صفحه 9 از 11 نخستنخست 1234567891011 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 81 تا 90 , از مجموع 103

موضوع: آمریکا یا اروپا

پیش فرض پاسخ : آمریکا یا اروپا

نقل قول نوشته اصلی توسط apply1361 نمایش پست ها
    2000 یورو ماهی، سالی چقدر میشه؟! 24 هزار یورو. تازه مالیات کم کنن میشه 2000 نه قبل کسر. فرض کن اصلا 4000 تا مالیات کم کنیم! میشه 20000 یورو.
    20000 یورو در همین لحظه معادل 22500 دلار هست!
    در ضمن بحث شهریه رو یادتون نره. بعضی دانشگاههای کانادایی شهریه رو هم از داخل همون فاندی که میدن میگیرن و در نتیجه کم میشه باز. از نظر ارزش پولی اره اروپا پول خوبی میده ولی استثناات هم داریم در آمریکا که پول RA زیادتری میگیرن که اونهم معمولا بسته به ایالت هست که گرونه بیشتر میگیرن.
    ممنون از پاسختون
    پس این مقدار فاندهایی که بچه ها توی قسمت نتایج پذیرش آمریکا و کانادا نوشتن، قبل از کسر شدن شهریه هست؟ شهریه معمولا چقدر هست و در نهایت ماهانه چقدر خالص دریافتی دارن؟
    راستش من متاهل هستم و دارم بررسی میکنم ببینم اگر بخوام برم کانادا چقدر فاند باید بتونم بگیرم .

Member
    رشته و دانشگاه
    Postdoc - UBC - Mechanical Eng

نقل قول نوشته اصلی توسط TIMETRAVELER نمایش پست ها
    سلام
    اینکه میگن دکترا در اروپا معمولا فاند بیشتری میدن نسبت به آمریکا و کانادا، پس چرا قسمت نتایج پذیرش خلاف این رو نشون میده؟
    معمولا دانشگاه های اروپا حدود 2000 یورو فاند میدن در ماه که یه مقدارش هم مالیات کم میشه. اما در کانادا برای مثال، حداقل فاندهایی که میبینم سالی 20000 دلار به بالا تازه معاف از مالیات هست.
    ممنون میشم نظر دوستان رو بدونم
    همونطور که دوستمونم گفتن از نظر مالی که اروپا خیلی برای دکترا بهتر از امریکا و کانادا هست دوست عزیز!! اغلب کشورهای مطرح اروپایی ماهیانه 2500یورو به بالا حقوق میدند، مثلا در آلمان دانشگاه مونیخ نزدیک به €37,441 سالی میده، دانشگاه های نروژ 435000 kr معادل €47,010 در سال میدن، حالا مالیات هم ازش کم کنید... این حرف شما بر چه اساسه؟؟ تازه این ها حقوق هست ... مثل امریکا "کمک هزینه" و ... نیست.
    Brothers everywhere , Raise your hands into the air
    We're warriors , Warriors of the world
    Like thunder from the sky , Sworn to fight and die

Member
    رشته و دانشگاه

ممنون از پاسختون
    پس این مقدار فاندهایی که بچه ها توی قسمت نتایج پذیرش آمریکا و کانادا نوشتن، قبل از کسر شدن شهریه هست؟ شهریه معمولا چقدر هست و در نهایت ماهانه چقدر خالص دریافتی دارن؟
    راستش من متاهل هستم و دارم بررسی میکنم ببینم اگر بخوام برم کانادا چقدر فاند باید بتونم بگیرم .
    بستگی به شهری که براش پذیرش میگیرید داره، برای دو نفر حد اقل ماهی حدودا 1500 دلار بنظر من نیاز هست در شهر های متوسط کانادا... (من البته کانادا نبودم) دیگه این بستگی داره به نحوه ی زندگیتون ... خود دانشگاه های معمولا توی سایتشون هزینه زندگی رو با شرح همه چی نوشتند

نقل قول نوشته اصلی توسط mj1991 نمایش پست ها
    همونطور که دوستمونم گفتن از نظر مالی که اروپا خیلی برای دکترا بهتر از امریکا و کانادا هست دوست عزیز!! اغلب کشورهای مطرح اروپایی ماهیانه 2500یورو به بالا حقوق میدند، مثلا در آلمان دانشگاه مونیخ نزدیک به €37,441 سالی میده، دانشگاه های نروژ 435000 kr معادل €47,010 در سال میدن، حالا مالیات هم ازش کم کنید... این حرف شما بر چه اساسه؟؟ تازه این ها حقوق هست ... مثل امریکا "کمک هزینه" و ... نیست.
    آخه دانشگاهی که من دارم اپلای میکنم توی هلند هست و برای این پوزیشن نوشته:
    • Gross salary between € 2.125,00 and € 2.717,00;
    که اگر درست حدس زده باشم این مقدار قبل از کسر مالیات هست. از طرفی مالیات در هلند هم شنیدم خیلی زیاد هست- چیزی که توی این فرم خوندم 30 درصد- پس حدود 1500 یورو حداکثر برام میمونه که باید 1000 یورو هم بدم اجاره خونه متاهلی.

