صفحه 3 از 11 نخستنخست 1234567891011 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 30 , از مجموع 103

موضوع: آمریکا یا اروپا

Junior Member

پیش فرض پاسخ : آمریکا یا اروپا

نقل قول نوشته اصلی توسط Politecnico نمایش پست ها
    این ایده که شما کارشناسی ارشد رو در اروپا و دکترا رو در آمریکا تحصیل کنین، شدیدا از نظر مالی و هزینه ای، به صرفه و اقتصادی تره. می دونید که معمولا دانشگاه های اروپایی، بنا به نظام اقتصادی سوسیالیستی اکثر کشورهای این قاره، شهریه نداشته و حتی تسهیلات رفاهی دانشجویی مناسب تری رو ارایه میده.
    در فرایند ویزا هم همونطور که گفتین، درخواست ویزای آمریکا در اروپا، می تونه سهولت های خودش رو به همراه داشته باشه
    به نظر شما در صورتی که بخوام اقامتم رو هم جور کنم، این دو سال موندن تو اروپا به جای اپلای به دانشگاههای آمریکا به ضررم تموم نمیشه؟ من اطلاعاتم در مورد سیتی زن شدن در آمریکا زیاد نیس، اما طبق شنیده هام اونقدرها هم آسون نیس گویا..در کل چند سال زمان لازمه برای این کار؟ من الان دو سال از اونی که باید باشم عقبم(الان باید سال اول ارشد رو تموم میکردم اما چون دودل بودم واسه اپلای الان وضعیتم اینه)، با توجه به این مسئله بهتره که علی رغم سختیهایی که آمریکا داره برای دکترا مستقیم اپلای کنم یا همون ایده ی ارشد تو اروپا و دکترا در آمریکا بهتره؟

با سلام.
    یه سوال؟!
    قصدم از رفتن از همه مهمتر ارتقا سطح علمیمه(رشتم معماری داخلیه و مقطع بعدیم MASTER و بعدش قصد ادامه تا PHD و شایدم بالاتر چون عاشق رشتمم) و برا موندن بعد از تحصیله و اصلا هم تعلق خاطر به اینجا ندارم و اگه ده سال در میون هم بتونم بیامم فرقی به حالم نمیکنه.
    با این شرایطم اروپا یا آمریکا؟

دوست عزیز من خودم به شخصه آمریکا رو ترجیح میدم چون:
    1- یه کشور مهاجر پذیریه که مسایل نژادی در اون بسیار بسیار کمرنه و حتی من میدونم که خیلی هم از مهاجرای جدید استقبال میکنن.
    2- پس از فارغ التحصیلی مشکل اقامت کمتره که یکی از راههاش همون lottery هاست.
    3- چون زبان انگلیسی زبان اصلیه مشکل رفتن به کشورایی مثه آلمان- فرانسه و... که زبان اصلیشون انگلیسی نیست رو ندارید.
    4- و در آخر اینکه من فرهنگ کلی غالب در آمریکا رو بیشتر ترجیح میدم.
    موفق باشید.

نظرات دوستان که مقایسه ای بر جنبه های مختلف بود و خوندم
    حالا نسبت به این معیار که یه دختر ایرانی محجبه مجرد (در حد متوسط ملزوم به اعتقادات مذهبی و داشتن حجاب کامل) بخواد برای ادامه تحصیل بین اروپا و امریکا انتخاب کنه از لحاظ امنیت و اسایش خاطر کدوم مورد بهتر خواهد بود برای اپلای???

Global Moderator

Simon آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط ghazal85 نمایش پست ها
    نظرات دوستان که مقایسه ای بر جنبه های مختلف بود و خوندم
    حالا نسبت به این معیار که یه دختر ایرانی محجبه مجرد (در حد متوسط ملزوم به اعتقادات مذهبی و داشتن حجاب کامل) بخواد برای ادامه تحصیل بین اروپا و امریکا انتخاب کنه از لحاظ امنیت و اسایش خاطر کدوم مورد بهتر خواهد بود برای اپلای???

