صفحه 8 از 104 نخستنخست 12345678910111213141516171858 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 71 تا 80 , از مجموع 1040

موضوع: پرسش های کلی مهاجرت به کانادا - (فدرال و کبک)

Junior Member

پیش فرض پاسخ : مهاجرت به کانادا - سوالات کلی (فدرال و کبک)

سلام
    من شنیدم میشه بعد از ورو به کبک (وقتی ورودتون به کبک مشخص شد) میتونید حتی به فدرال هم برید.این درسته یا باید در کبک موند؟
    (چون فکر میکنم فدرال بیشتر بخش انگلیسی زبانه تا فرانسه زبان. و خب اکثر ما زبان انگلیسیمون بهتر از فرانسه است. و شاید با انگلیسی بهتر بشه کار پیداکرد)

ApplyAbroad Veteran
    saman_shahin آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Law, aiuctb.ac.ir

نقل قول نوشته اصلی توسط jeiran نمایش پست ها
    سلام
    من شنیدم میشه بعد از ورو به کبک (وقتی ورودتون به کبک مشخص شد) میتونید حتی به فدرال هم برید.این درسته یا باید در کبک موند؟
    (چون فکر میکنم فدرال بیشتر بخش انگلیسی زبانه تا فرانسه زبان. و خب اکثر ما زبان انگلیسیمون بهتر از فرانسه است. و شاید با انگلیسی بهتر بشه کار پیداکرد)
    حداقل سه ماه رو بمونید تا بتونید resident بشید
    ... Aimons, gardons espoir, restons optimistes et nous changerons le monde - Jack Layton ...

اقای سامان میشه بفرمایید این سه ماه موندن در کبک منبعش کجاست؟

ApplyAbroad Veteran
    saman_shahin آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Law, aiuctb.ac.ir

نقل قول نوشته اصلی توسط karamih نمایش پست ها
    اقای سامان میشه بفرمایید این سه ماه موندن در کبک منبعش کجاست؟
    من خودم از دوستان ساكن كبك شنيدم ولي دنبال لينكش هستم ... به محض اينكه پيدا كردم ميگذارم
    پيدا كردم:
    اولش در اين فرم (D21-A.pdf) كه مربوط به CONTRACT RESPECTING FINANCIAL SELF-SUFFICIENCY هست، در صفحه دوم با اين عبارت:
    I declare that I will have, for the duration of this contract, which is three months from the date of my arrival in Canada as a permanent resident, financial resources
    at least equal to the amount provided in Schedule C of the Regulation respecting the selection of foreign nationals to meet basic needs, specifically an amount
    of CA $ ______________
    و دوميش هم ظاهرا در روز مصاحبه فرم مربوط به تعهد اقامت سه ماهه در كبك رو ميدن تا امضا كنيد.
    ویرایش توسط saman_shahin : July 20th, 2011 در ساعت 08:53 AM دلیل: اطالعات تكميلي
    ... Aimons, gardons espoir, restons optimistes et nous changerons le monde - Jack Layton ...

Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی جوش مرکز جوش ایران

یه سئوال :

یه روش برای مهاجرت میتونه این باشه که ویزای تحصیلی بگیریم برای فوق و اونجا برای اقامت دائم اقدام کنیم تازه ظاهرا وام ماهیانه هم میشه گرفت اگه اشتباه نکرده باشم.
    خوب اگه قراره یه مهاجر اسکیل ورکر اونجا بره 2 سال هم از جیبش بخوره و دوره ببینه و ... آیا استفاده از روش بالا میتونه یه آلترناتیو خوب برای مهاجرت باشه؟

خودم به نظرم میرسه که موانع این روش میتونه :
    1- ندادن ویزا ( چون خیلی تابلو که با معدل نه چندان خوب (15) و زن و بچه آدم بخواد ویزا تحصیلی بگیره معلومه که مهاجرت منظورشه)
    2- هزینه زندگی با تحصیل خیلی بیشتر از زندگی بدون تحصیل هستش

نظر شما چیه؟

ApplyAbroad Veteran
    saman_shahin آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Law, aiuctb.ac.ir

نقل قول نوشته اصلی توسط fakhreddin1352 نمایش پست ها
    یه سئوال :

یه روش برای مهاجرت میتونه این باشه که ویزای تحصیلی بگیریم برای فوق و اونجا برای اقامت دائم اقدام کنیم تازه ظاهرا وام ماهیانه هم میشه گرفت اگه اشتباه نکرده باشم.
    خوب اگه قراره یه مهاجر اسکیل ورکر اونجا بره 2 سال هم از جیبش بخوره و دوره ببینه و ... آیا استفاده از روش بالا میتونه یه آلترناتیو خوب برای مهاجرت باشه؟

1- ندادن ویزا ( چون خیلی تابلو که با معدل نه چندان خوب (15) و زن و بچه آدم بخواد ویزا تحصیلی بگیره معلومه که مهاجرت منظورشه)

نظر شما چیه؟
    البته اين رو هم اضافه كنيد كه اونها متوجه ميشن كه شما قبلا براي مهاجرت اقدام كرده بوديد.

Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی جوش مرکز جوش ایران

آیا نمونه رزمه مخصوص مهاجرت کبک جایی به اشتراک گذاشته شده تا یک دیدی به دوستانی که میخواهند برای اولین بار رزومه بنویسن بدهد؟

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط fakhreddin1352 نمایش پست ها
    یه سئوال :

نظر شما چیه؟
    اگر رشته شما جزو 29 رشته نیست و بتونید برای فوق فاند بگیرید که هزینه دانشگاه و زندگی رو تامین کنه این بهترین روشه. اکثر کسانی که دانشجویی میرن در نهایت همین کار رو میکنند.

