صفحه 4 از 10 نخستنخست 12345678910 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 31 تا 40 , از مجموع 91

موضوع: اقامت بعد از اتمام تحصیلات در سوئد

پیش فرض پاسخ : گرقتن اقامت پس از پايان تحصيلات

سلام

کسی به شرکت زدن فکر کرده؟‌
    شما اگر مغازه هم داشته باشید می تونید در نصف زمان استخدام اقامت دائم بگیرید.

پیش فرض پاسخ : اقامت بعد از اتمام تحصیلات در سوئد

بچه چی؟ اگه من و همسرم که مثلا دانشجوی دکتری هستیم بچه دار بشیم تو سوئد می تونه مزیتی برای اقامت باشه؟؟؟؟ یه سوال دیگه externally funded phD studentship یعنی چی؟ می تونه به عنوان کار تلقی بشه؟

ApplyAbroad Veteran
    tornado آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط mary_cygnus نمایش پست ها
    بچه چی؟ اگه من و همسرم که مثلا دانشجوی دکتری هستیم بچه دار بشیم تو سوئد می تونه مزیتی برای اقامت باشه؟؟؟؟
    خیر؛ هیچ مزیتی ندارد
    اطلاعات من بر مبنای تجربیات و شنیده های من است که ممکن است در برخی مواقع هم نادرست باشد یا به روز نباشد!

Junior Member mahsam آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    فوق دیپلم حسابداری

کسی که با ویزای دانشجویی میاد سوئد میتونه مغازه بگیره ؟ و اگر این کارو بکنه می تونه ویزای کار بگیره ؟

Member mfrad آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    MSc. Ecotechnology & Sustainable Development - MidSweden University

(نظر شخصی):
    من تا جایی که می دونم و خودم هم در یک دوره پیگیرش بودم می شه. شما باید پرشون نومر داشته باشید که برای پروگرامهای بالای یک سال دارید. بعدش باید تو ویزاتون اجازه کار ثبت شده باشه (وقتی ویزام رو تمدید کردم برای سال دون توش نوشته بود) اما روند ثبت شرکت و ایجاد شغل کمی پیچیده ست. ضمناً چون همه کارها قانونیه و مساله مالیات و شفاف بودنش خیلی مهم، کلاً می شه گفت یک برنامه ریزی جامع می خواد و باید فکر حیلی چیزا رو بکنین. اما اگر مشکل مالی ندارید و به سوئد انقدر علاقمند هستید گزینه خوبیه. اگر از ایران تازه می خواید بیاید و این برنامه ها رو دارید من میگم رو نیوزلند و استرالیا خیلی بیشتر فکر کنید. سوئد سیستم اقتصادی سوسیالیستی داره و از نظر مالی بزرگ شدن در این کشور و سرمایه گذاری پیچیدگی های خاص خودش رو داره. مالیات اهرم قوی دولته و شما اگر واقعاً دنبال بیزنس و سود کلان هستید سوئد به نظر من جای این کار نیست. اما اگر هدف فقط اقامت سوئده به دید من یکی از بهترین روشهاست. حداقل از اون سیستم چندش آور ازدواج سوری بهتره
    نقل قول نوشته اصلی توسط mahsam نمایش پست ها
    کسی که با ویزای دانشجویی میاد سوئد میتونه مغازه بگیره ؟ و اگر این کارو بکنه می تونه ویزای کار بگیره ؟
    دکتری در سوئد = نه تنها هزینه نداره، بلکه حقوق هم میگیرید (در صورت پذیرش: فول فاند، 5 ساله، هر سال هم افزایش پیدا میکنه)!!!
    از پاسخ گویی به سوالات عمومی و سوالاتی که در این سایت قبلاً پاسخ داده شده از طریق "پیام خصوصی" معذورم

Junior Member

Thumbs up پاسخ : اقامت بعد از اتمام تحصیلات در سوئد

سلام به همه هم وطنای گلم
    میخوام بدونم من با ویزای دانشجویی وارد سوئد بشم میتونم درسمو تو دانشگاه ادامه ندم و درخواست اقامت یا کار کنم ؟یا اینکه مجبورم فقط درس بخونم؟
    مرسی از همتون
    هر کجا هستم باشم آسمان مال من است

Member mfrad آواتار ها
    رشته و دانشگاه

شما باید سالی 30 واحد پاس کنین تا ویزاتون تمدید شه به عنوان دانشجو. سال اول اگه 30 واحد پاس کنین و بتونین کار رسمی پیدا کنین ویزاتون به عنوان ویزای کار تمدید می شه و می تونین اقامت رو با کارتون تمدید کنین. در سوئد بر خلاف خیلی جاها ساعت کاری با ویزای دانشجویی فرقی با ساعت کاری با ویزای کاری نداره. من سال دوم که تمدید کردم خودشون زیر ویزام نوشتم اجازه کار دارم.

نقل قول نوشته اصلی توسط papoose نمایش پست ها
    سلام به همه هم وطنای گلم
    میخوام بدونم من با ویزای دانشجویی وارد سوئد بشم میتونم درسمو تو دانشگاه ادامه ندم و درخواست اقامت یا کار کنم ؟یا اینکه مجبورم فقط درس بخونم؟
    مرسی از همتون
    هر کجا هستم باشم آسمان مال من است
    دکتری در سوئد = نه تنها هزینه نداره، بلکه حقوق هم میگیرید (در صورت پذیرش: فول فاند، 5 ساله، هر سال هم افزایش پیدا میکنه)!!!
    از پاسخ گویی به سوالات عمومی و سوالاتی که در این سایت قبلاً پاسخ داده شده از طریق "پیام خصوصی" معذورم

Member mfrad آواتار ها
    رشته و دانشگاه

حداقل 30 واحد رو باید پاس کنین که در یک ترم میشه. وگرنه واحد بیشتر بهتون ارائه می شه. اینو یادم رفت بگم!
    نقل قول نوشته اصلی توسط mfrad نمایش پست ها
    شما باید سالی 30 واحد پاس کنین تا ویزاتون تمدید شه به عنوان دانشجو. سال اول اگه 30 واحد پاس کنین و بتونین کار رسمی پیدا کنین ویزاتون به عنوان ویزای کار تمدید می شه و می تونین اقامت رو با کارتون تمدید کنین. در سوئد بر خلاف خیلی جاها ساعت کاری با ویزای دانشجویی فرقی با ساعت کاری با ویزای کاری نداره. من سال دوم که تمدید کردم خودشون زیر ویزام نوشتم اجازه کار دارم.

پیش فرض Permanent Residency for International Doctoral Candidates in Sweden

دوستان لطفا در پتیشن زیر قبل از 30 ماه مه شرکت کنید:
    http://www.thepetitionsite.com/903/3...nts-in-sweden/

در موردش اینجا می تونید بخونید:
    http://www.stockholmian.com/news/per...10_encrypt.htm

Junior Member

سلام. دوستان من واسه زندگي يعني واسه اقامت دائم ميخوام به سوئد يا نروژ برم و بعدش ادامه تحصيل بدم. به نظرتون سوئد يا نروژ برم؟ ببينيد درسته نروژ مرفه تره ولي يه چيزي که هست اينکه سوئد از لحاظ صنايع و تکنولوژي مانند ماشين سازيو مخابرات واقعا از نروژ بهتره. در ضمن احساس ميکنم سوئد به خاطره جمعيت زيادترش و وسعت شهرهاش بيشتر به دنياي اروپايي و یه کشور متمدن شبيهه. اميدوارم سوالمو قابله فهم گفته باشم. ممنون ميشم اگه راهنمايي کنيد.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)