صفحه 5 از 76 نخستنخست 12345678910111213141555 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 41 تا 50 , از مجموع 753

موضوع: همه چیز درباره تغییر رشته!!

Senior Member

پیش فرض پاسخ : تغییر رشته در مستر - شروع از دوره لیسانس

سوالات شما خيلي كليه و به راحتي نميشه بهشون پاسخ داد. به خصوص در مورد سطح زندگي و رضايت مهاجرها و ...
    مطلبي كه به ذهن من مي رسه و ممكنه كمكتون كنه اينه:مشكلي كه براي خواندن رشته هاي هنري وجود داره اينه كه براي هنر فاند نمي دن. خيلي به ندرت پيش مياد كه كسي بتونه براي اين جور رشته ها كمك هزينه بگيره و در نتيجه بر سر هزينه ها مشكل خواهيد داشت.

پیش فرض پاسخ : تاثیر تغییر رشته در پذیرش و فاند

سلام
    من کارشناسی ارشد فیزیک دارم و پایان نامه ام در زمینه تهیه نانومواد هست. می خوام کارشناسی ارشدمواد یا مکانیک ( مربوط به نانو) بخونم.آیا شانس پذیرش از کانادا دارم

سلام بچه ها،
    من دانشجوی ارشد کامپیوتر در رشته معماری کامپیوتر هستم، اما علاقم Image processing و robotic هست که ربط بیشتری با رشته هوش داره، الان هم مشغول انجام یک پروژه در همین رابطه هستم، که تو CV آوردم، سئوال من اینه که این تفاوت تحصیلات و علاقه در پزیرش من در دانشگاه های امریکا چقدر تاثیر میزاره?
    P.s.
    I took GRE and TOEFL(88)
    You think you can or you can't either way you're right

Bahareh64
    Guest

پیش فرض آیا امکان تغییر رشته از کارشناسی به ارشد در سوئد وجود دارد ؟

'''آیا امکان تغییر رشته از کارشناسی به ارشد در سوئد وجود دارد ؟'''

لطفا دوستانی که اطلاعاتی در این زمینه دارند من را راهنمایی کنند
    من لیسانس ریاضی دارم ولی می خوام ارشد, مهندسی کامپیوتر یا IT درسوئد بخوانم, آیا امکان این کار وجود دارد ؟

ApplyAbroad Veteran
    tornado آواتار ها

پیش فرض پاسخ : آیا امکان تغییر رشته از کارشناسی به ارشد در سوئد وجود دارد ؟

نقل قول نوشته اصلی توسط Bahareh64
    '''آیا امکان تغییر رشته از کارشناسی به ارشد در سوئد وجود دارد ؟'''

لطفا دوستانی که اطلاعاتی در این زمینه دارند من را راهنمایی کنند
    من لیسانس ریاضی دارم ولی می خوام ارشد, مهندسی کامپیوتر یا IT درسوئد بخوانم, آیا امکان این کار وجود دارد ؟
    بايد سايت دانشگاه مورد نظر رو ببيني چي نوشته
    اكثرا نوشتن بايد رشتتون اكثر درس هاي كامپوتر رو شامل شده باشه
    ولي باز هم بستگي به دانشگاهي داره كه بخواهي براش اپلاي كني
    اطلاعات من بر مبنای تجربیات و شنیده های من است که ممکن است در برخی مواقع هم نادرست باشد یا به روز نباشد!

Senior Member

صرف نظر از علاقه های تحقیقاتی، شانس پذیرش تو رشته خودتون و تو زمینه کاری تزتون خیلی بیشتر هست. مگر اینکه از پروژه ای که انجام دادید مقاله های خوبی داشته باشید. ولی صرف اینکه یه پروژه ای انجام بدید و تو CV بیارید تاثیر چندانی نداره.

Bahareh64
    Guest

پیش فرض آیا امکان تغییر رشته از کارشناسی به ارشد در سوئد وجود دارد ؟

از پاسخ شما متشکرم , من سایت بعضی از دانشگاه ها رو چک کردم مثلا Chalmers دو قسمت برای هر رشته داره یکی تحت عنوان Undergraduate profile و دیگری , Prerequisites برای مثال:

Software Engineering and Technology (MPSEN)
    Undergraduate profile: Major in Information engineering, Computer science, Computer engineering, Mechatronics or Industrial engineering and management
    Prerequisites: Programming, Mathematical analysis, Discrete mathematics, Linear algebra, Object- oriented design, Mathematical statistics, Algorithms and/or Data structures and Basic software engineering

