صفحه 2 از 11 نخستنخست 1234567891011 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 103

موضوع: آمریکا یا اروپا

پیش فرض پاسخ : آمریکا یا اروپا

یه سوال داشتم، ممنون میشم راهنمایی کنید.
    راستش من تصمیم دارم برای PHD پذیرش بگیرم، ولی همسرم چند سالی میشه که از ارشدش میگذره و درگیر کار بوده، یعنی کلا از جو درس دور شده. حالا به نظرتون با شرایط ما بین آمریکا، کانادا، و اروپا کدوم بهتره که همسرم بتونه بعد از گذزوندن مثلا یه دوره ای کار کنه؟

Junior Member

اقدام به اقامت دائم پس از پايان دوره Phd در امريكا راحتتر است يا اروپا ؟

Moderator
    nimaK آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    UW-Madison / Ph.D. French Literature

كلا اروپا خيلي سخته و بيشتر داره مي شه....فكر اقامت و اينها رو نكنين.بايد بگرديد دونبال كشورهايي تو اروپا كه مقطع دكترا توش شغل محسوب بشه و حقوق دريافت كنين.از اين طريق مثلا اگر پروسه ي اقامت 7 ساله بشه مثلا 4 سال پس از اتمام تحصيلات.كانادا كه خيلي بهتره.موفق باشيد.
    ديشب كه نمي دانستم به كدام دردم،گريه كنم،كلي خنديدم!(صادق هدايت)

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط nimaK نمایش پست ها
    كلا اروپا خيلي سخته و بيشتر داره مي شه....فكر اقامت و اينها رو نكنين.بايد بگرديد دونبال كشورهايي تو اروپا كه مقطع دكترا توش شغل محسوب بشه و حقوق دريافت كنين.از اين طريق مثلا اگر پروسه ي اقامت 7 ساله بشه مثلا 4 سال پس از اتمام تحصيلات.كانادا كه خيلي بهتره.موفق باشيد.
    اروپا، آمریکا و کانادا هر کدوم مزایا و معایب خودوشونو دارن و بسته به شرایط هر کسی هر کدوم میتونه اولویت داشته باشه. من خودم با اینکه هم از آمریکا و هم کانادا پذیرش داشتم ، اروپا را انتخاب کردم.
    راجع به اقامت، تو اروپا هم سیستمی مثل گرین کارت راه افتاده (blue card) که اقامت گرفتن و کار پیدا کردن را راحت میکنه.

با سلام.

دوستان هزینه های تحصیل و زندگی در اروپا و امریکا چقدر تفاوت دارن؟
    اگه لطف کنید از حداقل تا حداکثرش رو بگید ممنون میشم.
    البته اروپا کشورایی غیر از گرجستان و غیره...!! کشوایی مثل انگلستان المان سوئد فرانسه و غیره...

پروسه ی گرفتن ویزای تحصیلی واسه کدوم راحت تره؟

و من که قصدم موندن اونجاست کدوم گزینه رو بهم پیشنهاد میکنید؟(یعنی تحصیل فقط بهانست!)
    از لحاظ شرایط گرفتن اقامت و هزینه های زندگی و غیره...

راستی من مدرکم دیپلم کاردانش کامپیوتره!
    اصلا با دیپلم میشه اقدام کرد؟
    کارت پایان خدمت هم دارم(میگیرم یعنی!)

دوستان ایا هنگام تحصیل دانشجو حق کار داره؟
    مثلا من اینجا دی جی هستم! اونجا هم میتونم حین تحصیل اینکارو ادامه بدم و درامدی داشته باشم؟!

راستش من از الان شروع کردم به تحقیق که تا دوسال دیگه که سربازیم تموم شد کارامو سریع بکنم.

پیشاپیش از راهنماییهاتون ممنونم...
    ویرایش توسط defiance_gt : April 14th, 2012 در ساعت 05:34 PM

Junior Member

درود
    اگه درس رو برا درس یا به عبارت دیگر برا با سواد شدن میخاید یعنی واقعا هدف نهایتون درسه، خوب به نظر من آمریکا گزینه خوبیه
    من خودم هر چند خیلی بچه درس خونم و واقعا درسو دوس دارم ولی در نهایت درسمو برا رسیدن به آرامش و یک زندگی خوب دوست دارم. و اصلا حوصله ادامه این وضعیت ( ادامه استرسای تحصیل بعد از شروع زندگی کاری) ندارم
    بنابراین با وجود اینکه اوایل عشق سوزان به آمریکا داشتم الان از زندگی و تحصیل در آمریکا بدم میاد و دوس دارم برم یه جای آروم با فاند خوب که دغدغه معیشت در حین تحصیلمو نداشته باشم
    بنابراین الان عشق اروپا و مخصوصا استرالیا هسم
    پیروز باشید
    انسانها شکست نمي خورند بلکه از تلاش دست برمي دارند