ApplyAbroad Editor
    imdastyar آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    كامپيوتر- شبكه

نقل قول نوشته اصلی توسط saman_shahin نمایش پست ها
    من خودم از دوستان ساكن كبك شنيدم ولي دنبال لينكش هستم ... به محض اينكه پيدا كردم ميگذارم
    پيدا كردم:
    اولش در اين فرم (D21-A.pdf) كه مربوط به CONTRACT RESPECTING FINANCIAL SELF-SUFFICIENCY هست، در صفحه دوم با اين عبارت:
    I declare that I will have, for the duration of this contract, which is three months from the date of my arrival in Canada as a permanent resident, financial resources
    at least equal to the amount provided in Schedule C of the Regulation respecting the selection of foreign nationals to meet basic needs, specifically an amount
    of CA $ ______________
    و دوميش هم ظاهرا در روز مصاحبه فرم مربوط به تعهد اقامت سه ماهه در كبك رو ميدن تا امضا كنيد.
    با احترام و ارادت فراوان،
    سامان جان اولا فرم D21-A مربوط به تعهد مالي است و همانطور كه عبارت رو نوشتيد ما با امضا و قيد مبلغ روشن ميكنيم كه براي سه ماه اول زندگي در بدو ورود به كبك مبلغ ادعا شده را براي تامين مخارج زندگي داريم و فكر نميكنم ربطي به حداقل موندن در كبك داشته باشه.

دوما فرمي را كه فرموديد، روز مصاحبه كبك نميدهند (لااقل به ما كه ندادند) بلكه اين فرم فرمي است كه بعد از قبولي در مصاحبه كبك و گرفتن CSQ ، جزء فرمهايي است كه زمان باز كردن پرونده فدرال بايد امضا كرد و تحويل داد. نام اين فرم "Schedule 5 Economic Classes – Declaration of Intent to Reside in Quebec - imm0008_5e" مي باشد كه در آن هيچ اشاره اي به مدت زمان حداقل جهت زندگي در كبك نكرده است، بلكه يك فرم تك صفحه اي است كه در انتهاي آن آمده: I declare that my family members an I intend to live in the province of Quebec و ما آنرا امضا كرده ايم. به اين معني كه من به صراحت اعلام ميكنم كه بنده و اعضاي خانواده ام تمايل به زندگي در ايالت كبك داريم. همانطور كه ميبينيد از كلمه Intend به معني قصد داشتن يا تمايل داشتن استفاده شده نه هيچگونه تعهدي.

همچنين بر اساس منشور حقوق بشر و نيز منشور حقوق و آزاديهاي كانادا، انتخاب محل زندگي از حقوق اوليه زندگي است و هيچ كس را نمي توان به زندگي در محل معين مجبور كرد.

حال اگر متقاضی وارد کبک شود و مدتی را در این استان سر کند و در این مدت هر چند کوتاه احساس کند که در این استان امکان رشد کافی ندارد و یا شرایط محیطی، زبانی و یا دیگر شرایط اسن استان را نمی پسندد و تصمیم به اقامت در محل دیگری را بگیرد به هیچ وجه مشکلی نخواهد داشت چرا که امکان اثبات اظهار خلاف واقع وجود ندارد و وی در عمل همانگونه که اظهار کرده بود برای کار و زندگی به این استان آمده ولی شرایط را مناسب نیافته و با استفاده از حق انتخاب محل زندگی به جای دیگری رفته است.

بنابراین به طور خلاصه اگر دارندگان ویزای اقامت کانادا از طریق کبک با رعايت مواردي مثل گرفتن بليط به مقصد كبك نه استانهاي ديگر و مدتی را در این استان بمانند بعدا می توانند بدون هیچ مشکلی به دیگر نقاط کانادا رفته و زندگی خود را بنا نهند.
    نكته اينجاست كه بين دوستان بر سر اين مدت اوليه اختلاف است، اين مدت بسته به دلايل شخص ميتواند از يكي دو هفته تا سه ماه هم باشد و هيچ كجا ذكر نشده كه چه مدت بايد باشد. مهم اين است كه دلايل شما براي تغيير محل زندگي بايد قانع كننده باشد و نشان ندهد كه شما از اول قصد زندگي در كبك را نداشتيد. اين را هم بدانيد كه تا زمان درخواست براي شهروندي كه سه سال بعد از ورود است هيچ كس در اين مورد سوالي از شما نمي پرسد.
    مصاحبه کبک و فایل فدرال:21 جولاي 2010
    آپدیت از پاریس: 24 آپریل 2013 | دريافت مديكال 7 جون 2013
    پاس ركوئست: 30 سپتامبر 2013 | لندينگ در تورنتو: 16 نوامبر 2013
    دریافت کارت PR: ژانویه 21، 2014 | دریافت کارت OHIP: فوریه 15، 2014

با سلام خدمت دوستان عزيز
    من يك سوال داشتم مي خواستم بدونم اگه چند ماه بعد از مصاحبه و قبولي بخوام ازدواج كنم مشكلي در روند پرونده ام حساب نمي شه؟ اگه همسرم از 8 امتياز 5 امتياز بياورد چون از سن 3 امتياز و از مدرك 2 امتياز مي آورد (فوق ديپلم دامپزشكي دارند كه در حال حاضر به كار آزاد مشغول هستند و سابقه كار در زمينه رشته ندارند) ممكنه كه ما رو دو نفري دوباره براي مصاحبه بخوان؟ اگه من از زبان فرانسه امتياز بيشتري بگيرم و از 55 امتياز، امتياز بيشتري كسب كنم ممكنه اگه امتيازمون با هم به 64 برسه ديگه ما رو واسه مصاحبه دوباره نخوان؟
    ممنون مي شم راهنماييم كنيد.

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)