صفحه 1 از 11 12345678910 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 103

موضوع: آمریکا یا اروپا

پیش فرض آمریکا یا اروپا

من امروز با استادم(10 سال chicago درس خوانده)صحبت می کردم میگفت الان اروپا بهتر داره کار میکنه(به خاطر رقابت با آمریکا):
    1 از نظر سطح علمی مثل آمریکاست
    2 حدود 15000 یورو میده (دو برابر آمریکا)
    3 در رفت و امد به ایران و ویزا مشکلی نیست

به نظر بچه هائی که رفتن کدوم بهتره؟ در ضمن رشتم هم ریاضیه و برا PHD می خوام apply کنم

ApplyAbroad Champion

پیش فرض پاسخ : آمریکا یا اروپا

شاید اغلب مواردی که گفته درست باشه ولی به نظر من از نظر سطح علمی حداقل در رشته من (کامپیوتر) با آمریکا یکی نیست و این رو تقریبا به وضوح می‌شه دید (تمام شرکت‌های بزرگ کامپیوتری دنیا و همین‌طور اغلب کنفرانس‌های علمی معتبر کامپیوتر آمریکایی هستند.). البته اروپا داره تلاش و سرمایه‌گزاری زیادی می‌کنه که خودش رو برسونه ولی در حال حاضر عقب‌تره. ضمن این که موقعیت‌های کاری‌ای که بعد از اتمام تحصیل در آمریکا وجود داره، به نظر من در اروپا وجود نداره.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Ohio, USA

سلام

به نظر می رسه در اکثر زمینه های علمی امریکا جلوتر از اروپا است. و سطح در امد در امریکا بعد از اتمام درس بالاتر از اروپا ست.
    ولی اکثر دانشگاه های خوب اروپا پول خیلی خوبی می دن و بیشتر از امریکا است. معمولا در امریکا در حد خرج زندگی عادی پول می دن ولی اروپا در سطح یک زندگی عالی دانشجو های دکترا رو ساپورت می کنن در ضمن مشکل رفت و امد به ایران ندارین و خانواده ها هم راحت تر می تونن به دیدن تون بیان.
    امریکا موندن بعد از اتمام تحصیل و کار پیدا کردن نسبت به اروپا راحت تره( هر چند که بازهم سخته)
    در نهایت امریکا مهد تکنولوژی و هم نا امنیه!!
    اروپا هم خدمات و رفاه و فرهنگ عمومی بالاتره ولی تفکرات نژادپرستانه نسبت به خارجی ها زیاده بر عکس امریکا که در این زمینه خیلی خوبه.
    موفق باشین
    میثم

نقل قول نوشته اصلی توسط hrithk.s1982
    من امروز با استادم(10 سال chicago درس خوانده)صحبت می کردم میگفت الان اروپا بهتر داره کار میکنه(به خاطر رقابت با آمریکا):

به نظر بچه هائی که رفتن کدوم بهتره؟ در ضمن رشتم هم ریاضیه و برا PHD می خوام apply کنم
    نميدونم شما تا چه حد اين براتون مهمه ولى خيلى هم نميشه اين امتياژ اروپا رو دست كم گرفت

البته سطح علمى آمريكا ...
    این همه چون سایه تو چون نور باش&nbsp; &nbsp; &nbsp;&nbsp; گر&nbsp;&nbsp; همه&nbsp; داری&nbsp; ز&nbsp; همه&nbsp; دور&nbsp;&nbsp; باش<br /> دوزخ&nbsp; گوگرد&nbsp; شد&nbsp; این&nbsp; تیره&nbsp;&nbsp; دشت&nbsp; &nbsp; &nbsp;&nbsp; ای خنک آن کس که سبکتر گذشت

ApplyAbroad Champion
    Some14Myself آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Uni of Tehran - Finance

نقل قول نوشته اصلی توسط *alireza*
    نقل قول نوشته اصلی توسط hrithk.s1982

نميدونم شما تا چه حد اين براتون مهمه ولى خيلى هم نميشه اين امتياژ اروپا رو دست كم گرفت

البته سته علمى آمريكا ...
    من همین امتیاز رو به یکی از دوستانم که توی انگلیس گفتم ... گفت که بخاطر اینکه توی دوران phd سرت خیلی شلوغه و به مراتب به نفعته که تابستون ها کار کنی و پول در بیاری تا بیای ایران شاید توی 4 سال از این امتیاز یه بار بیشتر استفاده نکنی ... بهرحال بستگی به روحیاتتون داره که چقدر تحمل می کنین ...

