صفحه 7 از 11 نخستنخست 1234567891011 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 61 تا 70 , از مجموع 103

موضوع: آمریکا یا اروپا

پیش فرض پاسخ : آمریکا یا اروپا

TO nadia65:
    سلام. من خودم ایرانم و دارم تابستون تازه میرم امریکا. مثل شما منم توی این دوراهی بودم. در حقیقت یه trade-off بین امریکا و اروپا هست. امریکا واسه مهاجرا شاید بهتر باشه. هرچند خیلی سختیا هست. اروپا جا افتادن تووش سختتره. از طرف دیگه اروپا نزدیکه. رفت و آمد راحتتره. کارای ویزا راحتتره.
    به نظر من این داستان واسه هرکس فزق میکنه. نمیشه یه نسخه را به همه داد. شما به اینکه بهتره دکترا خارج ایران (منظور اروپا یا امریکا) بخونی، شک نکن. همچنین بهتره این را هم در نظر بگیری که هرجا بخوای بری بخونی، احتمالا بعدش میخوای توی همون کشور بمونی. ولی بین امریکا و اروپا، اگر حاضری دوری را واسه چندسال تحمل کنی، امریکا بهتر میتونه باشه.
    اینم من کاملا قبول دارم که منطقی نیست، یا خیلی سخته که برید یه جا بعد بخواین باز از اون کشور اقدام کنید واسه یه جا دیگه.
    ایشالا که همیشه خانواده و همه پدر و مادرها سالم باشند و سایهشون بالا سر بچه هاشون باشه. اما از ایران رفتن این چیزارم داره. من فکر میکنم حتی اگر شما اروپا هم برید نمیشه تند و تند بیاید ایران که. کلی اونجا سرتون شلوغه. به این سادگی که نیست. البته قبول دارم که امریکا هم دورتره، هم هزینش بیشتره. همچنین اگر ویزاتون سینگل باشه باز استرس و ریسک ویزا هم دارید. پس اگر امریکا برید که یه چند سالی باید دوری از خانواده را تحمل کنید.
    من اگر جای شما بودم. حتما اپلای میکردم. واسه هر "دو جا". سعی میکردم هم پذیرش و فاند از امریکا بگیرم و هم از یه جای خوب توی اروپا. بعد میومدم به این داستانا فکر میکردم و تصمیم میگرفتم.
    الان شما روی تافل و GRE خوب تمرکز کن. خداروشکر رزومه علمی خیلی خوبی دارید و هم اروپا و هم امریکا واسه شما جا هست.
    تا شقایق هست زندگی باید کرد ...

نقل قول نوشته اصلی توسط ali728 نمایش پست ها
    دوست عزیز
    من نظز خودمو میدم که مطمئنا یه نسخه ذهنی برای خودمه و شما باید ببینید چی برای شخص شما خوبه و اونو پی بگیرید و نظرات من و دوستان دیگه مسیری رو براتون قطعی نکنه
    چون هر کسی نظرش رو بر طبق شرایط شخصی خودش میده و خواه ناخواه، خودآگاه یا ناخودآگاه شرایط هر کسی روی نظرش تاثیر داره

من شخصا اگه به عقب برگردم حتما برای کانادا و آمریکا و بعدش استرالیا قبل اروپا اقدام میکنم
    مورد 2 و3 رو من توی امریکا و کانادا خیلی بهتر میبینم
    مورد 1 هم به نظرم چیزی نیست که بخواد خیلی پر رمگ تاثیری بذاره. به هر حال من و شما اولین نفر نیستیم که میریم امریکا و اخریش هم نخواهیم بود. منظورم اینه بالاخره ادمهای اونجا هم رفت و امد دارند. دوستان خود من امریکا هستن و میان و میرن. حالا سالی یه بار
    حالا فرض کنید اروپا بشه هفته ای یه بار بیایی و بری. اگه واقعا مورد احساسی خیلی خاصی نباشه باید این سوال رو پرسید که چی اخه؟! منظورم اینه شما به هر حال وارد یه دنیای تازه میشید و برای کسب یه چیز بهتر باید یه هزینه هایی هم بدید یکیشم اینه که شاید بتونید سالی یه بار فقط خانواده رو ببینید. حالا در مورد شما که خانواده هم احتمالا میتونن بیان امریکا و شما رو ببینن
    حتی اگه این مشکل رو بزرگتر ببینیم توی امریکا، توی کانادا و استرالیا این مشکل خیلی کم رنگ تره
    همین اروپاش هم خیلی از دوستان هستن و ماها واقعا شاید همون سالی یه بار رو برگردیم ایران. اول اینکه به خاطر هزینه ها و دومشم به این دلیل که کار دکترا باید انجام بشه و هر کسی درگیری های خودشو داره

