صفحه 4 از 11 نخستنخست 1234567891011 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 31 تا 40 , از مجموع 103

موضوع: آمریکا یا اروپا

Junior Member naturalbb آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    برق کنترل- تربیت مدرس + دانشگاه تهران

پیش فرض پاسخ : آمریکا یا اروپا

سلام دوستان. من یه مشکل اساسی دارم در مورد انتخاب بین اروپا(المان و سوئد) و امریکا. حقیقتش برای من زندگی کردن حین تحصیل خیلی مهمه و اکثر دوستانی که رفتن اروپا راضی هستن. جالب اینجاست که نصف بچه هایی که رفتن امریکا یه مقدار ناراضی هستن. داستان اینه که من پایان نامه ام عقب هست و از طرفی دارم واسه GRE هم میخونم. تو فکر بودم که اروپا خیلی بهتر از امریکا واسه زندگی کردن هست (به خاطر بیمه، مسافت، استرس کمتر و رقابت کمتر) و کلا بیخیال GRE دادن و امریکا شم و یک جورایی کانادا رو به عنوان سوپاپ اطمینان در نظر بگیرم و اپلای کنم. ولی همش این ترسه در من وجود داره که نکنه با ندادن GRE شانس های مهمی رو از دست بدم (مثلا بحث فاند و اینکه بعد از تحصیل موقعیت های شغلی بیشتر تو امریکا وجود داره). واقعا lost شدم این وسط.نظر شما چیه؟

Junior Member

سلام دوستان کسی می داند ایا
    میشه همزمان در دو دانشگاه در اروپا و (امریکا/کانادا) یه مقطع تحصیلی دنبال کرد؟ یعنی هر دو جا دانشجو بود؟ مسئله ویزا نیست منظورم بقیه قوانینه

Junior Member

با سلام خدمت دوستان

من یک سال هست که از دانشگاه تهران در رشته پزشکی فارغ التحصیل شدم. همزمان با پزشکی یک مدرک معادل فوق لیسانس بهداشت عمومی هم دارم.
    در جال حاضر از یکی از دانشگاه های هلند، برای مستر اپیدیولوژی بالینی پذیرش دارم (با این شرایط که شهریه ندم + ماهی 835 یورو کمک هزینه هم دریافت کنم). همزمان با یک استاد در بوستون آمریکا هم مکاتبه کردم که بهم یک موقعیت تحقیقاتی (بدون حقوق) در آنجا بدهد. جهت ویزای آمریکا هم در آنکارا اقدام کردم که باهاش موافقت شده است و تا چند هفته دیگر خواهد آمد. در آمریکا باید امتحانات USMLE را بدهم و در صورت موفقیت، پزشک بالینی شوم.
    با توجه به اینکه هر دو موقعیت مزایا و معایب خودشون رو دارن، قادر به تصمیم گیری در موردشون نیستم. میخواستم از دوستان خواهش کنم که نظرشون رو در این مورد بفرمایند.
    پیشاپیش از همتون به خاطر صرف وقت متشکرم.

نقل قول نوشته اصلی توسط naturalbb نمایش پست ها
    سلام دوستان. من یه مشکل اساسی دارم در مورد انتخاب بین اروپا(المان و سوئد) و امریکا. حقیقتش برای من زندگی کردن حین تحصیل خیلی مهمه و اکثر دوستانی که رفتن اروپا راضی هستن. جالب اینجاست که نصف بچه هایی که رفتن امریکا یه مقدار ناراضی هستن. داستان اینه که من پایان نامه ام عقب هست و از طرفی دارم واسه GRE هم میخونم. تو فکر بودم که اروپا خیلی بهتر از امریکا واسه زندگی کردن هست (به خاطر بیمه، مسافت، استرس کمتر و رقابت کمتر) و کلا بیخیال GRE دادن و امریکا شم و یک جورایی کانادا رو به عنوان سوپاپ اطمینان در نظر بگیرم و اپلای کنم. ولی همش این ترسه در من وجود داره که نکنه با ندادن GRE شانس های مهمی رو از دست بدم (مثلا بحث فاند و اینکه بعد از تحصیل موقعیت های شغلی بیشتر تو امریکا وجود داره). واقعا lost شدم این وسط.نظر شما چیه؟
    شک نکن با انچه تعریفت از زندگیه اروپا بهتره. اینجا از یک شهر تا ابادی دیگه باید 4 ساعت بری. 4 ساعت بزار دو تا کشور را تو اروپا رد می کنی. اروپا حق کار داری هم کار میکنی و با اجتماع اشنا میشی و هم پول در میاری. کار های مختلف می توانی بکنی و کلی تجربه کسب کنی.. از کارخانه تا تو کلاب می توانی کار کنی. اینجا فقط تو دانشگاه اگه بچه درس خوانی باشی..اون هم زیر نظر یه استاد که ... باید اینجا مریض نشی. دکتر عمومی $180 یکبار ویزیت. انتی بیوتیک 7 عدد $200 تا. اروپا هر روز برو دکتر ..اصلا من حوصلم سر می رفت می رفتم دکتر!!! من چند سال اروپا بودم الان هم اومدم امریکا. تعصبی هم در مورد هیچ کدام ندارم. اگه اهل لذت از زندگی هستی می خوای بری سوییس اسکی و ونیز ریلکس کنی و امستردام شب زنده داری و درس هم بخوانی برو اروپا. اما اگه می خوای یک اتاق تو دانشگاه داشته باشی و تو باشی و اپ تاپ از 9 صبح تا هشت شب ریسرچ کنی و مقاله بدی اینجا کمکت می کنند. خواهشن من را قضاوت نکنید. این تجربه شخصی من است و فقط انچه واقعا خودم دیدم را گفتم. هر کسی راهه زندگیش را خودش پیدا می کنه.

