صفحه 7 از 10 نخستنخست 12345678910 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 61 تا 70 , از مجموع 91

موضوع: اقامت بعد از اتمام تحصیلات در سوئد

پیش فرض پاسخ : اقامت بعد از اتمام تحصیلات در سوئد

نقل قول نوشته اصلی توسط saeid6699 نمایش پست ها
    شما ایلتس یا تافل بالا بگیر شاید بتونی پذیرش بگیری هیچ چیز قطعی ای در پروسه اپلای وجود نداره و هیچ کشوری هم به راحتی الان پذیرش نمیده چون میزان متقاضی بالاس ..دانشگاه های سوئد با توجه به اینکه دانشگاه های معتبر و خوبی داره هیچ کدوم رو نمیشه در دسته "دانشگاه هایی که راحت پذیرش میدن " قرار داد..رزومه تون باید رقابتی باشه و بتونه تو گود رقابت با بقیه اپلیکیشن ها در اون سال برنده بشه ..هزینه سالانه مستر در سوئد بین ۹۰۰۰ یورو تا ۱۵۰۰۰ یورو است که علاوه بر این مقدار هزینه شهریه دانشگاه باید تقریبا معادل همین مبلغ رو به عنوان هزینه زندگی به سفارت نشون بدین که دارین...دوره دکتر در اکثر کشور های اسکاندیناوی به شدت رقابتیه و اکثرا از دانشجو های ارشد خودشون انتخاب میشه واگر هم دوره دکترا رزومه قوی ای داشته باشین و در استخدام دانشگاه باشین و حقوق بالا به عنوان فاند بگیرین احتمالا بتونین اقامت دائم بگیرین
    یعنی حدود 36 میلیون تا 60 میلیون واسه یک سال بدون شهریه نیازه؟
    و 85000 تا 142000 کورون نیازه؟

Junior Member saeid6699 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Phd of International Law

شما این مبلغ رو صرفا برای هزینه فوق لیسانس (مستر) در سوئد میپردازین ..علاوه بر این باید هزینه زندگیتون رو هم بپردازین که فکر نکنم کمتر از 10000 یورو یا معادل کرون اون بشه..

دوستان هم درست اشاره میکنن به یورو احتیاج ندارین ولی من معادل یورویی همون مبلغ رو گفتم که شاید با تبدیل واحد پولی ملی سوئد گیج نشین و هزینه منطقی رو که بهش در بالا اشاره کردم متوجهش بشین

سوئد زمانی مقصد خوبی برای یک دانشجوی اینترنشناله که بتونه با نمره زبان بالا و معدل خوب و سایر پارامتر های یک رزومه خیلی خوب بتونه tuition waive رو بگیره و شهریه حذف کنه که کار راحتی نیس و علاوه بر اون بتونه در دوره مستر کمک هزینه تحصیلی (براساس رزومه ...هرچی درخشانتر شانس بالاتر ) بگیره.

وگرنه کشور های اسکاندیناوی مثل سوئد با زبان متفاوتش svenska و شهریه بالای اون در مقطع مستر مقصد مناسبی نیس..زمانی خوب بود که هنوز شهریه وجود نداشت ..الان به جز رزومه های قابل تامل و خوب انتخاب خوبی نخواهد بود.

شما باید سعی کنین ارشد رو دانشگاه تاپی در ایران بخونین با معدل خیلی بالا که معدل پایین کارشناسی تون رو جبران کنه و پس از اون با گرفتن تافل یا ایلتسی( + GRE یا هر آزمون زبانی که موردنیاز رشته مدنظرتونه ) که بتونه نقطه ضعف هاتونو بپوشونه برای دکترا اقدام کنین

اگه هم بین کارشناسی و ارشدتون فاصله افتاده باید اونو هم به گونه ای برای سفارت توجیه کنین که احتمال رد شدن درخواست ویزاتون بالا نره.

اقامت دائم به فرض دریافتش شما برای ورود به جامعه سوئد و کار کردن در اون باید به زبان سوئدی مسلط بشین مگر در شرکت های خیلی محدود بین المللی ..اینو حتما مدنظر خودتون قرار بدین

شما این مبلغ رو صرفا برای هزینه فوق لیسانس (مستر) در سوئد میپردازین ..علاوه بر این باید هزینه زندگیتون رو هم بپردازین که فکر نکنم کمتر از 10000 یورو یا معادل کرون اون بشه..