سلام

برخي كشورهاي اروپايي از نظر آسايش و رفاه خوب هستند و همچنين مشكلات حجاب. اما برخيشون كمي تعصبات خاص رو دارند و نميشه گفت نيست. من به شما آمريكا رو توصيه ميكنم. در آمريكا در اكثر موقعيت ها مشكلي نخواهيد داشت. در اكثر ايالت ها كلا حجاب چيز عادي هست. اما صرفنظر از ميزان مهاجر پذيري آمريكا نسبت به اروپا تنوع فرهنگي و مليتي و مذهبي راحت تر اين موضوع رو تو خودش هضم كرده. شايد مثلا نشه اين مقايسه رو براي يك كشور اروپايي خاص با 1/50 همون ميزان مهاجر پذيري در سال در نظر گرفت. جداي از پرسيدن بهتره سرچ كاملي روي شرايط كشورها در 1 سال اخير داشته باشيد و نمودارها و چارتهايي كه آمارگيران ارائه ميدند رو ببينيد.صرفا با صحبت ديگران تصميم نگيريد. گاهي يك نفر هست ميگه من سختي اروپا رو و نوع برخوردشون با حجاب رو كه گاهي جالب نيست به جون ميخرم چون مثلا در كشورهاي اسكانديناوي فاند هاي خوب زياده. اما يكي ميگه نه من از حتي يك نگاه متعجب به خودم آزرده ميشم و ترجيح ميدم جايي باشم كه مساله بيشتر حل شده. پس كلا نسبيه و به ميزان تحمل شما هم بستگي داره و اينكه اولويت هاتون چيه؟

شادزي
    اطلاعیه مهم در بخش آمریکا
    اطلاعیه مهم در بخش کانادا

شبیه ساز آزمون تافل را از کجا دانلود کنیم؟
    از پاسخ دادن به پیام خصوصی یا پیام بازدید کننده ایی که در سطح انجمن قابل مطرح کردن است معذورم.

Junior Member

سلام.من ميخوام بدون همسرم و با يك بچه 1 ساله براي ادامه تحصيل و در نهايت مهاجرت اقدام كنم تا همسرم هم بتونه بعد از من بياد. به نظر شما در امريكا ميتونم با وجود داشتن بچه درس بخونم يا در اروپا؟

Junior Member isaac7 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط Babak نمایش پست ها
    راستش من اگر مطمئن بودم که بعد از ادامه‌ی تحصیل می‌خواهم به ایران برگردم، احتمالاً می‌رفتم اروپا (به احتمال بیشتر اصلاً ادامه تحصیل نمی‌دادم!). در اروپا هم دانشگاه‌های خوب زیاده و در بعضی رشته‌ها حتی شاید از آمریکا هم بالاتر باشند. در حال حاضر اروپا داره به شدت روی تحقیقات سرمایه‌گزاری می‌کنه و در نتیجه اوضاع فاند به طور کلی از آمریکا بهتره. البته باید این رو هم در نظر گرفت که در اروپا هزینه‌های زندگی بالاتره.
    به هر حال نزدیکی به ایران و راحتی رفت و آمد به ایران در حین تحصیل مزیت بزرگیه که در آمریکا وجود نداره و اگر کسی برنامه‌اش این باشه که بعد از تحصیل به ایران برگرده، به نظر من اروپا انتخاب بهتریه.
    اروپا خیلی خوبه. اما تحصیل در آمریکا از اکثرت لحاظها بالاترین سطح و ارزش رو در دنیا داره

Member
    رشته و دانشگاه
    Computer Engineering

تا اینجایی که تاپیکهای مختلفی رو خونده ام درباره این دست مسائل، به نظرم مسئله بسیار پیچیده ای برای انتخاب هست و شاید اگه بشه الگوریتمی رو برای حلش ارائه داد اون میتونه تو رشته ما یه مقاله با ایمپکت بشه.:d
    اما به نظرم این مسائل مهمترن: میزان رفاه و آب و هوا، مسئله رفت و آمد به وطن در حین تحصیل، مسئله دید بومیان نسبت به مهاجران، مسئله اقامت گرفتن.
    اما برای من مهمترین مشکل و چالش پیش رو ندیدن و دوری از خونواده طی 4 سال تحصیل و یا بیشتر است. با توجه به همه این جوانب بعضی وقتها من بفکر استرالیا می افتم؛ اما آنجا از لحاظ کاری مناسب نیست تا جایی که اطلاع دارم و کانادا هم همینطور و به علاوه سرمای استخون خوردکنش. اروپا مشکل زبان و مستثنی بودن به نسبت اکثریت مردم.... {مثل یکی از یه شهری دیگه مهاجرت کنه به روستای سرتیکه یا بره تهرون. مطمئنا توی تهرون کمتر خاری در چشم بقیست(: }
    اما مشکل بزرگتری که وجود داره و منو میترسونه شهر های کوچک بسیاری هست که درون آمریکا هستن و از قضا خیلی از دانشگاها هم درون این شهرها قرار دارند. خوب با این فرض که همه ایدئولوژی های من زیر سوال میره؟! چطور دوستان توی یک شهر زیر 100 یا 200 هزار نفری هستند و باز اون رو در مقایسه با کلان شهرهای معروف کشورهای دیگه هم ترجیح میدهند؟!! این مسئله یکم در ذهنیت من تناقض ایجاد کرده. خوب درسته که میگن امکانات در آمریکا توزیع شده ولی خوب باز یک شهر 100 هزار نفری که نمیتونه مال های آنچنانی یا پارک انچنانی داشته باشه؟ درست میگم؟ امیدوارم دوستان منو به راه راست هدایت کنند (:

