صفحه 3 از 10 نخستنخست 12345678910 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 30 , از مجموع 91

موضوع: اقامت بعد از اتمام تحصیلات در سوئد

ApplyAbroad Veteran
    ali-composite آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering- Linkoping University

پیش فرض پاسخ : permanent residency in Sweden

نتیجه اخلاقی و منطقی اینه که با این همه اما و اگر موجود هجرت به سوئد به منظور موندن برای همیشه از طریق کار و درس نشدنی نیست اما بسیار بسیار بسیار دشوارتر از اونی هست که بشه روش برنامه ریزی 100% کرد... گاو نر می خواهد و مرد کهن!!!!
    بازم ممنون امین(tornado) عزیز بابت راهنماییهات.
    I am not in this site anymore.Alireza

Junior Member

من میخوام بدونم اگه به این نتیجه رسیدیم که امکان گرفتن اقامت دائم از سوئد برامون خیلی سخته چه جوری میشه از سوئد به عنوان پل برای جاهای دیگه بخصوص کشورهای انگلیسی زبان استفاده کرد؟؟
    لطفا اگه کسی این تجربه را داشته و یا اطلاعاتی داره بگه تا دیگران هم استفاده بکنند.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط untouchable نمایش پست ها
    درود به ایران بوی عزیز ,

1. این دو سال کار کردن part time باشه هم ایرادی نداره ؟!!
    2 . این کار مورد نظر ما اگر غیر تخصصی باشه (مثل pizza boy یا روزنامه پخش کردن, یا dish washing !! ) هم برای درخواست اقامت دائم دادن قبوله ؟!

نوع کار مهم نیست. مهم این است که وضعیت استخدامی شما رسمی و ثبت شده باشد. بنا بر این دوستمان که پاسخ داده اند فقط کارهای با حقوق بالا اشتباه می کنند. میزان حقوق مهم نیست، مهم این است که کار قانونی باشد. در اینجا اصطلاحی هست به نام کار سیاه، که به معنای کارهایی است که شما برشمردید و معمولا بر مبنای صحبت شفاهی کارفرما شما کار می کنید و دستمزدی می گیرید، اما رسما استخدام شما ثبت نشده است و غیرقانونی هم هست چنین کاری. شرط گرفتن اقامت بر اساس کار تنها یک چیز است و آن هم اینکه شما از حقوق دریافتی تان مالیات کم شود که این مستلزم ثبت قانونی استخدام شماست

ApplyAbroad Veteran
    ali-composite آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering- Linkoping University

نقل قول نوشته اصلی توسط AABBCC نمایش پست ها
    نوع کار مهم نیست. مهم این است که وضعیت استخدامی شما رسمی و ثبت شده باشد. بنا بر این دوستمان که پاسخ داده اند فقط کارهای با حقوق بالا اشتباه می کنند. میزان حقوق مهم نیست، مهم این است که کار قانونی باشد. در اینجا اصطلاحی هست به نام کار سیاه، که به معنای کارهایی است که شما برشمردید و معمولا بر مبنای صحبت شفاهی کارفرما شما کار می کنید و دستمزدی می گیرید، اما رسما استخدام شما ثبت نشده است و غیرقانونی هم هست چنین کاری. شرط گرفتن اقامت بر اساس کار تنها یک چیز است و آن هم اینکه شما از حقوق دریافتی تان مالیات کم شود که این مستلزم ثبت قانونی استخدام شماست
    در مورد اینکه میزان حقوق مهم نیست اگه منبعی دارید ذکر کنید.چون من خودم مطمئنم که حداقل 13000 کرون بدون کسر مالیات باید درآمد باشه(بنا به گفته سایت مهاجرت سوئد که کاملا معتبر هست)
    I am not in this site anymore.Alireza

ApplyAbroad Veteran
    tornado آواتار ها

پیش فرض پاسخ : گرقتن اقامت پس از پايان تحصيلات

میزان حقوق بسیار مهم است. و توجه کنید که حتی شما اگر در زمان تحصیل کار می کنید و حقوق می گیرید و مالیات می دهید این زمان جزو زمان 4 سال محسوب نمی گردد.
    تنها در صورتی محاسبه می شود که ویزای شما از دانشجویی به کار تبدیل شود و شرایط آن نیز قبلا بحث شده است.
    اطلاعات من بر مبنای تجربیات و شنیده های من است که ممکن است در برخی مواقع هم نادرست باشد یا به روز نباشد!