سلام دوستان پسری 18 ساله هستم و برای تحصیل در رشته ی پزشکی در خارج از کشور اقدام کردم..هم برای انگلستان و هم برای امریکا ولی از سطح زندگی و کیفیت زندگی در امریکا و انگلستان اطلاع ندارم از لحاظ طول دوره ی تحصیلی انگلستان 7 سال طول میکشه امریکا 12 سال!!! کسی تو انگلیس هست که پزشکی بخونه؟؟ و بتونه اطلاعات کاملی بهم بده..ممنون می شم

من تمام این صفحات رو خوندم ولی نتیجه گیری خاصی نتونستم بکنم:
    من میخوام برای دکترا اقدام کنم در رشته اقتصاد
    از نظر شرایط زیر اروپا رو اقدام کنم یا امریکا:
    1-سهولت در گرفتن پذیرش با فاند
    2-سهولت درس خوندن در مقطع دکترا
    3-با توه به اینکه سنم بالاست (32سالمه) امکان پیدا کردن کار بعد از تحصیل تو کدوم یک بیشتره
    4-امکان گرفتن اقامت دائم
    5-هدف اصلیم پیدا کردن کار و زندگی راحت تره

Junior Member

دوستانی که اطلاع دارند قوی ترین دانشگاهها توزمینه کامپیوتر-نرم افزار کدومان؟کلا واسه ادامه تحصیل و کار تو زمینه کامپیوتر کدوم کشورا رو بیشتر توصیه میکنین و چرا؟مرسی

Senior Member aminc آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    M.Sc. Mechanical Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط naturalbb نمایش پست ها
    سلام
    بله حدس شما درسته
    الان فقط به نظرم فاند مهمه و گرفتم آن کم و بیش سخته بخصوص در اروپا
    به نظرم یه نیم نگاهی به GRE و آمریکا هم داشته باش

دوستدار شما
    پسرخاله مهربون
    ویرایش توسط aminc : November 15th, 2014 در ساعت 12:34 AM
    در بین تمامی مردم تنها عقل است که به عدالت تقسیم شده زیرا همه فکر می‌کنند به اندازه کافی عاقلند. "دکارت"
    همه رو دوست داشته باشیم، به همدیگه کمک کنیم "مهربان"

رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط olivertwist نمایش پست ها
    شک نکن با انچه تعریفت از زندگیه اروپا بهتره. اینجا از یک شهر تا ابادی دیگه باید 4 ساعت بری. 4 ساعت بزار دو تا کشور را تو اروپا رد می کنی. اروپا حق کار داری هم کار میکنی و با اجتماع اشنا میشی و هم پول در میاری. کار های مختلف می توانی بکنی و کلی تجربه کسب کنی.. از کارخانه تا تو کلاب می توانی کار کنی. اینجا فقط تو دانشگاه اگه بچه درس خوانی باشی..اون هم زیر نظر یه استاد که ... باید اینجا مریض نشی. دکتر عمومی $180 یکبار ویزیت. انتی بیوتیک 7 عدد $200 تا. اروپا هر روز برو دکتر ..اصلا من حوصلم سر می رفت می رفتم دکتر!!! من چند سال اروپا بودم الان هم اومدم امریکا. تعصبی هم در مورد هیچ کدام ندارم. اگه اهل لذت از زندگی هستی می خوای بری سوییس اسکی و ونیز ریلکس کنی و امستردام شب زنده داری و درس هم بخوانی برو اروپا. اما اگه می خوای یک اتاق تو دانشگاه داشته باشی و تو باشی و اپ تاپ از 9 صبح تا هشت شب ریسرچ کنی و مقاله بدی اینجا کمکت می کنند. خواهشن من را قضاوت نکنید. این تجربه شخصی من است و فقط انچه واقعا خودم دیدم را گفتم. هر کسی راهه زندگیش را خودش پیدا می کنه.
    بله در صورتی که از اروپا با فاند پذیرش بگیره که رزومه قوی می طلبه
    در غیر اینصورت مجبوره برا GRE و زندگی سخت در آمریکا آماده بشه
    آمریکا با توجه به تنوع دانشگاها یکم پذیرش راحته

دوستدار شما
    پسرخاله مهربون
    در بین تمامی مردم تنها عقل است که به عدالت تقسیم شده زیرا همه فکر می‌کنند به اندازه کافی عاقلند. "دکارت"

رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط havarta نمایش پست ها
    سلام دوستان کسی می داند ایا
    میشه همزمان در دو دانشگاه در اروپا و (امریکا/کانادا) یه مقطع تحصیلی دنبال کرد؟ یعنی هر دو جا دانشجو بود؟ مسئله ویزا نیست منظورم بقیه قوانینه
    در حین تحصیل شما باید حضور کامل داشته باشی
    چطور میتونی در دو جا حاضر بشی
    فقط یه روش داره شنبه تا سه شنبه در اروپا باشی
    و یک دفعه غیب بشی USA ظاهر بشی!!

دوستدار شما
    پسرخاله مهربون

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)