حالا سوال من اینه که برای پذیرش فقط مدرک لیسانس رو نگاه میکنند یا ممکنه برای جبران نداشتن لیسانس در او رشته هایی که در Undergraduate profile گفته, مثلا نمره ی GRE Subject را رو نشون بدیم یا مثلا یه مقاله بدیم.
    آیا اونا همینکه مدرک همخوانی نداشته باشه اصلا بقییه چیزها را در نظر نمیگیرن ؟
    یه سوال دیگه ای که دارم اینه که Undergraduate profile بعضی رشته ها با رشته من یعنی Mathematics همخوانی داره ولی در قسمت , Prerequisites بعضی هاش رو پاس نکردم - چون تو رشته ی من چنین درس هایی نبوده - حالا با توجه به این موضوع آیا در پذیرش مشکل خواهم داشت ؟
    از دوستانی که در سوئد با چنین وضعییتی آشنایی دارن خواهشمندم تجربه هاشون رو در میان بزارن.
    متشکرم

ApplyAbroad Veteran
    tornado آواتار ها

پیش فرض پاسخ : آیا امکان تغییر رشته از کارشناسی به ارشد در سوئد وجود دارد ؟

نقل قول نوشته اصلی توسط Bahareh64
    حالا سوال من اینه که برای پذیرش فقط مدرک لیسانس رو نگاه میکنند یا ممکنه برای جبران نداشتن لیسانس در او رشته هایی که در Undergraduate profile گفته, مثلا نمره ی GRE Subject را رو نشون بدیم یا مثلا یه مقاله بدیم.
    آیا اونا همینکه مدرک همخوانی نداشته باشه اصلا بقییه چیزها را در نظر نمیگیرن ؟
    یه سوال دیگه ای که دارم اینه که Undergraduate profile بعضی رشته ها با رشته من یعنی Mathematics همخوانی داره ولی در قسمت , Prerequisites بعضی هاش رو پاس نکردم - چون تو رشته ی من چنین درس هایی نبوده - حالا با توجه به این موضوع آیا در پذیرش مشکل خواهم داشت ؟
    از دوستانی که در سوئد با چنین وضعییتی آشنایی دارن خواهشمندم تجربه هاشون رو در میان بزارن.
    متشکرم
    خوب ايني كه مي نويسم نظر خودم هست و جايي چيزي نخوندم
    نظر به اينكه سوئدي ها خيلي در پيش نياز هاي اعلام شده سفت و سخت مي گيرند و اصلا ارفاق تو كارشون نيست خيلي بعيد مي دونم بتوني با چيزي جبران بكني اين مساله رو
    اگر درس هايي رو كه نوشته پاس كردي و فقط مشكل مدرك هست شايد بتوني با يك Motivation Letter قوي و توضيح اين مساله طرف رو مجاب كني ولي يادت باشه همزمان با شما كلي آدم با رشته كامپيوتر براي اين رشته اپلاي مي كنند كه قطعا اولويت خواهند داشت.
    بعضي از رشته ها هم هست كه بطور مشترك از رياضي، آمار و كامپيوتر مي گيرند؛ به نظرم اونها رو امتحان كن
    اطلاعات من بر مبنای تجربیات و شنیده های من است که ممکن است در برخی مواقع هم نادرست باشد یا به روز نباشد!

پیش فرض تغییر رشته از علوم پایه به مهندسی

خواهش می کنم کسانی که خودشان یا دوستان و نزدیکانشان توانسته اند از تحصیلات لیسانس در علوم پایه به رشته های فنی مهندسی در تحصیلات تکمیلی تغییر رشته دهند تجربیاتشون رو در این جا قرار بدهند. سئوال خیلی از دوستانمه تو دانشگاه.
    ممنونم....خیلی زیاد! :-[

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    nutrition

پیش فرض پاسخ : کمک!کسانی که خودشان یا دوستانشان تجربه تغییر رشته داشته اند: علوم پایه به مهندسی

سلام.يكي از دوستاي من با فوق ليسانس علوم سياسي داره دكتراي حقوق ميخونه و من هم دارم تغيير رشته ميدم.دانشگاهي كه دارم Apply مي كنم تماس گرفتم گفتند اگه مدارك رو بفرستيم و تشخيص بدند كه با توجه به دروس پاس شده ميتوني رشته جديد رو بكشي و استادي در اين رمينه پيدا كني ميتوني تغيير رشته بديد.
    خدايا چنان كن سرانجام كار تو خوشنود باشي و ما رستگار

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)