مورد 4م شاید پولی که توی اروپا میدن بهتر باشه. ولی به نظرم من اینقدری نیست که ادم بخواد بخاطرش امریکا و کانادا رو زمین بذاره
    یعنی saving شاید بیشتر باشه ولی چقدر بیشتر؟ حالا مثلا کسی بیاد و ماهی 100 یورو یا 500 یورو بیشتر save کنه
    برای من مهمه! نمیخوام بگم مهم نیست! اتفاقا به همین دلیل بیخود شاید من اروپا رو انتخاب کردم
    ولی الان واقعا میبینم اینقدری نیست که من کل اینده و 4 یا 5 سال از زندگیمو به خاظر اون Saving جهتشو عوض کنم

خلاصه کنم (نظراتم کاملا شحصیه و ممکنه هزار تا مورد نقض داشته باشه):

کانادا و امریکا و استرالیا رو ترجیح میدم به اروپا چون:
    - توی اروپا خیلی جاها مشکل زبان و ارتباط هست. توی هلند خیلی از دوستان زبان هلندی یاد گرفتن و مشکی ندارن. هلندی هم بلد نباشید باز با انگلیسی کارا راه میفته ولی میخوام اینو بگم برای کسی که میخواد مهاجر باشه و توی این کشور مثلا بمونه نهایتا باید هلندی رو یاد بگیره و تا یاد نگیری به طور کامل جزیی از جامعه نمیشی. به نظر من اروپا جای موندن نیست و خیلی از دوستانم بعد سال ها به قولی move کردن به انگلیس چون یه کشور دم دستی تره هر چند گرونه و مشکلات خاص خودشو داره. شغل میخوایید داشته باشید مثلا توی همین هلند خیلی جاها زبان هلندی رو باید بدونی و داتسان هایی ازین دست
    - ادم های اروپا به طور کلی عرض میکنم و بدون توهین!!! یه خورده نژادپرست ترن. حس من اینه و ممکنه اشتباه باشه. ولی اینجا یه مهاجر همیشه یه مهاجره. ولی توی کانادا اگه شما مهاجری خیلی های دیگه از جمله شهردار شهر هم ممکنه مهاجر باشه. توی امریکا رییس جمهور هم مهاجره!!!! منظورم اینه توی اروپا جزیی از اروپایی ها شدن سخت تره تا اینکه بخوایید جزیی از جامعه کانادا یا استرالیا یا امریکا بشید. واقعا این حس رو که همه به چشم یه غیر خودی بهت نگاه میکنن رو توی اروپا میشه حس کرد. هرچند که کاملا حق دارن!!!!!!! ادم خودشو جای اونا بذاره واقعا حق دارن. اومدیم کشورشون طلبکار هم هستیم!!! والا!!
    - من این جمله رو به همه دوستانم گفتم اینجا هم میگم شاید کسی بفهمه منظورمو. فرض کنید ایران نمره ش 7 باشه. منظورم وطن عزیزمونه. من ایران که بودم فکر میکردم اروپا نمره ش 100ه وتوی ذهنم برای اون تلاش میکردم. الان که اروپا هستم فهمیدم نمره اروپا 70ه نه 100. دقت کردین؟؟؟ یعنی همین 70 هم ده برابره ایرانه ولی اون 100 ی که توی ذهنم بوده نیست.... (خیلی خیلی کلی عرض کردم وارد جزییات مثال نشید)
    امیدوارم منظورمو فهمیده باشین. تجربه ای از کانادا و امریکا و استرالیا ندارم. ولی دوستانی که دارم و از چیزایی که میبینم و مقایسه میکنم و توی دل اروپا میشه خیلی هاشو دید ...حس میکنم امریکا و کانادا و استرالیا اگه 100 نباشن حتما بالاتر از 70 هستن و این یعنی اینکه به اون 100 ذهن بیمار یکی مثل من نزدیک ترن.
    من شخصا اگه میدونستم از اول که اروپا اون 100 ذهنم نیست شاید به همون 7 وطن وفادار میموندم. چون 7 وطن یه 7 ساده نیست و وزنش شاید یه جاهایی خیلی بیشتر باشه