Junior Member

دوستان من هم تو این دو راهی گیر کردم الان و واقعا به راهنمایی دوستان با تجربه نیاز دارم. لیسانس م. پزشکی از پلی تکنیک گرفتم و در حال حاضر دو سال از هم دوره ای هام عقب افتادم. علت عقب افتادن هم دو دل موندن واسه اپلای کردن یا نکردن بود که باعث شد آخر کار نه کنکور بدم و نه به صورت جدی دنبال اپلای باشم. اما امسال دیگه میخوام برم دنبال اپلای و بین آمریکا و اروپا موندم!
    من از یه طرف میدونم که پذیرش گرفتن با فاند کامل برای مستر در اروپا سخته، از طرفی آمریکا هم سطح دانشگاهاش و آموزشش بالاتره و هم راحتتر میشه پذیرش با فاند گرفت. هرچند میگن اونجاهم واسه مستر سخته نسبتا و اکثرا واسه دکترا مستقیم اپلای میکنن و با فاند کامل پذیرش میگیرن که اتفاقا این گزینه واسه من که الان دو سال عقب افتادم گزینه خوبی به نظر میاد تا اینکه دنبال پذیرش مستر باشم. ولی از طرفی با این کار فقط یه دانشگاه و یه جور زندگی رو میتونم تجربه کنم. و من خیلی دوست دارم که زندگی در اروپا رو هم به واسطه تحصیلم تجربه کنم. در ضمن دور بودن آمریکا و اینکه حالا حالاها نمیشه برگشت ایران هم یکی دیگه از مسائلیه که باعث میشه تردید کنم در انتخاب آمریکا..چون دارم تنها میرم اگر که پذیرش بکیرم، فامیل و آشنای صمیمی و اینارم نداریم تو آمریکا و هرچند تجربه زندگی در خوابگاهو داشتم اما میترسم که نتونم تحمل کنم. درسته هر کاری سختیهای خودشو داره اما من باید یه دلیل محکم داشته باشم که آمریکا رو با تمام سختیهاش ترجیح بدم به جاهای دیگه.. من الان دنبال این دلیل محکم ام و از دوستان با تجربه خواهش میکنم که منو راهنمایی کنن. با این حرفایی که گفتم آیا به نظرتون برم دنبال اروپا که مثلا از فرانسه یا جایی که احتمالش بیشتره پذیرش با فاند پیدا کنم و آمریکا رو بذارم واسه دکترا؟ یا نه این ریسکو نکنم و جی آر ای بدم امسال و برای آمریکا اقدام کنم؟
    پیشاپیش از وقتی که گذاشتید ممنونم

