نيست اما 2 سال سابقه تدريس زبان داره و نمره ielts هم بالاست. ضمنا آمريكا در اولويته براش..كجا رو پيشنهاد مي دين كه بتونه بورس هم بشه؟

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط parisa66 نمایش پست ها
    سلام.يكي از دوستاي من از رشته برق ميخواد بره teaching بخونه.معدلش تو رشته ي خودش بالا نيست اما 2 سال سابقه تدريس زبان داره و نمره ielts هم بالاست. ضمنا آمريكا در اولويته براش..كجا رو پيشنهاد مي دين كه بتونه بورس هم بشه؟
    منظورتون از teaching چیه؟ یعنی میخواد معلم مدرسه بشه، یا منظورتون ESL و نظیر اینهاست؟

Junior Member

سلام من دانشجوی رشته ریاضی دانشگاه صنعتی شریف هستم که می خواهم برای اپلای تغییر رشته بدم به علوم کامپیوتر و تقریبا تمام دروس اساسی این رشته رو گذروندم ،میخواستم بدونم که آیا شانسی برای انجام این کار هست.معدلمم هم زیاد بالا نیست .

Banned
    رشته و دانشگاه
    مهندسی مواد

نقل قول نوشته اصلی توسط ali_1989 نمایش پست ها
    سلام من دانشجوی رشته ریاضی دانشگاه صنعتی شریف هستم که می خواهم برای اپلای تغییر رشته بدم به علوم کامپیوتر و تقریبا تمام دروس اساسی این رشته رو گذروندم ،میخواستم بدونم که آیا شانسی برای انجام این کار هست.معدلمم هم زیاد بالا نیست .
    بله شانس هست. موقعی تغییر رشته شانس پذیرش رو کم میکنه که شما دروس اصلی رو نگذرونده باشی...اما وقتی تو ریز نمراتت ببینن که دروس لازم رو گذروندی مشکل برطرف میشه...اینکه معدلت بالا نیست دیگه یه بحث دیگه هست...

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی برق علوم تحقیقات

سلام.من رشتم مهندسی الکترونیک ودوستم مهندسی پلیمر هستش...از دانشگاه ازاد...می خوایم به مهندسی صنایع تغییر رشته بدیم..ایا امکانش هست؟و کدوم کشور معتبر تره که هزینشم پایین باشه؟
    ممنون

ApplyAbroad Hero a2011 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط parisa66 نمایش پست ها
    من آلمان رو پیشنهاد می کنم ! به دلایل زیر :

1- هزینه تحصیل در آلمان به مراتب از کشورهایی مانند آمریکا، استرالیا، کانادا و حتی مالزی و اغلب کشورهای اروپایی بسیار کمتر می باشد. بطوری که در اکثر دانشگاه های آلمان هزینه ای برای تحصیل گرفته نمی شود و تنها هزینه ی ناچیزی بابت ثبت نام و خدمات دانشجویی (مانند کارت دانشجویی و کارت حمل نقل شهری که دارنده این کارت ها از تخفیفات برای خرید برخی کالاها و دیگر خدمات برخوردار می شود) از دانشجو دریافت می شود. پس دیگه احتیاج چندانی به فاند نسیت !

3- از دیگر مزایای تحصیل در آلمان امکان تحصیل به زبان انگلیسی بدون ارائه مدرک زبان برای برخی رشته ها است. البته این امکان فقط در بعضی دانشگاه های آلمان موجود است و در اغلب دانشگاه ها برای اکثر رشته ها ارائه مدرک زبان انگلیسی الزامی است.

2- مزیت دیگر تحصیل در آلمان این است که دانشجو بعد از یک سال می تواند رشته تحصیلی خود را عوض کند و حتی تعداد دفعات عوض کردن رشته تحصیلی هیچ محدودیتی ندارد. این امکان آزادی بیشتری برای پیدا کردن رشته مورد علاقه به دانشجو می دهد.

3- و اینکه هزينه زندگی در آلمان بسیار پایین تر از اغلب کشورهای پیشرفته اروپایی از جمله فرانسه. انگلیس. هلند و... است !

اگه سوالی داشتین بپرسید !

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)