صفحه 23 از 42 نخستنخست ... 131415161718192021222324252627282930313233 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 221 تا 230 , از مجموع 419

موضوع: تجربیات سفر به آمریکا

پیش فرض پاسخ : تجربیات سفر به آمریکا

نقل قول نوشته اصلی توسط Mehrad نمایش پست ها
    اينكه گفتن توي چمدون چي داري و رنگ و سايز لباسها رو نمي فهمم يعني چي. وقتي چمدون رو تگ مي زنن، اون تگ هم اسم داره و هم باركد و از طريق باركد بايد بتونن چمدون رو شناسايي كنن. از اون باركد كه به دسته چمدون زدن، يكي هم به مسافر ميدن. البته من هميشه يك اقدام احتياطي اضافي در سفرهاي اينجوري مي كنم و علاوه بر تگ چمدون كه به دسته چمدون زدم و اسمم رو داره و همچنين تگي كه ايرلاين مي زنه و اسم و باركد داره، داخل چمدون هم روي يك مقوا اسم و آدرس و ايميل و تلفن رو هم خيلي درشت مي نويسم كه اگه احيانا بلايي سر اون تگها اومد، هر كي چمدون رو باز كنه ببينه. اين دفعه دوم كه بر مي گشتم آمريكا، علاوه بر مشخصات خودم، اسم و شماره پرواز هاي مسير رو هم روي اون مقوا نوشته بودم.

اگه بعد از چند روز خبري از چمدون نشد، مي تونيد از ايرلاين درخواست خسارت كنيد. حتي لباسهايي كه اين چند روز خريديد، رسيدش رو نگه داريد كه پول اونها رو هم از ايرلاين بگيريد.
    سلام
    من جمعه شب رسیدم و امروز تماس گرفتن گفتن چمدون رو تو ترکیه پیدا کردن و قراره بفرستن آمریکا حالا چطوری برگشته به ترکیه معلوم نیست
    من به بار پروازهای داخلی تحویل دادم اینا دوباره برگردودن ترکیه

میشه راهنماییم کنید چطوری باید درخواست خسارت کنم؟

مرسی
    Yesterday is history. Tomorrow is a mystery. Today is a gift, that's why it is called the present

ApplyAbroad Guru Mehrad آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Sociology, MA / Electrical Engineering, BSc

براي درخواست خسارت با قسمت خدمات مشتريان ايرلاين تماس بگيريد. يكي از دوستان چند وقت پيش در پرواز با قطري شبيه همين بلا سرش اومد (البته جزيياتش با مورد شما فرق مي كنه). پستهاي قبلي همين تاپيك رو بخونيد. تجربه خودش رو نوشته. در همون ايام در تاپيك بليت آمريكا هم پستهايي گذاشته بود كه اونجا چند تا پست گذاشتم و جوابش رو دادم. تاريخ دقيقش رو يادم نمياد. از تاريخ پستهاش در اين تاپيك مي تونيد حدود تاريخ پستهاش در تاپيك بليت آمريكا رو هم پيدا كنيد. فكر كنم آگست امسال بود. پستهاي من در تاپيك سوالهاي متداول بليت آمريكا رو هم بخونيد. چيزهايي هم اونجا نوشتم.
    (and whoever trusts in God, He is sufficient for him ... (65-3 ...
    لطفا پیش از گذاشتن پیام، موضوعهای مرتبط و بخش ویکی رو ببینید. شرمنده، امكان پاسخگويى فورى به سوالها رو ندارم. پاسخ بسیاری سوالها درباره تحصیل در آمریکا رو در پیوست اولین پستم يا تاپيكهاى مرتبط نوشتم.

براي درخواست خسارت با قسمت خدمات مشتريان ايرلاين تماس بگيريد. يكي از دوستان چند وقت پيش در پرواز با قطري شبيه همين بلا سرش اومد (البته جزيياتش با مورد شما فرق مي كنه). پستهاي قبلي همين تاپيك رو بخونيد. تجربه خودش رو نوشته. در همون ايام در تاپيك بليت آمريكا هم پستهايي گذاشته بود كه اونجا چند تا پست گذاشتم و جوابش رو دادم. تاريخ دقيقش رو يادم نمياد. از تاريخ پستهاش در اين تاپيك مي تونيد حدود تاريخ پستهاش در تاپيك بليت آمريكا رو هم پيدا كنيد. فكر كنم آگست امسال بود. پستهاي من در تاپيك سوالهاي متداول بليت آمريكا رو هم بخونيد. چيزهايي هم اونجا نوشتم.
    سلام
    خیلی ممنونم از راهنمایی ها و وقتتون
    دیروز از آمریکن باهام تماس گرفتن و گفتن بارهام تو استانبول پیدا شده و میارن
    من باید از آمریکن شکایت کنم یا از یونایتد؟
    من با یونایتد اومدم سالت لیک ولی بلیطم آمریکن بود
    اگر میشد اینا باید خسارت نذرهای منم میدادن چون من وقتی میترسم خیلی زیاد زیاد نذر میکنم این مدت بدجوری ترسید بودم که نکنه گم بشه