Member
    رشته و دانشگاه
    Architectural Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط hasti_m نمایش پست ها
    دوستان من هم تو این دو راهی گیر کردم الان و واقعا به راهنمایی دوستان با تجربه نیاز دارم. لیسانس م. پزشکی از پلی تکنیک گرفتم و در حال حاضر دو سال از هم دوره ای هام عقب افتادم. علت عقب افتادن هم دو دل موندن واسه اپلای کردن یا نکردن بود که باعث شد آخر کار نه کنکور بدم و نه به صورت جدی دنبال اپلای باشم. اما امسال دیگه میخوام برم دنبال اپلای و بین آمریکا و اروپا موندم!
    من از یه طرف میدونم که پذیرش گرفتن با فاند کامل برای مستر در اروپا سخته، از طرفی آمریکا هم سطح دانشگاهاش و آموزشش بالاتره و هم راحتتر میشه پذیرش با فاند گرفت. هرچند میگن اونجاهم واسه مستر سخته نسبتا و اکثرا واسه دکترا مستقیم اپلای میکنن و با فاند کامل پذیرش میگیرن که اتفاقا این گزینه واسه من که الان دو سال عقب افتادم گزینه خوبی به نظر میاد تا اینکه دنبال پذیرش مستر باشم. ولی از طرفی با این کار فقط یه دانشگاه و یه جور زندگی رو میتونم تجربه کنم. و من خیلی دوست دارم که زندگی در اروپا رو هم به واسطه تحصیلم تجربه کنم. در ضمن دور بودن آمریکا و اینکه حالا حالاها نمیشه برگشت ایران هم یکی دیگه از مسائلیه که باعث میشه تردید کنم در انتخاب آمریکا..چون دارم تنها میرم اگر که پذیرش بکیرم، فامیل و آشنای صمیمی و اینارم نداریم تو آمریکا و هرچند تجربه زندگی در خوابگاهو داشتم اما میترسم که نتونم تحمل کنم. درسته هر کاری سختیهای خودشو داره اما من باید یه دلیل محکم داشته باشم که آمریکا رو با تمام سختیهاش ترجیح بدم به جاهای دیگه.. من الان دنبال این دلیل محکم ام و از دوستان با تجربه خواهش میکنم که منو راهنمایی کنن. با این حرفایی که گفتم آیا به نظرتون برم دنبال اروپا که مثلا از فرانسه یا جایی که احتمالش بیشتره پذیرش با فاند پیدا کنم و آمریکا رو بذارم واسه دکترا؟ یا نه این ریسکو نکنم و جی آر ای بدم امسال و برای آمریکا اقدام کنم؟
    پیشاپیش از وقتی که گذاشتید ممنونم
    من فکر میکنم کسایی که دنبال آمریکا هستند به فکر این هستند که بعد از اتمام تحصیل همونجا بمونند چون به مراتب راحتر از اروپا امکان پذیر هست.
    اگه شما میخواهید بعد از درس برگردید ایران مسلما اروپا براتون مناسبتره
    اقدام واسه آمریکا واقعا یه عزم کامل میخواد و خیلی سختتر و پراسترس تر هست.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط dyana نمایش پست ها
    من فکر میکنم کسایی که دنبال آمریکا هستند به فکر این هستند که بعد از اتمام تحصیل همونجا بمونند چون به مراتب راحتر از اروپا امکان پذیر هست.
    اگه شما میخواهید بعد از درس برگردید ایران مسلما اروپا براتون مناسبتره
    اقدام واسه آمریکا واقعا یه عزم کامل میخواد و خیلی سختتر و پراسترس تر هست.
    واقعیتش منم دلم نمیخواد برگردم و ایران زندگی کنم چون آینده خوبی واسه خودم نمیبینم اینجا، واسه همینم هست که میخوام اپلای کنم. اما ظاهرا آمریکا هم سختگیریهاش زیاده برای سیتیزن شدن..اگر شرایطش سخت نبود(مثلا مثل استرالیا یا کانادا بود) من تو انتخابش تردید نمیکردم. در کل آیا به نظر شما اگر من بتونم مستر رو برم اروپا و بعد واسه دکترا برم آمریکا بهتر نیست؟ چون احساس میکنم در اون صورت دردسرهای کمتری هم خواهم داشت تو پروسه ی ویزا و اینا..و اینکه میتونم دانشگاه بهتری اپلای کنم واسه دکترا. درسته؟

Senior Member Politecnico آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    الکنرونیک

این ایده که شما کارشناسی ارشد رو در اروپا و دکترا رو در آمریکا تحصیل کنین، شدیدا از نظر مالی و هزینه ای، به صرفه و اقتصادی تره. می دونید که معمولا دانشگاه های اروپایی، بنا به نظام اقتصادی سوسیالیستی اکثر کشورهای این قاره، شهریه نداشته و حتی تسهیلات رفاهی دانشجویی مناسب تری رو ارایه میده.
    در فرایند ویزا هم همونطور که گفتین، درخواست ویزای آمریکا در اروپا، می تونه سهولت های خودش رو به همراه داشته باشه

نقل قول نوشته اصلی توسط hasti_m نمایش پست ها
    واقعیتش منم دلم نمیخواد برگردم و ایران زندگی کنم چون آینده خوبی واسه خودم نمیبینم اینجا، واسه همینم هست که میخوام اپلای کنم. اما ظاهرا آمریکا هم سختگیریهاش زیاده برای سیتیزن شدن..اگر شرایطش سخت نبود(مثلا مثل استرالیا یا کانادا بود) من تو انتخابش تردید نمیکردم. در کل آیا به نظر شما اگر من بتونم مستر رو برم اروپا و بعد واسه دکترا برم آمریکا بهتر نیست؟ چون احساس میکنم در اون صورت دردسرهای کمتری هم خواهم داشت تو پروسه ی ویزا و اینا..و اینکه میتونم دانشگاه بهتری اپلای کنم واسه دکترا. درسته؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)