ApplyAbroad Veteran
    tornado آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط farshid80 نمایش پست ها
    دوستان سلام. یک سوال داشتم .
    - اگر ما بخواهیم از طریق کارش ویزارو تمدید کنیم آیا حتمان اون کاری که گرفته باید آگهی شده باشه یا نه چون احتمال نمیدم که آگهی شده باشه
    - آیا بهتره که ما ابتدا برای یک سال دیگه اقامت دانشجویی بگیریم تا بعدش سر فرصت اونو به اقامت کاری تبدیل کنیم یا نه؟ (با توجه به اینکه از اعتبار اقامت سال دومش 2 ماه بیشتر نمونده)
    - در جایی نوشته بود شرط تمدید اقامت دانشجویی پاس کردن حد اقل 30 واحد در یک سال هست. با توجه به اینکه همسر من با موافقت دانشگاه 1 سال مرخصی گرفته و طبیعتا در این مدت واحدی پاس نکرده ، آیا برای تمدید ویزاش با همون موافقت نامه دانشگاه و واحدهایی که برای ترم جدیدش گرفته میتونه اقدام کنه ؟ آیا مشکلی براش پیش نمیاد؟؟
    - باید صاحب کارش حاضر بشه الان یک اگهی در سایت کار اروپا بده و اون هم اپلای کنه و استخدامش کنه (فرمالیتس) ؛ می تونین جهت مشاوره از خدمات اداره مهاجرت استفاده کنید که مجانی نیز هست.
    - اگر می توانید ویزای کار بگیرید بهتره همین الان اقدام کنید؛ چون یک سال از 4 سال شما زودتر سپری می شود و عملا یک سال ویزای دائم را زودتر دریافت می کنید
    - چون مرخصی گرفته بوده مشکلی نیست؛ اما برای من خیلی جالبه طبق قوانین تنها یک ترم مرخصی می دهند نه یک سال! حداقل دانشگاه kth که اینجوری می گه.
    اطلاعات من بر مبنای تجربیات و شنیده های من است که ممکن است در برخی مواقع هم نادرست باشد یا به روز نباشد!

Junior Member

دوستان حالا که برای تحصیل در سوئد باید هزینه پرداخت کرد به نظرتون ارزش داره آدم 50 میلیون هزینه بکنه و بره سوئد ؟ چون من بیش تر از اینکه بخام درس بخونم مایلم بتونم اقامت دائم بگیرم .
    حالا به نظرتون میشه روی این کار حساب کرد و یک همچین هزینه ایی راهم کرد و اقامت گرفت ؟

Senior Member moeinian آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    مهندسی انرژی دانشگاه Chalmers

نقل قول نوشته اصلی توسط mnb_eng نمایش پست ها
    دوستان حالا که برای تحصیل در سوئد باید هزینه پرداخت کرد به نظرتون ارزش داره آدم 50 میلیون هزینه بکنه و بره سوئد ؟ چون من بیش تر از اینکه بخام درس بخونم مایلم بتونم اقامت دائم بگیرم .
    حالا به نظرتون میشه روی این کار حساب کرد و یک همچین هزینه ایی راهم کرد و اقامت گرفت ؟
    سلام

اگه می خواید اقامت بگیرید به نظرم روی استرالیا سرمایه گذاری کنید تا سوئد
    از میان کسانی که برای دعای باران به بیابان می روند تنها کسانی ایمان دارند که با خود چتر همراه دارند.

*هیچ کجای دنیا وطنم ایران نمیشه.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط moeinian نمایش پست ها
    سلام

اگه می خواید اقامت بگیرید به نظرم روی استرالیا سرمایه گذاری کنید تا سوئد
    آخه من در سوئد فامیل زیاد دارم و به خاطر این مایل به گرفتن اقامت در سوئد هستم .

Junior Member ppro آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    فوق کامپیوتر

با یک سوئدی ازدواج کنید 2 ساله اقامت میگیرید

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)