مرسی
    Yesterday is history. Tomorrow is a mystery. Today is a gift, that's why it is called the present

رشته و دانشگاه

بايد از شركتي كه بار شما رو گم كرده شكايت كنيد. شما در لس آنجلس بارتون رو تحويل كي داديد؟ يك نكته هم براي من روشن نيست. شما چطور با بليت امريكن سوار پرواز يونايتد شديد؟ اين دو تا شركت با هم همكار نيستن. وقتي سوار پرواز يونايتد شديد، بارتون رو از امريكن تحويل گرفتيد و به يونايتد تحويل داديد؟ متوجه هستم كه چندون رو در لس آنجلس براي بازرسي گمركي تحويل گرفتيد ولي بعدش به كي تحويل داديد؟ آيا تگ چمدون عوض شد؟
    لطفا پیش از گذاشتن پیام، موضوعهای مرتبط و بخش ویکی رو ببینید. شرمنده، امكان پاسخگويى فورى به سوالها رو ندارم. پاسخ بسیاری سوالها درباره تحصیل در آمریکا رو در پیوست اولین پستم يا تاپيكهاى مرتبط نوشتم.

بايد از شركتي كه بار شما رو گم كرده شكايت كنيد. شما در لس آنجلس بارتون رو تحويل كي داديد؟ يك نكته هم براي من روشن نيست. شما چطور با بليت امريكن سوار پرواز يونايتد شديد؟ اين دو تا شركت با هم همكار نيستن. وقتي سوار پرواز يونايتد شديد، بارتون رو از امريكن تحويل گرفتيد و به يونايتد تحويل داديد؟ متوجه هستم كه چندون رو در لس آنجلس براي بازرسي گمركي تحويل گرفتيد ولي بعدش به كي تحويل داديد؟ آيا تگ چمدون عوض شد؟
    دیشب ساعت ۸ چمدونهامو اوردن البته حسابی داغون شده ولی پاره نشده
    یکسری گز و زعفرون داشتم که توی لس آنجلس چک کردم بود ولی حالا نیست. لس آنجلس چک کردم چون دوست زرشکشو دور ریخته بودن از من خواست بیارم خواستم ببینم هست یا نه. الان زرشکها هست زعفرونها و گزها کم شده

من با بلیط آمریکن سوار یونایتد نشدم. وقتی به گیت پرواز رسیدم گفت تازه رفته کارت پرواز رو گرفت و برام بلیط یونایتد صادر کرد و من به ترمینال ۷ که مربوط به پروازهای یونایتد بود رفتم و کارت پرواز گرفتم. برای شکایت به آمریکن رفتم گفت برو به یونایتد بگو و یونایتد برام فرم پر کرد. از وقتی هم گفتن پیدا شده تو سایت یونایتد آپدیت شده ولی تماسی که گفت پیدا شده از آمریکن بود

من وقتی بازرسی بارم تموم شد و داشتم از ترمینال اینترنشنال خارج می شدم از یکی از مسئولها پرسیدم میخوام با آمریکن برم سالت لیک کجا برم گفت بارتو اینجا بده میبرن به پرواز و خودت برو ترمینال ۴ بارو دم در ترمینال اینترنشنال گرفت تگ روی بار روهم نگاه کرد من گفتم این تگ رو ایران زدن گفت درسته
    من ترسیدم ولی دو نفر دیگه هم اومدن همین جوابو داد و بار اونارو هم گرفت و گذاشت روی ریل اونا هم با آمریکن پرواز بعدیشون بود منم دیگه اعتماد کردم
    راستش ایران ۳ تا تگ زد رد بلیطم و تگ بارم هم دیگه عوض نشد ولی من اشتباه کردم تگهارو نخوندم یعنی اینقدر وقت خداحافظی حالم بد بود که حواسم به این چیزا نبود نمی دونم تگ تا سات لیک بوده یا فقط استانبول
    تو سالت لیک هم که برای شکایت رفتم بلیط رو ازم گرفت ۲ تا از تگها رو کند
    یکی از دوستان گفتن اشتباه از خودم بوده اگر اینطوره که دیگه نباید شکایت کنم. می خوام بدونم کار من اشتباه بوده؟
    اگر اشتباه از من نیست الان که دقیقا بعد از ۵ روز چمدونهارو اوردن می تونم شکایت کنم؟
    مرسی

رشته و دانشگاه

اینجوری که توضیح دادید و تگ‌ها رو هم نگاه نکردید، من خیلی‌ نمی‌تونم بفهمم چه اتفاقی افتاده. شما به هر حال حق شکایت دارید که چمدون گم و گور شده و با تاخیر رسیده و داغون هم شده و بعضی‌ چیزا هم گم شده. به اضافه اینکه این چند روز مجبور شدید لباس بخرید. باید با هر دو تا شرکت تماس بگیرید ببینید چی‌ می‌شه. من هر چی‌ به فکرم می‌رسید در پست‌های قبلی‌ گفتم.