دوستان هم درست اشاره میکنن به یورو احتیاج ندارین ولی من معادل یورویی همون مبلغ رو گفتم که شاید با تبدیل واحد پولی ملی سوئد گیج نشین و هزینه منطقی رو که بهش در بالا اشاره کردم متوجهش بشین

سوئد زمانی مقصد خوبی برای یک دانشجوی اینترنشناله که بتونه با نمره زبان بالا و معدل خوب و سایر پارامتر های یک رزومه خیلی خوب بتونه tuition waive رو بگیره و شهریه حذف کنه که کار راحتی نیس و علاوه بر اون بتونه در دوره مستر کمک هزینه تحصیلی (براساس رزومه ...هرچی درخشانتر شانس بالاتر ) بگیره.

وگرنه کشور های اسکاندیناوی مثل سوئد با زبان متفاوتش svenska و شهریه بالای اون در مقطع مستر مقصد مناسبی نیس..زمانی خوب بود که هنوز شهریه وجود نداشت ..الان به جز رزومه های قابل تامل و خوب انتخاب خوبی نخواهد بود.

شما باید سعی کنین ارشد رو دانشگاه تاپی در ایران بخونین با معدل خیلی بالا که معدل پایین کارشناسی تون رو جبران کنه و پس از اون با گرفتن تافل یا ایلتسی( + GRE یا هر آزمون زبانی که موردنیاز رشته مدنظرتونه ) که بتونه نقطه ضعف هاتونو بپوشونه برای دکترا اقدام کنین

اگه هم بین کارشناسی و ارشدتون فاصله افتاده باید اونو هم به گونه ای برای سفارت توجیه کنین که احتمال رد شدن درخواست ویزاتون بالا نره.

اقامت دائم به فرض دریافتش شما برای ورود به جامعه سوئد و کار کردن در اون باید به زبان سوئدی مسلط بشین مگر در شرکت های خیلی محدود بین المللی ..اینو حتما مدنظر خودتون قرار بدین
    خوب زبان سوئدی رو یاد می گیرم.
    کدوم کشور به غیر از سوئد با این شرایطم که نه پول دارم نه سرمایه و نه تخصص راحت تر پذیرش میدند؟

Banned

نقل قول نوشته اصلی توسط amir1381370 نمایش پست ها
    خوب زبان سوئدی رو یاد می گیرم.
    کدوم کشور به غیر از سوئد با این شرایطم که نه پول دارم نه سرمایه و نه تخصص راحت تر پذیرش میدند؟
    البته بنده سوئد نیستم. ولی شما با اون رزومه ای که چند تا پست قبل تر نوشته بودین. از هیچ کشور درست و حسابی ای بورس تحصیلی نخواهید گرفت. چون معدلتون برای این کار پایینه. مگه اینکه با یه نمره "فوق العاده عالی در زبان انگلیسی" بتونی اون نقصان رو جبران کنی, که اون هم 50-50 هستش و تضمینی برای درسافت بوری تحصیلی نیست براش.
    به طبع وقتی بورس تحصیلی شما نتونی بگیرین, باید هزینه ها رو خودتون تقبل کنین. بدون سرمایه هیچ جایی نمیتونی بری شما. باید برای این کار حداقل 30-40 تا داشته باشی. ( برای سال اول تحصیل ! ) تازه کارهای قبل اپلای مثل آزاد کردن مدارک, ترجمه مدارک و ...بماند.
    ضمن اینکه گرفتن پذیرش در درجه اول به رزومه تحصیلی فرد بستگی داره و نه مهارتهای بازار کار و تخصص. نقطه.

Junior Member saeid6699 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Phd of International Law

علاوه بر گفته های دوست خوبمون که راهنمایی تون کردن شما که تارگت زندگیتون رو مهاجرت تحت هرشرایط تعیین کردین بجای تمرکز روی مهاجرت تحصیلی با مدرک تحصیلی فعلیتون در داخل ایران یه چند سالی کار حرفه ای حسابداری کنین

روی زبانتون هم بطور موازی کار کنین بعد از چند سال ایجاد سابقه کار برای مهاجرت شغلی به کانادا اقدام کنین و امتیاز فراهم کنین و تا اون موقع دو رکن اصلی مهاجرت یعنی سرمایه متناسب( نه خیلی زیاد) و تخصصیعنی رشته خودتون حسابداری رو کسب میکنین ..اگه هم حوصله این راه رو ندارین و میخواین یه شبه ره صد ساله رو برین من آفر خاصی برای شما ندارم..