موفق باشید
    دوست عزیز نظرات شما در این پست اکثرا اشتباهه. برای ایرانی هایی که قصد مهاجرت دارند بسته به شرایط هر فرد و در مجموع (در مجموع یعنی یه معدل کل) بعضی از کشورهای اروپایی و کانادا بسیار بهتر از آمریکا و بالخصوص استرالیاست، یه سری دلایل هست که توضیحشون خیلی طولانی و جدال برانگیز هست و معمولا هم گفته نمیشه و شاید بهتر باشه که خیلی وقتها گفته نشه (از جمله در بین مجالس دوستان) و شما اگر اونها رو میدونستید اصلا به این صراحت در مورد آمریکا یا استرالیا صحبت نمیکردید و اگه من هم بخوام این دلایل رو یکی یکی برای شما بیان کنم با واکنش شدید خیلی از اعضا مواجه میشم و نیاز به وقت گذاشتن و توضیح کامل و ارائه دلیل نسبت به هر جواب دارم که خودش وقت خیلی زیادی رو میگیره و اگه هم جوابهایی که داده میشه رو نادیده بگیرم ممکن هست که خیلی از اعضا به اشتباه بیفتند، در کل امیدوارم که از نظر من ناراحت نشده باشید، موفق باشی دوست خوبم
    یاد خدا در همه حال، همه مسائل را حل میکند.
    Every single choice you have ever made in your life, has brought you to this exact moment, reading this exact sentence. Have a good day
    اللهم أدر الحق معه حيث دار. (; I went my own way

نقل قول نوشته اصلی توسط ehsan4medicine نمایش پست ها
    دوست عزیز نظرات شما در این پست اکثرا اشتباهه. برای ایرانی هایی که قصد مهاجرت دارند بسته به شرایط هر فرد و در مجموع (در مجموع یعنی یه معدل کل) بعضی از کشورهای اروپایی و کانادا بسیار بهتر از آمریکا و بالخصوص استرالیاست، یه سری دلایل هست که توضیحشون خیلی طولانی و جدال برانگیز هست و معمولا هم گفته نمیشه و شاید بهتر باشه که خیلی وقتها گفته نشه (از جمله در بین مجالس دوستان) و شما اگر اونها رو میدونستید اصلا به این صراحت در مورد آمریکا یا استرالیا صحبت نمیکردید و اگه من هم بخوام این دلایل رو یکی یکی برای شما بیان کنم با واکنش شدید خیلی از اعضا مواجه میشم و نیاز به وقت گذاشتن و توضیح کامل و ارائه دلیل نسبت به هر جواب دارم که خودش وقت خیلی زیادی رو میگیره و اگه هم جوابهایی که داده میشه رو نادیده بگیرم ممکن هست که خیلی از اعضا به اشتباه بیفتند، در کل امیدوارم که از نظر من ناراحت نشده باشید، موفق باشی دوست خوبم
    میشه دلیل بیارید؟

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط ehsan4medicine نمایش پست ها

دوست عزیز
    دلیلی که ما ندیدیم در پست شما و همه رو به دلایلی دیگه از جمله حمله دوستان و بحث و جدال بر انگیز بودن و وقت نداشتن شما و ..... ناگفته گذاشتید!
    من متوجه کامنتتون نشدم اگه قرار بر این نیست که دلیلی از سمت شما گفته بشه اون کامنت گذاشتن و با یه جمله نوشتن اینکه دلایل اشتباهه دلیلش چیه ؟!
    به هر حال ازتون میخوام که پاراگراف اول صحبت های بنده رو دوباره بخونید (اگه البته بار اول خونده باشید کلمه دوباره اینجا درسته!) که فکر میکنم با خوندنش تکلیف معلومه و قرار نیست کسی برای کسی دلایلی بیاره و راه زندگی معلوم کنه. گفتن این جمله برای منم امکان پذیره که بگم: "تمام دلایل شما حتی همونایی که توی ذهنتونه و هنوز نگفتین کاملا اشتباهه!!!"
    بعد این الان به نظرتون نحوه نظر دادن درستیه؟

