نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 10

موضوع: تاثير استاد در طول تحصيلات تكميلي

Junior Member

پیش فرض تاثير استاد در طول تحصيلات تكميلي

مدتي كه يه سئوال ذهنم رو مشغول كرده لطفا راهنمايي كنيد.

تاثير استاد در طول دوره تحصيلات تكميلي در ايران (تقريبا در همه دانشگاههاي معتبر تا اونجايي كه من مطلع هستم و البته رشته هاي Science & Engineering) خيلي كم رنگه ، براي خود من كه از اميركبير M.S گرفتم نقش استاد فقط وعده و وعيد بوده و اگر بخواهم منصف باشم كمي ترغيب كردن به فيلدهاي جديدي كه دانشجوهاي ديگه اخيرا كار كردند (حتي بدون ذره اي مطالعه روي اون فيلدها). برام خيلي مهم كه بدونم اوضاع استادها خارج از ايران و در دانشگاههاي معتبر معمولا چطوره؟ مطمئنا مقاله و رتبه استاد معيار خيلي درستي براي فعال بودنش نيست (مثلا استاد خودم الان دانشيار و بزودي استاد تمام ميشه)اما معيار بهتري براي فعال و بروز بودن يك استاد چي ميتونه باشه؟

پیش فرض پاسخ : تاثير استاد در طول تحصيلات تكميلي

هیچ وقت نباید از استاد انتظار زیادی داشته باشین. معمولا توی دکتری میگن "swim or sink" اگه واقعا بخواین ببینین که یه استاد چقدر خوبه باید ببینین که دانشجوهای قبلیش الان چی کار میکنین و کجا هستن. استادهای معروف معمولا خیلی با دانشجو وقت نمیذارن ولی ممکنه که advice خوبتری بدن. استادهای جوون مخصوصا اونایی که هنوز assistant professor هستن معمولا خیلی فعالتر هستن و بیشتر با کار دانشجو درگیر مشن. اینی که کدوم از اینها بهتره کاملا به روحتون بستگی داره.
    لطفا قوانین فروم رو بخونید و با رعایت اونها در بهبود کیفیت فروم سهیم باشید.

ApplyAbroad Champion
    maryamgoli آواتار ها

پس در هر دو صورت آدم خودش بايد كاراي پروژه رو پيش ببره وليكن يه ايراد استاداي جوون اينه كه يه حس رقابت با خود آدم هم دارن و تا خودشون استاد تمام نشن سعي ميكنن بيشتر كار خودشون پيش بره... مگر اينكه واقعا large minded باشن و با انصاف كه به قول معروف منفعت 50 50 رو مد نظر داشته باشن. استاداي با سابقه از اين لحاظ به نظرم بهترن چون در عين حال كه همون تلاش رو مي كني از حمايت هاي لازم هم بهره مند مي شي و ساپورت ميشي.

تست استاد شناسی: فکر میکنید این استاد از اون swim to sink هاست یا از اونایی که active و sharp هستند؟
    تصاویر پیوست تصاویر پیوست
    • نوع فایل: jpg prof.jpg (6.9 کیلوبایت, 39 views)
    غافل چون صبح کند می اندیشد که چه کند؛<br />عاقل می اندیشد که خدا با او چه خواهد کرد

Junior Member

استادای قديمی مزايای خودشونو دارن مثلا چون خيلی وقته روی يک موضوع کار می کنن اگه دانشجوشون بشی حداقلش اينه موقع مقاله دادن خيلی شانستو بالا میبرن برای accept مقالت و مطمئنا دانشجوهای قديميش می تونن کمکت کنن.
    استادای جونم فعالن ازت کار زياد می کشن و نسبت به قديمی ها بروز تر هستند.
    در مورد سوال سخت Modir اگه اين استاد دانشجوی ايرانی داره بهترين کار سوال کردن از اونه.

من خودم شخصا استادای جوون رو ترجیح میدم شایدم این بستگی به محیطی که توش بودم داره ولی با این موافقم که استادای جوون ازت بیشتر کار میکشن ولی خوب آبدیده می شی! ;D
    در مورد عکس هم باید بگم شما تست استاد شناسی نذاشتی تست قیافه شناسی گذاشتی مدیر جان!!!
    Johann Kaspar Lavater was born on November 15, 1741<br />Swiss theologian, 1741-1801<br />Intuition is the clear conception of the whole at once

Senior Member

جناب modir،
    يعني اين استاد هيچ پروفايلي نداره؟!! با عکس که چيزي نميشه فهميد. page استادو آدم خوب بخونه خيلي چيزا دستگيرش ميشه، حتي شايد لازم نباشه که بخواي با دانشجوش تماس بگيري! (مطمئنم که خودت اينکارو کردي)
    به نظر من نه استاد خيلي کم سابقه باشه نه خيلي خيلي با سابقه! يعني چند سال سابقه داشته باشه خيلي خوبه. (البته من دارم با ديدي که راجع به دانشگاهاي ايران دارم حرف ميزنم.)

دلتون خوشه بابا. من وقتی این عکسو گذاشتم موهام هنوز سیاه بود! اصلا یادم نمیاد این آقا کیه!

ars: من صفتی که شما نوشته بودی رو عوض کردم. (modir جان محیط آکادمیکه)
    غافل چون صبح کند می اندیشد که چه کند؛<br />عاقل می اندیشد که خدا با او چه خواهد کرد

وااااااااااا ! هرکی ندونه فکر میکنه من چی نوشتم :-[
    اون صفتو من تو محیط آکادمیک یاد گرفته بودم !

Junior Member Promised آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    MSc Of CS/University Of Tehran

نمیدونم اون طرف هم این مدلیه؟ استاد راهنمایی که داره بابت تزت از دولت پول میگیره و کمکی هم بهت حتی تو انتخاب موضوع نمیکنه و یه سری موضوع تحمیلی میندازه جلوت!
    Behind every successful man there's a lot of unsuccessful years.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)