چون توی ایران هم کسی برای که نه میخواد تخصص داشته باشه و نه سرمایه کسب کنه تره خورد نمیکنن چه برسه به سایر کشور های دیگه که شما شهروند stranger یا درجه دوم نسبت اونا حساب میشین

علاوه بر گفته های دوست خوبمون که راهنمایی تون کردن شما که تارگت زندگیتون رو مهاجرت تحت هرشرایط تعیین کردین بجای تمرکز روی مهاجرت تحصیلی با مدرک تحصیلی فعلیتون در داخل ایران یه چند سالی کار حرفه ای حسابداری کنین

روی زبانتون هم بطور موازی کار کنین بعد از چند سال ایجاد سابقه کار برای مهاجرت شغلی به کانادا اقدام کنین و امتیاز فراهم کنین و تا اون موقع دو رکن اصلی مهاجرت یعنی سرمایه متناسب( نه خیلی زیاد) و تخصصیعنی رشته خودتون حسابداری رو کسب میکنین ..اگه هم حوصله این راه رو ندارین و میخواین یه شبه ره صد ساله رو برین من آفر خاصی برای شما ندارم..

چون توی ایران هم کسی برای که نه میخواد تخصص داشته باشه و نه سرمایه کسب کنه تره خورد نمیکنن چه برسه به سایر کشور های دیگه که شما شهروند stranger یا درجه دوم نسبت اونا حساب میشین
    موضوع اینه که قوانین و برنامه های مهاجرتی هر ساله تغییر می کنند (نه صرفا برای یه کشور خاص، بصورت کلی میگم) و هیچ تضمینی نیست که بعد از چند سال آیا برای مهاجرت واجد شرایط باشن یا خیر.

Junior Member

با سلام

من میخواستم در مقطع دکتری برای سوئد اقدام کنم و از طرفی هدف اصلی من اقامت بعد از تحصیل در کشور سوئد هست.
    میخواستم بدونم بعد از تحصیلم، کشور سوئد چه فرآیندی رو پیش روی من قرار میدهد برای اقدام کردن اقامت دائم؟
    آیا تحصیلم به عنوان کار محسوب میشه و یا اینکه بستگی به پوزیشن پی اچ دی م داره و اگر از فاندی که بهم تعلق میگیره، به خاطر مالیات، مبلغی اگه کسر بشه به عنوان کار کارمندی حساب میشه.

سپاس فراوان

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی شیمی تربیت مدرس

پیش فرض پاسخ : گرقتن اقامت پس از پايان تحصيلات

نقل قول نوشته اصلی توسط ali-composite نمایش پست ها
    سلام به همه دوستان گلم

با توجه به اینکه این روزها دوستان زیادی از کشورهای مختلف اروپایی پذیرش میگیرند و بعضی وقت ها برای انتخاب نهایی می خواهند که از روند اقامت دایم در اون کشورها اطلاع پیدا کنند من یه جمع بندی از روند citizenship در سوئد رو در فایل پیوست قرار دادم.دقت داشته باشید که این مرحله نهایی اقامت در اونجا هست و شما شهروند سوئد خواهید شد.راجع به اون 5 سالی که لازمه تا به این مرحله برسیم هم در حال تحقیقم.اگر امکانش باشه اون هم براتون اینجا اضافه میکنم.

دقت داشته باشید که شما وقتی citizen میشید معادل یک فرد سوئدی خواهید بود و حتی میتونید به عضویت مجلس نمایندگان این کشور در بیائید.حق رای دارید و یک شهروند اتخادیه اروپا به حساب خواهید اومد و می تونید به راحتی در سایر کشور های اتحادیه کار یا زندگی کنید.

امیدوارم که همگی در مسیر زندگی موفق باشیم.
    اگه یه روزی یه جایی این اطلاعات به دردتون خورد برای منم آرزوی موفقیت کنید
    با سلام. فایلهای اتچ شده دانلود نمیشوند

Junior Member

پیش فرض پاسخ : گرقتن اقامت پس از پايان تحصيلات

اینجام سوت و کور شده درحالیکه دسترسی ما به کسایی که اپلای کردن و رفتن همینجاست
    تلگرام که جای کسایی شده که ب بسم الله اند و اطلاعاتشون براساس شنیده هاس

اما سوال من چیه
    من چن تا فروم و خبرگزاری سوئدی دیدم که چن نفر گفتن بعد از دکترا بهشون تابعیت نمیدن چون توی فرم سفارت گفتن ما میخایم برگردیم بعد از تحصیل
    مسئولین هم صراحتا تو سایت اداره مهاجرت بهش اشاره کردن که زمای دوران دکترا جز 5 سال حساب میشه که از اول قصدت همین بوده باشه و بعدا به اون فرم استناد میکنن که تو نمیخاستی بمونی سوئد

https://www.migrationsverket.se/Engl...in-Sweden.html
    (بخش Different types of residence permit)

http://www.universityworldnews.com/a...50424122918739

اینهمه ایرانی رفتن واسه دکترا
    حالا کسی از اون بین اینحا تجربیات خودشو میگه که کسی بعد دکترا تابعیت گرفته باشه یا همین که اونا میگن صادقه

Junior Member

پاک میشه چرا

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)