Banned
    رشته و دانشگاه
    Medicine

پایتخت های اکثر کشورهای اروپایی جاهای بدی نیستند. شهرستانها خیر. آمریکا هم به نظرم علاوه بر شهرهای بزرگ و متروپلیتن ها برخی شهرهای دیگرم هستند پویایی و نایت لایف و .... داشته باشند. باید دید در مورد چه شهری در اروپا و چه شهری در آمریکا صحبت میکنید. مثلا یک دهاتی نزدیک کلن هست یک دانشگاه خیلی خوب هم داره ولی خب بدرد نمیخروه از نظر من باید ببینی کدام شهر از کدام کشور با چه توان مالی و رشته و .....

Member
    رشته و دانشگاه

آخه دانشگاهی که من دارم اپلای میکنم توی هلند هست و برای این پوزیشن نوشته:
    • Gross salary between € 2.125,00 and € 2.717,00;
    که اگر درست حدس زده باشم این مقدار قبل از کسر مالیات هست. از طرفی مالیات در هلند هم شنیدم خیلی زیاد هست- چیزی که توی این فرم خوندم 30 درصد- پس حدود 1500 یورو حداکثر برام میمونه که باید 1000 یورو هم بدم اجاره خونه متاهلی.
    اکثر دانشگاه های هلند همینقدر حقوق میدند، مشکلی نباید داشته باشید... هزینه ی خونه هم بعید میدونم در هلند ماهی 1000یورو باشه ... کدوم شهر؟

نقل قول نوشته اصلی توسط mj1991 نمایش پست ها
    اکثر دانشگاه های هلند همینقدر حقوق میدند، مشکلی نباید داشته باشید... هزینه ی خونه هم بعید میدونم در هلند ماهی 1000یورو باشه ... کدوم شهر؟
    شهر آیندهوون هلند . اجاره خونه رو از یک سایت هلندی دیدم که آپارتمانهای مختلف رو در آیندهوون برای اجاره گذاشته بود. با عکس و نقشه و متراژ و ... که یک اپارتمان 60-70 متری بطور متوسط 1000 یورو بود.
    در مقایسه، اگر دانشگاه کوئینز کانادا بتونم پذیرش بگیرم، فکر میکنید چقدر فاند باید از استاد بخوام تا علاوه بر هزینه اجاره آپارتمان (متاهلی) و شهریه دانشگاه، بتونم بدون مشکل زندگی کنم؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی نرم افزار - علوم و تحقیقات

نقل قول نوشته اصلی توسط software_eng نمایش پست ها
    با سلام
    با توجه به این موج خیلی شدید و جدید پناهندگی از 2015 به بعد، آیا باید در مورد اروپا تجدید نظر کرد ؟
    آیا تاثیری داشته توی پذیرش و فاند واسه دکترا توی اروپا ؟
    من یه سری به سایت یرو نیوز زدم و از چند نفر قبلا اروپا زندگی کرده بودن و این بهار و تابستون رفته بودن سوال کردم
    دید مردم عادی نسبت به خارجی ها مخوصوا خاورمیانه یه خورده عوض شده. حتی یه درصدی از سهمیه های بین الملی به پناهنده ها اختصاص داده شده
    کسنی که باهشون صحبت کردم می گفتن بهتر نری اروپا.
    دوستانی که در حال تحصیل هستن کسی ممنون میشم راهنمای کنید. به هر حال این پارامتر می تونه در انتخاب بین اروپا و (استرالیا و نیوزلند) و (امریکاو کاندا) مهمه باشه

Moderator
    amirfriendship آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    مهندسی عمران- ارشد مدیریت و انرژی های تجدیدپذیر-دکترای

در مورد اقامت و سیتیزنشیپ که دوستان گفتند, شرایط اقامت سیتیزن شیپ کشوری مثل آلمان و کانادا عین همه. یعنی با 5 سال سابقه کار سیتیزن میشی و تا زمانی که کار می کنی اقامت داری.
    فرق اصلی اروپا و امریکا تفاوت ساختاری اونهاست. در اروپا خدمات دولتی بیشتره. یعنی دولت بابت هزینه های پزشکی و آموزش و ... خدمات رایگان داره. حتی برای کسی که بچه دار میشه تو بعضی کشورهای اروپایی هزینه بیمارستان و .. رایگان. با ازدواج و بچه دار شدن بلافاصله حقوقت افزایش پیدا می کنه و مالیاتت کم میشه و....
    اما امریکا اینطور نیست. دولت هیچ حمایتی نمی کنه. فرصت ها بیشتره ولی خودتی و خودت. برای خدمات و بیمه درمانی باید پول بدی و...
    اما مهمترین موضوع این که برای زندگی در اروپا به جز بریتانیا, تو همه کشورها باید زبونشون و یاد بگیری
    بقیه مزایا و معایب را هم که دوستان گفتند.

Junior Member

سلام. کسی درباره رشته های کشاورزی ( رشته من گیاهپزشکی و ارشد بیماری شناسی گیاهی خوندم) اطلاعی داره که کدام کشورها در اروپا و یا کانادا و آمریکا شرایط بهتری برای ادامه تحصیل و بعد از آن آینده شغلی مناسبتری دارند؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)