به نظر من که درست نیست.
    اینم اون پاراگراف آغازین کامنت بنده که فکر میکنم خیلی خیلی واضحه و نیازی به هیچ بحثی نداره (نوشتن همچین پاراگرافی برای دوری از آزردن خاطر و فکر دوستان عزیزی مثل شماست):

موفق باشید

دوست عزیز
    من نظز خودمو میدم
    که مطمئنا یه نسخه ذهنی برای خودمه و شما باید ببینید چی برای شخص شما خوبه
    و اونو پی بگیرید و

نظرات من و دوستان دیگه مسیری رو براتون قطعی نکنه چون
    هر کسی نظرش رو بر طبق شرایط شخصی خودش مید
    ه و
    خواه ناخواه، خودآگاه یا ناخودآگاه شرایط هر کسی روی نظرش تاثیر داره
    من
    شخصا
    اگه..........

نقل قول نوشته اصلی توسط olivertwist نمایش پست ها
    شک نکن با انچه تعریفت از زندگیه اروپا بهتره. اینجا از یک شهر تا ابادی دیگه باید 4 ساعت بری. 4 ساعت بزار دو تا کشور را تو اروپا رد می کنی. اروپا حق کار داری هم کار میکنی و با اجتماع اشنا میشی و هم پول در میاری. کار های مختلف می توانی بکنی و کلی تجربه کسب کنی.. از کارخانه تا تو کلاب می توانی کار کنی. اینجا فقط تو دانشگاه اگه بچه درس خوانی باشی..اون هم زیر نظر یه استاد که ... باید اینجا مریض نشی. دکتر عمومی $180 یکبار ویزیت. انتی بیوتیک 7 عدد $200 تا. اروپا هر روز برو دکتر ..اصلا من حوصلم سر می رفت می رفتم دکتر!!! من چند سال اروپا بودم الان هم اومدم امریکا. تعصبی هم در مورد هیچ کدام ندارم. اگه اهل لذت از زندگی هستی می خوای بری سوییس اسکی و ونیز ریلکس کنی و امستردام شب زنده داری و درس هم بخوانی برو اروپا. اما اگه می خوای یک اتاق تو دانشگاه داشته باشی و تو باشی و اپ تاپ از 9 صبح تا هشت شب ریسرچ کنی و مقاله بدی اینجا کمکت می کنند. خواهشن من را قضاوت نکنید. این تجربه شخصی من است و فقط انچه واقعا خودم دیدم را گفتم. هر کسی راهه زندگیش را خودش پیدا می کنه.
    نمیدونم شما کجا بودی حالا در زمینه دکتر فقط بگم که کشورای انگلیسی زبان دقیقا هزینه پزشکی چند برابر امریکاست و خیلی هم داغون تر!

در یک کلام اروپا رو روستا فرض کنید و امریکا رو شهر

Junior Member

سلام دوست عزیز ممنون که صادقانه حرف دل میزنید. ولی این تعاریف بدی که از اروپا کردید باعث شد من عاشق اروپا بشم. چون بیشتر تعریف بود تا تخریب. شاید چون من اینطور زندگی راحت و کم استرس را میپسندم و اصولا ادمی هستم که در اوج جوانی ی پام بیمارستانه. که همینجا تصمیمم برای اروپا قطعی شد. ممنون از راهنماییتون. فقط لطفا بگید کدوم کشور اروپا بودید

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط ali728 نمایش پست ها
    دوست عزیز
    من نظز خودمو میدم که مطمئنا یه نسخه ذهنی برای خودمه و شما باید ببینید چی برای شخص شما خوبه و اونو پی بگیرید و نظرات من و دوستان دیگه مسیری رو براتون قطعی نکنه
    چون هر کسی نظرش رو بر طبق شرایط شخصی خودش میده و خواه ناخواه، خودآگاه یا ناخودآگاه شرایط هر کسی روی نظرش تاثیر داره