Member yasinhajizadeh آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    دکترای مهندسی طی کشی

به نظر من این خیلی موقعیت خوبی هست که شما بتونی زود زود بری ایران ( البته اگه آدمی هستین که دلتون تنگ میشه برا خانواده )
    درسته تو دکترا اینجا سر آدم خیلی شلوغ هست ولی شما قانونا هر سال 6 هفته مرخصی داری که میتونی استفاده کنی. من خودم 1.5 ماهه اومدم و میخام شهریور 3 هفته بیام و 1 بار دیگه هم 3 هفته تو عید برگردم. یعنی هر 6 ماه یه بار. ضمنا هزینه رفت و امد خیلی کمتر از امریکا و کانادا هست و به نظرم همین که شما در ذهنت داشته باشی که هروقت خواستی میتونی در عرض 1 روز ایران باشی و هیچ مشکلی نیست، خیلی از لحاظ روحی کمک میکنه. من تجربه آمریکا رو ندارم ولی احتمالا کسی که آمریکا هست اگه بخاد فکر کنه برای برگشت، یه جورایی مشکله. چون باید بیاد حساب کتاب کنه میصرفه برم یا نه و شاید همین یه فشار روحی باشه. ( ریسک عدم ویزا و ..... ). ضمنا نمیدونم چه جوریه ( حالا چون شاید واقعا ار بعد مسافت نزدیکه یا به خاطر اختلاف زمانی کمه ) ولی تو اروپا شما خیلی کم احساس غربت میکنی. یعنی یه جورایی خودتو نزدیکتر به ایران حس میکنی.
    با عرض پوزش از همه دوستان گرامی‌، به دلیل برخورد نامناسب مدیران انجمن، از ادامه فعالیت معذورم

If you are an strong person in terms of personality, I would say go to US. You will be rewarded....z
    For a long term, I think, you can live in US but not in Europe. You may "Stay" there (Europe) forever, but you are a always a foreigner ........z
    Read, Think, then Talk....z

Senior Member pouya4 آواتار ها

چه سوال خوبی! منم همیشه این سوال برام بوده که چرا همه اصرار دارن که برن آمریکا؟ جوابی که من گرفتم این بود:
    1. فاندها و کمک هزینه های خوب اکثر دانشگاه های آمریکا
    2. شرایط مناسب کاری و اجتماعی بعد از فارغ التحصیلی
    حالا من یه سوال می کنم. اگه یه نفر قصد برگشت داشته باشه (حذف مزیت 2) و از یه دانشگاه خوب اروپا بورس بگیره (حذف مزیت 1) ، آیا واقعا خیلی گپ بزرگی بین آمریکا و اروپا از لحاظ پیشرفته بودن از لحاظ صنعتی وجود داره که آدم فقط به آمریکا فکر کنه؟
    با سپاس و تقدیر فراوان از خستگی های پدر و مهربانی های مادرم... و یاد و خاطره ی دختر همسایه که شوهر دیپلمه نمی خواست! ادامه تحصیل خودم رو تقدیم می کنم به رئیس سازمان وظیفه عمومی ناجا، که مشوق اصلی من در این راه بود.......

0hamed0
    Guest

شما یه دلیل سومی گفتی تو آخر صحبتت که تو مزیتها ذکر نکردی! ضمنا من با مزیت 1 موافق نیستم چرا که اگه بتونی از اروپا فاند بگیری، چیزی که آخرش واست می مونه از آمریکا بیشتر نباشه کمتر نیست (حداقل من نمونه هایی که دیدم اکثرا فاند نمونه اروپایی بیشتر بوده). ولی خوب بحث تفاوت فرهنگ کار و سطح علمی یه چیز دیگه ست که با تجربه تر ها باید نظر بدن.

ApplyAbroad Champion

راستش من اگر مطمئن بودم که بعد از ادامه‌ی تحصیل می‌خواهم به ایران برگردم، احتمالاً می‌رفتم اروپا (به احتمال بیشتر اصلاً ادامه تحصیل نمی‌دادم!). در اروپا هم دانشگاه‌های خوب زیاده و در بعضی رشته‌ها حتی شاید از آمریکا هم بالاتر باشند. در حال حاضر اروپا داره به شدت روی تحقیقات سرمایه‌گزاری می‌کنه و در نتیجه اوضاع فاند به طور کلی از آمریکا بهتره. البته باید این رو هم در نظر گرفت که در اروپا هزینه‌های زندگی بالاتره.
    به هر حال نزدیکی به ایران و راحتی رفت و آمد به ایران در حین تحصیل مزیت بزرگیه که در آمریکا وجود نداره و اگر کسی برنامه‌اش این باشه که بعد از تحصیل به ایران برگرده، به نظر من اروپا انتخاب بهتریه.

صفحه 1 از 11 12345678910 ... آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)