نقل قول نوشته اصلی توسط simon نمایش پست ها
    سلام

برخي كشورهاي اروپايي از نظر آسايش و رفاه خوب هستند و همچنين مشكلات حجاب. اما برخيشون كمي تعصبات خاص رو دارند و نميشه گفت نيست. من به شما آمريكا رو توصيه ميكنم. در آمريكا در اكثر موقعيت ها مشكلي نخواهيد داشت. در اكثر ايالت ها كلا حجاب چيز عادي هست. اما صرفنظر از ميزان مهاجر پذيري آمريكا نسبت به اروپا تنوع فرهنگي و مليتي و مذهبي راحت تر اين موضوع رو تو خودش هضم كرده. شايد مثلا نشه اين مقايسه رو براي يك كشور اروپايي خاص با 1/50 همون ميزان مهاجر پذيري در سال در نظر گرفت. جداي از پرسيدن بهتره سرچ كاملي روي شرايط كشورها در 1 سال اخير داشته باشيد و نمودارها و چارتهايي كه آمارگيران ارائه ميدند رو ببينيد.صرفا با صحبت ديگران تصميم نگيريد. گاهي يك نفر هست ميگه من سختي اروپا رو و نوع برخوردشون با حجاب رو كه گاهي جالب نيست به جون ميخرم چون مثلا در كشورهاي اسكانديناوي فاند هاي خوب زياده. اما يكي ميگه نه من از حتي يك نگاه متعجب به خودم آزرده ميشم و ترجيح ميدم جايي باشم كه مساله بيشتر حل شده. پس كلا نسبيه و به ميزان تحمل شما هم بستگي داره و اينكه اولويت هاتون چيه؟

شادزي
    سلام بین دوراهی بدی گیر کرده ام و امیدوارم شما کمکم کنید.ازدانشگاه st.johns نیویورک پذیرش بدون فاند برای مستر دارم.باوجوداینکه داروسازی (فوق لیسانس حساب میشه)نمره ایلتس من شش بود نتونستم برای پی اچ دی اقدام کنم.36 ساله هستم و متاهل.از طرفی برای گرین کارت سه ساله دانمارک هم اقدام کرده ام.حساب کرده ام هزینه من برای سال اول در امریکا سه رابر هزینه زندگی در نیویورک میشه و من هزینه سال اول را دارم.وامیدوارم سال دوم بتونم فاند بگیرم.دردانمارک امکان گرفتن کار تا یکسال هست که بعدا با اون حقوق حتی امکان پس انداز هم وجود دارد.واقعا نمیدونم کدوم را انتخاب کنم؟

Global Moderator

Simon آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط shaahinz نمایش پست ها
    سلام بین دوراهی بدی گیر کرده ام و امیدوارم شما کمکم کنید.ازدانشگاه st.johns نیویورک پذیرش بدون فاند برای مستر دارم.باوجوداینکه داروسازی (فوق لیسانس حساب میشه)نمره ایلتس من شش بود نتونستم برای پی اچ دی اقدام کنم.36 ساله هستم و متاهل.از طرفی برای گرین کارت سه ساله دانمارک هم اقدام کرده ام.حساب کرده ام هزینه من برای سال اول در امریکا سه رابر هزینه زندگی در نیویورک میشه و من هزینه سال اول را دارم.وامیدوارم سال دوم بتونم فاند بگیرم.دردانمارک امکان گرفتن کار تا یکسال هست که بعدا با اون حقوق حتی امکان پس انداز هم وجود دارد.واقعا نمیدونم کدوم را انتخاب کنم؟
    سلام
    اين دوراهي كه شما در اون گير كرديد انتخابه نه دوراهي. لذا شخص ديگه ايي جاي شما نميتونه انتخاب كنه. از اونجا كه با شرايط موجودتون ممكنه در ويزاي آمريكا به مشكل بخوريد پيشنهاد ميكنم براي هر دو همزمان اقدام كنيد و اگر موفق به اخذ ويزاي آمريكا شديد اونوقت روي اين دو راهي فكر كنيد. تا ويزاي شما اپروو نشده باشه به نظر من هنوز به دوراهي و انتخاب نرسيديد در اين مرحله انتخاب كردن كار عاقلانه ايي نيست و زماني بحث انتخاب پيش مياد كه ويزاي آمريكا قطعا به شما داده شه.
    شادزي
    اطلاعیه مهم در بخش آمریکا
    اطلاعیه مهم در بخش کانادا

شبیه ساز آزمون تافل را از کجا دانلود کنیم؟
    از پاسخ دادن به پیام خصوصی یا پیام بازدید کننده ایی که در سطح انجمن قابل مطرح کردن است معذورم.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)