بچه ها من پروازم از فرودگاه امام به قطر و از قطر به شیکاگو و از اونجا بهدیتون است. بین زمان رسیدنم به شیکاگو و پروازم به دیتون فقط دو ساعت فاصله هست. میشه دقیق بگین من تو این فاصله چه کارهایی باید بکنم ( با ریز جزییات) و آیا این زمان کم نیست و اگه پرواز به دیتون رو از دست دادم باید دقیقا چه کار کنم؟ ویزای من توریستی است.

رشته و دانشگاه

اگه زمان ورودتون به شيكاگو ساعت شلوغي باشه امكان داره پرواز بعدي رو از دست بديد. خود من كه در سفر دومم به آمريكا ٤ بعد از ظهر رسيدم شيكاگو حدود يك ساعت و ربع توي صف كنترل پاسپورت علاف بودم. براي جزييات اين كه چكار بايد بكنيد، پستهاي تاپيك ورود به آمريكا رو بخونيد. به طور خلاصه اينكه بعد از پياده شدن از هواپيما بايد سريع به قسمت كنترل پاسپورت بريد و بعد از مقداري سوال و جواب در مورد برنامه سفرتون توي پاسپورت مهر ميزنن و ميگن Welcome to America. در ضمن خيلي وقته كه ديگه خبري از فرم I94 كاغذي نيست. در تاپيك ورود به آمريكا توضيح كافي در اين مورد هست. بعدش هم چمدونتون رو تحويل مي گيريد و از گمرك رد ميشيد. فرم گمرك رو هم توي هواپيما قبل از ورود به شيكاگو بهتون ميدن كه پر كنيد. در مورد اين هم در تاپيك ورود به آمريكا توضيح كافي هست.

اگه پرواز بعدي رو به دليل علاف شدن در صف كنترل پاسپورت از دست داديد، با مراجعه به نماينده ايرلاين كه در مورد شما احتمالا American Airlines هست، تقاضا مي كنيد كه شما رو با پرواز بعدي بفرستن. پستهاي من رو در تاپيك سوالهاي متداول بليت آمريكا هم بخونيد. خيلي نكات رو در مورد پرواز و بار و بليت و اين چيزا توضيح دادم.

ممنونم
    وقتی پیاده شدم از هواپیما تو شیکاو اول باید ساکام رو بگیرم؟ اگر آره این خیلی طول میکشه؟
    بعد باید تگ پرواز قبلیم کنده بشه و تگ جدید بزنم؟

اگه زمان ورودتون به شيكاگو ساعت شلوغي باشه امكان داره پرواز بعدي رو از دست بديد. خود من كه در سفر دومم به آمريكا ٤ بعد از ظهر رسيدم شيكاگو حدود يك ساعت و ربع توي صف كنترل پاسپورت علاف بودم. براي جزييات اين كه چكار بايد بكنيد، پستهاي تاپيك ورود به آمريكا رو بخونيد. به طور خلاصه اينكه بعد از پياده شدن از هواپيما بايد سريع به قسمت كنترل پاسپورت بريد و بعد از مقداري سوال و جواب در مورد برنامه سفرتون توي پاسپورت مهر ميزنن و ميگن Welcome to America. در ضمن خيلي وقته كه ديگه خبري از فرم I94 كاغذي نيست. در تاپيك ورود به آمريكا توضيح كافي در اين مورد هست. بعدش هم چمدونتون رو تحويل مي گيريد و از گمرك رد ميشيد. فرم گمرك رو هم توي هواپيما قبل از ورود به شيكاگو بهتون ميدن كه پر كنيد. در مورد اين هم در تاپيك ورود به آمريكا توضيح كافي هست.

اگه پرواز بعدي رو به دليل علاف شدن در صف كنترل پاسپورت از دست داديد، با مراجعه به نماينده ايرلاين كه در مورد شما احتمالا American Airlines هست، تقاضا مي كنيد كه شما رو با پرواز بعدي بفرستن. پستهاي من رو در تاپيك سوالهاي متداول بليت آمريكا هم بخونيد. خيلي نكات رو در مورد پرواز و بار و بليت و اين چيزا توضيح دادم.

رشته و دانشگاه

همونطور كه در پست قبلي گفتم وقتي از هواپيما پياده بشيد بايد اول از قسمت كنترل پاسپورت رد بشيد و بعد كه توي پاسپورتتون مهر زدن، به قسمت تحويل چمدان مراجعه مي كنيد و چمدان رو تحويل مي گيريد و از گمرك رد ميشيد. پستهاي من رو در تاپيك ورود به آمريكا و همچنين تاپيك سوالهاي متداول بليت آمريكا بخونيد. باور كنيد توضيحات من و بقيه دوستان كامل هست و همه چيز براتون روشن ميشه.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)