من شخصا اگه به عقب برگردم حتما برای کانادا و آمریکا و بعدش استرالیا قبل اروپا اقدام میکنم
    مورد 2 و3 رو من توی امریکا و کانادا خیلی بهتر میبینم
    مورد 1 هم به نظرم چیزی نیست که بخواد خیلی پر رمگ تاثیری بذاره. به هر حال من و شما اولین نفر نیستیم که میریم امریکا و اخریش هم نخواهیم بود. منظورم اینه بالاخره ادمهای اونجا هم رفت و امد دارند. دوستان خود من امریکا هستن و میان و میرن. حالا سالی یه بار
    حالا فرض کنید اروپا بشه هفته ای یه بار بیایی و بری. اگه واقعا مورد احساسی خیلی خاصی نباشه باید این سوال رو پرسید که چی اخه؟! منظورم اینه شما به هر حال وارد یه دنیای تازه میشید و برای کسب یه چیز بهتر باید یه هزینه هایی هم بدید یکیشم اینه که شاید بتونید سالی یه بار فقط خانواده رو ببینید. حالا در مورد شما که خانواده هم احتمالا میتونن بیان امریکا و شما رو ببینن
    حتی اگه این مشکل رو بزرگتر ببینیم توی امریکا، توی کانادا و استرالیا این مشکل خیلی کم رنگ تره
    همین اروپاش هم خیلی از دوستان هستن و ماها واقعا شاید همون سالی یه بار رو برگردیم ایران. اول اینکه به خاطر هزینه ها و دومشم به این دلیل که کار دکترا باید انجام بشه و هر کسی درگیری های خودشو داره

مورد 4م شاید پولی که توی اروپا میدن بهتر باشه. ولی به نظرم من اینقدری نیست که ادم بخواد بخاطرش امریکا و کانادا رو زمین بذاره
    یعنی saving شاید بیشتر باشه ولی چقدر بیشتر؟ حالا مثلا کسی بیاد و ماهی 100 یورو یا 500 یورو بیشتر save کنه
    برای من مهمه! نمیخوام بگم مهم نیست! اتفاقا به همین دلیل بیخود شاید من اروپا رو انتخاب کردم
    ولی الان واقعا میبینم اینقدری نیست که من کل اینده و 4 یا 5 سال از زندگیمو به خاظر اون Saving جهتشو عوض کنم

خلاصه کنم (نظراتم کاملا شحصیه و ممکنه هزار تا مورد نقض داشته باشه):

کانادا و امریکا و استرالیا رو ترجیح میدم به اروپا چون:
    - توی اروپا خیلی جاها مشکل زبان و ارتباط هست. توی هلند خیلی از دوستان زبان هلندی یاد گرفتن و مشکی ندارن. هلندی هم بلد نباشید باز با انگلیسی کارا راه میفته ولی میخوام اینو بگم برای کسی که میخواد مهاجر باشه و توی این کشور مثلا بمونه نهایتا باید هلندی رو یاد بگیره و تا یاد نگیری به طور کامل جزیی از جامعه نمیشی. به نظر من اروپا جای موندن نیست و خیلی از دوستانم بعد سال ها به قولی move کردن به انگلیس چون یه کشور دم دستی تره هر چند گرونه و مشکلات خاص خودشو داره. شغل میخوایید داشته باشید مثلا توی همین هلند خیلی جاها زبان هلندی رو باید بدونی و داتسان هایی ازین دست
    - ادم های اروپا به طور کلی عرض میکنم و بدون توهین!!! یه خورده نژادپرست ترن. حس من اینه و ممکنه اشتباه باشه. ولی اینجا یه مهاجر همیشه یه مهاجره. ولی توی کانادا اگه شما مهاجری خیلی های دیگه از جمله شهردار شهر هم ممکنه مهاجر باشه. توی امریکا رییس جمهور هم مهاجره!!!! منظورم اینه توی اروپا جزیی از اروپایی ها شدن سخت تره تا اینکه بخوایید جزیی از جامعه کانادا یا استرالیا یا امریکا بشید. واقعا این حس رو که همه به چشم یه غیر خودی بهت نگاه میکنن رو توی اروپا میشه حس کرد. هرچند که کاملا حق دارن!!!!!!! ادم خودشو جای اونا بذاره واقعا حق دارن. اومدیم کشورشون طلبکار هم هستیم!!! والا!!
    - من این جمله رو به همه دوستانم گفتم اینجا هم میگم شاید کسی بفهمه منظورمو. فرض کنید ایران نمره ش 7 باشه. منظورم وطن عزیزمونه. من ایران که بودم فکر میکردم اروپا نمره ش 100ه وتوی ذهنم برای اون تلاش میکردم. الان که اروپا هستم فهمیدم نمره اروپا 70ه نه 100. دقت کردین؟؟؟ یعنی همین 70 هم ده برابره ایرانه ولی اون 100 ی که توی ذهنم بوده نیست.... (خیلی خیلی کلی عرض کردم وارد جزییات مثال نشید)
    امیدوارم منظورمو فهمیده باشین. تجربه ای از کانادا و امریکا و استرالیا ندارم. ولی دوستانی که دارم و از چیزایی که میبینم و مقایسه میکنم و توی دل اروپا میشه خیلی هاشو دید ...حس میکنم امریکا و کانادا و استرالیا اگه 100 نباشن حتما بالاتر از 70 هستن و این یعنی اینکه به اون 100 ذهن بیمار یکی مثل من نزدیک ترن.
    من شخصا اگه میدونستم از اول که اروپا اون 100 ذهنم نیست شاید به همون 7 وطن وفادار میموندم. چون 7 وطن یه 7 ساده نیست و وزنش شاید یه جاهایی خیلی بیشتر باشه

موفق باشید
    سلام دوست عزیز ممنون که صادقانه حرف دل میزنید. ولی این تعاریف بدی که از اروپا کردید باعث شد من عاشق اروپا بشم. چون بیشتر تعریف بود تا تخریب. شاید چون من اینطور زندگی راحت و کم استرس را میپسندم و اصولا ادمی هستم که در اوج جوانی ی پام بیمارستانه. که همینجا تصمیمم برای اروپا قطعی شد. ممنون از راهنماییتون. فقط لطفا بگید کدوم کشور اروپا بودید
    منظور شخص اولیور توییست بود
    ویرایش/حذف پیام ویرایش پست ارسال پاسخ سریع به این پیام پاسخ پاسخ با نقل قول پاسخ با نقل قول نقل قول چندگانه این پیام گزارش پست خلاف

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط nafisehhh نمایش پست ها
    منظور شخص اولیور توییست بود
    ویرایش/حذف پیام ویرایش پست ارسال پاسخ سریع به این پیام پاسخ پاسخ با نقل قول پاسخ با نقل قول نقل قول چندگانه این پیام گزارش پست خلاف

کسی از اروپا تعریف بدی نکرد!!!!
    دوستان دنبال کسی هستن که به زور میخوان بدگوی اروپا ازش بسازن
    کسی تعریف بدی نکرده دوست عزیز، بنده فقط نظرات شخصیم رو در مورد تفاوت های اروپا و آمریکا توی ذهنم عرض کردم
    هرکسی به هر حال خودش تصمیم گیرنده ست. تعداد دوستانی که توی اروپا هستن و بودن و الان خیلی خیلی موفق هستند و به جاهای خیلی خوبی رسیدن کم نیست
    تعداد دوستانی هم که بعد سال ها بودن در آمریکا و کانادا برای پارت نهایی زندگیشون به اروپا اومدن و اینجا رو انتخاب کردن هم کم نیست

هرکسی یه دیدی داره و ممکنه یه سری چیزها براش مهم باشه و این دلیلی بر بد یا خوب بودن چیزی نیست
    اصولا به کار بردن کلماتی مثل بد و خوب برای همچین موضوعی کاملا اشتباهه

اون شخص اولیور تویست رو ما نفهمیدیم داستانش چیه

موفق باشید
    ویرایش توسط ali728 : May 16th, 2016 در ساعت 11:54 AM

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Veterinary Medicine

درود و تشکر از اطلاعات مفیدتون.
    به طور کلی امکان پیدا کردن فاند در مقطع master یا PhD در اروپا بیشتره یا آمریکا؟
    اگر کسی تعداد مقالات زیادی نداشته باشه یا یک گپ تحصیلی حدودا 3 یا 4 ساله (بعد از فارغ التحصیلی) داشته باشه، اروپا راحتتر میتونه پذیرش بگیره یا آمریکا؟

Member
    رشته و دانشگاه
    Natural Resources Engineering-Environment

مسلما واسه مستر اروپا بیشتر فاند میده... واسه دایرکت پی اچ دی هم که فقط امریکا این سیستمو داره...در مورد گپ تحصیلی اطلاعی ندارم متاسفانه

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)